Jump to content

Είστε αριστερόχειρες ή δεξιόχειρες;


mariel19
 Κοινοποίηση

Με ποιο χέρι γράφετε?  

629 members have voted

  1. 1. Με ποιο χέρι γράφετε?

    • ΑΡΙΣΤΕΡΟ
      144
    • ΔΕΞΙ
      452
    • ΚΑΙ ΤΑ 2
      33


Recommended Posts

Χμμ...με μπέρδεψες :lost:! Τι θέλει να πει ο ποιητής?:p

Εσεις οι ανθρωποι βλεπετε τα πραγματα τρισδιαστατα... ομως δεν βλεπουν τρισδιαστατα και τα 2 ματια αλλα μονο το ενα(το δεξι αν δεν κανω λαθος)

Το αριστερο βλεπει μονο δισδιαστατα(οπως ειναι οι φωτογραφιες) ;)

 

Δοκιμαστε να κλεισετε για αρκετη ωρα το δεξι ματι και θα παρατηρησετε οτι δεν βλεπετε 3 διαστασεις αλλα 2(σαν φωτογραφια) ενω με το δεξι θα βλεπετε τρισδιαστατα,,,,:)

Απλα επειδη εχει συνηθισει το αριστερο ματι πρεπει να κλεισετε για αρκετη ωρα το δεξι ωστε να αντιληφθειτε οτι βλεπει μονο 2 διαστασεις...:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αριστεροχειρας! Γιατι ετσι γραφω καλυτερα...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αριστεροχειρας! Γιατι ετσι γραφω καλυτερα...

 

Νομίζω οτι από τη στιγμή που είσαι αριστερόχειρας den το χρησιμοποιείς μόνο στη γραφή..αλλά και σε απλές καθημερινές κινήσεις..σωστά.;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι από τη στιγμή που είσαι αριστερόχειρας den το χρησιμοποιείς μόνο στη γραφή..αλλά και σε απλές καθημερινές κινήσεις..σωστά.;

Εν μερει σωστα... Αλλα νομιζω οτι μιλαμε για ποιο χερι γραφουμε (ενδεχομενως και τρωμε), οχι για τις υπολοιπες μας δραστηριοτητες. Στα υπολοιπα πιο πολυ το δεξι χρησιμοποιω, οσο και αν ειναι παραξενο...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

και εγω ειμαι δεξιοχεραs

 

μια απ τα ίδια!:D

αν και όταν ήμουν πιο μικρή προσπαθούσα να αρχίζω να γράφω με το αριστερό. τελικά δεν τα κατάφερα!

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

grafo me to dexi apo mikros,me to aristero dn ta kataferno katholou...alla grafo,k mou to lene oloi,san aristeroxeiras...:confused:

 

κ εγω εχω κατι παρομοιο..νομιζω κιολας! :O

οταν ημουν μικρη κ ζωγραφιζα κρατουσα παντα το μαρκαδορο με το αριστερο,μετα εμαθα να γραφω με το δεξι!

πλεον αν κ γραφω μονο με το δεξι μου λενε οτι πολλα γραμματα η αριθμους τα γραφω αναποδα,πχ ξεκιναω απο κατω ενω αλλοι τα ξεκινανε απο πανω κ τετοια! :p

επισης το αριστερο μου χερι γενικα ειναι μαλλον πιο δυνατο απο το δεξι!

ο,τι να'ναι! :p

Link to comment
Share on other sites

k mena mou lene oti grafo anapoda,oti kratao to stilo san aristeroxeiras klp..omos den exo dinato aristero xeri..( mono aristero podi :))..k oute egrafa pote me to aristero...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι βρε παιδια εγω που ειμαι δεξιοχειρας,δεν μπορω να κοψω με το μαχαιρι με το αριστερο και να τρωω με το δεξι,αλλα το αναποδο??:worry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι βρε παιδια εγω που ειμαι δεξιοχειρας,δεν μπορω να κοψω με το μαχαιρι με το αριστερο και να τρωω με το δεξι,αλλα το αναποδο??:worry:

 

το κανονικο δεν ειναι να κοβεις με το δεξι κ να τρως με το αριστερο?? :worry:

Link to comment
Share on other sites

το κανονικο δεν ειναι να κοβεις με το δεξι κ να τρως με το αριστερο?? :worry:

 

Και εγώ που είμαι δεξιόχειρας αυτό κάνω:ninja:.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που είμαι δεξιόχειρας αυτό κάνω:ninja:.

