Jump to content

[S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nope..

 

10chars

Υποτίθεται έπρεπε να είχε επιλογή.

Με το ζόρι δηλαδη να χρησιμοποιεί κανεις την γρήγορη φόρτιση και η μπαταρία να τα φτύσει νωρίτερα.

Ανεξήγητη η στάση της ενώ στα Note υπάρχει η επιλογή.

Αρα μονο ασύρματη φόρτιση η άλλος φορτιστής που λογικά η γρήγορη φορτίσει δεν θα παίζει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nope..

 

10chars

 

Υποτίθεται έπρεπε να είχε επιλογή.

Με το ζόρι δηλαδη να χρησιμοποιεί κανεις την γρήγορη φόρτιση και η μπαταρία να τα φτύσει νωρίτερα.

Ανεξήγητη η στάση της ενώ στα Note υπάρχει η επιλογή.

Αρα μονο ασύρματη φόρτιση η άλλος φορτιστής που λογικά η γρήγορη φορτίσει δεν θα παίζει.

 

Αμάν αυτή η samsung ένα βήμα μπροστά, τρία πίσω είναι.

Με τη γρήγορη φόρτιση όχι μόνο η μπαταρία θα φτύσει πιο γρήγορα αλλά και σε καθημερίνη χρήση η αποφόρτιση είναι πιο γρήγορη, φάουλ μεγάλο που λείπει αυτή η επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνωμη μου το μονο αρνητικο της συσκευης ειναι γενικα ο,τι εχει σχεση με την μπαταρια (υποχρεωτικη γρηγορη φορτιση, μη αποσπωμενη μπαταρια και μετρια αυτονομια).

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο note edge, όπως και στο note 4, υπάρχει η παρακάτω επιλογή για απενεργοποιήση της γρήγορης φόρτισης. Στα s6/s6 edge δεν την έχει? [ATTACH]60107

 

Νομίζω ότι εμφανίζεται μόνο όταν έχεις συνδέσει το fast charger. Έτσι έχω διαβάσει στο xda.

Μπορεί κάποιος που το έχει να το δει? (το δικό μου έφυγε πίσω την Παρασκευή, γιατί το home button δεν είχε κουμπώσει σωστά)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εμφανίζεται μόνο όταν έχεις συνδέσει το fast charger. Έτσι έχω διαβάσει στο xda.

Μπορεί κάποιος που το έχει να το δει? (το δικό μου έφυγε πίσω την Παρασκευή, γιατί το home button δεν είχε κουμπώσει σωστά)

 

Έχω ένα φορτιστή με ίδια έξοδο χωρίς γρήγορη φόρτιση. Θα δοκιμάσω αυτόν κάποια στιγμή να δω τι θα κάνει. Νομίζω ήταν από το νοτε 3 είναι γνήσιος Samsung. Έκανα παραγγελία το πακέτο ασυρμάτου φορτιστή με τη θήκη που τα έχει καλή τιμή ένας πάροχος να δούμε τι θα αλλάξει και με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

... Έκανα παραγγελία το πακέτο ασυρμάτου φορτιστή με τη θήκη που τα έχει καλή τιμή ένας πάροχος να δούμε τι θα αλλάξει και με αυτό.

 

Για ποιο πακέτο αναφέρεσαι;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο πακέτο αναφέρεσαι;

 

Έχει πακέτο τον ασύρματο φροντιστή με τη γνήσια διαφανή θήκη

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εμφανίζεται μόνο όταν έχεις συνδέσει το fast charger. Έτσι έχω διαβάσει στο xda.

Μπορεί κάποιος που το έχει να το δει? (το δικό μου έφυγε πίσω την Παρασκευή, γιατί το home button δεν είχε κουμπώσει σωστά)

 

Αν λες για τα note, η επιλογή αυτή υπάρχει πάντα

Link to comment
Share on other sites

Έχει πακέτο τον ασύρματο φροντιστή με τη γνήσια διαφανή θήκη

 

έχεις κάποιο link;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

έχεις κάποιο link;

Μάλλον για τις Vodafone την προσφορά λέει ο φίλος.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σημερινά δεδομένα[ATTACH]60122[/ATTACH][ATTACH]60123[/ATTACH]

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σημερινά δεδομένα[ATTACH]60122[/ATTACH][ATTACH]60123[/ATTACH]

Πρέπει να έστρωσε έτσι; Πως το συγκρίνεις σε σχέση με αλλα κινητά που έχεις ή είχες;; :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το κινητο σε μπαταρία το παιρναει μόνο το z3 από τα περυσινα και το g2 από τα προπερσινα.

Μία από τα ίδια με όλες τις καινούργιες ναυαρχιδες είναι. Μιλάμε για Android.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το κινητο σε μπαταρία το παιρναει μόνο το z3 από τα περυσινα και το g2 από τα προπερσινα.

