Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το προβλημα ειναι οτι δεν τ εχω παρει απο την ace.το χω παρει απο γερμανια MDA PRO T-MOBILE.οποτε η ace δεν νομιζω να με εξυπηρετησει.λογικα θα πρεπει να τα αγορασω απο καπου και μετα να τα παω σε καποιον που να μου μπορει να τα τοποθετησει.μονος μου δεν υπαρχει περιπτωση να βαλω χερι σε ενα τοσο ακριβο μηχανημα.γι αυτο ρωταω μηπως καποιος εχει κανει τετοια αλλαγη στα πλαστικα να με φωτισει λιγο.επισης πως μπορω να βαλω ως υπογραφη μου το λινκ απο το φακελο μου στο pathfinder ωστε να μοιραστω κατι πολυ χρησιμο μαζι σας?
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ναι τοτε δεν μπορει να στο φτιαξει η ace,το ειπα επειδη ειπες οτι ειναι qtek:O λοιπον για παρε στο 210-6002929 και ρωτα τους αν μπορει να γινει τιποτα;)
Link to comment
Share on other sites

λαγουδακη ευχαριστω.λογικα αν παρω κ απλα τους πω οτι θελω τα πλαστικα γιατι να μου αρνηθουν?λεφτα θα παρουν.δεν θα τους εμφανισω τη συσκευη μου.κ αν τα παρω τελικα παω μια βολτα απο το 9βολτο να μου τα περασουν.τι λες?
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
λαγουδακη ευχαριστω.λογικα αν παρω κ απλα τους πω οτι θελω τα πλαστικα γιατι να μου αρνηθουν?λεφτα θα παρουν.δεν θα τους εμφανισω τη συσκευη μου.κ αν τα παρω τελικα παω μια βολτα απο το 9βολτο να μου τα περασουν.τι λες?
δεν καταλαβες:O το τηλεφωνο που σου εδωσα ειναι απο μαγαζι που φτιαχνει ppc,καμμια σχεση με ace οπου δεν υπαρχει περιπτωση να στο φτιαξουν η να σου δωσουν τα ανταλλακτικα,σωστο αυτο με το 9βολτο θα μπορουν να στο φτιαξουν αν βρουν τα ανταλλακτικα,εκει ειναι το θεμα;)
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβες:O το τηλεφωνο που σου εδωσα ειναι απο μαγαζι που φτιαχνει ppc,καμμια σχεση με ace οπου δεν υπαρχει περιπτωση να στο φτιαξουν η να σου δωσουν τα ανταλλακτικα,σωστο αυτο με το 9βολτο θα μπορουν να στο φτιαξουν αν βρουν τα ανταλλακτικα,εκει ειναι το θεμα;)

εισαι κ ο πρωτος.θα παρω κιολας αυριο τηλ να ρωτησω.ευχομαι να μου βρουν housing.βρηκα κ στο ebay αλλα φοβαμαι να δωσω πισωτικη καρτα.ασε που ερχονται απο χονγκ κονγκ.βεβαια ισχυριζονται πως ειναι οριτζιναλ αλλα ποτε δεν ξερεις.αν τελικα αυριο δενβρω λυση εει που μου ειπες πως μπορω να αγορασω μεσω ebay?τι ειναι αυτο το paypall?ρε παιδια σορρυ αν βγαινω Offtopic αλλα δεν μπορω να βλεπω το πολυτιμο μου με τη ρωγμη.ασε που δεν μπορω να καταλαβω πως στο καλο εγινε η ρωγμη στο τελειωμα της τρυπας του stylus.οσο κ δυνατα να το εβαλα δικαιολογειται?παντως ευχαριστω για τη βοηθεια.θα παρω τηλ αυριο κ θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.lagoudaki τελικα πηρα τηλεφωνο κ μου ειπαν οτι γινεται :) .απιστευτο?δεν μπορω να το πιστεψω ακομη.ειχα φαει τον κοσμο στο νετ κ αυτο που βρηκα μονο ηταν απο το ebay, housings που ηταν απο κινα.τιμη δεν μου εδωσαν,πρεπει να παω απο κει.ελπιζω να μη μου στοιχισει πολυ.θελω να το χω σε αριστη κατασταση,οπως κ το πηρα.σε ευχαριστω για αλλη μια φορα.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον η εφαρμογη που σας ελεγα.....πηγαινετε στο ονομα μου αριστερα απο τα μηνυματα μου και καντε κλικ-εμφανιση προφιλ-κλικ στην προσωοπικη μου σελιδα στο pathfinder.ειναι η πρωτη εφαρμογη με το ονομα DVT.θα χρειαστειτε κ το microsoft netcfv2(εγκαταστειστε πρωτα την netcfv2 εφαρμογη!!!!) για την εφαρμογη αυτη που υπαρχει επισης στο φακελο μου.οτι αλλο χρειαστειτε just say so!!!συγνωμη που το εβαλα στο pathfinder αλλα μου ηταν δυσκολο να την στειλω σε εμαιλ γιατι απο οτι ειδα μου στειλατε πολλοι pm.περμενω εντυπωσεις απο την αντικλεπτικη εφαρμογη.δεν πηγα εναντια στους κανονες του φορουμ απο τη στιγμη που δεν εβαλα το λινκ εδω,ετσι δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλημερα σε ολους.lagoudaki τελικα πηρα τηλεφωνο κ μου ειπαν οτι γινεται :) .απιστευτο?δεν μπορω να το πιστεψω ακομη.ειχα φαει τον κοσμο στο νετ κ αυτο [που βρηκα μονο ηταν απο ebay housings που ηταν απο κινα.τιμη δεν μου εδωσαν,πρεπει να παω απο κει.ελπιζω να μη μου στοιχισει πολυ.θελω να το χω σε αριστι κατασταση,οπως κ το πηρα.σε ευχαριστω για αλλη μια φορα.
δεν κανει τιποτα φιλε μου:) αρκει που θα κανεις την δουλεια σου;)
Link to comment
Share on other sites

