Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο που ειναι τα υφασματα ????????Αγαπητε takare δεν ειναι απο Γερμανια τα υφασματα ( να δω τι αλλο θα πουν οι πωλητες για να πουλησουν :lol:).Οτι θελουμε να πουμε οτι ειναι καλο λεμε οτι ειναι απο την Γερμανια , αυτα τους φαγανε τους Ελληνες να κοροιδευει ο ενας τον αλλον , αντε και σου λεω εγω οτι ειναι απο την Γερμανια ( που δεν ειναι ) αυτο τι παει να πει οτι ειναι καλα ? Φημιζεται η Γερμανια για τα υφασματα της ??Δεν νομιζω!!!

 

Να πω κατι σχετικο σε αλλο προιον, πηγα συνεργειο το αυτοκινητο , μου αλλαξε ενα ανταλακτικο που εξ αρχης ηξερα οτι αυτα βγαινουν μονο απο Γαλλια , παω να πληρωσω στο ταμειο μου λεει ενα Χ ποσο , λιγο τσιμπιμενο , του λεω γιατι μαστορα τοσο ακριβα , μου απανταει ναι οντως ειναι λιγο τσιμπημενο αλλα σου εβαλα πρωτο πραγμα , το καλυτερο , ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ!!...Ααααα καλα του λεω , παω ρωταω τα μαστορακια που εχει εκει και λεω που ειναι η συσκευασια του ανταλακτικου μου και μου λενε κατσε να στην φερουμε , οντως ερχετε και λεει κατω κατω Made in France , πηγα του το εδειξα για να ξερει οτι δεν μπορει να λεει οτι θελει στους πελατες ...και του λεω οτι θα με ξαναδει εκει πελατη οταν αρχισει να δινει ρεστα σε γερμανικα μαρκα..

 

Ξεφυγα off topic , takare , με λιγα λογια, made in china και τα υφασματα ειναι κινεζικα , made in Bulgaria τα υφασματα ειναι Τουρκικα , βεβαια οπως λεει και ο αγαπητος DesertSMisSRaiN , πριν ξεκινησουν παραγωγη στελνουν δειγματα υφασματος και στην συνεχεια δειγμα προιοντος στην Γερμανια και περνουν εγκριση για να ξεκινησουν την παραγωγη , επισης αν δεν ειναι μονιμος εκει παει καθε εδβομαδα σχεδον ανθρωπος που ειναι υπευθυνος παραγωγης απο Hugo και κανει quality control σε ολες τις φασεις , κοπη-ραφη-σιδερο-συσκευασια.

 

Καλο κρεμασμα και απο εμενα!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ φίλε alexasso αυτό σκέφτηκα οτι συμβαίνει,δλδ οτι απλά απο γερμανία γίνεται ο έλεγχος,οχι οτι τα υφάσματα είναι γερμανικα,μου φάνηκε περίεργο.Καλά,στην περίπτωση συνεργείου-αυτοκινήτου πρέπει να γίνει ξεχωριστό topic,θα υπάρχουν πολλές ιστορίες παρόμοιες με την δική σου.Ευχαριστώ για την "ευχή",και στα δικά σας οι λεύτεροι!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτο το site http://www.mfs.gr/ αξιζει να αγορασω, εχει παρεις κανεις? Ειναι αυθεντικα? Και να ειναι αυθεντικα ειναι φετινης σεζον?
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα, μολις εντοπισα το thread :D

Ερωτηση. Παπουτσια Dirk Bikkemberg's που μπορω να βρω στην Αθηνα? Να πω πως με μια αναζητηση βρηκα πως εχει στο Attica. Αλλα δεν ισχυει.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που μπορω να βρω Online frankie morello s/s 11?δεν βρισκω πουθενα και στο official site δεν βρισκω να πουλαει...
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που ψάχνει για dirk bikkembergs...στην κηφισιά, στο εμπορικό κέντρο επί της Κολοκοτρώνη υπάρχει μαγαζί της αλυσίδας SIDER, το οποίο βρίσκεται στο πίσω μέρος του εμπορικού(δηλ. βλέπει στην αργυροπούλου) και έχει bikkembergs παππούτσια :)

 

Karlito, frankie morello μου φαίνεται πως συνεχίζει να φέρνει το detroit στην κηφισιά που βρίσκεται στην οδό Κυριαζή(αρ.6-8) αλλά έχει πάρει και το μάτι μου στο detroit στο μοναστηράκι..καλύτερα πάρε κανένα τηλέφωνο για να είσαι σίγουρος(http://www.detroitgreece.com). Εγώ αναφέρομαι στο store two της ιστοσελίδας

 

Ωχ τώρα είδα οτι θέλεις online...τέσπα εγώ αφήνω την απάντηση σε περίπτωση που θέλεις να τα δεις σε κανονικό κατάστημα.

