Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με πρόλαβες: ROM upgrade for HTC Universal with Windows Mobile 6 ( Crossbow ) leaked on the Internet

 

είναι η RTM νομίζω.

 

geovass, τι νέα είδες? με ενδιαφέρει ως προς την ταχύτητα. αλλαγές στα office?

 

(αμέσως να πας στο Iphone...)

 

Τρελη ταχυτητα !!!

Αλλαγες στο office δεν εχω δει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Occasionally after flashing the phone will reset into bootloader - not load OS. a quick "set 14 0" in mtty fixes this (again anyone got any ideas?)

αυτο ρε παδια αν συμβει πως το φτιαχνουμε?αυτο το a quick "set 14 0" in mtty fixes this πως γινεται?sorry για την ασχετοσυνη μου

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

για δες αυτο για την οθονη...

f@p://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Uploads/Universal/Uni_AKU3_WWE/Jwrightmcps/Extras/Default_Signed_Screen_Rotate_Icon.zip

 

δες και εδω για την μπαταρια.. δεν ξερω εαν θα κανει τιποτα...

h@tp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=289003&highlight=battery+icon+on+universal

 

Βαλε αυτο για να εχεις μπαταρια στο κατω μερος της οθονης !

f@p://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Uploads/Universal/Uni_AKU3_WWE/Ivan/Extrom/Default_Unsigned_Powertray_Shell_Clock_Ivan.cab

με το εικονιδιο της μπαταριας ολα οκ.με το εικονιδιο περιστροφης της οθονης ενω το εγκατεστησα το cab δεν μου εμφανιζεται.εσυ το εβαλες και ειναι οκ?εγω περασα την αλλη οχι την βανιλα.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

με το εικονιδιο της μπαταριας ολα οκ.με το εικονιδιο περιστροφης της οθονης ενω το εγκατεστησα το cab δεν μου εμφανιζεται.εσυ το εβαλες και ειναι οκ?εγω περασα την αλλη οχι την βανιλα.

 

Οχι εγω εχω βαλει την Βανιλα (δεν το εχω τρεξει ομως το cabακι - δεν θελω τετοιο εικονιδιο στην μπαρα μου)

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω.ενω ειναι ταχυτατο το ppc με αυτη τη rom κατι με χαλαει.λειπει το εικονιδιο της μπαταριας(αυτο στο cab ειναι μεγαλη μουφα),λειπει το εικονιδιο περιστροφης της οθονης το οποιο ειναι αρκετα χρησιμο και μερικα εικονιδια ειναι σα να ξεπηδησαν απο wm2003 se τα οποια δε δενουν καθολου με τα υπολοιπα εικονιδια του περιβαλλοντος.το ozvga το ενεργοποιησα αλλα διαφορα δεν ειδα.βιντεοκλησεις δεν μπορουν να πραγματοποιηθουν(οχι οτι κανω καθε μερα,αλλα μου τη δινει να ξερω οτι προς το παρον δεν μπορουν να γινουν).1 εφαρμογη ως τωρα δεν μου τρεχει(ενταξει μικρο το κακο) ενω εχω κανει soft reset 3 φορες απο την στιγμη που περασα τη νεα ρομ windows mobile 6 crossbow.θα κανω roll back στην ελληνικη.αργη αλλα μου φαινεται εμενα πιο σταθερη.αυτη ειναι προσωπικη μου αποψη κ προς θεου δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν απο εσας.κ μονο που εχουμε την ιδια συσκευη αυτο μας κανει να εχουμε πολλα κοινα μεταξυ μας.πιστευω εξαλλου πως ειναι πολυ νωρις για να κρινω το νεο λειτουργικο.απλα θα κανω υπομονη κ θα την περασω αργοτερα.ενα θερμο ευχαριστω σε οσους δουλεψαν για αυτη τη rom,και ευχομαι να συνεχισουν την καλη δουλεια τους.ΜΠΡΑΒΟ!!!
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

ρε γαμωτο απογοητευτηκα.μετα την αναβαθμιση στα wm6 crossbow(οχι την vanilla) οταν χρειαστηκε να κανω soft reset κολλησε στην αρχικη οθονη και χρειαστηκε να κανω hard reset.μου εγινε ηδη μια φορα.τις προηγουμενες φορες που μου κολλαγε(αλλες 4) εκανα παλι reset απανωτο κ εστρωνε.το φορτιζω κ θα περασω την ελληνικη rom.κριμα γιατι ειχε πολλα καλουδια η νεα rom και πηγαινε σφαιρα.

:(

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ακούσω μουσική μέσα από το ds970 και δεν τα έχω καταφέρει ακόμη.Έχω κάνει pairing την συσκευή με το qtek 9000 που έχω αλλά στο εγχειρίδιο λέει ''start the media player in your phone and select to use the headset''.Από πού το επιλέγω αυτό ρε παιδιά,δεν μπορώ να το βρώ..:!:
A WORLD OF HIGH DEFINITION @ http://www.blu-rayshop.gr
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα κολπακι μεσω της registry η καποια εφαρμογη τελοσπαντων που να επιτρεπει να ρυθμισουμε την rom-ram του ppc μας οπως γινοταν στα wm2003se με το slide bar?η μνημη προγραμματων μου ειναι στο 19-20mb!ενω της αποθηκευσης 37mb.μακαρι να μπορουσα να δωσω 15mb απο αυτην στη μνημη προγραμματων!!!
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα χρειάστηκε να επισκεφτώ το service επειδή έφευγε το πενάκι. Φυσικά μου αντικατέστησαν την πλάτη του κινητού εντός της εγγύησης, χωρίς να πληρώσω ούτε ένα €. Όσοι έχετε παρόμοιο πρόβλημα, μη διστάσετε να το πάτε φοβούμενοι το κόστος ... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρει κανείς πως μπορώ να μεταφέρω όλα τα τηλέφωνά μου απο τη συσκευή μου(qtek 9000) στην κάρτα?μάλλον θα το δώσω εντός των ημερών και μέχρι να πάρω άλλο win mobile θα χρησιμοποιώ απλή συσκευή...

