Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε όσους έχουν το 9000, θα ήθελα να ρωτήσω αν το χρησιμοποιείτε σε δίκτυα wi-fi. Έχει ικανοποιητική απόδοση όταν ανοίγεται αρχεία avi συμπιεσμένα με divx ή xvid; Με ένα 2020i που έχω δοκιμάσει παίζει κανονικά για 5λεπτά μετά κάνει μια παύση 5,10 sec και μετά πάλι συνεχίζει για 5min. Σκέφτομαι σοβαρά να το αγοράσω αν έχει ικανοποιητικές επιδόσεις στην πιο πάνω περίπτωση. Δεν ξέρω αν φταίει ο επεξεργαστής, το ότι είναι 802.11b και όχι g η σύνδεση.

Αν κάποιος κάνει την πιο πάνω χρήση και έχει ο ίδιος γνώση θα με ενδιέφερε μια απάντηση.

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έχουν το 9000, θα ήθελα να ρωτήσω αν το χρησιμοποιείτε σε δίκτυα wi-fi. Έχει ικανοποιητική απόδοση όταν ανοίγεται αρχεία avi συμπιεσμένα με divx ή xvid; Με ένα 2020i που έχω δοκιμάσει παίζει κανονικά για 5λεπτά μετά κάνει μια παύση 5,10 sec και μετά πάλι συνεχίζει για 5min. Σκέφτομαι σοβαρά να το αγοράσω αν έχει ικανοποιητικές επιδόσεις στην πιο πάνω περίπτωση. Δεν ξέρω αν φταίει ο επεξεργαστής, το ότι είναι 802.11b και όχι g η σύνδεση.

Αν κάποιος κάνει την πιο πάνω χρήση και έχει ο ίδιος γνώση θα με ενδιέφερε μια απάντηση.

Aυτο που μπορω να σου πω για το Wi-Fi ειναι οτι δεν εχει μεγαλη εμβελεια.Δηλαδη σε σημεια μεσα στο σπιτι που συνδεω τον φορητο ασυρματα το 9000 δεν συνδεεται

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Σε wi-fi router που έχω δεν υπάρχει πρόβλημα εμβέλειας.Τα laptop και τα pocket pc που έχω πιάνουν full σήμα σε όλους τους ορόφους ακόμα και σε κτίρια γειτόνων,περίπου σε 300μ απόσταση. Δοκίμασε να ανοίξεις ένα divx avi να δεις αν το βλέπεις κανονικά ή με κολλήματα. Ευχαριστώ!
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

εχω να σου πω οτι η αποδοση του ειναι πολυ περισσοτερο απο εξαιρετικη στο θεμα που αναφερεις. συνδεδεμενο με εξωτερικο ethernet δισκο η με τα κοινοχρηστα του υπολογιστη, παιζει ταινιες αψογα και χωρις προβληματα με τον player TCPMP.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα..Λόγο πολλών δουλειών :zzz: δεν φαίνομαι πολύ τώρα πια στο Forum μας, αλλά το παρακολουθώ όσο προλαβαίνω.Παίδες έχω να σας το παραδεχτώ ότι κάνετε τρομερή δουλεία :up: .Ας πάμε στο θέμα μας ,την νέα Rom Beta 8 την έχει δοκιμάσει κανείς σας? Πήγα να βάλω την 6 οπός λέγατε στο Forum αλλά είδα μια Beta 8 που να λεει τα έξης πράγματα.

 

Changes from beta5_some_tools to beta8:

Stereo Bluetooth Speedup Hack

New Java Midlet Manager

 

NO DRM anymore

NO Voice Speed Dialer anymore

 

Voicecommander Cab inside the rar file for everyone who wants to install it

VoiceSpeedDialer will follow later

 

Τα οποία ομολογουμένως με φόβισαν.Γιατί στην είναι όλα Ok εκτός από ένα Bug? Anyway αν την έχει δοκιμάσει κάποιος μπορεί να μας πει κάνα 2 λογάκια για να μην χάνουμε τον χρόνο μας τσάμπα βάλε βγάλε Roms.Αυτα τα ολίγαν από εμένα Keep Doing That You Are Great :respect:

