Jump to content

[S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπάθησα για μια φόρτιση να το χρησιμοποιήσω μόνο σαν τηλέφωνο, χωρίς data Wi-Fi κλπ...

Η μπαταρία κρατά άνετα όσο κρατούσαν τα παλιά Nokia

Από κει και πέρα 4ώρες οθόνης εμένα με καλύπτουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά το note 5 έχει εξαιρετική διαχείριση και μπαταρία. 4 ώρες με αποκλειστική χρήση 3g στο 16 ωρο χρήσης μου βγάζει στις δύο πρώτες πλήρεις φορτισεις που το δοκίμασα. Και είναι οριακά πάνω από τις 6 ώρες με αποκλειστική χρήση wifi στο ίδιο διάστημα. Πιστεύω πως και το edge plus κάπου εκεί είναι

Από αύριο θα δοκιμάσω να συνδέσω και το gear s και το bt ταυτόχρονα και θα σας πω χρόνους.

Όλα τα παραπάνω με φωτεινότητα στην μέση και auto καθώς και κλήσεις 1:30 τουλάχιστον.

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τουρκία....

 

Από ίντερνετ η από ταξίδι εκεί .και αν πάθει κάτι τι θα κάνεις με το service. Έχω την επιλογή να το αγοράσω από Αραβία αλλά με με θέμα εγγύησης με κολλάει. Έχεις βρει τρόπο η είσαι σε επαφή με Τουρκία ταξίδια συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Από ίντερνετ η από ταξίδι εκεί .και αν πάθει κάτι τι θα κάνεις με το service. Έχω την επιλογή να το αγοράσω από Αραβία αλλά με με θέμα εγγύησης με κολλάει. Έχεις βρει τρόπο η είσαι σε επαφή με Τουρκία ταξίδια συνέχεια

Από ταξίδι. Αν θέλεις εγγύηση από όπου και να το πάρεις, ακόμα και από σκρουτζομαγαζα στην Ελλάδα δεν θα έχεις. Εγώ δεν έχω θέμα με την εγγύηση.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πολλες φορες οταν το φορτιζω ενω μου διχνει οτι ειναι 100% οταν το αποσυνδεω μου διχνει 98 η 97%!εχει συμβει κ σε κανεναν αλλο αυτο???
Link to comment
Share on other sites

Ενα δειγμα και απο εμενα με galaxy s6 στο διαστημα αυτο ειδα μια ταινια διαρκειας μιας ωρας περιπου σερφαρισμα στο ιντερνετ μεσω 4g και wifi κατι ψιλο τηλεφωνα και φωτεινοτητα στο αυτοματο full. Πως τα παει??

http://imageshack.com/a/img910/7411/XFKjdV.png

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Ενα δειγμα και απο εμενα με galaxy s6 στο διαστημα αυτο ειδα μια ταινια διαρκειας μιας ωρας περιπου σερφαρισμα στο ιντερνετ μεσω 4g και wifi κατι ψιλο τηλεφωνα και φωτεινοτητα στο αυτοματο full. Πως τα παει??

http://imageshack.com/a/img910/7411/XFKjdV.png

Πολυ καλα εισαι!!

Link to comment
Share on other sites

Ενα δειγμα και απο εμενα με galaxy s6 στο διαστημα αυτο ειδα μια ταινια διαρκειας μιας ωρας περιπου σερφαρισμα στο ιντερνετ μεσω 4g και wifi κατι ψιλο τηλεφωνα και φωτεινοτητα στο αυτοματο full. Πως τα παει??

http://imageshack.com/a/img910/7411/XFKjdV.png

Πλάκα κάνεις; Εάν είχα αυτούς τους χρόνους με το δικό μου, δε θα ήμουν σε διαδικασία ανεύρεσης αντικαταστάτη του.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Το βραδυ πριν το βαλω για φορτιση θα αναιβασω και το τελικο αποτελεσμα και εμενα παντως καλα μου φαινεται ενταξει πριν αγορασω το κινητο ειχα διαβασει οτι η μπαταρια ειναι απογοητευτικη αλλα για εμενα και μονο που βγαζει 12 εως 24 ωρες ειναι καλα. Βασικα καλυτερα αποτι περιμενα πριν το αγορασω.
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι τα τελικα στατιστικα με βαση την δικια μου χρηση. Σχεδον 5 ωρες οθονη απο τς οποιες η μια.ωρα σχεδον ειναι ταινια που ειδα και οι υπολοιπες στο ιντερνετ που χαζευα διαφορα περισσοτερο ομως με wifi κ μονο μια ωρα και κατι με 4g.προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος με αρκετη χρηση εβγαλε 24ωρο ανετα και εμεινε και 20 % μπαταρια. Η φωτεινοτητα καθολη την διαρκεια βρισκοταν στο αυτοματο και φουλ κ η προηγουμενη φορτιση ειχε γινει με απλο φορτιστη samsung.

