Jump to content

[S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ καλη δουλεια απο Σαμμυ στην 5.1.1.

Τετοιες ωρες οθονη δεν εχω ξαναδει....

 

Διευκρινιζω οτι δεν χρησιμοποιησα καθολου data, μονο wifi ολη μερα!

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολυ καλη δουλεια απο Σαμμυ στην 5.1.1.

Τετοιες ωρες οθονη δεν εχω ξαναδει....

 

Διευκρινιζω οτι δεν χρησιμοποιησα καθολου data, μονο wifi ολη μερα!

 

και σε μενα με wifi ειμαι στο 5 ωρο πανω κατω.

 

δεδομενου της χωριτικοτητας ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Ποιες από τις 2 φώτο ισχύουν;;

Οεο

Ακριβώς την ίδια χρονική στιγμή.. Κατά εμένα με βάση την χρήση ισχύει του τηλεφώνου και όχι της εφαρμογής gsam.. Κάποιος άλλος;;;

Edited by panoramix77
Μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Ποιες από τις 2 φώτο ισχύουν;;

Οεο

Ακριβώς την ίδια χρονική στιγμή.. Κατά εμένα με βάση την χρήση ισχύει του τηλεφώνου και όχι της εφαρμογής gsam.. Κάποιος άλλος;;;

Ναι του τηλεφωνου εχει επιλογες κατω το gsam για το πως να μετραει.

Πολυ λιγο ομως βλεπω, εμενα χωρις το τελευταιο update στην 5.1.1 ολο και καλυτερα παει.

 

2 ωρες οθονη στο 70%

 

[ATTACH]63445[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Ναι του τηλεφωνου εχει επιλογες κατω το gsam για το πως να μετραει.

Πολυ λιγο ομως βλεπω, εμενα χωρις το τελευταιο update στην 5.1.1 ολο και καλυτερα παει.

 

2 ωρες οθονη στο 70%

 

[ATTACH]63445[/ATTACH]

Όντως είναι πάρα πολύ λίγο.. Τι να κάνω;; λες να προβω σε αλλαγή μπαταρία;;

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πάρα πολύ λίγο.. Τι να κάνω;; λες να προβω σε αλλαγή μπαταρία;;

Δεν νομιζω να ειναι αυτο το θεμα.

Ψαξε λιγο το πως να εξ. μπαταρια στη συσκευη σου.

Link to comment
Share on other sites

Εξοικονόμηση εννοεί, ίσως κάποια εφαρμογή σου τρώει..

Πχ εμένα το instagram έτρωγε τρελά, το πέταξα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω κλειστό GPS.. Και γενικά το ανοίγω σε ειδικές περιπτώσεις.. Άλλες εφαρμογές δεν μου τρώνε από ότι μπορώ να καταλάβω... Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω
Link to comment
Share on other sites

Φορτισμα εχθές το βραδυ στο 100% σήμερα το πρωί χωρίς να έχω ανοιχτό τίποτα από μόνο του όλο το βράδυ έπεσε στο 92% :shoot::shoot: θα το σπασω και ας κλαίω μετά! Έχει ιδέα κανένας γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Φορτισμα εχθές το βραδυ στο 100% σήμερα το πρωί χωρίς να έχω ανοιχτό τίποτα από μόνο του όλο το βράδυ έπεσε στο 92% :shoot::shoot: θα το σπασω και ας κλαίω μετά! Έχει ιδέα κανένας γιατί?

Καποιες εφαρμογες μενουν ανοιχτες πισω.

Μετα απο καθε φορτιση επανεκκινηση και παγωμα των εφαρμογων με το greenify.

Link to comment
Share on other sites

Καποιες εφαρμογες μενουν ανοιχτες πισω.

Μετα απο καθε φορτιση επανεκκινηση και παγωμα των εφαρμογων με το greenify.

Αυτό λες μπορεί να είναι η λύση αλλά αν κάθε φορά θέλει επανεκκίνηση και πάγωμα εφαρμογών... Χεσ...τα Χαράλαμπος. Αχιλλιειος πτερνα η μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

Καποιες εφαρμογες μενουν ανοιχτες πισω.

Μετα απο καθε φορτιση επανεκκινηση και παγωμα των εφαρμογων με το greenify.

 

Θα το κάνω το βραδυ ευχαριστώ αλλά μετράει μέρες η συσκευη θα πάρει πόδι!

Link to comment
Share on other sites

Φορτισμα εχθές το βραδυ στο 100% σήμερα το πρωί χωρίς να έχω ανοιχτό τίποτα από μόνο του όλο το βράδυ έπεσε στο 92% :shoot::shoot: θα το σπασω και ας κλαίω μετά! Έχει ιδέα κανένας γιατί?

 

Κανονικα θα επρεπε να εχει χασει το πολυ 5%.

Εχεις δοκιμασει τα κλεισεις το google location;

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι άλλα μόλις το έκανα πράξη. .... καταριέμαι την ώρα και την στιγμή που έδωσα το note4

Και εγώ πρώην κάτοχος note 4 c αλλά η αλήθεια είναι ότι μόνο στην μπαταρία αναπολω στιγμές και στην κάρτα sd of course. Κατά τα άλλα το s6

Πάει σφαίρα με πολύ λίγα lag.. Δεν θα έλεγα ότι μετανιώνω την αλλαγή..

