Jump to content

[S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, το Google Play Services πόσο μπαταρία σας τρώει?

 

Είναι εδώ και 1-2 βδομάδες που είναι διαρκώς στη λίστα με ~15%. Μερικές φορές είναι και πάνω από την οθόνη!

Κάτι θα σου έχει κολλήσει έκανες επανεκκίνηση;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, το Google Play Services πόσο μπαταρία σας τρώει?

 

Είναι εδώ και 1-2 βδομάδες που είναι διαρκώς στη λίστα με ~15%. Μερικές φορές είναι και πάνω από την οθόνη!

 

Σε εμένα δεν το εμφανίζει καν.(edge plus).Στου πατέρα μου το s6 έγραφε κάτι 20%+ συνέχεια και έτρωγε για πλάκα την μπαταρία. Του έκανα μια επαναφορά αλλά πάλι τα ίδια.μετά από καμιά εβδομάδα είναι κάπου στο 2-3% πλέον

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε οτιδήποτε έχει να κάνει με τοποθεσία και ιστορικό τοποθεσίας που αφορα Google. Επίσης πήγαινε σε Google+ και σχετικές εφαρμογές και απενεργοποιησε ειδοποιήσεις συγχρονισμους κλπ που δεν χρειάζεσαι

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Galaxy s6,όλα ανοικτά συνχρονισμοι τοποθεσία, αυτόματη φωτεινότητα και φόρτιση με τον γνήσιο ασύρματο φορτιστή,αύριο η συνέχεια.

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/24/7ac558904d3b48075b3c1885fe9a9353.jpg

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/24/6737cf93af4237d4ebe438f336ede2b5.jpg

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/24/c6f8787a51bb87465f734838993d4f59.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πλήρης κύκλος 48ωρου

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/25/4f96fe7afcd35000ddca3c09fbfd6e39.jpg

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/25/34f3e9dcc005be79de78512e9ec304b4.jpg

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/25/4e51d97aea36e4490b8038692839fc9e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα χρονοι!Απο αυτονομια δεν εχω θεματα ουτε εγω.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα χρονοι!Απο αυτονομια δεν εχω θεματα ουτε εγω.

 

εξαρταται τη χρηση που κανεις. Αν δεν βαλεις εξοικονομηση και μιλησεις λιγο παραπανω viber κτλ δεν την βγαζει τη μερα μεχρι τις 12 το βραδυ..αν ομως δεν το σκαλιζεις και δουλεψεις και λιγο εξοικονομηση και δεν εισαι πολυ 3G τοτε η μερα βγαινει ανετα. Εχω βγαλει και 2 ημερες με προσεκτικη χρηση (πχ εγγραφα στο φορουμ απο κινητο ενω ειχα pc) αλλα εχω ξεμεινει και πολλα βραδια που δεν με εβγαλε, οταν με το Ζ3c θα ειχα ακομα ενα 50%.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , επειδη θελω καιρο να αλλαξω το g2 αλλα με κραταει παντα το θεμα της μπαταριας πισω σε αλλα κινητα . Να ρωτησω και εσας.

Το g2 μου βγαζει σχεδον ανετα 2 μερες , με wifi παντα ειτε λιγο με Δεδομενα , viber , facebook , messenger , whatsapp , instagram , twitter παντα ανοιχτα. Με 4 ωρες και κατι ψηλα με ανοιχτη την οθονη. Στο s6 δηλαδη ποσο θα κραταει ? Αλλοι γραφουν για εξοικονομηση , αλλη για προσεκτικη χρήση . Εγω δεν θελω να τα προσεχω αυτα και να περιοριζομαι καθε φορα . Θελω να χρησιμοποιω το κινητο ετσι οπως ειναι .

Link to comment
Share on other sites

Πλήρης κύκλος 48ωρου

 

Να ρωτήσω κάτι, από services (location κλπ) και "περίεργες εφαρμογές" που κάνουν γαργάρα την μπαταρία fb messenger,viber τι χρήση έκανες γενικά;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , επειδη θελω καιρο να αλλαξω το g2 αλλα με κραταει παντα το θεμα της μπαταριας πισω σε αλλα κινητα . Να ρωτησω και εσας.

