Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:):):) μπραβο!!

 

Αργότερα αφου εγραψα ότι ολα πάνε καλά.....αρχισε πάλι τα χαζά του.....η κεραιούλα του δικτύου και διπλα τελιτσες τελίτσες....και έψαχνε για δίκτυο και έψαχνε.......και ξανα αλλαγη το firmware...και ξανά δεν μου αναγνωρίζει το radio, για να κάνει αναβάθμιση, ή υποβάθμιση λογισμικού.....με τρελαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Πλεον ζηταω ΒΟΗΘΕΙΑ.

Μπορώ να αλλάξω και να βάλω ότι firmware θέλω στο PDA, αλλα δεν μπορώ να εγκαταστήσω ούτε μια RADIO ROM. , 1.6 1.8 1.9 1.14 ΤΙΠΟΤΑ.

Μου βγάζει συνέχεια Radio ROM Update Error.

Μήπως έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι τέτοιο, να με βοηθήσει?????

Link to comment
Share on other sites

Πλεον ζηταω ΒΟΗΘΕΙΑ.

Μπορώ να αλλάξω και να βάλω ότι firmware θέλω στο PDA, αλλα δεν μπορώ να εγκαταστήσω ούτε μια RADIO ROM. , 1.6 1.8 1.9 1.14 ΤΙΠΟΤΑ.

Μου βγάζει συνέχεια Radio ROM Update Error.

Μήπως έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι τέτοιο, να με βοηθήσει?????

 

Φιλε μου, αμα δεν μπαινει καμια, μαλλον υπαρχει H/W προβλημα...:(

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω σήμερα να βάλω την UNI.indra.AKU3.3.BETA6

Την έχει δοκιμάσει κανείς?

Αν υπάρχει καλύτερη μπορείτε να μου πείτε πια?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για αξεσουάρ για Qtek 9000.Από bluetooth σκέφτομαι το Sony Ericsson DS..... με αναγνώριση κλήσης.Είναι συμβατό με την συσκευή και αν ναι και για ομιλία και για να ακούς mp3 ασύρματα;Από θήκες καμία πρόταση;Κάτι εχω δει από Adapt στο play247 αλλά δεν ξερω αν βολεύουν;Και τέλος ένα προβληματάκι.Η συσκευή κλέινει από μπαταρία ενώ το ποσοστό είναι στο 15%-23% και χωρίς να βγάλει ειδοποίηση για χαμηλή μπαταρία.Κλείνει και ανοίγει μόνό αν το συνδέσω στον φορτιστή επομένως σίγουρα έχει αποφορτιστεί η μπαταρία.Όλες οι προτάσεις καλοδεχούμενες...
Link to comment
Share on other sites

Και μία ερώτηση ακόμη.Το Spb Time δεν δουλεύει σαν ξυπνητήρι όταν η συσκυή είναι απενεργοποιημένη με τις λειτουργίες του κινητού να δουλεύουν βέβαια κάτι που δεν συνέβαινε με το Mio A701.Ξέρει κανείς κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει ένα ήχο κλήσης mp3 στο συσκευή μου/windows/rings,τον διαλέγω και όλα καλά.Μετά από λίγο όμως και σε ανύποπτο χρόνο και ενώ έχει χτυπήσει κάποιες φοτ΄ρες χρησιμοποιώντας το mp3 από μόνό του βάζει ένα ήχο τον οποίο είχα πριν από το mp3 και ήταν προεγκατεστημένο στην συσκευή;Τι κουλό είναι πάλι αυτό;Και αυτό που βγάζει στην αρχή μόλις βάζω το PIN πάνω αριστερά STK Services τι είναι;Της Vodafone;Μπορώ να το βγάλω;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ σας!

 

Κατευθείαν στο θέμα :)

 

Εδώ και καιρό είχα "παρατήσει" το 9000 λόγω άλλων προβλημάτων, αλλά τώρα που επέστρεψα είδα πως έχουν κάνει ποπάδες από άποψη ανεπίσημων firmware...

 

Επειδή στην κυριολεξία "χάθηκα" με όλα αυτά που είχα στο xda-developers (AKU3.2/3.3/3.5?!) θα ήθελα να ρωτήσω ποιό firmware θα μου προτείνατε... είμαι ακόμα με την τελευταία επίσημη έκδοση της ACE, και προς το παρόν η πιό πλήρες ανεπίσημη έκδοση μου φαίνετα η i-mate JASJAR AKU 3.2 Rom 1.90.96 WWE (δεύτερο μισό αυτού του post αλλά ακόμα το σκέφτομαι να τη βάλω...