Μία από τα ίδια με όλες τις καινούργιες ναυαρχιδες είναι. Μιλάμε για Android.

Και το mate 7 και το lenovo vibe z2 pro.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ήμαστε....:D[ATTACH]60153[/ATTACH]

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ήμαστε....:D[ATTACH]60153[/ATTACH]

Αυτάααα είναιι!!! Τέλειο νούμερο, η χρήση ίδια με τις προηγούμενες φορές;; Ασύρματος ο φορτιστής;;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Πλέον μόνο με ασύρματο φορτιστή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον μόνο με ασύρματο φορτιστή.

 

Δεν βαζεται και ποιο μοντελο ασυρματου φορτιστη χρησιμοποιειται.Ετσι για να ξερουμε.;)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ήμαστε....:D[ATTACH]60153[/ATTACH]

 

Αριστος!

Εχεις HELD AWAKE μονο 36 λεπτα... εγω παντα πανω απο 1 ωρα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ήμαστε....:D

Μια χαρά τα πηγές Ταξιδιώτη,δεν πρέπει να έχεις παράπονο.

Μονο ασύρματη φόρτιση και την γρήγορη φόρτιση την βάζεις σε κανα συρτάρι να αναπαύεται διαρκώς χωρις να την ξυπνήσεις ουδεποτε:lol:

 

Φαντάζομαι ομως την πλειοψηφία των χρηστών στον πλανήτη να χρησιμοποιούν την γρήγορη φόρτιση μην γνωρίζοντας οτι και η μπαταρία θα τα φτύσει νωρίτερα συν οτι ειναι ο νούμερο 1 παράγοντας για την τραγικά γρήγορη αποφόρτιση.

 

Θα κανεις χρυσές δουλειές η Samsung και απο τις αντικαταστάσεις μπαταρίας τσεπώνοντας τα δίπλα απο τους χρήστες που χρυσοπληρώσαν την συσκευη τους που θα τρεχουν ανα λίγους μήνες στα service

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα πηγές Ταξιδιώτη,δεν πρέπει να έχεις παράπονο.

Μονο ασύρματη φόρτιση και την γρήγορη φόρτιση την βάζεις σε κανα συρτάρι να αναπαύεται διαρκώς χωρις να την ξυπνήσεις ουδεποτε:lol:

 

Φαντάζομαι ομως την πλειοψηφία των χρηστών στον πλανήτη να χρησιμοποιούν την γρήγορη φόρτιση μην γνωρίζοντας οτι και η μπαταρία θα τα φτύσει νωρίτερα συν οτι ειναι ο νούμερο 1 παράγοντας για την τραγικά γρήγορη αποφόρτιση.

 

Θα κανεις χρυσές δουλειές η Samsung και απο τις αντικαταστάσεις μπαταρίας τσεπώνοντας τα δίπλα απο τους χρήστες που χρυσοπληρώσαν την συσκευη τους που θα τρεχουν ανα λίγους μήνες στα service

Από που προκύπτει αυτό που επαναλαμβάνουμε όλοι εδώ μέσα ρε παιδιά;Υπάρχουν λινκς και μελέτες γι αυτό;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Από που προκύπτει αυτό που επαναλαμβάνουμε όλοι εδώ μέσα ρε παιδιά;Υπάρχουν λινκς και μελέτες γι αυτό;

Άμα ψάξεις υπάρχουν και εδω στο forum link με μελέτες και αναφορές που έχουν γράψει αλλα παιδιά.

Κάνε και μια αναζήτησή στο Ίντερνετ.

Διάβασε και εδω

http://batteryuniversity.com/learn/article/ultra_fast_chargers

 

http://www.batteryuniversity.com/_img/content/ultra_fast_chart.jpg

 

Και απο την άλλη νομίζεις οτι τυχαία η Samsung αναφέρθηκε οτι σε περιπτωςη που η μπαταρία μειωθεί η απόδοση της αναλαμβάνει να την αντικατάσταση με το αζημίωτο βέβαια.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άμα ψάξεις υπάρχουν και εδω στο forum link με μελέτες και αναφορές που έχουν γράψει αλλα παιδιά.

Κάνε και μια αναζήτησή στο Ίντερνετ.

Διάβασε και εδω

http://batteryuniversity.com/learn/article/ultra_fast_chargers

 

http://www.batteryuniversity.com/_img/content/ultra_fast_chart.jpg

 

Και απο την άλλη νομίζεις οτι τυχαία η Samsung αναφέρθηκε οτι σε περιπτωςη που η μπαταρία μειωθεί η απόδοση της αναλαμβάνει να την αντικατάσταση με το αζημίωτο βέβαια.

 

Πολύ σωστό αυτό που έβαλες. Ξέρουν τι κάνουν και έτσι όπως το έφτιαξε λίγοι θα μπορούν να το κάνουν εκτός service

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...