Jump to content

[S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρα εισαι ταξιδιωτη! Εγω ακομα παλευω να ξεπερασω τις 2,5 ωρες οθονη! :lol:

 

Μα γιατί να συμβαίνει αυτό,απορώ πραγματικά,δεν κάνω βαριά χρήση.

Πάντως παρατήρησα ότι με τον ασύρματο φορτιστή τα πράγματά είναι καλύτερα,πιο αργή φόρτιση,πιο καλή αυτονομία.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα γιατί να συμβαίνει αυτό,απορώ πραγματικά,δεν κάνω βαριά χρήση.

Πάντως παρατήρησα ότι με τον ασύρματο φορτιστή τα πράγματά είναι καλύτερα,πιο αργή φόρτιση,πιο καλή αυτονομία.

 

Ναι κι εγω αυτο παρατηρησα, αλλα οχι τεραστιες διαφορές.

Βεβαια το κακο σε μενα ειναι οτι στα 2 μερη που δουλευω δεν εχει καλο σημα, οπότε ταλαιπωρειται το κινητο με την κεραια...

Και παλι η αυτονομια ειναι μετριοτατη. Ειναι και το μονο μου παραπονο απο τη συσκευη (Edge).

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Τραγικά νούμερα. Εντελώς τραγικά. Κρίμα.

 

Και το κακό είναι πως με τις πωλήσεις που κάνει το S6 θα νομισουν οι Κορεατες και οι άλλες εταιρίες ότι αυτό θέλουν οι χρήστες (δηλαδή λεπτά κινητά με μη αφαιρούμενη μπαταρία μικρής χωρητικοτητας κτλ) οπότε τα βλέπω μαύρα τα πράγματα στο μέλλον.

 

Ειλικρινά αυτή την στιγμή αν έπαιρνα κινητό θα κοιτούσα μόνο το Z3 για την αυτονομία του και μόνο. Και για την SD. Και για το ράδιο. Και για το design. Και για την τιμή και ας έχει μέτρια κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Και το θέμα είναι ότι σε όλα τα υπόλοιπα το τηλέφωνο δουλεύει υποδειγματικά.

Και μάλιστα όπως δείχνουν τα πράγματά δεν έχει και κανένα hardware θέμα,χτύπα ξύλο δηλαδή.

Στην μπαταρία όμως είναι απογοήτευση.άσε βέβαια να κάνω κι άλλες φορτίσεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εισαι ταξιδιωτη! Εγω ακομα παλευω να ξεπερασω τις 2,5 ωρες οθονη! :lol:

Εσυ ακόμα καλύτερα τα πας :D:p

 

Τραγικά νούμερα. Εντελώς τραγικά. Κρίμα.

 

Και το κακό είναι πως με τις πωλήσεις που κάνει το S6 θα νομισουν οι Κορεατες και οι άλλες εταιρίες ότι αυτό θέλουν οι χρήστες (δηλαδή λεπτά κινητά με μη αφαιρούμενη μπαταρία μικρής χωρητικοτητας κτλ) οπότε τα βλέπω μαύρα τα πράγματα στο μέλλον.

Ειλικρινά αυτή την στιγμή αν έπαιρνα κινητό θα κοιτούσα μόνο το Z3 για την αυτονομία του και μόνο. Και για την SD. Και για το ράδιο. Και για το design. Και για την τιμή και ας έχει μέτρια κάμερα.

Αυτό ειναι το χειρότερο δυστυχώς και φοβάμαι θα ακολουθήσουν και οι άλλοι(που ήδη ακολουθούν απο τα πράγμα δείγματα)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τραγικά νούμερα. Εντελώς τραγικά. Κρίμα.

 

Και το κακό είναι πως με τις πωλήσεις που κάνει το S6 θα νομισουν οι Κορεατες και οι άλλες εταιρίες ότι αυτό θέλουν οι χρήστες (δηλαδή λεπτά κινητά με μη αφαιρούμενη μπαταρία μικρής χωρητικοτητας κτλ) οπότε τα βλέπω μαύρα τα πράγματα στο μέλλον...