Edited by Nikos_s3
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια που μπορω να βρω Online frankie morello s/s 11?δεν βρισκω πουθενα και στο official site δεν βρισκω να πουλαει...

ενδεικτικα παντα......σιγουρα υπαρχουν και αλλα απλως δεν μου ερχονται αυτη τη στιγμη

 

http://www.vinicioboutique.it/

 

http://www.viganoboutique.com/

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνουμε και μια έρευνα για τα μέλη του forum.Για μπουζούκια και πιο καλές εκδηλώσεις γενικά προτιμάτε jean ή μαύρο υφασμάτινο παντελόνι?Εγώ προτιμώ μαύρο υφασμάτινο,μαύρα loafers,καλό πουκάμισο μονόχρωμο (και φυσικά όχι από burberry) κλπ.Πολύ σπάνια βάζω jean με πουκάμισο.Τα jeans τα έχω για κάθε μέρα,με t-shirt.
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που ψάχνει για dirk bikkembergs...στην κηφισιά, στο εμπορικό κέντρο επί της Κολοκοτρώνη υπάρχει μαγαζί της αλυσίδας SIDER, το οποίο βρίσκεται στο πίσω μέρος του εμπορικού(δηλ. βλέπει στην αργυροπούλου) και έχει bikkembergs παππούτσια :)

 

Απειρο respect, σε ευχαριστω! Εψαχνα πολυ καιρο για να βρω καποιο καταστημα καθως online δεν ειχα βρει κατι :)

@nikoss17 Προσωπικα προτιμω jeans με πουκαμισο και σακακι και συνηθως loafers (σε χρωμα αναλογα την εποχη). Αν και μπουζουκια δεν πηγαινω, οποτε μενω στο "πιο καλες εκδηλωσεις" :D

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Eγώ και οι φίλοι μου φοράμε μαύρα υφασμάτινα παντελόνια σε μπουζούκια και καλές εκδηλώσεις.Από πουκάμισα φοράμε μονόχρωμα ή ριγέ.Εγώ αυτά που προτιμώ είναι λευκό,μαύρο,μωβ και πιο σπάνια γαλάζιο.Στο σακάκι είναι το πρόβλημα,γιατί δεν έχω κανονικό και φοράω ένα μαύρο diesel που δεν είναι ακριβώς σακάκι.Οι φίλοι μου φοράνε σακάκι σετ με το παντελόνι ή μαύρο ή μαύρα δερμάτινα σακάκια.Υπάρχουν κάποια jackets/sport σακάκια να μου προτείνετε με αυτό το ντύσιμο?Σε photos ή σε sites.Γενικά δεν βρίσκω σε sites και σε καταστήματα δεν έχω ψάξει πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Eγώ και οι φίλοι μου φοράμε μαύρα υφασμάτινα παντελόνια σε μπουζούκια και καλές εκδηλώσεις.Από πουκάμισα φοράμε μονόχρωμα ή ριγέ.Εγώ αυτά που προτιμώ είναι λευκό,μαύρο,μωβ και πιο σπάνια γαλάζιο.Στο σακάκι είναι το πρόβλημα,γιατί δεν έχω κανονικό και φοράω ένα μαύρο diesel που δεν είναι ακριβώς σακάκι.Οι φίλοι μου φοράνε σακάκι σετ με το παντελόνι ή μαύρο ή μαύρα δερμάτινα σακάκια.Υπάρχουν κάποια jackets/sport σακάκια να μου προτείνετε με αυτό το ντύσιμο?Σε photos ή σε sites.Γενικά δεν βρίσκω σε sites και σε καταστήματα δεν έχω ψάξει πολύ.

