Jump to content

[S6] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 322
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν υπάρξει και δεύτερη επιβεβαίωση από χρήστη πως όντως ο οδηγός δεν γράφει τον Knox θα μπει το σχόλιο στους οδηγούς και στο πρώτο σχόλιο του θέματος των Τροποποιήσεων εδώ. :)
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρξει και δεύτερη επιβεβαίωση από χρήστη πως όντως ο οδηγός δεν γράφει τον Knox θα μπει το σχόλιο στους οδηγούς και στο πρώτο σχόλιο του θέματος των Τροποποιήσεων εδώ. :)

 

Θα τον δοκιμάσω εγώ μέσα στο ΣΚ και θα επιβεβαιώσω.

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια βδομάδα είχα βάλει και εγω τον engineering bootloader και φλάσαρα αρκετές custom rom άφοβα δίχως να πειραχτεί το Knox. Η διαδικασία είναι όπως την περιγράφει ο garcia απλά το μόνο που δεν λειτουργεί είναι το fingerprint scanner και γύρισα σε στοκ για αυτό το λόγο. Ελπίζω στο μέλλον να υπάρξει τρόπος λειτουργίας του σε custom περιβάλλον.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ! Μόλις ακολούθησα την παραπάνω διαδικασία και είμαι κανονικά Rooted & Custom Recovery με KNOX 0x0 :D

 

Το μόνο που δεν δουλεύει είναι όπως είπαν και οι υπόλοιποι το δακτυλικό αποτύπωμα αλλά προσωπικά δεν με ενδιαφέρει.

 

Ας προστεθεί λοιπόν στους οδηγούς! ;)

 

Update 1: Εκτός από το αποτύπωμα μάλλον δεν δουλεύει και η απόρρητη λειτουργία. Έχετε το υπόψιν σας όσοι ενδιαφέρεστε.

 

Update 2: Το Private Mode επανέρχεται σε λειτουργία αν εγκαταστήσεις XPosed Framework στη συνέχεια κατεβάσεις το Module Wannam for Lollipop και ενεργοποιήσεις τη ρύθμιση Security Hacks>Disable Secure Storage.

Edited by super_f
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω, χαζή ερώτηση, από την στιγμή που το επιβεβαιώνει και ο lotus πιο πάνω, αλλά επειδή μας έχει πιάσει φόβος και άγχος με την Samsung, μετά το root και αφού μείνει ο Knox 0x0, περνάμε άφοβα οποιαδήποτε rom;

 

Επίσης, έχετε να προτείνετε ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα την μέθοδο του garcia για ρουτ και στο φλασαρισμα του τροποποιημενου bootloader μου έβγαλε fail και σταμάτησα γιατί χεστηκα Edited by kyriasgr87
Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι πως εσκεμενα και πολυ σωστα σταματαει να λειτουργει το fingerprint sensor σε rootαρισμενο κινητο.

 

Δεν θελω να φανταστω μια κακοβουλη root εφαρμογη να καταφερει να διαβασει τα αποτυπωματα του χρηστη...

Και μην σας φαινεται κατι τετοιο παραλογο.

Οταν μια εφαρμογη εχει δικαιωματα root οτι θελει κανει!

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι πως εσκεμενα και πολυ σωστα σταματαει να λειτουργει το fingerprint sensor σε rootαρισμενο κινητο.

 

Δεν θελω να φανταστω μια κακοβουλη root εφαρμογη να καταφερει να διαβασει τα αποτυπωματα του χρηστη...

Και μην σας φαινεται κατι τετοιο παραλογο.

Οταν μια εφαρμογη εχει δικαιωματα root οτι θελει κανει!