 

Αν υπάρχει πρόβλημα καλό να επιστραφεί άμεσα και μέσα στο DOA για αντικατάσταση αλλά να μην το γενικεύουμε ως πρόβλημα και μάλιστα ότι θα νομίσουν οι εταιρίες ότι θέλουμε προβληματικες συσκευές :rolleyes:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ταξιδιώτη σε σχέση με το G3 που είχες αξίζει η μετάβαση? η μπαταρία χειρότερη ή στα ίδια?αν κρίνω απο αυτά που διαβάζω μου φαίνεται πιο κακή βέβαια όλα τα τηλέφωνα είναι καινούργια στο νήμα όποτε σταδιακά με τις φορτίσεις ενδεχομένως και να φτιάξει λίγο η κατάσταση. Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εσυ ακόμα καλύτερα τα πας :D:p

 

Ναι, αλλα προσεξε! Οσες συσκευες android και να ειχα, ποτέ δεν ξεπερνουσα τις 3 ωρες οθονη (μονο το htc one m8 τα καταφερνε καποιες φορες). :wacko:

Με αυτη την εννοια το s6 δεν ειναι πολυ χαιροτερο!

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα προσεξε! Οσες συσκευες android και να ειχα, ποτέ δεν ξεπερνουσα τις 3 ωρες οθονη (μονο το htc one m8 τα καταφερνε καποιες φορες). :wacko:

Με αυτη την εννοια το s6 δεν ειναι πολυ χαιροτερο!

Εσένα σε τρώει και το σήμα αρα μια δικαιολογία έχεις παραπάνω αλλα η αυτονομια στην καλύτερη ειναι average οπως λέγανε ολα τα review.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

αν και αναγνωριζω οτι το edge ειναι πιο ομορφο,μου αρεσει πιο πολυ το flat λογω εργονομιας και ευχρηστιας.

Το edge μου δινει την εντυπωση θα μου πεσει γιατι γλυστραω πανω στο γυαλι.

 

επισης σαν χρωματα μονο το ασπρο και το μαυρο μου αρεσουν.

 

Οθονη απλα απο αλλο πλανητη.

ποσες ωρες SOT βγαζετε;

 

Λιθογραφια στα 14nm σημαινει πρακτικα οτι ο επεξεργαστης για τις ιδιες εργασιες χρειαζεται λιγοτερη ενεργεια...αρα λιγοτερη καταναλωση.

Επισης η οθονη αν και 2κ καταναλωνει 20% λιγοτερη ενεργεια απο το S5.

O συνδυασμος αυτων των δυο κανει την αυτονομια του S6 εξαιρετικη.

Με βαρια χρηση 60% καμερα,βιντεο

10% gaming

20% internet,mail,facebook,youtube

10% GPS

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται παιδιά;; Μια ακούμε και βλέπουμε 3 30 ώρες οθόνη, απο την άλλη 5 30.. Τελικά πως είναι η μπαταρία του s6?? Μπορείτε να το συγκρίνετε με προηγούμενα κινητά σας;;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Λιθογραφια στα 14nm σημαινει πρακτικα οτι ο επεξεργαστης για τις ιδιες εργασιες χρειαζεται λιγοτερη ενεργεια...αρα λιγοτερη καταναλωση.

Επισης η οθονη αν και 2κ καταναλωνει 20% λιγοτερη ενεργεια απο το S5.

O συνδυασμος αυτων των δυο κανει την αυτονομια του S6 εξαιρετικη.

Με βαρια χρηση 60% καμερα,βιντεο

10% gaming

20% internet,mail,facebook,youtube

10% GPS

 

Συγνώμη αλλά έβγαλες συνολικά κάτω από 10 ώρες συνολικη αυτονομια χωρις σχεδον καθολου browing, media κτλ και είναι καλα; Γιατί από τα screenshot που ανέβασες δείχνει ότι η οθόνη σου έφαγε όλη την μπαταρία.

Edited by gpgalanis
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται παιδιά;; Μια ακούμε και βλέπουμε 3 30 ώρες οθόνη, απο την άλλη 5 30.. Τελικά πως είναι η μπαταρία του s6?? Μπορείτε να το συγκρίνετε με προηγούμενα κινητά σας;;

 

Νομίζω ότι ο καλύτερος τρόπος για να πάρουμε μια γεύση για το που κυμαίνεται η αυτονομία του και μεις που δεν το χούμε, είναι να γίνεται σύγκριση με παλιότερες συσκευές εφόσον βέβαια γίνεται παρόμοια χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά έβγαλες συνολικά κάτω από 10 ώρες συνολικη αυτονομια χωρις σχεδον καθολου browing, media κτλ και είναι καλα; Γιατί από τα screenshot που ανέβασες δείχνει ότι η οθόνη σου έφαγε όλη την μπαταρία.

