Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α και λίγο on-topic , πείτε μου απόψεις για αυτό -->http://www.dsquared2.com/DSQUARED2/detail/tskay/A684EB2A/cod10/42165998HQ

 

όχι με τέτοιο ντύσιμο που έχει το μοντέλο, λίγο ποιό sport, james μην κράξεις λόγο d2, αλλά τα σχέδια τους τα νιώθω ποιό κοντά στην ηλικία μου guhu-guhu , whoops i did it again :-P

 

Το πρώτο πράγμα που μου ρχεται στο μυαλό όταν βλέπω άσπρο παντελόνι:

Γάμος καλοκαιριάτικα στους 40C και έπειτα πρώτο τραπέζι στο Γονίδη .Ταπεινή μου γνώμη ,αν είναι να πάρεις άσπρο παντελόνι ,δε θα πάρεις dsq για τον παραπάνω λόγο ή αν πρέπει απαραίτητα να πάρεις dsq,θα πάρεις γκρι ή στη χειρότερη μπλε.

Αυτά από τη δική μου οπτική γωνία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πρώτο πράγμα που μου ρχεται στο μυαλό όταν βλέπω άσπρο παντελόνι:

Γάμος καλοκαιριάτικα στους 40C και έπειτα πρώτο τραπέζι στο Γονίδη .Ταπεινή μου γνώμη ,αν είναι να πάρεις άσπρο παντελόνι ,δε θα πάρεις dsq για τον παραπάνω λόγο ή αν πρέπει απαραίτητα να πάρεις dsq,θα πάρεις γκρι ή στη χειρότερη μπλε.

Αυτά από τη δική μου οπτική γωνία.

 

έχεις ένα point εκεί, αλλά δεν είμαι του λαικού... at all, anyway... βασικά , έτσι όπως το βλέπω εγώ, δεν το λες και το standard λευκό παντελόνι που βάζει ο κλασσικός Έλληνας στα μπουζούκια, και αυτό γιατί είναι κάπως τρελό... δηλαδή, είναι αρκετά εφαρμοστό στα πόδια έως skinny(?), είναι low waisted, είναι denim και έχει σημαίες lol !! δηλαδή κουκουρούκου τελείως , δεν νομίζω πως είναι το κατάληλο ένδημα για μπουζουκόφαση, ειδικά αν το συνδοιάσεις με ένα παπούτσι λίγο ότι να 'ναι, τύπου πάνινο καλοκαιρινό ή κανένα τρελό-σολο nike (ακόμα και boat shoezzz why not, fashion mixer FTW), και κανένα κλασσικό-trendiariko polo.... ίσως το τελικό αποτέλεσμα να φαίνεται και ωραίο, κάπως έτσι το έχω σκευτεί.... eeee δεν νομίζω να το λες αυτό μπουζούκι style (φτου φτου μακριά από μένα)...

 

Η κλασσική λαικουριά είναι αυτή imho: Άσπρο υφασμάτινο παντελόνι (oxi denim , και χωρίς πολλά και διάφορα, σε ίσια γραμμή), πανάκριβο loafer, ροζ (ή άλλο ανοιχτό χρώμα) πανάκριβο πουκάμισο, άντε και κανά blazer....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανει την εφαρμογη στα Fraklin and Marshall εχει τελειωσει το medium και λεω να παρω το large λετε να μου ειναι πολυ μεγαλο?
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι σου αρεσει αυτη ? σε ρωταω γιατι εχει πολυ φορεθει , την εχουν ολοι μα ολοι , το Σαββατο που μας περασε το προσεξα , οταν οσους κοιταγα στο Κολωνακι και φορουσαν φορμα ειχαν αυτη την τσαντα.

 

Δεν υπαρχει καποια αλλη εναλακτικη ?

 

εμενα προσωπικα μου αρεσει. την εχω στο μπλε!

Link to comment
Share on other sites

έχεις ένα point εκεί, αλλά δεν είμαι του λαικού... at all, anyway... βασικά , έτσι όπως το βλέπω εγώ, δεν το λες και το standard λευκό παντελόνι που βάζει ο κλασσικός Έλληνας στα μπουζούκια, και αυτό γιατί είναι κάπως τρελό... δηλαδή, είναι αρκετά εφαρμοστό στα πόδια έως skinny(?), είναι low waisted, είναι denim και έχει σημαίες lol !! δηλαδή κουκουρούκου τελείως , δεν νομίζω πως είναι το κατάληλο ένδημα για μπουζουκόφαση, ειδικά αν το συνδοιάσεις με ένα παπούτσι λίγο ότι να 'ναι, τύπου πάνινο καλοκαιρινό ή κανένα τρελό-σολο nike (ακόμα και boat shoezzz why not, fashion mixer FTW), και κανένα κλασσικό-trendiariko polo.... ίσως το τελικό αποτέλεσμα να φαίνεται και ωραίο, κάπως έτσι το έχω σκευτεί.... eeee δεν νομίζω να το λες αυτό μπουζούκι style (φτου φτου μακριά από μένα)...