Φίλε λάθος κάνεις δεν σταματάει να δουλεύει εσκεμενα σταματάει λογο ασυμβατοτητας του bootloader με άλλες μεθόδους ρουτ δουλεύει κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα την μέθοδο του garcia για ρουτ και στο φλασαρισμα του τροποποιημενου bootloader μου έβγαλε fail και σταμάτησα γιατί χεστηκα

Με ποια εκδοση odin δοκιμασες;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε λάθος κάνεις δεν σταματάει να δουλεύει εσκεμενα σταματάει λογο ασυμβατοτητας του bootloader με άλλες μεθόδους ρουτ δουλεύει κανονικότατα.

 

o bootloader αυτος απο ποιον διερρευσε?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάστηκε ούτως ή άλλως δεν πέρασε και τίποτα μέσα μιας και έβγαλε φειλ με τη μία..απλά έκανα ριμπουτ και όλα καλά
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάστηκε ούτως ή άλλως δεν πέρασε και τίποτα μέσα μιας και έβγαλε φειλ με τη μία..απλά έκανα ριμπουτ και όλα καλά

 

εννοεις το αρχειο δεν περασε στο odin? εγω καταλαβα το περασες και μετα εβγαλε fail.

Link to comment
Share on other sites

εννοεις το αρχειο δεν περασε στο odin? εγω καταλαβα το περασες και μετα εβγαλε fail.

 

Όχι ξεκίνησε το οντιν κανονικά αλλά τελικά μου έβγαλε αντί για pass fail και τα παράτησα

Link to comment
Share on other sites

Όχι ξεκίνησε το οντιν κανονικά αλλά τελικά μου έβγαλε αντί για pass fail και τα παράτησα

Οκ κοιταξεις για drivers οτι ειναι ολα καλα;

Link to comment
Share on other sites

Οκ κοιταξεις για drivers οτι ειναι ολα καλα;

Ναι ναι το αναγνωρίζει κανονικά το τηλέφωνο..Τεσπα δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει αλλά δεν κάνω αλλά πειράματα μην γράψει κανένας κνοξ και το φάω το πακέτο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι το αναγνωρίζει κανονικά το τηλέφωνο..Τεσπα δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει αλλά δεν κάνω αλλά πειράματα μην γράψει κανένας κνοξ και το φάω το πακέτο...

 

Μήπως δεν απενεργοποίησες το find my phone; Έχει 2-3 επιλογές που ίσως χρειάζονται όλες απενεργοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν απενεργοποίησες το find my phone; Έχει 2-3 επιλογές που ίσως χρειάζονται όλες απενεργοποίηση[/QUτ

 

Το έκανα και αυτό τα έκλεισα όλα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον για οποιον εχει root και θελει να διορθωσει το aggressive memory management που ευθυνεται για το κακο multitasking,

http://www.phonearena.com/news/How-to-fix-that-annoying-SwiftKey-lag-on-Galaxy-S6-and-Note-4-root-reqd_id74641

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

συμφωνα με το αρθρο μπορεις να κανεις root χωρις να γραψει o KNOX με το Pinpong root. Γνωριζει κανεις εαν με αυτον τον τροπο μετα θα δουλευει το δαχτυλικο αποτυπωμα ?? το εχει δοκιμασει κανεις?

 

http://www.phonearena.com/news/How-to-root-Galaxy-S6-with-one-click-without-tripping-the-KNOX-counter-Verizon-included_id69135

Link to comment
Share on other sites

Χposed έχει βάλει κανείς σε S6 με 5.1.1; Παίζει καλά;

Έχω και δουλεύει μια χαρά..Κάπου υπάρχει και λίστα με τα modules που δουλεύουν με το s6

 

Amanwithaplan αυτό νομίζω ήταν μόνο για 5.0.2

Edited by GARCIA
Link to comment
Share on other sites

Έχω και δουλεύει μια χαρά..Κάπου υπάρχει και λίστα με τα modules που δουλεύουν με το s6

 

Amanwithaplan αυτό νομίζω ήταν μόνο για 5.0.2

 

Μαλιστα. μηπως εχεις δοκιμασει με build prop εαν δουλευει το fix για το aggressive memory management που ευθυνεται για το κακο multitasking ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...