 

noob moment: πού ακριβώς μπορεί να βοηθήσει το ξεκλείδωμα της Extended ROM; :rolleyes:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει από ποιό ποσοστό μπαταρίας του σβήνει το qtek 9000 και πόσες ώρες θέλει να φορτίσει η μπαταρία του;Η δικιά μου σβήνει με μία ειδοποίηση για χαμηλή μπαταρία ή χωρίς καμία από το 20%,μόνο χθες από το 10% που δοκίμασα μία άλλη και θέλει 5.5-6 ώρες για να φορτίσει.Πάντως το Mio A701 που είχα πριν έκλεινε στο 2-3%.Παρακαλώ ας μου απαντήσει κάποιος.Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει από ποιό ποσοστό μπαταρίας του σβήνει το qtek 9000 και πόσες ώρες θέλει να φορτίσει η μπαταρία του;Η δικιά μου σβήνει με μία ειδοποίηση για χαμηλή μπαταρία ή χωρίς καμία από το 20%,μόνο χθες από το 10% που δοκίμασα μία άλλη και θέλει 5.5-6 ώρες για να φορτίσει.Πάντως το Mio A701 που είχα πριν έκλεινε στο 2-3%.Παρακαλώ ας μου απαντήσει κάποιος.Ευχαριστώ...
Μέχρι το 0% πρέπει να πηγαίνει. Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγω μόνο που σε μένα κλείνει στο 30% :mad: . Μάλλον είναι πρόβλημα της μπαταρίας... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε από που μπορώ να βρώ μπαταρία σε καλή τιμή;Μου προτείνετε το ebay ή είναι αμφιβόλου ποιότητας οι μπαταρίες;Μην πάρω και μαΐμού και πάθω καμία πλάκα...
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα στα χέρια μου το 9000. Στην πραγματικότητα είναι το XDA Exec από Ο2.

 

Εχω 2 προβληματάκια όμως...

 

1) Δεν παίρνει τη SIM μου με τίποτα. Εχω ΤΙΜ 2in1. Δοκίμασα Cosmote & Vodafone και δουλεύουν κανονικά. Μήπως δεν του αρέσει το 2in1;

 

2) Από καμιά 600αριά contacts που έχω στο Outlook, κάνει synchronize καμιά 60αριά. Το ίδιο και με το calendar. Εγκατέστησα το ActiveSync 4.5, αλλά δεν έγινε καμία πρόοδος.

 

Στο Settings/device information έχω:

 

ROM: 1.13.82 WWE / 30-11-05

Radio: 1.04.02

Protocol: 42.37.P8

ExtROM: 1.13.188 WWE

 

Καμιά ιδέα; :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει βγεί original τέτοια μπαταρία ή λέει μούφες στο site; 3800mAh δεν είναι και άσχημα... ;)
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να χρησιμοποιούν καί τις 2 κάμερες του 9000 σαν webcam, επιτέλους μια λύση που λειτουργεί!!!

 

Ateksoft WebCamera Plus :ninja:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλες γιορτες

Παρακαλω να μου πει καποιος αν ειναι δυνατον εν οψει HARD RESET να αποθηκευσω καπου μερικα στοιχεια για να μην τα ξαναπερναω μετα και συγκεκριμμενα τους mail λογαριασμους, τις ρυθμισεις συνδεσεων και οτι αλλο μπορει να κρατηθει.

Ευχαριστω.

Με την ευκαιρια να ρωτησω:

1. Ποια ειναι τα πλεονεκτηματα απο μια νεα ανεπισημη εκδοση του λειτουργικου

2. Ειναι επικινδυνη διαδικασια?

3. Μπορω μετα να ξαναβαλω την επισημη της ACE

4. Tι γινεται με τα ελληνικα

 

Μαλλον θα εχουν απαντηθει τα ερωτηματα και ζητω συγγνωμη αλλα ειναι αδυνατον να διαβασω εκατον τοσες σελιδες

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα,μπορη καποιοσ να με βοηθησει σε κατι;

εχω καταβασει απο το νετ ενα προγραματακι για το qtek 9000.πως ομως θα το περασω στο κινητο μου.θα περασω ολο το αρχειο zip κι αν οχι ποιο αρχειο πρεπη να περασω και που.ειναι η πρωτη φορα που προσπαθω να κανω κατι τετοιο και ειμαι τελειως ασχετος.

help me please

ποτε δεν ειναι αργα,αμα δεν ειναι και νωρις!!
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχεις συνδεση το qtek με το pc και να τρεξεις το προγραμμα απο το pc..(μεσο Αctive sync).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...