Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερουμε καποιο site και καποια μαρκα απο jean που να βγαζει jean σε χρωμα dark blue η αυτο το μαυρο/μπλε σαν γυαλιστερο που ειναι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν κάνουν καλά τη δουλειά τους και είναι και ευγενικοί μαζί μου(σας, αγαπάμε,είστε ο καλύτερος κλπ) τότε δεν τους πρήζω,βέβαια δεν ξέρεις, μπορεί να τους ρίξω κανένα ψιλoχώσιμο για να είναι σε φόρμα. :p

Ε, τμήμα παραπόνων είναι ας τα βγάζουν πέρα με εμάς τους ψυχάκηδες :)

 

salonicafan_TASO, σιγά τα πολλά που πέρνω ρε συ απο yoox.2 μαγιό και 2 μπλούζες για καλοκαίρι και αυτό ήταν,τέρμα τα λεφτά μου.Οκ απο Αμέρικα έχω τσακήσει πράμα, ευκαιρία ήταν εκεί που πήγε το dollar,αλλά πήρα και πολύ αθλητικό οπότε δε πιάνει για haute couture.

Link to comment
Share on other sites

Ε δε νομίζω και να δουλεύουν Κυριακή να μπορούν να στείλουν order γιατί δεν θα δουλεύουν οι orderαδες.

Asos δε θυμάμαι να σου πω εταιρία αλλά αν σου έστειλαν παραγγελιία, μέσα στη βδομάδα θα την έχεις.

 

Και όμως. Εγώ έκανα παραγγελία με express delivery Κυριακή μεσημέρι και το απόγευμα της Κυριακής είχα mail ότι "You order has been despatched" με tracking number και τα πάντα :)

Oι couriers είναι έτσι κι αλλιώς ανοιχτά κάθε μέρα, οπότε αν το ordering & despatching department του Asos δουλεύει και Σάββατο (όπως π.χ. το customer service τους), why not?:)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

 

salonicafan_TASO, σιγά τα πολλά που πέρνω ρε συ απο yoox.2 μαγιό και 2 μπλούζες για καλοκαίρι και αυτό ήταν,τέρμα τα λεφτά μου.Οκ απο Αμέρικα έχω τσακήσει πράμα, ευκαιρία ήταν εκεί που πήγε το dollar,αλλά πήρα και πολύ αθλητικό οπότε δε πιάνει για haute couture.

 

ε ας είναι κ δύο, δείξε πράμα στο λαό

ζήλεψα κ πήρα κεγώ κατι τις

http://www1.yoox.com/item.asp/tskay/361A2971/cod10/37251186HU/sts/orders80

http://www1.yoox.com/item.asp/tskay/361A2971/cod10/37265768GJ/sts/orders80

http://www1.yoox.com/item.asp/tskay/361A2971/cod10/37270040OT/sts/orders80

αυτό http://www1.yoox.com/item.asp/tskay/361A2971/cod10/48129747NQ/sts/orders80 για να μη λετε οτι δε τα δείχνω όλα :p:lol:

 

ψάχνω και για κανένα καλοκαιρινό γκρί ανοιχτό ή γαλάζιο παντελόνι...

Edited by salonicafan_TASO
...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο help,

 

Θελω ζωνη, αλλα επειδη παντα αγοραζω απο μαγαζια δεν γραφουν πανω νουμερα κτλ.

 

Φοραω παντελονια απο 29-30" πως να την διαλεξω?

Καποιες μετρωντε ως s/m/l/xl και αλλες λενε 80-85-90-95.....110+

 

Εγω τι παιρνω ? /confused

Link to comment
Share on other sites

Σαφως αυτο που λεει ο mol ειναι το λογικο. Αυτες που βλεπεις με τα νουμερα 90, 110 κλπ, αναφερουν το μηκος σε εκατοστα.

Αν δεν πας σε καταστημα, να ξερεις πως ειναι καλυτερο η ζωνη να ειναι μεγαλυτερη απο αυτην που θελουμε, παρα μικροτερη. Και εξηγω. Οι περισσοτερες εχουν μια βιδα εκει που πιανει η πορπη με το υπολοιπο τμημα. Αν ειναι μεγαλη, ξεβιδωνεις, κοβεις με ενα ψαλιδι, βιδωνεις και τελειωσες. Αν θες ποσταρε ποια θελεις να παρεις μηπως καταλαβω με τι τροπο πιανει.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Γενικα μιλαω ... δεν ψαχνω για καποια αυγκεκριμενη...

Απλα ολο αυτο με τα διαφορετικα μετρικα συστηματα και

στις ζωνες εχει αρχισει να μου την σπαει....

Link to comment
Share on other sites

saks5th ? xD ... what ever... κανένα μαγαζάκι με ωραία polos τύπου hackett/ralph lauren κτλπ θα βρούμε ?

 

Για Hackett και Ralph Lauren κοιτα στο Attica. Αποκλειστικα για Ralph Lauren υπαρχει και η boutique στη Βουκουρεστιου.

Link to comment
Share on other sites

Για Hackett και Ralph Lauren κοιτα στο Attica. Αποκλειστικα για Ralph Lauren υπαρχει και η boutique στη Βουκουρεστιου.