thanks

ELA MWRH AEKARAAA..:w00t:
Link to comment
Share on other sites

κανε synch και περνα ολα τα τηλ στο outlook των windows και μετα συνδεσε το κινητο που θες και κανε την αντιστοφη διαδικασια.Ετσι εχεις και backup
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα χρειάστηκε να επισκεφτώ το service επειδή έφευγε το πενάκι. Φυσικά μου αντικατέστησαν την πλάτη του κινητού εντός της εγγύησης, χωρίς να πληρώσω ούτε ένα €. Όσοι έχετε παρόμοιο πρόβλημα, μη διστάσετε να το πάτε φοβούμενοι το κόστος ... ;)

μηπως ομως ξερουμε και το κοστος ???? γιατι και εμενα μου το κανει αυτο :( εχω χασει 4 και ειναι και ακριβα τα ατιμα

Link to comment
Share on other sites

κανε synch και περνα ολα τα τηλ στο outlook των windows και μετα συνδεσε το κινητο που θες και κανε την αντιστοφη διαδικασια.Ετσι εχεις και backup

 

 

τα εχω όλα στο outlook..αλλά το κινητό που θα έχω (μέχρι να αποφασίσω ποιό win mobile θα πάρω) θα είνα μια απλή συσκευή χωρίς δυνατότητα συνχρονισμού με outlook..

το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περάσω τις επαφές μου στην κάρτα αλλά δεν ξέρω πώς..:O

ELA MWRH AEKARAAA..:w00t:
Link to comment
Share on other sites

τα εχω όλα στο outlook..αλλά το κινητό που θα έχω (μέχρι να αποφασίσω ποιό win mobile θα πάρω) θα είνα μια απλή συσκευή χωρίς δυνατότητα συνχρονισμού με outlook..

το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περάσω τις επαφές μου στην κάρτα αλλά δεν ξέρω πώς..:O

http://www.ppcsg.com/lofiversion/index.php/t76694.html

 

για δες αν σου κανει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα κολπακι μεσω της registry η καποια εφαρμογη τελοσπαντων που να επιτρεπει να ρυθμισουμε την rom-ram του ppc μας οπως γινοταν στα wm2003se με το slide bar?η μνημη προγραμματων μου ειναι στο 19-20mb!ενω της αποθηκευσης 37mb.μακαρι να μπορουσα να δωσω 15mb απο αυτην στη μνημη προγραμματων!!!

δε ρύθμιζες τη rom αλλά τη ram όπου χωριζόταν σε μνήμη εφαρμογών και μνήμη αποθήκευσης (είχε και αρχεία συστήματος μετά από κάθε hard reset).

 

αυτό δεν ισχύει στα 5.0. εγκαταλύφτηκε για να μην υπάρχει το ζήτημα: τελείωσε η μπαταρία άρα χάνω ό,τι έχω στο ππσί.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

μηπως ομως ξερουμε και το κοστος ???? γιατι και εμενα μου το κανει αυτο :( εχω χασει 4 και ειναι και ακριβα τα ατιμα
Οχι, δε ρώτησα αφού το κάλυπτε η εγγύηση... :O
Link to comment
Share on other sites

δε ρύθμιζες τη rom αλλά τη ram όπου χωριζόταν σε μνήμη εφαρμογών και μνήμη αποθήκευσης (είχε και αρχεία συστήματος μετά από κάθε hard reset).

 

αυτό δεν ισχύει στα 5.0. εγκαταλύφτηκε για να μην υπάρχει το ζήτημα: τελείωσε η μπαταρία άρα χάνω ό,τι έχω στο ππσί.

 

αντε,δεν το ηξερα αυτο!δηλαδη στα wm5 αν τελειωσει η μπατσαρια δεν χανεις δεδομενα οπως επαφες,κτλ?να κ κατι καινουριο που μαθα.ευχαριστω φιλε μου.βγηκα κιολας απο το αγχος αυτο μηπως κ μου τελειωσει η μπαταρια.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

http://briefcase.pathfinder.gr/browse/drmdtsap/48279?pg=1

εδω στο briefcase μουθα βρειτε την αντικλεπτικη εφαρμογη.οποιος δηλαδη κλεψει το ππσ σας θα σας σταλει μηνυμα στο κινητο που εχετε ορισει εσεις με τα στοιχεια του νεου κατοχου,οπως email,αριθμος κινητου και αριθμος sim του κλεφτη/κλεπταποδοχου.

Link to comment
Share on other sites

Νεα WM6 ROM !!

 

_http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=290865

 

Την δοκιμασες? Για πες καμια λεπτομερεια. Τι δουλευει και τι οχι, ταχυτητα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Την δοκιμασες? Για πες καμια λεπτομερεια. Τι δουλευει και τι οχι, ταχυτητα κτλ.

 

Ναι την εβαλα. Παει πιο καλα απο τις προηγούμενες WM6. Εχει γύρω στα 40ΒΜ ελεύθερο χώρο με το πρωτο reboot.

Παει σαφως πιο γρηγορα και εγινε sync με το PC αμεσως!:D

 

τωρα ακουω μουσικη Live streaming απο το wi-fi μου...:D :D

Link to comment
Share on other sites

δωσε Info στον λαο.....παιζουν ολα ?? video calls

 

Video Calls δεν κανω, οποτε δεν μπορω να σου πω...

Ολα τα αλλα για την ωρα πανε σφαιρα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...