 

Η κλασσική λαικουριά είναι αυτή imho: Άσπρο υφασμάτινο παντελόνι (oxi denim , και χωρίς πολλά και διάφορα, σε ίσια γραμμή), πανάκριβο loafer, ροζ (ή άλλο ανοιχτό χρώμα) πανάκριβο πουκάμισο, άντε και κανά blazer....

 

Δεν ξέρω ,μου φαίνεται κάπως το άσπρο παντελόνι και μάλιστα στενό.Άντε να φανταστώ εικόνα σε νησί και καλά σαν αυτές τις φωτογραφίες των περιοδικών,που περπατάει το ζευγάρι σε κάποιο νησί με μπλε πουκάμισο ,άσπρο παντελόνι ξυπόλυτο στην παραλία.Τέσπα ,αν θες dsq ,δε θα πας σε άσπρο ,πεταμένα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

χαχα... τι να πω... τοοοοοσο χααλιαα το βρισκετε... γενικα θελω ασπρο παντελονακι αλλα να ξεφευγει απο τα πολυ stade γιατι εχω κανονικο και αυτο μ φενεται καααπως... whatever...τα υπολοιπα dsq σχεδον ολα ειναι ψιλο αθλια και πολυ cult θα ελεγα οποτε no ... κατι αλλο....luiiiisaaaa coupon anyone ?

 

Sent from my HTC using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πάρτο ,αφού αυτό σου αρέσει ,εμάς μας περισσεύει.Εναλλακτικά πήγαινε σε ένα κατάστημα και δοκίμασε το,αν δεν είσαι σίγουρος για το αν θα σου πηγαίνει ή όχι.Γνώμη μου πάντως να κινηθείς σε μπεζ,το άσπρο λερώνει αμέσως.
Link to comment
Share on other sites

χαχα... τι να πω... τοοοοοσο χααλιαα το βρισκετε... Sent from my HTC using Tapatalk

 

πωπω...

Ναι.

Αλλά όπως προειπώθηκε, εσύ θα το βάλεις. Άμα το γουστάρεις και μπορείς και να το υποστηρίξεις σωστά, με γειά σου :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

χαχα... τι να πω... τοοοοοσο χααλιαα το βρισκετε... γενικα θελω ασπρο παντελονακι αλλα να ξεφευγει απο τα πολυ stade γιατι εχω κανονικο και αυτο μ φενεται καααπως... whatever...τα υπολοιπα dsq σχεδον ολα ειναι ψιλο αθλια και πολυ cult θα ελεγα οποτε no ... κατι αλλο....luiiiisaaaa coupon anyone ?

 

Sent from my HTC using Tapatalk

 

πιστευω η δοκιμη του απο κοντα θα σε απογοητευσει καπως.....Πολυ χαμηλοκαβαλο και πολυ στενο κατω(17 cm)....

 

προσωπικα σου προτεινω αυτο http://www.dsquared2.com/DSQUARED2/detail/tskay/580B1B62/cod10/36203886AI αν επιμενεις σε dsq...Λατρευω τετοια χρωματα :p

Link to comment
Share on other sites

Νταξ αλλά προς θεού μη βάλεις και άσπρο πουκάμισο.

Ή αν βάλεις πάρε και μερικά παγωτά μαζί, τώρα που ζεσταίνει ο καιρός.

Link to comment
Share on other sites

Λευκο D2?

Mονο αν παιξεις σε καμια διαφημιση του SKIP.

 

 

http://www1.yoox.com/item.asp/YOOX/2423510_16_5_QB_-1/tskay/361A2971/cod10/39171812MH/sts/dreambox80/areaid/74/id_code/1924537_70_6_MH_-1

 

kαποιος το επστρεψε μετα απο 1 μηνα...Αμα ενδιαφερεται κανεις γιατι ειναι πολυ καλη τιμη :D

Λολ..το εχω παρει εγω αυτο,τωρα ειδα το ποστ σου..:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι 17cm άνοιγμα κάτω,λίγο δύσκολα να πέσεις μέσα στο νούμερο,ίσως χρειαστείς ένα νούμερο μεγαλύτερο ή δύο.Πάρε σε 19cm ,η σίγουρη λύση.

