Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το σανδάλι του τυπά είναι για πολλάαααα γέλια :lol::lol::lol::lol::lol:
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το σανδάλι του τυπά είναι για πολλάαααα γέλια :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Διαφωνώ.

Αυτό το φανταστικό σανδάλι μπορεί να φορεθεί παντού: σε μια επίσκεψη στα αρχαία μας (γιατί ταιριάζει), στον καφέ, στην παραλία, στο κλαμπ :rolleyes::rolleyes:

 

Πού τα βρίσκουνε αυτά τα πράγματα...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αν πάω στο κατάστημα marc and jacob στο κωλονακι θα μπορούν ν αναγνωρίσουν ενα jumper απο κασμιρ αν είναι αυθεντικό;;απο το yoox το είχα πάρει 110 απο 350 αλλα δεν μου γεμίζει και πολύ το μάτι για Ένα τόσο ακριβό ρούχο..

 

Θεωρητικά εαν νιώθουν, θα μπορέσουν πολύ γρήγορα να το καταλάβουν από τις ραφές και την υφή, λογικά και εσύ μπορείς να καταλάβεις από την αφή αν είναι πράγματι cashmere / simple wool / cotton / pima cotton ... ή εκείνο το απίστευτα απαίσιο acrylic ... θεωρώ πως αν είναι fake θα είναι από ίνες πλαστικού (acrylic) δεν νομίζω να τους συμφέρει να κάνουν μούφες από cashmere...

 

Θέλω να πιστεύω πως το yoox δεν πουλάει fakes... βασικά δεν παίζει να είναι fake... απλά μάλλον θα είναι very old fashiοned piece... vintage θα έλεγα...

 

Πάντως πήγαινε το στο κολωνάκι για να είσαι σίγουρος... και πες μας και σε εμάς...

Link to comment
Share on other sites

Ταιριάζει στυλιστικά μαύρο παντελόνι υφασμάτινο,μαύρο πουκάμισο,μαύρα καλά παπούτσια,και μπουφάν λευκό,χακί ή ανοιχτό γκρι?Τι στυλ μπουφάν ταιριάζουν με αυτό το συνδυασμό?

 

Επίσης με σιέλ πουκάμισο+μαύρο υφασμάτινο παντελόνι+μαύρα καλά παπούτσια,τι πιθανές επιλογές σε χρώματα+ύφασμα μπουφάν έχω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω οτι θα καταλαβουν , αλλα ουτως η αλλως δεν πουλαει το yoox μαιμουδες ..

 

Τι λες βρε άσχετε! :)

http://www1.yoox.com/item/YOOX/PAUL+FRANK/dept/men/tskay/361A2971/rr/1/cod10/37232537ON/sts/sr_men80

Link to comment
Share on other sites

στο πρωτο ερωτημα σου: totally black θα επελεγα, αρα μαυρο μπουφαν. αλλιως γκρι

 

 

για το δευτερο: σακακι χρωματους μαυρου τι σου λεει?

Link to comment
Share on other sites

στο πρωτο ερωτημα σου: totally black θα επελεγα, αρα μαυρο μπουφαν. αλλιως γκρι

 

 

για το δευτερο: σακακι χρωματους μαυρου τι σου λεει?

 

Όταν λες μπουφάν για το totally black look,τι ύφασμα εννοείς?

Επίσης για το δεύτερο,όταν λες σακάκι,εννοείς κανονικό κλασικό με 2-3 κουμπιά?Όχι από αυτά τα περίεργα που κουμπώνουν ως το λαιμό,ή παλτό,ή δερμάτινο μπουφάν,δερμάτινο σακάκι κλπ?

Link to comment
Share on other sites

τελειως μαυρο ολο το στυλ. λες οτι θα φορας "μαύρο παντελόνι υφασμάτινο,μαύρο πουκάμισο,μαύρα καλά παπούτσια" και σου προτεινω μαυρο μπουφαν ;) υφασμα... δε ξερω :(

 

σε κλασικο στυλ σακακι, αλλα με μια πινελια που να το κανει να ξεχωριζει

Link to comment
Share on other sites

τελειως μαυρο ολο το στυλ. λες οτι θα φορας "μαύρο παντελόνι υφασμάτινο,μαύρο πουκάμισο,μαύρα καλά παπούτσια" και σου προτεινω μαυρο μπουφαν ;) υφασμα... δε ξερω :(

 

σε κλασικο στυλ σακακι, αλλα με μια πινελια που να το κανει να ξεχωριζει

 

Πολλοί νεαροί,τουλάχιστον μέχρι και πριν 4 χρόνια, με το ντύσιμο που σου περιγράφω ακριβώς (το δεύτερο με το σιέλ πουκάμισο) έβαζαν ότι μπουφάν ήθελαν,αρκεί να μην ήταν αθλητικό,δηλαδή μπορούσαν να βάλουν δερμάτινο μπουφάν,δερμάτινο σακάκι,τσόχινο παλτό,μπουφάν μηχανής κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μηπως γνωριζετε που μπορω να βρω fred perry παπουτσια στη Θεσσαλονικη?