 

κοβεις με το δεξι,τρως με το αριστερο η το αναποδο? :O

Link to comment
Share on other sites

κοβεις με το δεξι,τρως με το αριστερο η το αναποδο? :O

 

Κάτσε μπερδεύτηκα τώρα:O.Α ναι κόβω με το δεξί και τρώω με το αριστερό.

Link to comment
Share on other sites

Λαθος το ειπα παιδια!

Εγω κοβω με το αριστερο αν και δεξιοχειρας και τρωω με το δεξι...:p

κακος φυσικα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε μπερδεύτηκα τώρα:O.Α ναι κόβω με το δεξί και τρώω με το αριστερό.

 

α,οποτε τρως συμφωνα με το σαβουαρ βιβρ! :p

 

εγω παλι παλια εκανα αυτο που κανει ο chris7_ κ μου ελεγαν ολοι "αλλιως ειναι το σωστο,πρεπει να μαθεις" κ τελικα κατεληξα να κοβω με το δεξι μεν αλλα μετα αλλαζω θεση στο πιρουνι κ τρωω επισης με το δεξι!! :O:p

Link to comment
Share on other sites

α,οποτε τρως συμφωνα με το σαβουαρ βιβρ! :p

 

εγω παλι παλια εκανα αυτο που κανει ο chris7_ κ μου ελεγαν ολοι "αλλιως ειναι το σωστο,πρεπει να μαθεις" κ τελικα κατεληξα να κοβω με το δεξι μεν αλλα μετα αλλαζω θεση στο πιρουνι κ τρωω επισης με το δεξι!! :O:p

 

Ναι..αυτο κανω και εγω μονο που εξακολουθω να κοβω με το αριστερο...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι..αυτο κανω και εγω μονο που εξακολουθω να κοβω με το αριστερο...:rolleyes:

 

ναι αλλα αυτο που κανεις εσυ ειναι καλυτερο γιατι δε χρειαζεται να αλλαζεις θεση στο μαχαιρι κ στο πιρουνι! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κόβω με αριστερό, τρώω με αριστερό.. αν και έχω πιάσει πολλές φορές τον εαυτό μου τον τελευταίο χρόνο να τρώει με το δεξί.. :)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι αριστεροχειρας και παλαιοτερα εγραφα και με τα δυο χερια ,στους αγωνες που πηγαινα στο καρατε ομως εμαθα να χρησιμοποιω περισοτερο το αριστερο μου χερι καθοτι ολοι οι αντιπαλοι μου υπεθεταν οτι η πρωτη μου κινηση θα περιελαμβανε δεξια γροθια κατι το οποιο στη συνεχεια εβρισκαν ως λαθος υποθεση....

μετα απο τοσο καιρο η απορια μου ειναι επειδη τωρα πλεον γραφω μονο με το aristero ι,προκειται για γενετικη πληροφορια η φυσικη επιλογη του καθενος?

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Τασάκια στην αριστερή πλευρά των αυτοκινήτων τώρα! :protest:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι αριστερόχειρας οεοεο!!!

Υψηλότερο δείκτη νοημοσύνης οεοεο!!!

"Some researchers claim that we are more intelligent and eloquent that our right-handed counterparts. In tests conducted by Dr. Alan Searleman from St Lawrence University in New York, he found that left-handers can be considerably more intellectually gifted.

 

There were more left-handed people with IQs over 140 than right-handed people - which is the "genius" bracket. This is perhaps why there are more "lefties" in creative professions - such as music, art and writing - and more left-handed astronauts and leaders than would be expected.

 

To see the initial results of our survey where we investigated a link between being left-handed and the choices people make in work and other activities, click here"http://www.lefthandersday.com/intelligence.html

 

Όμως στον πίνακα που η επιφάνεια ηταν μεγαλύτερη μπορούσα να κουτσογράψω με το δεξι :blink:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι αριστερόχειρας οεοεο!!!

Υψηλότερο δείκτη νοημοσύνης οεοεο!!!

"Some researchers claim that we are more intelligent and eloquent that our right-handed counterparts. In tests conducted by Dr. Alan Searleman from St Lawrence University in New York, he found that left-handers can be considerably more intellectually gifted.

 

There were more left-handed people with IQs over 140 than right-handed people - which is the "genius" bracket. This is perhaps why there are more "lefties" in creative professions - such as music, art and writing - and more left-handed astronauts and leaders than would be expected.

 

To see the initial results of our survey where we investigated a link between being left-handed and the choices people make in work and other activities, click here"http://www.lefthandersday.com/intelligence.html

 

Όμως στον πίνακα που η επιφάνεια ηταν μεγαλύτερη μπορούσα να κουτσογράψω με το δεξι :blink:

λογω δεικτη νοημοσυνης:p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...