 

Φίλε 17 χρονών δεν είσαι; Δεν υπάρχει καλύτερο ντύσιμο από ενα πουκάμισο και πάνω ένα μονόχρωμο πουλόβερ με V

Τώρα όσο για το σακάκι προς θεού μην πάρεις αυτά που είναι ασορτί με παντελόνι! Υπάρχουν τόσα ωραία νεανικά μπουφάν που συνδυαζονται πολύ εύκολα με υφασμάτινο παντελόνι

Link to comment
Share on other sites

Πουκάμισο με πουλόβερ με V δεν μ'αρέσει!Έχει τύχει να φορέσω 1-2 φορές αλλά για καθημερινά.Τι μπουφάν μου προτείνεις που πηγαίνουν με μαύρο υφασμάτινο παντελόνι?Έχω κάτι στο μυαλό μου αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά.Εσύ τα έχεις βρει σε sites?Αν έχεις links ώστε να πάρω μια ιδέα ακόμα καλύτερα!Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.
Link to comment
Share on other sites

Μαύρο υφασμάτινο νομίζω έχω ένα και το έχω βάλει μια φορά στη ζωή μου.

Χμμ στρατό τι φοράγαμε με την "καλή" εμφάνιση...

17 χρονών με σακάκια παντελόνια κλπ,ε;Θα τα βαρεθείς όταν δουλέψεις ρε συ. :)

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο υφασμάτινο νομίζω έχω ένα και το έχω βάλει μια φορά στη ζωή μου.

Χμμ στρατό τι φοράγαμε με την "καλή" εμφάνιση...

17 χρονών με σακάκια παντελόνια κλπ,ε;Θα τα βαρεθείς όταν δουλέψεις ρε συ. :)

 

Το μαύρο υφασμάτινο παντελόνι μ'αρέσει περισσότερο από jean.Είναι πιο απαλό ύφασμα και όχι τόσο στενό όσο το jean.Επιπλέον είναι πιο επίσημο.Όσο για τα σακάκια δεν μου αρέσουν αυτά που είναι σετ με παντελόνι,αλλά ψάχνω κάτι πιο sport,που να ταιριάζει με μαύρο υφασμάτινο παντελόνι,και κυρίως να είναι σακάκι με κουμπιά ως το λαιμό

Link to comment
Share on other sites

Είδα καλά? μαύρο δερμάτινο σακάκι? Στα 17? :X Πλάκα κάνω...Για μένα το καλύτερο ντύσιμο για μπουζούκια και ότι άλλες καλές περιπτώσεις μπορεί να σου τύχουν πάντα σύμφωνα με την ηλικία σου είναι ένα υφασμάτινο παντελόνι λίγο πιο στενό όμως για να δείχνει πιο νεανικό, τα loafers σου ή ενδεχομένως ένα πιο καλό ζευγάρι sneakers(βλέπε στυλ lanvin),ένα πουκάμισο(μονόχρωμο,ριγέ,καρό την κάνουν την δουλειά τους αρκεί να είναι ήσυχο το μοτίβο και ήπια τα χρώματα), από πάνω ένα πουλοβεράκι( δεν θέλεις v πάρε λαιμόκοψη) λίγο στενό με ανεπαίσθητη πλέξη και τέλος ένα δερμάτινο μπουφάν(το τονίζω :lol: ) χαχαχα ή σε μαύρο ή σε σκούρο καφέ ή ακόμα και σε λαδί που έπαιξε αρκετά φέτος...βέβαια τώρα που καλοκαιριάζει δεν στα προτείνω όλα τα παραπάνω γιατί θα την βγάλεις την μπέμπελη :p Edited by gfdimopo
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω σε όλα εκτός από το πουλόβερ!Μου αρέσει,πάνω από το πουκάμισο να είναι κατευθείαν το δερμάτινο.Το πουκάμισο μονόχρωμο μου αρέσει.Και για καφέ και λαδί δερμάτινο συμφωνώ,είναι τέλεια.Φυσικά για χειμώνα μιλάμε πάντα.

 

Παπούτσια βάζω τέτοιου στυλ

 

http://images.saksfifthavenue.com/images/products/04/149/2090/0414920907064/0414920907064R_300x400.jpg

 

και ζώνη τέτοιου στυλ

 

http://images.saksfifthavenue.com/images/products/04/152/7827/0415278277779/0415278277779R_300x400.jpg

 

Φυσικά δεν είναι τόσο καλές μάρκες αλλά είναι καλής ποιότητας.Επίσης το λαδί και το καφέ δερμάτινο μπουφάν με τι χρώμα πουκάμισο ταιριάζουν (εφόσον φοράω μονόχρωμα)?