Νόμιμος κάτοχος Imate Jasjar :superman:

 

http://s1.bitefight.gr/c.php?uid=20539

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα..Λόγο πολλών δουλειών :zzz: δεν φαίνομαι πολύ τώρα πια στο Forum μας, αλλά το παρακολουθώ όσο προλαβαίνω.Παίδες έχω να σας το παραδεχτώ ότι κάνετε τρομερή δουλεία :up: .Ας πάμε στο θέμα μας ,την νέα Rom Beta 8 την έχει δοκιμάσει κανείς σας? Πήγα να βάλω την 6 οπός λέγατε στο Forum αλλά είδα μια Beta 8 που να λεει τα έξης πράγματα.

 

Changes from beta5_some_tools to beta8:

Stereo Bluetooth Speedup Hack

New Java Midlet Manager

 

NO DRM anymore

NO Voice Speed Dialer anymore

 

Voicecommander Cab inside the rar file for everyone who wants to install it

VoiceSpeedDialer will follow later

 

Τα οποία ομολογουμένως με φόβισαν.Γιατί στην είναι όλα Ok εκτός από ένα Bug? Anyway αν την έχει δοκιμάσει κάποιος μπορεί να μας πει κάνα 2 λογάκια για να μην χάνουμε τον χρόνο μας τσάμπα βάλε βγάλε Roms.Αυτα τα ολίγαν από εμένα Keep Doing That You Are Great :respect:

 

Εγω την 8 δεν την εχω βαλει:X . Δεν εχει Voice Speed Dialer που το χρησιμοποιω.

Εχω μεινει στην BETA 6 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγω να περάσω την τελευταία αναβάθμιση αλλά έχω ορισμένους προβληματισμούς. Το κινητό είναι αγορασμένο απο ace hellas. Μετά θα μπορέσω να περάσω κανονικά τη rom της ace; Οι τεχνικοί στην ace έχουν τη δυνατότητα να δουν ποιές rom περάστηκαν παλιότερα και να χάσω την εγγύηση; Κάτι άλλο που διαφέρει απο τις επίσημες αναβαθμίσεις και πρέπει να προσέξω;

 

Αν κάποιος έχει διαθέσιμο το link της beta8 ας το πεί...

 

Και κάτι άλλο...θα μπορέσω να περάσω το backup που έχω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγω να περάσω την τελευταία αναβάθμιση αλλά έχω ορισμένους προβληματισμούς. Το κινητό είναι αγορασμένο απο ace hellas. Μετά θα μπορέσω να περάσω κανονικά τη rom της ace; Οι τεχνικοί στην ace έχουν τη δυνατότητα να δουν ποιές rom περάστηκαν παλιότερα και να χάσω την εγγύηση; Κάτι άλλο που διαφέρει απο τις επίσημες αναβαθμίσεις και πρέπει να προσέξω;

 

Αν κάποιος έχει διαθέσιμο το link της beta8 ας το πεί...

 

Και κάτι άλλο...θα μπορέσω να περάσω το backup που έχω τώρα;

 

f@p://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Uploads/Universal/Uni_AKU3_WWE/UNI_AKU3_2_WWE_IVAN_beta8_public.rar

 

Θα μπορεις να βαλεις παλι τις ACE.

Οχι, δεν μπορουν να το δουν ετσι απλα. Εαν τους το πας με την δικη τους ROM δεν θα ασχοληθουν να δουν εαν ειχες περασει αλλη. Ισως και να μη μπορουν να το δουν και καθολου.

 

Το backup να ΜΗ το χρησιμοποιησεις σε νεα rom. Απαγορευεται δια ροπαλου!:lol: Παντα clean installations σε νεα ROM, αλλιως θα αντιμετωπισεις προβληματαρες !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που μάλλον δεν παρατήρησε κανείς είναι πως σε όλες τις ΒΕΤΑ όταν απενεργοποιείς τον ήχο screen taps και κάνεις κλικ στο start ακούγεται ήχος. Πρέπει να απενεργοποιήσεις τον ήχο events για να σταματήσει να ακούγεται οπότε χάνεις και ειδοποιήσεις για χαμηλή μπαταρία κλπ.
Link to comment
Share on other sites

f@p://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Uploads/Universal/Uni_AKU3_WWE/UNI_AKU3_2_WWE_IVAN_beta8_public.rar

 

Θα μπορεις να βαλεις παλι τις ACE.