 

στη Μητροπόλεως έχει, σχεδοόν διπλα απο καλογηρου.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά εαν νιώθουν, θα μπορέσουν πολύ γρήγορα να το καταλάβουν από τις ραφές και την υφή, λογικά και εσύ μπορείς να καταλάβεις από την αφή αν είναι πράγματι cashmere / simple wool / cotton / pima cotton ... ή εκείνο το απίστευτα απαίσιο acrylic ... θεωρώ πως αν είναι fake θα είναι από ίνες πλαστικού (acrylic) δεν νομίζω να τους συμφέρει να κάνουν μούφες από cashmere...

 

Θέλω να πιστεύω πως το yoox δεν πουλάει fakes... βασικά δεν παίζει να είναι fake... απλά μάλλον θα είναι very old fashiοned piece... vintage θα έλεγα...

 

Πάντως πήγαινε το στο κολωνάκι για να είσαι σίγουρος... και πες μας και σε εμάς...

 

Δεν πιστευω οτι θα καταλαβουν , αλλα ουτως η αλλως δεν πουλαει το yoox μαιμουδες ..
Einai πραγματι πολυ απαλο σαν υφασμα...νομιζω οτι ειναι καθαρο κασμιρ απλα με λιγες φορες που το φορεσα νομιζω οτι αρχιζει να κομπιαζει γι αυτο που εκανε εντυπωση..μετα την ανασταση θα το παω να δω τι θα μου πουν και θα ενημερωσω..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: χα χα χα χα εχεις δικιο !!!! σορρυ παιδια το ξεχασα !!!

 

μου εφτιαξες την μερα παντως !

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: χα χα χα χα εχεις δικιο !!!! σορρυ παιδια το ξεχασα !!!

 

μου εφτιαξες την μερα παντως !

 

χμμμ, γιατί δεν σας ποιάνω ρε guys?! Πουλάει μούφες Paul Frank το yoox?

 

Edit: χμμμ τώρα κατάλαβα lol ...

Link to comment
Share on other sites

χμμμ, γιατί δεν σας ποιάνω ρε guys?! Πουλάει μούφες Paul Frank το yoox?

 

Edit: χμμμ τώρα κατάλαβα lol ...

 

εγώ πάλι ακόμα δεν κατάλαβα. :worry:

 

edit: α και εγώ τώρα το έπιασα!! χαχα

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καμιά ιδέα για τύπο jacket να ταιριάζει με μαύρο υφασμάτινο καλό παντελόνι,σιέλ πουκάμισο,μαύρα καλά παπούτσια?Δεν θέλω σακάκι,αλλά κάτι πιο sport.
Link to comment
Share on other sites

By the way, είπαμε ότι αυτό το καλοκαίρι θα φορεθούν περισσότερο υφασμάτινα παντελόνια chinos και έτσι ;

Βασικά αγόρασα ένα μπλε (σκουρο) chino... δεν έχω παραλάβει ακόμα... αλλά δεν έχω βρει ακόμα ζώνη και παπούτσι που να κολάει ωραία... Αυτό εδώ λέω ....

http://www.asos.com/Polo-Ralph-Lauren/Polo-Ralph-Lauren-Classic-Fit-Chinos/Prod/pgeproduct.aspx?iid=1430299&cid=4280&sh=0&pge=1&pgesize=20&sort=-1&clr=Blue

 

Οχι οτι με τρελένει σαν ρούχο το συγκεκριμένο...αλλά μπλε chino δεν είχα οπότε λέω..δεν πάει στον κόρακα ας το πάρω...

 

Opinions plz ...

Link to comment
Share on other sites

By the way, είπαμε ότι αυτό το καλοκαίρι θα φορεθούν περισσότερο υφασμάτινα παντελόνια chinos και έτσι ;

Βασικά αγόρασα ένα μπλε (σκουρο) chino... δεν έχω παραλάβει ακόμα... αλλά δεν έχω βρει ακόμα ζώνη και παπούτσι που να κολάει ωραία... Αυτό εδώ λέω ....

http://www.asos.com/Polo-Ralph-Lauren/Polo-Ralph-Lauren-Classic-Fit-Chinos/Prod/pgeproduct.aspx?iid=1430299&cid=4280&sh=0&pge=1&pgesize=20&sort=-1&clr=Blue

 

Οχι οτι με τρελένει σαν ρούχο το συγκεκριμένο...αλλά μπλε chino δεν είχα οπότε λέω..δεν πάει στον κόρακα ας το πάρω...

 

Opinions plz ...

 

Aπλό είναι,δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο (άσχημο ή καλό) οπότε ωραίο είναι.

 

Btw, σας ήρθε και εσάς e-mail από το Asos για "exclusive" further reductions?