 

We all know,we all know :-D

 

Ας αναδιατυπωσω... e-shop μαγαζακι εννοω....

 

Ρε παιδια, ασχετο...μια ποια εταιρια στελνει το !#$@ asos στο Ελλαντα? standard shipping....

Link to comment
Share on other sites

We all know,we all know :-D

 

Ας αναδιατυπωσω... e-shop μαγαζακι εννοω....

 

Ρε παιδια, ασχετο...μια ποια εταιρια στελνει το !#$@ asos στο Ελλαντα? standard shipping....

 

Δεν έχω κάποιο υπόψιν αυτή τη στιγμή.. To yoox κατά καιρούς φέρνει Hackett πάντως και το asos έχει Ralph Lauren polos!

 

για standard shipping δεν ξέρω, εγώ πάντως που είχα κάνει κάτι αγορές προχθές με Express Delivery, μου ήρθαν με μια που λέγεται Genesis..

Link to comment
Share on other sites

 

Ρε παιδια, ασχετο...μια ποια εταιρια στελνει το !#$@ asos στο Ελλαντα? standard shipping....

 

νομίζω με standard shipping τα παρέλαβα απο το ταχυδρομείο αν θυμάμαι καλά

με express νομίζω DHL στην πόρτα μου

 

για το standard shipping είμαι σίγουρος οτι πήγα κ τα πήρα, express μάλλον μπερδεύτηκα με luisa

μιας που είπα luisa νομίζω έψαχνες κουπόνι...

http://www.luisaviaroma.com/newsletter/immagini/base/futher_red.jpg

Edited by salonicafan_TASO
...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μου προτείνει ένα καλό και αξιόπιστο site σε στιλ yoox από Αμερική? μόνο το revolveclothing ξέρω...επίσης υπάρχει κανένας τρόπος για να αποφύγω το τελωνείο? αν τους πω πχ να μου τα στείλουν να φαίνονται σαν δώρο?...ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

νομίζω με standard shipping τα παρέλαβα απο το ταχυδρομείο αν θυμάμαι καλά

με express νομίζω DHL στην πόρτα μου

 

για το standard shipping είμαι σίγουρος οτι πήγα κ τα πήρα, express μάλλον μπερδεύτηκα με luisa

μιας που είπα luisa νομίζω έψαχνες κουπόνι...

http://www.luisaviaroma.com/newsletter/immagini/base/futher_red.jpg

 

Λειτουργεί αυτο σε κανέναν? εγώ βάζω τον κωδικό αλλά τίποτα:confused:

Link to comment
Share on other sites

... αν τους πω πχ να μου τα στείλουν να φαίνονται σαν δώρο?...ευχαριστώ

 

θα σου πούνε να πας να αγοράσεις από E-Bay ;)

Δεν τα κάνουν κάτι τέτοια τα μεγάλα καταστήματα γιατί βασικά είναι παράνομο και ποιός ο λόγος για αυτούς να στο κάνουν;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

θα σου πούνε να πας να αγοράσεις από E-Bay ;)

Δεν τα κάνουν κάτι τέτοια τα μεγάλα καταστήματα γιατί βασικά είναι παράνομο και ποιός ο λόγος για αυτούς να στο κάνουν;

 

Απλά σκέφτομαι να πάρω αρκετά πράγματα...αν πχ αγοράσω ρούχα αξίας 500 ευρώ δε λέει να σκάσω άλλα τόσα σε τελωνεία που χρεώνουν ότι τους καπνίσει

Link to comment
Share on other sites

Ommmmggg αντε παλι τα φαγανε ολα.... ποτε εσκασε μυτη το coupon...

 

Πέμ., 21/04/11

 

Λειτουργεί αυτο σε κανέναν? εγώ βάζω τον κωδικό αλλά τίποτα:confused:

 

http://img808.imageshack.us/img808/6738/37902613.png

 

μεγια μου

Edited by salonicafan_TASO
...
Link to comment
Share on other sites

Tι φορέσατε αυτές τις μέρες για εκκλησία και επισκέψεις?Εγώ φόρεσα μαύρο παντελόνι υφασμάτινο,μαύρο πουκάμισο,μαύρα καλά παπούτσια,μαύρη δερμάτινη ζώνη και γκρι μπουφάν ύφασμα jean.
Link to comment
Share on other sites

Ιου ιου ιου, το fashion police κανει ετσι :-D

 

δεν είναι αυτό που φαντάζεσαι.Ένα diesel είναι,με κουμπιά,ως πάνω,απλά το ύφασμα είναι σαν jean (όχι τσόχινο ούτε δερμάτινο)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα μια παραγγελία από dress-for-less, ξέρει κανείς πότε περίπου θα μου έρθουν και με ποια μεταφορική στέλνει?

 

Απ οσο γνωριζω απο φιλο, το standard shipping τους ειναι gtp ... ητοι dhl με φορτηγο απο Γερμανια, σταση θεσσαλονικη στα ελτα, και μετα Αθηνα... χρονος 3weeks στην καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...