Το g2 μου βγαζει σχεδον ανετα 2 μερες , με wifi παντα ειτε λιγο με Δεδομενα , viber , facebook , messenger , whatsapp , instagram , twitter παντα ανοιχτα. Με 4 ωρες και κατι ψηλα με ανοιχτη την οθονη. Στο s6 δηλαδη ποσο θα κραταει ? Αλλοι γραφουν για εξοικονομηση , αλλη για προσεκτικη χρήση . Εγω δεν θελω να τα προσεχω αυτα και να περιοριζομαι καθε φορα . Θελω να χρησιμοποιω το κινητο ετσι οπως ειναι .

 

Δεν εχω εμπειρια απο G2 για να κανω συγκριση, αλλα 4 ωρες οθονη δεν βγαζει ευκολα.

Εγω η χρηση που κανω ειναι ολα ανοιχτα, δεν εχω twitter ομως (τρωει μπαταρια αποσο ξερω), και ειμαι πιο πολυ wifi ολη τη μερα και λιγο 3G. Μιλαω απο 30 λεπτα εως 2 ωρες, αναλογα τη μερα και οθονη βλεπω απο 2 ωρες μεχρι 4 στην καλυτερη. Χρησιμοποιω κυριως viber/whatsapp και fb.

Η εξοικονομηση που εχει η samsung δεν παιρνει παραμετροποιηση, οπως τουλαχιστον την ειχα συνηθισει στο σονυ, και οταν την εχεις ενεργη σου κοβει επιδοσεις, ετσι βλεπεις μια καθυστερηση στην αποκριση, η φωτεινοτητα πεφτει πολυ και πχ αν πας σε εναν χωρο με λιγο φως σκοτεινιαζει πολυ (Αρα πρεπει να ξεκλικαρεις την αυτοματη φωτεινοτητα και να το πας πιο πανω εσυ ή αν εχεις καμια λαμπα τριγυρω να το βαλεις να δει το φως για να ανεβασει φωτεινοτητα)-γενικα η διαχειριση της φωτεινοτητας οθονης ειναι ο,τι χειροτερο εχω δει ποτε με αποτελεσμα να μην ευχαριστιεσαι χρηση εκτος αν το εχεις μονιμα ψηλα αλλα τοτε θα ξοδευεις μπαταρια.

Απο εκει και περα εγω εχω καλο σημα εδω που ειμαι (Γιατι αν εχεις κακο υπολογιζε κι αλλη καταναλωση). ΠΡοσωπικα εχω μεινει γενικα ευχαριστημενος, αλλα οταν ξερω οτι το βραδυ μπορει να βγω ή να παω καπου και να θελω να βγαζω φωτογραφιες κτλ, το ξεκιναω με την εξοικονομηση το πρωι και θα τη βγαλω μονο αν θελω να το λιωσω και να εχω τη μεγιστη ταχυτητα του κινητου κτλ. Γενικα θα ελεγα οτι δεν ειναι το πιο ασφαλες κινητο για να μην ξεμεινεις μεχρι το βραδυ, αλλα αν μαθεις πως ξοδευει την μπαταρια μπορεις να το διαχειριστεις πιστευω.

Εγω ειναι ο μονος λογος που θα γυρνουσα σε σονυ, καθως και το αδιαβροχο που με ειχε κανει να ξενοιασω απο τραπεζια κτλ. Κατα τα αλλα σε standby ειναι πολυ καλο το κινητο.

 

Α! και ξεχασα να πω οτι την τοποθεσια την εχω μονιμα κλειστη γιατι κατι shazam και αλλες λειτουργιες του κινητου την χρησιμοποιουν και τρως μπαταρια χωρις λογο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω εμπειρια απο G2 για να κανω συγκριση, αλλα 4 ωρες οθονη δεν βγαζει ευκολα.