Τώρα που ζεσταίνει ο καιρός vkb μέχρι και γω θα φορέσω dsq ,χωρίς πλάκα .

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι 17cm άνοιγμα κάτω,λίγο δύσκολα να πέσεις μέσα στο νούμερο,ίσως χρειαστείς ένα νούμερο μεγαλύτερο ή δύο.Πάρε σε 19cm ,η σίγουρη λύση.

Τώρα που ζεσταίνει ο καιρός vkb μέχρι και γω θα φορέσω dsq ,χωρίς πλάκα .

 

χαχχαχ... έλεος :D , βασικά 17 cm κάτω skinny δεν είναι ? Λογικά δεν θα έχω πρόβλημα ... αλλά μάλλον δεν το ψήνω ποιά.... xmm..

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τελικα αυτο το μπουφαν fraklin and marshall δεν το ειχε σε Μ και το πηρα σε L,

λετε να μου ειναι μεγαλο?

Πως σαν φαινεται?

 

http://www.fmeshop.com/%CE%A4%CE%B6%CE%AC%CE%BA%CE%B5%CF%84-%CE%BC%CE%B5-%CE%BA%CE%BF%CF%85%CE%BA%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B1-id=1253

 

http://img846.imageshack.us/img846/6814/fotodettaglio.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Τι στο δια με το yoox πρωϊνιάτικα;Πάω να κάνω πληρωμή με το paypal και με όταν πατάω pay με ξαναγυρνά στο yoox basket χωρίς να δίχνει οτι πλήρωσα. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Τι στο δια με το yoox πρωϊνιάτικα;Πάω να κάνω πληρωμή με το paypal και με όταν πατάω pay με ξαναγυρνά στο yoox basket χωρίς να δίχνει οτι πλήρωσα. :mad:

Έχεις μικρότερο ποσό δεν μπορεί να το καλύψει και σε γυρνάει πίσω , τσέκαρε το.

venceremos
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τελικα αυτο το μπουφαν fraklin and marshall δεν το ειχε σε Μ και το πηρα σε L,

λετε να μου ειναι μεγαλο?

Πως σαν φαινεται?

 

Με γεια φίλε, πολύ όμορφο..! :)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Έχεις μικρότερο ποσό δεν μπορεί να το καλύψει και σε γυρνάει πίσω , τσέκαρε το.

Μπα, έχει φάει κόλλημα με ένα ρούχο που είναι σε weekend promotion και δεν το δέχεται.

Τώρα τι να κάνω....Να τους στείλω να μου το κρατήσουν;Ξέρω ξέρω πάλι "τυπικό" γράμμα θα λάβω...Γατακια. :lol:

 

Υ.Γ. Α,ξέρεις τι πρέπει να έγινε.Λέει The discount can not be applied to orders made before the start or after the end of the promotion.

Άρα ίσως να αρχίζει απο τις 12 σήμερα και μετά και να μη μου το πέρνει απο τώρα.

Θα το τσεκάρω πριν βγω σήμερα και θα αναφέρω.

Edited by vkb
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τίποτα.Μου έχουν μείνει 50Ε στην τράπεζα και το ρούχο έχει 45Ευρω άρα δε φταίει ούτε το paypal ούτε το weekend promotion.

Ε κλασικά, γραμματάκι με διάφορα "ευγενικά".

Link to comment
Share on other sites

Για πρόβλημα της τράπεζας μου κάνει.Αν δεν έπεσες σε ώρα που ανανεώνει η τράπεζα τα αρχεία της ,τότε κάτι άλλο παίζει. Άσχετο ,για κάνε εκκαθάριση cookies ,μπας και φταίει το yoox.
Link to comment
Share on other sites

Ψιλοασχετο..και στο yoox με paypal πληρωνετε? ποιος ο λογος?:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοασχετο..και στο yoox με paypal πληρωνετε? ποιος ο λογος?:confused:

 

Εγώ στην αρχή πλήρωσα με πιστωτική και μετά το ακύρωσα ,γιατι άλλαξα γνώμη, και τα χρήματα εμφανίστηκαν στην κάρτα μετά από 10(!)εργάσιμες μέρες ,ενώ σε αντιστοιχη περίπτωση με το paypal σε 2 εργάσιμες.Υποθέτω πως γενικά στις επιστροφές ισχυει κάτι αναλογο. Με το paypal τα χεις πιό γρήγορα τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...