ειναι προφανως για αγγλικες.πας σε καποιο καταστημα με ηλεκτρολογικα και παιρνεις εναν ανταπτορα,ο κατουμας εχει σιγουρα και πιθανοτατα και αλλοι

 

Ευχαρίστώ.Μάλλον αυτό θα κάνω.Και κάτι άλλο.Σας δημιουργεί προβλήματα το pocket plus 3 για WM5;Συνεχώς σε ανύποπτο χρόνο μου κολλάει σε μία οθόνη του συγχρονισμού χωρίς βέβαια να έχω κάνει εγώ συγχρονισμό,επανέρχεται μόνο με επανεκκίνηση και όταν παίρνείς τηλέφωνο ακούγεται σαν να είναι κατειλημένο.Επίσης όταν έχω συνδεδεμένο το handsfree(το δικό του) άλλοτρε ακούγεται ο ήχος κλήσης από τα εξωτερικά ηχεία και άλλοτε από τα ακουστικά του handsfree.Καμιά ιδέα;Thanks...:D

A WORLD OF HIGH DEFINITION @ http://www.blu-rayshop.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλα αν προτιμας το p990 ως το καλυτερο qwerty pda phone ειναι δικο σου θεμα. :) Για'υτο φυσικα και το αγορασες. :ninja:
enoousa to qtek 9000 kai oxi to p990.Aplos ta xo kai ta 2:rolleyes:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι εγινε?κανεις δεν ειναι εδω?το tread μας πηγε σημερα στηδευτερη σελιδα!!!!

πλακα κανω.ξερω οτι ολοι εχουμε δουλειες.αλλα μη χανομαστε ρε παιδες....

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστώ.Μάλλον αυτό θα κάνω.Και κάτι άλλο.Σας δημιουργεί προβλήματα το pocket plus 3 για WM5;Συνεχώς σε ανύποπτο χρόνο μου κολλάει σε μία οθόνη του συγχρονισμού χωρίς βέβαια να έχω κάνει εγώ συγχρονισμό,επανέρχεται μόνο με επανεκκίνηση και όταν παίρνείς τηλέφωνο ακούγεται σαν να είναι κατειλημένο.Επίσης όταν έχω συνδεδεμένο το handsfree(το δικό του) άλλοτρε ακούγεται ο ήχος κλήσης από τα εξωτερικά ηχεία και άλλοτε από τα ακουστικά του handsfree.Καμιά ιδέα;Thanks...:D

 

Όντως ρε παιδιά.Και όταν έρθετε όποιος θέλει απαντάει και στις απορίες μου.Επίσης μου παραπονιούνται όλοι όταν τους μιλάω από το hbh ds970 ότι ακούγομαι πολύ βαθιά και δεν με ακούν καλά.Επίσης πώς ακούω mp3 από το handsfree.Thanks...

A WORLD OF HIGH DEFINITION @ http://www.blu-rayshop.gr
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.ξερει κανεις πως μπορω οταν παιζω mp3 στο window media player να εμφανιζεται η photo του album?
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.ξερει κανεις πως μπορω οταν παιζω mp3 στο window media player να εμφανιζεται η photo του album?