Βρήκα 2-3 t-shirts από τα sales που κάνει link το mail και όπου λέει ότι η μείωση θα γίνει αυτόματα κατά το checkout, αλλά έχω φτάσει στο checkout και δε δείχνει καμία μείωση! :confused:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

http://droppingbenjamins.com/wp-content/uploads/2010/11/Screen-shot-2010-11-22-at-11.02.52-PM.png

 

Ξέρετε αν αυτό το σακάκι ταιριάζει με μαύρο υφασμάτινο καλό παντελόνι,μαύρα καλά παπούτσια,σιέλ πουκάμισο (η λευκό)?Σε αυτό σκέφτομαι να καταλήξω (για τον επόμενο χειμώνα),αλλά δυστυχώς δεν έχω βρει τέτοιο στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

@ΤΗΕΟ Καταρχήν το πουλόβερ είναι αυθεντικό.

Τώρα το θέμα των cashmere είναι μεγάλη ιστορία.Βασικά πλέον ,για να βρεις πραγματικά καλό πουλόβερ και κυρίως cashmere:

- πρέπει να τα σκάσεις χοντρά

- να ψάξεις πολύ σε μάρκες

ή να κινηθείς σε παραδοσιακά μεγάλους οίκους με πολλά χρόνια πείρα σε knitwear

Πολύ δύσκολο το εγχείρημα για πουλόβερ που θα αντέξει στο χρόνο.

 

Γενικά όλα τα πουλόβερ ,ακόμα και cashmere "κομπιάζουν" όπως λες.Άλλα λιγότερο ,άλλα περισσότερο. Αυτά τα cashmere που βλέπεις online με 300αρες και 400άρες ακόμα και 700άρες,πριν μια δεκαετία παίζει να τα κοστολογούσαν και 120 ευρώ αρχική,ίσως και παρακάτω. Είχα πάρει πριν 6-7 χρόνια από outlet ένα prada πουλόβερ 100%wool ,το οποίο είχε σχετικά χοντρή πλέξη. Είναι το μόνο που ακόμη βρίσκεται στην ίδια κατάσταση στην οποία το αγόρασα και έχω τεστάρει πολλές μάρκες από mainstream οίκους σε πουλόβερ. Όλα τα υπόλοιπα από μικρές ιταλικές μάρκες έστω και λίγο έχουν κάνει κόμπους(για τους σχολαστικούς: φεύγουν με αποχνουδωτή ),χωρίς να σημαίνει ότι δεν είναι καλά.Τα zegna επίσης από τους μεγάλους οίκους έχουν πάρει πολλά βραβεία για τα cashmere τους και είναι "σκυλιά" και αυτά.Επίσης τα dsq πουλόβερ είναι τρομέρα από άποψης αντοχής.Άκουσα όμως ότι πλέον πολλά φτιάχνονται china .Τέλος τα mj σε γενικές γραμμές φτιάχνουν πολύ καλά πουλόβερ τρομερά overpriced .

Edited by james55
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, μια fast ερωτηση για οποιους εχουν αγορασει απο asos... μου εστειλαν μολις mail οτι μου εστειλαν και καλα την παραγγελια... και επισης λενε να μπω να το κανω track ...

 

1) με standard το εστειλαν, αλλα δεν βλεπω πουθενα τπτ σχετικο με tracking

2) καλα εκει δουλευουν και Κυριακες βραδυ ?!

3) περιπου για ποση αναμονη μιλαμε ? και με ποια εταιρια στελνουν Ελλαδα...

 

Φριιιιιικηηηηη.....

Link to comment
Share on other sites

Ε δε νομίζω και να δουλεύουν Κυριακή να μπορούν να στείλουν order γιατί δεν θα δουλεύουν οι orderαδες.

Asos δε θυμάμαι να σου πω εταιρία αλλά αν σου έστειλαν παραγγελιία, μέσα στη βδομάδα θα την έχεις.

 

Απο Asos: "Standard delivery is a non trackable service. The express service provides tracking information on your parcels progress."

 

Άλλο, εγώ δε μπορώ να βάλω πουλόβερ έχω μικρο-αλλεργία και βγάζω κοκκινίλες. :wacko:

Αλλά ok τα DSQ είναι τα καλύτερα :lol: Και δεν είναι Paul Frank μαϊμούδια! :p

Ξέρεις να πάρεις PF και να λέει η ταμπέλα "Ποουλ Φρανκ Μεηντ ην Τσαϊνα", χωρίς τόνους.

Τσίμπησα και τα μαγιό μου απο yoox :rolleyes:

Edited by vkb
Link to comment
Share on other sites

vkb είσαι πολύ μούτρο τελικά :p όλο παίρνεις και παίρνεις κ τίποτα δε μας δείχνεις! Φοβάσε μην πάρουμε ολοι το ίδιο και γίνουν σούπα;

 

Αυτά τα chino μου φαίνοντε πολύ κακόγουστα και γενικά το chino στυλ που πλασάρει το ασος, 1000 φορές καλύτερα το πιο φθηνό τζιν για μένα.

...
Link to comment
Share on other sites

Πάλι yoox vkb;Κανόνισε ,οι υπάλληλοι του yoox στο customer care θέλουν το κεφάλι τους ήσυχο μέρες που είναι :D. Edited by james55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...