Εγω η χρηση που κανω ειναι ολα ανοιχτα, δεν εχω twitter ομως (τρωει μπαταρια αποσο ξερω), και ειμαι πιο πολυ wifi ολη τη μερα και λιγο 3G. Μιλαω απο 30 λεπτα εως 2 ωρες, αναλογα τη μερα και οθονη βλεπω απο 2 ωρες μεχρι 4 στην καλυτερη. Χρησιμοποιω κυριως viber/whatsapp και fb.

Η εξοικονομηση που εχει η samsung δεν παιρνει παραμετροποιηση, οπως τουλαχιστον την ειχα συνηθισει στο σονυ, και οταν την εχεις ενεργη σου κοβει επιδοσεις, ετσι βλεπεις μια καθυστερηση στην αποκριση, η φωτεινοτητα πεφτει πολυ και πχ αν πας σε εναν χωρο με λιγο φως σκοτεινιαζει πολυ (Αρα πρεπει να ξεκλικαρεις την αυτοματη φωτεινοτητα και να το πας πιο πανω εσυ ή αν εχεις καμια λαμπα τριγυρω να το βαλεις να δει το φως για να ανεβασει φωτεινοτητα)-γενικα η διαχειριση της φωτεινοτητας οθονης ειναι ο,τι χειροτερο εχω δει ποτε με αποτελεσμα να μην ευχαριστιεσαι χρηση εκτος αν το εχεις μονιμα ψηλα αλλα τοτε θα ξοδευεις μπαταρια.

Απο εκει και περα εγω εχω καλο σημα εδω που ειμαι (Γιατι αν εχεις κακο υπολογιζε κι αλλη καταναλωση). ΠΡοσωπικα εχω μεινει γενικα ευχαριστημενος, αλλα οταν ξερω οτι το βραδυ μπορει να βγω ή να παω καπου και να θελω να βγαζω φωτογραφιες κτλ, το ξεκιναω με την εξοικονομηση το πρωι και θα τη βγαλω μονο αν θελω να το λιωσω και να εχω τη μεγιστη ταχυτητα του κινητου κτλ. Γενικα θα ελεγα οτι δεν ειναι το πιο ασφαλες κινητο για να μην ξεμεινεις μεχρι το βραδυ, αλλα αν μαθεις πως ξοδευει την μπαταρια μπορεις να το διαχειριστεις πιστευω.

Εγω ειναι ο μονος λογος που θα γυρνουσα σε σονυ, καθως και το αδιαβροχο που με ειχε κανει να ξενοιασω απο τραπεζια κτλ. Κατα τα αλλα σε standby ειναι πολυ καλο το κινητο.

 

Α! και ξεχασα να πω οτι την τοποθεσια την εχω μονιμα κλειστη γιατι κατι shazam και αλλες λειτουργιες του κινητου την χρησιμοποιουν και τρως μπαταρια χωρις λογο.

 

Ακριβώς τα ίδια και από μένα (s6)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω εμπειρια απο G2 για να κανω συγκριση, αλλα 4 ωρες οθονη δεν βγαζει ευκολα.

Εγω η χρηση που κανω ειναι ολα ανοιχτα, δεν εχω twitter ομως (τρωει μπαταρια αποσο ξερω), και ειμαι πιο πολυ wifi ολη τη μερα και λιγο 3G. Μιλαω απο 30 λεπτα εως 2 ωρες, αναλογα τη μερα και οθονη βλεπω απο 2 ωρες μεχρι 4 στην καλυτερη. Χρησιμοποιω κυριως viber/whatsapp και fb.

Η εξοικονομηση που εχει η samsung δεν παιρνει παραμετροποιηση, οπως τουλαχιστον την ειχα συνηθισει στο σονυ, και οταν την εχεις ενεργη σου κοβει επιδοσεις, ετσι βλεπεις μια καθυστερηση στην αποκριση, η φωτεινοτητα πεφτει πολυ και πχ αν πας σε εναν χωρο με λιγο φως σκοτεινιαζει πολυ (Αρα πρεπει να ξεκλικαρεις την αυτοματη φωτεινοτητα και να το πας πιο πανω εσυ ή αν εχεις καμια λαμπα τριγυρω να το βαλεις να δει το φως για να ανεβασει φωτεινοτητα)-γενικα η διαχειριση της φωτεινοτητας οθονης ειναι ο,τι χειροτερο εχω δει ποτε με αποτελεσμα να μην ευχαριστιεσαι χρηση εκτος αν το εχεις μονιμα ψηλα αλλα τοτε θα ξοδευεις μπαταρια.