 

Πρεπει να βρεις την photo του album. Αν ο desktop media player σου βγαζει φωτο, ειναι μεσα στον φακελο που βρισκετε το συγκεκριμενο mp3, αρα θα πας στον φακελο και θα αντιγραψεις και τις photo μαζι με τα mp3. Ομως ΠΡΟΣΟΧΗ ειναι αρχεια συστηματος αν δεν ξετσεκαρεις την αποκρυψη αρχειων συστηματος(λιγο πιο κατω απο την αποκρυψη κρυφων αρχειων) δεν θα τις δεις τις photo.

Επισεις μια αλλη λυση ειναι να συνχρονιζεις μεσω wmp κατευθειαν και οχι copy paste.

Link to comment
Share on other sites

αν ομως συγχρονισω το wmp του pc μου με το qtek θα περαστουν ολα τα mp3 στο ppc κ δεν το θελω αυτο γιατι δεν υα χωραει η καρτα μνημης.πχ στο se p990i που ειχα ηταν πολυ ευκολο να φαινονται οι φωτο του αλμπουμ στο mp3 που επαιζε.απλα εβαζα τη φωτο του αλμπουμ στο φακελο με τα mp3 του συγκεκριμενου αλμπουμ.ενω εδω κανω το ιδιο δεν μου τα εμφανιζει.
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

οταν με παιρνουν τηλεφωνο κ το σηκωνω υπαρχει μια καθυστερηση.δηλαδη πρεπει να περιμενω 1-2 δευτερολεπτα περιπου μεχρι να πω το ναι ωστε ο αλλος να με ακουσει.αν το πω την ωρα που το σηκωνω ακριβως ο αλλος το ναι δεν το ακουει,οποτε το λεω 2 φορες.υπαρχει καποια ρυθμιση για αυτο που δεν εχει πεσει στην υποληψη μου ή συμβαινει σ ολα τα ppc phones?ειχα κ πριν ppc phone αλλα δε θυμαμαι αν μου το εκανε αυτο....
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εχετε αναφερθει και στο παρελθον για ακουστικο bluetooth, αλλα επειδη μερα με την μερα αλλαζουν μοντελα συνεχεια πηρα το θαρρος να ρωτησω παλι : ψαχνω ακουστικο που να ειναι συμβατο με το qtek 9000,που να εχει αναγνωριση κλησεων !!!

("μανταλακι" για το πουκαμισο η' εστω κορδονι για τον λαιμο) ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ.

Ειχατε αναφερθει στο sonyericsson HBH-660 , αλλα πρεπει να σταματησε η διαθεση του.

Ξερει κανεις καποιο "δοκιμασμενο" μοντελο που να μπορουμε ομως να το βρουμε (plaisio, e-shop, κτλ) ?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από εμένα: έχει δοκιμάσει κάποιος το ΒΤ πληκτρολόγιο που πουλάει το πλαίσιο (level 1) ή κάποιο άλλο εξωτερικό πληκτρολόγιο; Γιατί δουλειά με το ενσωματωμένο δε γίνεται, θυμήθηκα την εποχή των psion με τη πληκτρολόγηση διά της μεθόδου του γερακιού...

 

Για να απαντήσω στο ερώτημά μου, μην τυχόν και ενδιαφέρεται και κάποιος άλλος:

 

Κατόπιν (αν)ωρίμου σκέψεως αποφάσισα να το παίξω τολμηρός και να παραγγείλω το Bluetooth Universal Keyboard της Stowaway, το οποίο σε bundle με το ΒΤ mouse της ίδιας εταιρείας μου κόστισαν τα καλύτερα 115 ευρώ

(από expansys) που χάλασα για "μπιρμπιτσόλια" σχετικά με PDA.

 

Παίζουν και τα δύο μια χαρά, με το δικό τους ΒΤ driver (ο οποίος δε μου έπαιξε με το hands-free μου ταυτόχρονα, αλλά μικρό το κακό) και επιτέλους μπορώ να γράφω με σχετική άνεση στο 9000 και να αφήσω στη θήκη του το stylus, καθώς το ποντικάκι πήρε επάξια τη θέση του. Επιτέλους, ο φορητός μπορεί να μείνει σπίτι...

Important things for a happy relationship:

 

1. It is important to find a woman that cooks and cleans.

2. It is important to find a woman that makes good money.

3. It is important to find a woman that likes to have sex.

4. It is important that these three women never meet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...