Βέβαια είναι 2 διαφορετικά κινητά και δεν έχει όφελος να συγκρίνονται

Link to comment
Share on other sites

Όχι άλλα μόλις το έκανα πράξη. .... καταριέμαι την ώρα και την στιγμή που έδωσα το note4

Μόλις φύγει το καλοκαίρι για λόγους ευκολιας το ξαναπαιρνεις το Noteli 4 και σε καλύτερη τιμή μιας και θα κυκλοφορεί είδη το Noteli 5. Λίγο το κακό.

 

Και εγώ πρώην κάτοχος note 4 c αλλά η αλήθεια είναι ότι μόνο στην μπαταρία αναπολω στιγμές και στην κάρτα sd of course. Κατά τα άλλα το s6

Πάει σφαίρα με πολύ λίγα lag.. Δεν θα έλεγα ότι μετανιώνω την αλλαγή..

Βέβαια είναι 2 διαφορετικά κινητά και δεν έχει όφελος να συγκρίνονται

Χαχαχα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λες μπορεί να είναι η λύση αλλά αν κάθε φορά θέλει επανεκκίνηση και πάγωμα εφαρμογών... Χεσ...τα Χαράλαμπος. Αχιλλιειος πτερνα η μπαταρία..

Αν δεν εχεις δακτυλικο ..μπορεις μεσα απο το greenify...να ενεργοποιησεις να κλεινει Αυτοματα τις εφαρμογες που επιθυμεις να κλεινουν...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται η μεταβαση σε μερικους δεν εκατσε καλα απο το note 4 (πρωην κατοχος n910c) σε galaxy s6 edge.Επισης διαβαζω και τα 2 topic του s6 flat και του s6 edge παρατηρω οτι εμεις οι κατοχοι του edge εχουμε τελειως διαφορετικη συσκευη και ας εχουν τα ιδια specs.Στο μονο που μου εχει λειψει απο το Note 4 ειναι το multitasking τιποτα αλλο σε ολα τα αλλα ειναι ενα επιπεδο παραπανω το s6 edge.Οσο για το θεμα μπαταριας με τετοιο ταχυ φορτιστη γιατι να εχω θεμα δεν το καταλαβαινω. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ίσως η αλλαγή μου σε s6 δεν μου έκατσε πέρα από τον λαιμό αλλά ίσως δεν ήμουν έτοιμος για την μετάβαση και διαβάζοντας για το note5 με χαλάει το κονσεπτ οπότε θα γυρίσω στα παλιά. Η αλήθεια είναι ότι το s6 είναι όμορφο γρήγορο αλλά,αυξάνει θερμοκρασία τελειώνει η μπαταρία για πλάκα και τελικά είμαι παραλία με φορητό φορτιστή και να έχω ψυχολογικά να κρατιέμαι μη χαλάω μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Επί της ευκαιρίας να αναφέρω γενικά προς όλους πως.. είστε σε παραλία που σημαίνει ζέστη και ήλιος (και ας είναι σε τσαντάκι κάτω από ομπρέλα η συσκευή!), άρα αυτομάτως και με κλειστή οθόνη σε αναμονή συνεπάγεται πως θα δείτε μεγαλύτερη κατανάλωση στη μπαταρία και υπερθέρμανση της συσκευής.

Ανοίγοντας την οθόνη και γενικότερα χρησιμοποιώντας το τηλέφωνο αυτομάτως σημαίνει φωτεινότητα στο φουλ και εξτρά θερμοκρασία λόγω χρήσης του επεξεργαστή υπό ήδη δύσκολες συνθήκες.

 

Πραγματικά δεν ξέρω τι περιμένετε υπό τέτοιες συνθήκες και απορώ που σας φαίνεται και τόσο παράλογο..

 

Τέλος να υπενθυμίσω πως ταχυφορτιστές, ασύρματοι φορτιστές, χρήση της συσκευής κατά τη φόρτιση της, μισές φορτίσεις όποτε να'ναι κλπ είναι λόγοι που μπορεί να βλέπετε πολύ άσχημα ποσοστά. Δεν λέω πως είναι εύκολο λόγω καθημερινότητας να φορτίζει ο καθένας όποτε και όπως "πρέπει" αλλά δοκιμάστε μια, δύο φορές να το φορτίσετε κλειστό από το 5% μέχρι να γεμίσει και παρακολουθήστε αν θα δείτε κάποια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Το note 2 3 4 δεν είχαν κανένα πρόβλημα από όλα αυτά

Να σου πω την αλήθεια ανεξαρτήτως συσκευής πάντα με θυμάμαι να έχω τέτοια θέματα αυτή τη περίοδο, όπως και τώρα με το Note 4.

Πάντα το χειμώνα σε σχέση με το καλοκαίρι έχω μια+ ώρα οθόνης περισσότερο.

 

Παρ'όλα αυτά κάνε και έναν έλεγχο μήπως κάποια εφαρμογή, κάποια διεργασία σου κάνει τη ζημιά, δοκίμασε μόνο 2G (GSM) δίκτυο για μια ημέρα μήπως δεις κάποια διαφορά (σε περίπτωση που φταίει η κακή κάλυψη/εναλλαγή 3G/4G) και αν συνεχίσει τα ίδια.. σε βλέπω να γυρνάς στη παρέα του Note ή να χαιρετάς τη Samsung!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...