 

http://imageshack.com/a/img537/7753/oQiBKb.png

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

EDGE PLUS

Πως τα βλεπετε τα νουμερα??

[/img]

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι φίλε μου...

 

Μόνο καλά? Παίζετε με τον πόνο μας μου φαίνεται για εμάς που έχουμε τα απλά... :p

Link to comment
Share on other sites

Μόνο καλά? Παίζετε με τον πόνο μας μου φαίνεται για εμάς που έχουμε τα απλά... :p

και εγω το απλο εχω και βγαζω το πολυ 3 ωρες,,ασε πονεμενη ιστορια...

Link to comment
Share on other sites

και εγω το απλο εχω και βγαζω το πολυ 3 ωρες,,ασε πονεμενη ιστορια...

 

Εγω παντως παιδια οπως και να χει τις 3,5 με 4 ωρες οθονης τις εχω παντα ως το 15% με το edge.

Και μιλαμε οτι ολη την ωρα κατεβαζω προγραμματα απο mobilism, μπαινω FB και YouTube.

Και γενικα το σκιζω σε multitasking κτλ. Αλλα δεν κανω κλησεις με αυτο διοτι χρησιμοποιω αλλο κινητο για τηλεφωνια.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παιδια οπως και να χει τις 3,5 με 4 ωρες οθονης τις εχω παντα ως το 15% με το edge.

Και μιλαμε οτι ολη την ωρα κατεβαζω προγραμματα απο mobilism, μπαινω FB και YouTube.

Και γενικα το σκιζω σε multitasking κτλ. Αλλα δεν κανω κλησεις με αυτο διοτι χρησιμοποιω αλλο κινητο για τηλεφωνια.

Και το δικό μου το edge είναι πλέον πολύ δυνατό και στην μπαταρία παιδιά

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Και γενικα το σκιζω σε multitasking κτλ. Αλλα δεν κανω κλησεις με αυτο διοτι χρησιμοποιω αλλο κινητο για τηλεφωνια.

 

Εγραψες τη μαγικη προταση (δεν κανεις κλησεις).

Αν εκανες και μαλιστα δεν ειχε και καλο σημα στην περιοχη σου θα ησουν 1 ωρα κατω στο SOT.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ στο edge έχω πάθει πλάκα 30 λεπτά παραπάνω shot από το απλό s6 που είχα με root δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

[ATTACH]63955[/ATTACH][ATTACH]63956[/ATTACH][ATTACH]63957[/ATTACH]

Και στη αναμονή σκίζει 2 μέρες για πλάκα με πολύ χρήση και απειραχτο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ στο edge έχω πάθει πλάκα 30 λεπτά παραπάνω shot από το απλό s6 που είχα με root δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

[ATTACH]63955[/ATTACH][ATTACH]63956[/ATTACH][ATTACH]63957[/ATTACH]

Και στη αναμονή σκίζει 2 μέρες για πλάκα με πολύ χρήση και απειραχτο.

Μια από τα ίδια και εδώ. Μετά το τελευταίο update το τηλέφωνο σπέρνει παιδιά

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα τον κύκλο των 2 ημερών με εντυπωσιακά αποτελέσματα για 3 συνεχόμενο κύκλο,χωρίς root και με την τελευταία έκδοση λογισμικού Ελληνική unbranded συσκευή s6 edge.

[ATTACH]63965[/ATTACH][ATTACH]63966[/ATTACH][ATTACH]63967[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικα στατιστικα... Πλεον το κινητο ειναι αψογο. Στην αρχη ειχε θεμα με το τραγικο multitasking και την κακιστη αυτονομια.

Πλεον η αυτονομια εχει βελτιωθει σημαντικα και το multitasking παλευεται αλλα θελει ακομα δουλεια.

Εγω με κακο σημα στις περιοχες οπου κινουμαι, παιζω στο 3ωρακι SOT, δηλαδη μια χαρα.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικα στατιστικα... Πλεον το κινητο ειναι αψογο. Στην αρχη ειχε θεμα με το τραγικο multitasking και την κακιστη αυτονομια.

Πλεον η αυτονομια εχει βελτιωθει σημαντικα και το multitasking παλευεται αλλα θελει ακομα δουλεια.

Εγω με κακο σημα στις περιοχες οπου κινουμαι, παιζω στο 3ωρακι SOT, δηλαδη μια χαρα.

Το μόνο αρνητικό που βλέπω είναι το λίγο πιο αδύναμο σήμα από το s6 και iphone 6,αλλά το multitasking μια χαρά μου φαίνεται ανοίγω εως και 4 καρτέλες στον stock browser χωρίς να φορτώνει καμία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...