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. όχι για το παππούτσι :p Η ζώνη παίρνει ένα 7-8/10(απλή,κλασσική) οπότε εύγε.Όσον αφορά τα δερμάτινα τώρα, το καφέ πάει σχεδόν με όλα. Σιέλ, ροζ,γκρι,μπλε you name it. Τώρα για το λαδί μπορείς να επιλέξεις και κάτι σε ροζ,σε σιέλ, σε μπεζ μονόχρωμο αν και λίγο τολμηρό, σε γκρι...Εγώ φέτος το φόρεσα με καρό ροζ και ήταν πολυ ωραίο, με ριγέ σιέλ επίσης ωραίο... :)
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. όχι για το παππούτσι :p Η ζώνη παίρνει ένα 7-8/10(απλή,κλασσική) οπότε εύγε.Όσον αφορά τα δερμάτινα τώρα, το καφέ πάει σχεδόν με όλα. Σιέλ, ροζ,γκρι,μπλε you name it. Τώρα για το λαδί μπορείς να επιλέξεις και κάτι σε ροζ,σε σιέλ, σε μπεζ μονόχρωμο αν και λίγο τολμηρό, σε γκρι...Εγώ φέτος το φόρεσα με καρό ροζ και ήταν πολυ ωραίο, με ριγέ σιέλ επίσης ωραίο... :)

 

Μπορείς να μου δείξεις ένα λαδί δερμάτινο μπουφάν,αν βρεις photo στο internet?Εγώ έχω δει κάποιον στην ηλικία μου να φοράει δερμάτινο μπουφάν χρώματος σαν ανοιχτό πράσινο.Δεν ξέρω αν αυτό χαρακτηρίζεται ως λαδί.Το φορούσε πάντως με μαύρα ρούχα (παντελόνι καλό,πουκάμισο,παπούτσια σαν τα παραπάνω).

Τα παπούτσια αυτά δεν σου αρέσουν?Πιστεύω ότι ταιριάζουν στην ηλικία μου γιατί είναι σοβαρά,κλασικά και ταυτόχρονα μοντέρνα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν υπαρχει κανενα αλλο Online shop που να φερνει frankie morello εκτοσ yoox.com?ψαχνω για την νεα collection s/s 11...
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ποστάρω link googlαρε olive leather jacket και θα δεις περίπου τους τόνους που κυκλοφορούν στο εμπόριο...είχα πετύχει ένα πολύ ωραίο στο zara που ήταν copia ενός daniele alessandrini.Τώρα για τα παππούτσια δυστυχώς δεν μπορώ να βρω κάτι να μ'αρέσει...αν θες να κινηθείς σε loafers κατά την άποψη μου μακράν καλύτερη λύση είναι τα μοκασίνια(τύπου carshoe) ή αλλιώς πήγαινε σε κάποιο απλό δετό κλασσικό παππούτσι.
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω,είναι ωραίο το olive jacket.Έχω απορίες σχετικά με συγκεκριμένα jackets που φοράνε μερικοί και δεν μπορώ να τα βρω στο internet και σε μαγαζιά.Πχ ψάχνω ζακέτα με φερμουάρ η οποία έχει κομμάτια από δερμάτινο μπουφάν,και στα μανίκια είναι σαν υφασμάτινη.Όπως επίσης ψάχνω κάτι σαν σακάκι,με επένδυση μέσα,είναι κάτω από τη μέση,και έχει κουμπιά ως το λαιμό.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ζακέτα που ζητάς είναι παλαιότερης μόδας και από όσο έχω δει στα μαγαζιά δεν υπάρχει κάτι τέτοιο φέτος...τώρα αυτό το σακάκι που λες δεν το πολύκατάλαβα...αν βρεις κανένα λινκ πόσταρε το για να σε βοηθήσω άμα μπορώ...
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Το σακάκι που λέω δεν είναι ακριβώς σακάκι.Το ύφασμά του είναι κάπως σαν σουέτ.Συνήθως φτάνει κάτω από τη μέση,έχει 5-6 κουμπιά,και στο λαιμό έχει και κάτι να δένει σαν αυτό που έχουν τα μπουφάν μηχανής.

Έχω δει να φοράνε τέτοιο σακάκι σε μαύρο,καφέ ή γκρι χρώμα,δεν ξέρω αν βγαίνει και σε άλλα χρώματα.Όσους το έχω δει,το φοράνε με καλό ντύσιμο ή με jean-πουκάμισο.

 

Κάτι σαν αυτό που φοράει ο τύπος εδώ

Edited by nikoss17
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...