Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δικο μου σχολιο.

Ειναι μεγαλο.Δυστυχως θα πρεπει να δουλευεις τις κλησεις τουλαχιστον την απαντηση τους με την βοηθεια ενος bluetooth ακουστικου και στο θεμα της διαχειρισης εξερχομενων ....ε εκει υπαρχει μια καποια ταλαιπωρια.

παντως ειναι εκπληκτικο σαν συνολο και οντως θυμιζει ενα μικρο λαπτοπ.

επιτελους ισχυρη κατασκευη,διχως τριγμους και δεμενο συνολο.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τριξίματα; Στιβαρότητα; Σε προιδεάζει να ασχοληθείς μαζί του; Η σε ξενερώνει το μέγεθος; Η ταχύτητα του μενού; Η ενεργοποίηση των προγραμμάτων γρήγορη, αργή; Κολλήματα; Το πενάκι (η πενάρα μάλλον) μεγάλη μου φάνηκε...

 

Αλλα σχόλια geovass γενικά για το εργαλείο;

 

Δεν τριζει :) . Ειναι αρκετα στιβαρο (η οθονη οταν το εχεις σαν laptop) και επιλεγεις κατι με το πενακι, μπορει να πηγαινει πιο πισω μερικες φορες :O , Ναι με προιδεαζει να παιξω μαζι του αλλα και να το χαζευω! Η οθονη εμενα μου αρεσει τρελα! Να δεις video να παθεις την πλακα σου ! :p

Το μεγεθος ειναι λιγο πολυ σαν το 9090 που εχω. Η θηκη (δερματινη) δεν μπαινει στη ζωνη. Αγκαλιαζει το τηλεφωνο συρταροτα. Το μενου ειναι πολυ πιο γρηγορο απο τα Win2003SE και ειδικα το WisBar Advance πεταει !!!

Σιγουρα με τις επομενες εκδοσεις των ROM θα γινει ακομα πιο αστερι.

Η μπαταρια με BT ολη την ημερα ανοιχτο και πολλα τηλεφωνα - λιγοτερο παιχνιδι, σιγουρα κραταει 1 μερα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Με τα ελληνικά τι γίνεται τελικά; Παίζουν και από οθόνη και από πληκτρολόγιο ή όχι;

 

Δεν εχω ασχοληθει καθολου με Ελληνικα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ασχοληθει καθολου με Ελληνικα. :rolleyes:

Παντως τα ελληνικα στο hardware πληκτρολογιο είναι πολύ σημαντικό ζήτημα, γιατί ποιος ο λόγος να φορτωθείς τον extra όγκο και βάρος του πληκτρολογίου αν δεμ υποστηρίζει ελληνικά.

 

Αλήθεια ξέρουμε πότε θα το ξεκινήσει η Qtek;Κατα τα Χριστουγεννα φανταζομαι.

Just me...
Link to comment
Share on other sites

Παντως τα ελληνικα στο hardware πληκτρολογιο είναι πολύ σημαντικό ζήτημα, γιατί ποιος ο λόγος να φορτωθείς τον extra όγκο και βάρος του πληκτρολογίου αν δεμ υποστηρίζει ελληνικά.

 

Αλήθεια ξέρουμε πότε θα το ξεκινήσει η Qtek;Κατα τα Χριστουγεννα φανταζομαι.

Η Ace Hellas λέει μέσα στον Οκτώβρη θα το φέρει.

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη τιμή. Παίρνεις ένα laptop και σου μένουν και για κινητό.

 

Ρε παιδιά ας μην υποθέτουμε τιμές. Ήδη η Qtek στο expansys έχει το Qtek9000 από 1040€ στα 945€ :w00t: . Ας έρθει με το καλό και σχολιάζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Shmera rwthsa (edw sth germania) se katasthma ths T-mobile kai to epiasa sta xeria mou! Timh 750,- eurw sxeth syskeyh. Tis teleytaies hmeres akyrwthhke kai to poso twn 99,- eurw pou plhrwnes gia na to kseklhdwseis. Plewn plhrwneis 750,- kai mia klhsh sthn T-Mobile gia to ksekleidwma. Tipote allo. To skeftomai.

Einai bebaia arketa poio megalo apo to MDA-compact pou exw, den einai k toso bary se sxesh me ton ogko tou, alla prepei na einai ligo pio fardy apo to 2020. Den eixe mpataria gia na to anoiksw, opote anteksa ton peirasmo.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

pedia sorry gia auto to priximo alla to imate mporei na travaei aperioristo video me zoom?poso euxrhsto einai to plhkttologio otan grafeis mynhmata kai otan dexesai klhsh h kai videoclisi prepei na anoixeis to kinhto h ginetai kai xoris na anoixeis to portaki thanks
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Ιδεα μου ειναι ή η τιμη του jasjar πηγε στα 1000 ευρω? :cry:

Δικιο εχεις εφτασε τα 1000€ .Τζαμπα πραγμα δηλαδη

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα τι παιζει με τα ελληνικα;Μπορεις να γραψεις απο το πληκτρολογιο ελληνικα;
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Και να δω αν δεν καταφέρεις να αλλάξεις την γλώσσα (ακόμα δεν υποστηρίζονται πλήρως πολλές εφαρμογές) να στέλνεις SMS σε ...Greekgermanglish!!!!

Εξάλλου από ότι λέει στη σελίδα ...

Διαθεσιμότητα: Αναμένεται στο τέταρτο τρίμηνο του 2005. Προπαραγγείλτε το!!! Δηλαδή φέξε μου...

 

Τέλος πάντων η τιμή του μικρού laptop-κινητού ακολουθεί αυτήν του ..."μαύρου χρυσού"...Μια πέφτει στα 964 (όσο το πήρα εγώ) ...μια ανεβαίνει πάνω από τα 1000 Ευρώ!!!

Είναι θέμα timing πόσο θα πληρώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά με το link;; :!:

.........edited :)

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

To sync με τις φωτογραφιες απο το Outlook 2003 ειναι πολυ διασκεδαστικο!

Επισης, μπορεις να βαλεις customized ringtones σε ολα σου τα contacts. Η εφαρμογη ειναι μεσα απο το Constacts ! Δεν χρειαζεσαι αλλες πλεον εφαρμογες για αυτο! ;)

 

Κατι που με εχει εντυπωσιασει αλλα και "λυσει" τα χερια ειναι το voice dialing!

Παιδια ειναι ονειρικο! Οδηγω και το μονο που εχω να κανω ειναι να πατησω το κουμπακι του BT μου και να πω το ονομα που θελω ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Κατι που με εχει εντυπωσιασει αλλα και "λυσει" τα χερια ειναι το voice dialing!

Παιδια ειναι ονειρικο! Οδηγω και το μονο που εχω να κανω ειναι να πατησω το κουμπακι του BT μου και να πω το ονομα που θελω ! ;)

 

μα γι΄αυτο γκρινιαζαμε ολοι τοσο καιρο που η ms δεν ειχε βαλει αυτη τη δυνατοτητα στα προηγουμενα λειτουργικα της. και αυτο μονο στα phone edition γιατι στα smartphone υπαρχει απο τα 2003SE. ειναι απο τους βασικους λογους που θελω να παρω ppc phone με widows 5.0. τι να την κανεις τη φωνητικη κληση αν δεν μπορεις να την κανεις με bt!!!

 

για πες κατι παραπανω για την εφαρμογη. δεν ειναι το ms voice command ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...