Οχι, δεν μπορουν να το δουν ετσι απλα. Εαν τους το πας με την δικη τους ROM δεν θα ασχοληθουν να δουν εαν ειχες περασει αλλη. Ισως και να μη μπορουν να το δουν και καθολου.

 

Το backup να ΜΗ το χρησιμοποιησεις σε νεα rom. Απαγορευεται δια ροπαλου!:lol: Παντα clean installations σε νεα ROM, αλλιως θα αντιμετωπισεις προβληματαρες !:rolleyes:

Thanks, όποτε κατέβει με την pstn που έχω θα την περάσω :p . Κάτι ακόμα...το κινητό πρέπει να μπει σε bootloader mode έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Εχω μεινει στην BETA 6 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!:rolleyes:

 

Agree ;) :up:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πάω να περάσω τη νέα rom και μου βγάζει το παρακάτω...

http://img126.imageshack.us/img126/8615/countryidgp7.th.jpg

Τι κάνουμε τώρα; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πάω να περάσω τη νέα rom και μου βγάζει το παρακάτω...

http://img126.imageshack.us/img126/8615/countryidgp7.th.jpg

Τι κάνουμε τώρα; :confused:

 

Χρειαζεσαι το MaUpgradeUt_noID.exe :rolleyes:

 

http://f@p://xda:xda@xda-developers.com/BlueAngel/Tools/MaUpgradeUt_noID.zip

 

βαλε το στο dir που εχεις κανει extract τη νεα rom και τρεξετο !:D

Link to comment
Share on other sites

Εχω την αίσθηση πως απαγορεύεται το direct linking προς τέτοιου είδους αρχεία.

Δεν βάζεις καλύτερα ένα απλό μη ενεργό λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την αίσθηση πως απαγορεύεται το direct linking προς τέτοιου είδους αρχεία.

Δεν βάζεις καλύτερα ένα απλό μη ενεργό λινκ?

 

ΟΚ?:X

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πως αλλαζω το pin της sim card;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πως αλλαζω το pin της sim card;

Κανεις ρε παιδια δεν ξερει;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Κανεις ρε παιδια δεν ξερει;

Με ενεργοποιημένο το pad του τηλεφώνου (πατάς το πράσινο ακουστικό δηλαδή) πάς menu/options/phone και έχει ένα γκρί κουμπί που λέει change pin, το πατάς και αφού βάλεις το παλιό δίνεις όποιο θέλεις, το επιβεβαιώνεις και έισαι έτοιμος.

------------------------------------------------------------------------

Iphone 3GS... Άξιζε τον κόπο

Link to comment
Share on other sites

Με ενεργοποιημένο το pad του τηλεφώνου (πατάς το πράσινο ακουστικό δηλαδή) πάς menu/options/phone και έχει ένα γκρί κουμπί που λέει change pin, το πατάς και αφού βάλεις το παλιό δίνεις όποιο θέλεις, το επιβεβαιώνεις και έισαι έτοιμος.

Ευχαριστω.Βλεπεις εχω χασει τις οδηγιες

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ για τη βοήθειά σας και τις σκέψεις σας: έχω ένα jasjar το οποίο ψάχνω να πουλήσω (μου έκαναν δώρο ένα TyTN).

Ποια είναι η άποψη σας για:

(1) Τιμή πώλησης

(2) Που / πως μπορώ να το πουλήσω

Ευχαριστώ για τη βοήθειά σας...

Link to comment
Share on other sites

ego thelo na rothso exo metaferei ena pexnidi ap to laptop mou me uperythres sto kinhto kai, pou mporo na to bro sto ppc? giati epsaxa kai den to brika se kanena fakelo.eno sto p900 ta arxeia pou erxotan mesa apo uperythres phgainan sto massaging beamed.
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...