 

κινητο με οθονη 2κ αναλυση και σου βγαζει ανοιχτη οθονη 5.30 ωρες ...και δεν ειναι καλα? πως το κοβεις?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το κόβω καλά αν μου βγάζει 5.30 ώρες σε κάτω από 10 ώρες συνολική αυτονομία δίνοντας μου κάτι που δεν χρειάζομαι (ανάλυση και τόσο λίγο παχος) και αφαιρώντας κάτι που χρειάζομαι (αυτονομια) Edited by gpgalanis
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το κόβω καλά αν μου βγάζει 5.30 ώρες σε κάτω από 10 ώρες συνολική αυτονομία δίνοντας μου κάτι που δεν χρειάζομαι (ανάλυση και τόσο λίγο παχος) και αφαιρώντας κάτι που χρειάζομαι (αυτονομια)

 

Μου φαίνεται δεν κατάλαβες.μπορώ να στο κάμνω να βγάζει αυτονομία και 24 ώρες...Αλλά μόλις πιάσεις οθόνη 5.30 ώρες, το κινητό θα σβήσει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου βγάζει περίπου μια ώρα παραπάνω από το νοτελι 4.

Σταθερά πάνω από τις 5:30 ώρες παιδιά με μικτή χρήση wifi 3g πολύ fb tapatalk browsing Twitter instagram.

Φωτεινότητα στην μέση και auto και περίπου 1:30 κλήσεις με συνδεδεμένο το bt μόνιμα.

Και όλα αυτά στο 16ωρο χρήσης.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου βγάζει περίπου μια ώρα παραπάνω από το νοτελι 4.

Σταθερά πάνω από τις 5:30 ώρες παιδιά με μικτή χρήση wifi 3g πολύ fb tapatalk browsing Twitter instagram.

Φωτεινότητα στην μέση και auto και περίπου 1:30 κλήσεις με συνδεδεμένο το bt μόνιμα.

Και όλα αυτά στο 16ωρο χρήσης.

 

To edge εχει αρκετα καλυτερη μπαταρια απο το απλο...παρα τα 50mah διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου βγάζει περίπου μια ώρα παραπάνω από το νοτελι 4.

Σταθερά πάνω από τις 5:30 ώρες παιδιά με μικτή χρήση wifi 3g πολύ fb tapatalk browsing Twitter instagram.

Φωτεινότητα στην μέση και auto και περίπου 1:30 κλήσεις με συνδεδεμένο το bt μόνιμα.

Και όλα αυτά στο 16ωρο χρήσης.

 

Παρα πολυ καλα, πολυ καλος χρονος για την οθοναρα που εχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλα, πολυ καλος χρονος για την οθοναρα που εχει!!!

 

Ναι είναι μια χαρά.Και με 3g μόνιμο είναι πάνω από 4 ώρες τσεκαρισμένο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι μια χαρά.Και με 3g μόνιμο είναι πάνω από 4 ώρες τσεκαρισμένο...

 

τι παροχο εχεις;

 

κατι μου λεει οτι παιζει μεγαλο ρολο να ειναι σωστες οι ρυθμισεις και να δενει καλα με το δικτυο το κινητο.

Συναδελφοι σε TIM Italia δεν εχουν δει αυτα τα νουμερα ουτε στο ονειρο τους.

 

Νικο πετυχες το μονο κινητο με μπαταρια τελεια.

Κρατησε το :lol:

 

ΥΓ θα βγαλουν ωρες απο το fw οι κορεατες,φαινεται εκαναν καλυτερη δουλεια στο edge,περιμενουμε να την περασουν και στο flat.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

τι παροχο εχεις;

 

κατι μου λεει οτι παιζει μεγαλο ρολο να ειναι σωστες οι ρυθμισεις και να δενει καλα με το δικτυο το κινητο.

Συναδελφοι σε TIM Italia δεν εχουν δει αυτα τα νουμερα ουτε στο ονειρο τους.

 

Νικο πετυχες το μονο κινητο με μπαταρια τελεια.

Κρατησε το :lol:

 

ΥΓ θα βγαλουν ωρες απο το fw οι κορεατες,φαινεται εκαναν καλυτερη δουλεια στο edge,περιμενουμε να την περασουν και στο flat.

 

Σταθερά cosmote file.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω στην πεντηκοστή φόρτιση να μου αποδώσει το κάτι παραπάνω.

Προς το παρόν.

Χειρότερό σε αυτονομία από.

S5,g3,s4.

Η συσκευή μπορεί να είναι τούμπανο αλλά αν συνεχίσει σε αυτό τον ρυθμό,νομίζω πως θα πάρει πόδι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...