Απο εκει και περα εγω εχω καλο σημα εδω που ειμαι (Γιατι αν εχεις κακο υπολογιζε κι αλλη καταναλωση). ΠΡοσωπικα εχω μεινει γενικα ευχαριστημενος, αλλα οταν ξερω οτι το βραδυ μπορει να βγω ή να παω καπου και να θελω να βγαζω φωτογραφιες κτλ, το ξεκιναω με την εξοικονομηση το πρωι και θα τη βγαλω μονο αν θελω να το λιωσω και να εχω τη μεγιστη ταχυτητα του κινητου κτλ. Γενικα θα ελεγα οτι δεν ειναι το πιο ασφαλες κινητο για να μην ξεμεινεις μεχρι το βραδυ, αλλα αν μαθεις πως ξοδευει την μπαταρια μπορεις να το διαχειριστεις πιστευω.

Εγω ειναι ο μονος λογος που θα γυρνουσα σε σονυ, καθως και το αδιαβροχο που με ειχε κανει να ξενοιασω απο τραπεζια κτλ. Κατα τα αλλα σε standby ειναι πολυ καλο το κινητο.

 

Α! και ξεχασα να πω οτι την τοποθεσια την εχω μονιμα κλειστη γιατι κατι shazam και αλλες λειτουργιες του κινητου την χρησιμοποιουν και τρως μπαταρια χωρις λογο.

 

Α ουτε τοποθεσια ε? Τοση κακη διαχειρηση εχει δηλαδη ? Για εξοικονομησει δεν το συζηταει γιατι ειχα σαμσουγκ πριν και εβλεπα οτι επεφτε η αποδοση , και γενικα περιοριζε τις δυνατοτητες του κινητου . Οποτε να μην μεταβω καθολου για να εχω το κεφαλι μου ησυχο και να μην ειμαι με ενα φορτιστη ή Power bank στο χερι. Ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Α ουτε τοποθεσια ε? Τοση κακη διαχειρηση εχει δηλαδη ? Για εξοικονομησει δεν το συζηταει γιατι ειχα σαμσουγκ πριν και εβλεπα οτι επεφτε η αποδοση , και γενικα περιοριζε τις δυνατοτητες του κινητου . Οποτε να μην μεταβω καθολου για να εχω το κεφαλι μου ησυχο και να μην ειμαι με ενα φορτιστη ή Power bank στο χερι. Ευχαριστω παντως

 

να σου πω την αληθεια δεν ξερω ποσο παραπανω τρωει η τοποθεσια, εγω δεν την ανοιγω παντως. και εχω το edge (οχι οτι εχει καμια πιο μεγαλη μπαταρια αλλα αυτα τα 50mha δεν ξερω ποσο παραπανω δινουν. Την πλαινη οθονη την εχω καταργησει γιατι εκτος οτι δεν εχει ουσια τρωει αρκετη μπαταρια).

Γενικα αν θες να παρεις καινουριο και κριτηριο σου ειναι η μπαταρια δες και Ζ3 τωρα που εχει πεσει ή Ζ5 (αν και ακομα δεν εχει πεσει η τιμη του).

Ειναι τα μονα που απλα πρεπει να κανεις προσπαθεια για να μη σε φτασει μεχρι το βραδυ, ειδικα το Ζ3 δεν παιζει να ξεμεινεις.

Απο εκει και περα το S6 ειναι καλο κινητο, ομορφο και ποιοτικο και δεν εχει τοσο μικρη μπαταρια ωστε να πεις οτι δεν αξιζει, απλα αν τωρα εγω ξεμενω κανα βραδυ, δε θελω να σκεφτομαι τι θα γινει το καλοκαιρι που νυχτωνει 4 ωρες αργοτερα, που η θερμοκρασια ειναι πιο πανω, και που ολο και καμια βολτα παραπανω θα παμε ολο και παραπανω φωτο θα βγαλουμε...εκει πιστευω θα εχω θεμα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι κλεισμενος στο σπίτι αυτόν τον καιρό (εξετάσεις ειδικότητας...) έχω δει τεράστια διαφορά στην απόδοση της μπαταρίας τώρα που χρησιμοποιώ μόνο wifi..

