Jump to content

[S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι να λεμε....ολοκληρωθηκε το κινητο.

 

ανετα πανω απο 5 ωρες οθονη με wifi και ανετα 4 ωρες οθονη σε 4g ειχα εγω οταν ειχα το edge.

το κλειδι ειναι να εχεις σταθερο σημα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Facebook & messenger πολύ απαιτητικά προγράμματα. Ίσως περισσότερο και απο youtube, σβήστε τα να βρείτε την υγεια σας
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι ικανοποιημενος με την διαρκεια της μπαταριας του s6 βγαζω καθημερινα 5+ ωρες οθονη και μιαμιση ωρα σε.τηλεφωνα μπορει και παραπανο καμερα βιντεο 3g και wifi και κλεινω 24ωρα....μονο οταν παιζω παιχνιδια δεν κραταει καθολου....δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οσο αναφερουν καποιοι...
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ κάθε φορά που το βγάζω απ την φόρτιση μου λέει ότι έχω μόνο 12 ώρες που θα κρατήσει η μπαταρία :p ...να το πάω να το κοιτάξουν; απλό s6
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ κάθε φορά που το βγάζω απ την φόρτιση μου λέει ότι έχω μόνο 12 ώρες που θα κρατήσει η μπαταρία :p ...να το πάω να το κοιτάξουν; απλό s6

Όχι.. Απλά λογικά έκανες πρόσφατα update η επαναφορά εργοστασιακων.. Θα φτιάξει μετά από 2-3 φορτισεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, το αγορασα εχθες (edge+)...και με την πρωτη φορτιση εβγαλε 4μιση ωρες οθονη...το εσκικα ομως γιατι μετεφερα συνεχεια αρχεια, εγκαθιστουσα εφαρμογες, wifi συνεχεια και τα σχετικα...
S8+
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει γίνει κάτι τέτοιο. .το τηλεφωνο το έχω 12 μερες
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

τι να λεμε....ολοκληρωθηκε το κινητο.

 

ανετα πανω απο 5 ωρες οθονη με wifi και ανετα 4 ωρες οθονη σε 4g ειχα εγω οταν ειχα το edge.

το κλειδι ειναι να εχεις σταθερο σημα.

 

Να έδιναν και αυτο το ρημαδι το "shutter speed" στη φωτογραφική :rolleyes:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

βάλτε την τελευταία ρουμανική ρομ (ΟΙ7) ή περάστε την 2.5 του crash από το xda για 920 ή 925F όσοι έχετε πρόβλημα.

 

εμένα μου διπλασιασε τον χρόνο, παρέα με τον κερνελ του arter97

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Αγορασα το galaxy s6 τη Δευτερα (μεταχειρισμενο 2 μηνων) και ειδα οτι σε κατασταση αναμονης τρωει πολυ μπαταρια. Χθες το βραδυ απο τις 23:00 μεχρι σημερα 06:45 μου εφαγε 17% απο 100 πηγε 83%. Στο battery stats ειχαν απο 1% το device idle και το android. Απο λειτουργικο εχει 5.1.1 Με baseband version G920FXXU2COH2. Γενικα στις δυο μερες που το εχω , (ισως ειναι μικρο το δειγμα ακομη) η μπαταρια ειναι απογοητευση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Αγορασα το galaxy s6 τη Δευτερα (μεταχειρισμενο 2 μηνων) και ειδα οτι σε κατασταση αναμονης τρωει πολυ μπαταρια. Χθες το βραδυ απο τις 23:00 μεχρι σημερα 06:45 μου εφαγε 17% απο 100 πηγε 83%. Στο battery stats ειχαν απο 1% το device idle και το android. Απο λειτουργικο εχει 5.1.1 Με baseband version G920FXXU2COH2. Γενικα στις δυο μερες που το εχω , (ισως ειναι μικρο το δειγμα ακομη) η μπαταρια ειναι απογοητευση.

 

Δεν ειναι φυσιολογικο με την καμμια. Εχεις κλειστα nfc, google locations και data;

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Το nfc kai to google location τα εχω κλειστα, data ανοικτα αλλα με 3g kai oxi 4g (το εχω κλειστο). Και wifi μονιμα ανοικτο. Edited by KM24
Link to comment
Share on other sites

Το nfc kai to google location τα εχω κλειστα, data ανοικτα αλλα με 3g kai oxi 4g (το εχω κλειστο).

 

Και παλι με data 3g ειναι μεγαλη η χασουρα στην μπαταρια σου... Αντε να εβλεπες ενα 7% κατω...