Από 2-2,5 ώρες οθόνη, φτάνω άνετα πάνω από 4.....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι κλεισμενος στο σπίτι αυτόν τον καιρό (εξετάσεις ειδικότητας...) έχω δει τεράστια διαφορά στην απόδοση της μπαταρίας τώρα που χρησιμοποιώ μόνο wifi..

Από 2-2,5 ώρες οθόνη, φτάνω άνετα πάνω από 4.....

 

Ηθελα να το πω και εγω, μια μερα το ξεχασα κλειστο και οταν εφευγα απο το γραφειο δεν επεφτε με τιποτα. Φυσικα δεν το σκαλιζα κιολας γιατι απλα δεν ειχα ανοιχτο 3G να μου ερθει τιποτα, και μεχρι το μεσημερι τις 3 ημουν στο 90% απο τις 7. Αλλα οταν σκας 700 ευρω για κινητο, θες να το ευχαριστιεσαι οποτε για μενα αυτο δεν ειναι κριτηριο, απλα οτι αν δεν θες 3G, πχ οδηγω μιση ωρα και δε με ενδιαφερει τι θα ερθει στο fb/viber, το κλεινω και σιγουρα κανω μια οικονομια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια και εγώ.. Και εγώ κλεισμενος για εξετάσεις ειδικότητας. Φρίκη φίλε

 

σε γιατρους πεσαμε? που ειστε παιδες? Αθηνα? καλα κουραγια. και εγω ειδα 4 ωρες οταν το ελιωσα viber και browsing με wifi και βραδυ με χαμηλη σχετικα φωτεινοτητα..δεν ξερω αν εισαι παραλια πχ και θες να χαζεψεις, τι χρονους μπορει να πιασει. Τελος παντων, το θεμα ειναι οτι εκτος απο συγκεκριμενες στιγμες που θελω αυτονομια (πχ αναρηχηση σε βουνο και παραμονη ολη νυχτα ή περπατημα σε μοναστηρι 15 ωρες -με sportstracker ανοιχτο-) τις υπολοιπες βρισκεις μια πρηζα κτλ. Για power banks δεν εχω καλη αποψη, θεωρω οτι χαλανε τη μπαταρια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , επειδη θελω καιρο να αλλαξω το g2 αλλα με κραταει παντα το θεμα της μπαταριας πισω σε αλλα κινητα . Να ρωτησω και εσας.

Το g2 μου βγαζει σχεδον ανετα 2 μερες , με wifi παντα ειτε λιγο με Δεδομενα , viber , facebook , messenger , whatsapp , instagram , twitter παντα ανοιχτα. Με 4 ωρες και κατι ψηλα με ανοιχτη την οθονη. Στο s6 δηλαδη ποσο θα κραταει ? Αλλοι γραφουν για εξοικονομηση , αλλη για προσεκτικη χρήση . Εγω δεν θελω να τα προσεχω αυτα και να περιοριζομαι καθε φορα . Θελω να χρησιμοποιω το κινητο ετσι οπως ειναι .

 

Δεν υπαρχει φετινη ναυαρχιδα με την αυτονομια του G2. Aντε να πλησιαζει το Ζ5 ή το iPhone 6S Plus.

Οσον αφορα στο S6 δεν εχει καμια επαφη η αυτονομια του με του G2, οπότε για να εισαι safe θα χρειαστεις φορτιση το βραδυ.

 

Βεβαια για να ειμαι ειλικρινης αν εισαι σχεδον ολες τις ωρες στο ιντερνετ μεσω wifi και λιγες μεσω data, τοτε θα δεις πολυ καλους χρονους οθονης στο S6. H ολη συμπεριφορα αλλαζει οτι μπαινεις ιντερνετ μεσω data (3G).

Μιλωντας προσωπικα, εχω καταφερει να βγαλω 5 ωρες οθονη στο S6 edge, αλλα με αποκλειστικη χρηση ιντερνετ μεσω wifi. Με χρηση 3G για ιντερνετ το καλυτερο που εχω βγαλει ειναι 3 ωρες.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, από services (location κλπ) και "περίεργες εφαρμογές" που κάνουν γαργάρα την μπαταρία fb messenger,viber τι χρήση έκανες γενικά;

Location ανοιχτά, συνχρονισμους ανοιχτούς από 2 mail,viper,browsing παιχνίδια δεν παίζω,τώρα για Facebook,messenger χρησιμοποιώ tinfoil for facebook.

Για όσους έχουν πρόβλημα με την μπαταρία package disabler pro από το playstore και αδρανοποιηση όλου του bloatware της samsung και της google,επίσης την συσκευή μόνιμα σε 2g και όταν θέλουμε δεδομένα την βάζουμε σε 4g.

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Location ανοιχτά, συνχρονισμους ανοιχτούς από 2 mail,viper,browsing παιχνίδια δεν παίζω,τώρα για Facebook,messenger χρησιμοποιώ tinfoil for facebook.

 

με το tinfoil δηλαδη εχεις καλυτερη διαχειριση? το ιδανικο θα ηταν να πεταξουμε τον messenger τελειως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

με το tinfoil δηλαδη εχεις καλυτερη διαχειριση? το ιδανικο θα ηταν να πεταξουμε τον messenger τελειως.

Διάβασε τι συμπλήρωσα στo παραπάνω post,ναι έχω πολύ καλύτερη διαχείριση και δεν χρειάζομαι τις ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τι συμπλήρωσα στo παραπάνω post,ναι έχω πολύ καλύτερη διαχείριση και δεν χρειάζομαι τις ειδοποιήσεις.

 

θελει ρουτ η εφαρμογη αυτη?

οι χρονοι σου δηλαδη ηταν σε 2G?

Οσο για το 2g, αμα ειναι να καθομαστε καθε φορα να γυρναμε απο το ενα στο αλλο που δεν γινεται καν με 1 κλικ, σωθηκαμε..ρε παιδια ειπαμε μη σκαμε 700 ευρω για ενα κινητο και να παιζουμε με 2g/3G, ειναι αστειο.

Να θες να στειλεις μια φωτο στο viber και να περιμενεις να φυγει με τα 2? ουτε καν.δεν μιλαω για browsing, για mobile banking Κτλ. τωρα αν το smartphone το εχεις για κλησεις οκ, το βαζεις 2G, εγω ειμαι υπερ της εκμεταλλευσης δυνατοτητων..χωρις να παιδευομαι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

θελει ρουτ η εφαρμογη αυτη?

οι χρονοι σου δηλαδη ηταν σε 2G?

Οσο για το 2g, αμα ειναι να καθομαστε καθε φορα να γυρναμε απο το ενα στο αλλο που δεν γινεται καν με 1 κλικ, σωθηκαμε..ρε παιδια ειπαμε μη σκαμε 700 ευρω για ενα κινητο και να παιζουμε με 2g/3G, ειναι αστειο.

Να θες να στειλεις μια φωτο στο viber και να περιμενεις να φυγει με τα 2? ουτε καν.δεν μιλαω για browsing, για mobile banking Κτλ. τωρα αν το smartphone το εχεις για κλησεις οκ, το βαζεις 2G, εγω ειμαι υπερ της εκμεταλλευσης δυνατοτητων..χωρις να παιδευομαι.

Φιλε μου εγώ το δουλεύω σε 4g+ ,αν το βάλεις 2g-3g δεν καταναλώνει μπαταρία στο 4g δυστυχώς όμως στη πόλη μου (Θεσσαλονίκη )δεν πιάνει παντού και καταναλώνει μπαταρία,τώρα για την εφαρμογή θα σου πω ότι δεν θέλει root.Για όλους όσους κράζουν για την μπαταρία ας μας ανεβάσουν screenshot με 4g πάνω από 4 ώρες σε g2 και z3,z2 που τα θεωρώ τα κορυφαία τηλέφωνα σε διάρκεια μπαταρίας,ας κοιτάξουν και λίγο τις οθόνες των τηλεφώνων που ανέφερα που για να δεις στον ήλιο κάνεις αίτηση και μετά να βγάλουν σκαρτη την μπαταρία του s6 . βάλε το s6 σε χαμηλή φωτεινότητα και όχι στο αυτόματο και θα δεις μεγάλη διαφορά.