Στη θεση σου θα ξαναπερνουσα μεσω odin το firmware και στα καπακια wipe cache απο recovery και μετα θα εστηνα τη συσκευη!

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Δε θελω να χρησιμοποιησω odin, με φοβο μη γραψει ο κνοχ.Να του κανω wipe cashe και hard reset απο recovery? Λες να βοηθησει?

Ακριβώς αυτά θα κάνεις και θα είσαι οκ μετά λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Δε θελω να χρησιμοποιησω odin, με φοβο μη γραψει ο κνοχ.Να του κανω wipe cashe και hard reset απο recovery? Λες να βοηθησει?

Δοκιμασε αυτο ναι αν και καμια εφαρμογη που μενει ανοιχτη κανει την ζημια.

Καλα στατιστικα μπαταριας θα δεις με το gsam battery.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος αγόρασε το edge 64, το σετάρει, το φορτίζει το βράδι στο 100% και το βάζει σε flight mode. Ξυπνάει το πρωί 20% κάτω τουτέστιν 80%. Φεύγει να πάει Γιάννενα και στις 13:00 που το ξαναβλέπει χωρίς να το έχει χρησιμοποιήσει έχει πάει στο 1%. Φρίκη......

Πακετάκι πίσω στη samsung από τη προηγούμενη Τετάρτη και ακόμη περιμένει. Αντικατάσταση είπαν αλλά από εκεί που θα γινόταν Παρασκευή, έγινε Δευτέρα και αισίως Τετάρτη.

Έχει γίνει Τούρκος

Link to comment
Share on other sites

Φίλος αγόρασε το edge 64, το σετάρει, το φορτίζει το βράδι στο 100% και το βάζει σε flight mode. Ξυπνάει το πρωί 20% κάτω τουτέστιν 80%. Φεύγει να πάει Γιάννενα και στις 13:00 που το ξαναβλέπει χωρίς να το έχει χρησιμοποιήσει έχει πάει στο 1%. Φρίκη......

Πακετάκι πίσω στη samsung από τη προηγούμενη Τετάρτη και ακόμη περιμένει. Αντικατάσταση είπαν αλλά από εκεί που θα γινόταν Παρασκευή, έγινε Δευτέρα και αισίως Τετάρτη.

Έχει γίνει Τούρκος

 

Ελαττωματική παρτίδα έπεσε.

Θα μπορούσε να απευθυνθεί στο κατάστημα για αντικατάσταση,αλλα συνήθως τα σκρουτζομαγαζα το στέλνουν πρώτα Samsung να πάρουν έγκριση και μετα σου δίνουν καινούργιο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ελαττωματική παρτίδα έπεσε.

Θα μπορούσε να απευθυνθεί στο κατάστημα για αντικατάσταση,αλλα συνήθως τα σκρουτζομαγαζα το στέλνουν πρώτα Samsung να πάρουν έγκριση και μετα σου δίνουν καινούργιο.

 

Νομιζω οτι απευθειας smartec θα ηταν το ιδανικοτερο...

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Ελαττωματική παρτίδα έπεσε.

Θα μπορούσε να απευθυνθεί στο κατάστημα για αντικατάσταση,αλλα συνήθως τα σκρουτζομαγαζα το στέλνουν πρώτα Samsung να πάρουν έγκριση και μετα σου δίνουν καινούργιο.

 

Κατευθείαν στο service της samsung Θεσσαλονίκη το πήγε

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι απευθειας smartec θα ηταν το ιδανικοτερο...

Ναι εκεί το στέλνουν.

Η και στα κεντρικά της Samsung εφόσον δεν εχει service point στην Θες/νίκη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο θέμα με την μπαταρία πριν 1 μήνα. Έχανε 20% για πλάκα (από 100 σε 80), και μετά ψιλοεφτιαχνε. Αλλά πάλι δεν ήταν νορμάλ. Το κινητό πήγε smartec και αλλαχτηκε πλακέτα, μπαταρία, πλαίσιο, πίσω καπάκι.
Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο θέμα με την μπαταρία πριν 1 μήνα. Έχανε 20% για πλάκα (από 100 σε 80), και μετά ψιλοεφτιαχνε. Αλλά πάλι δεν ήταν νορμάλ. Το κινητό πήγε smartec και αλλαχτηκε πλακέτα, μπαταρία, πλαίσιο, πίσω καπάκι.

 

 

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες. Έχανε 20% πως? Με ανοιχτό WiFi, δεδομένα ή σε flight Mode. .;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...