Το s6 είναι η καλύτερη συσκευή που κυκλοφορεί σήμερα overall και με πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγώ το δουλεύω σε 4g+ ,αν το βάλεις 2g-3g δεν καταναλώνει μπαταρία στο 4g δυστυχώς όμως στη πόλη μου (Θεσσαλονίκη )δεν πιάνει παντού και καταναλώνει μπαταρία,τώρα για την εφαρμογή θα σου πω ότι δεν θέλει root.Για όλους όσους κράζουν για την μπαταρία ας μας ανεβάσουν screenshot με 4g πάνω από 4 ώρες σε g2 και z3,z2 που τα θεωρώ τα κορυφαία τηλέφωνα σε διάρκεια μπαταρίας,ας κοιτάξουν και λίγο τις οθόνες των τηλεφώνων που ανέφερα που για να δεις στον ήλιο κάνεις αίτηση και μετά να βγάλουν σκαρτη την μπαταρία του s6 . βάλε το s6 σε χαμηλή φωτεινότητα και όχι στο αυτόματο και θα δεις μεγάλη διαφορά.

Το s6 είναι η καλύτερη συσκευή που κυκλοφορεί σήμερα overall και με πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας.:rolleyes:

 

μωρε συνολικα δε διαφωνω μαζι σου, αλλα τα Ζ3 μια χαρα φωτεινοτητα εχουν, εγω ποτε δεν ειχα θεμα το καλοκαιρι. Οσο για την μπαταρια του S6, εγω το εχω μονιμα με 3G, Οπως το μικρο Ζ3, ακριβως ιδια χρηση κανω και εχω ακριβως τη μιση αποδοση, αντε ενα 30% πιο κατω αναλογα τη χρηση..η διαφορα παντως ειναι πολυ μεγαλη, ομως δε σημαινει οτι δεν βγαζεις μερα με S6, απλα μπορεις ευκολα να ξεμεινεις αν δεν προσεξεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μωρε συνολικα δε διαφωνω μαζι σου, αλλα τα Ζ3 μια χαρα φωτεινοτητα εχουν, εγω ποτε δεν ειχα θεμα το καλοκαιρι. Οσο για την μπαταρια του S6, εγω το εχω μονιμα με 3G, Οπως το μικρο Ζ3, ακριβως ιδια χρηση κανω και εχω ακριβως τη μιση αποδοση, αντε ενα 30% πιο κατω αναλογα τη χρηση..η διαφορα παντως ειναι πολυ μεγαλη, ομως δε σημαινει οτι δεν βγαζεις μερα με S6, απλα μπορεις ευκολα να ξεμεινεις αν δεν προσεξεις.

Φίλε το z3c είναι μια κατηγορία μόνο του το είχα για 2 μέρες η μπαταρία του μαζί με το mate 7 είναι η καλύτερη που υπάρχει σε android πολύ καλύτερη από του z3 αλλά δεν υπάρχει πουθενά αλλού σύγκριση ούτε για πλάκα με το s6,720p με 4.6 ίντσες οθόνη.

Και για να τελειώνουμε με τα vs γιατί είμαστε και off topic το s6 παρά την κακοπροαιρετη συνήθως κρητική που δέχεται είναι μια πανέμορφη ποιοτική συσκευή με τρομερή κάμερα για smartphone την καλύτερη οθόνη με διαφορά,χωρίς sd card με μπαταρία άνω του μετρίου και ίσως για την μικρή χωρητικότητα της πάρα πολύ καλή,για να δούμε λίγο και τι μας προσφέρουν και οι άλλες ναυαρχιδες φέτος για να κρίνουμε λίγο πιο λογικά :rolleyes:

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...