Jump to content

Τι δεν μας αρέσει καθόλου σε μια γυναίκα/έναν άντρα;


georgekap1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα νευρα...Αναιτια ή με αιτια, δεν με νοιαζει, αν ο αλλος δεν μπορει να ελεγξει το temper του και βγαινει εκτος εαυτου για πραγματα που δεν υπαρχει λογος, τοτε σωθηκαμε...:rolleyes::(

 

συμφωνω! και δεν καταλαβαινει καποιος οτι με τους αποτομους τροπους μπορει να πληγωσει καποιον που πραγματικα αγαπαει χωρις ουσιαστικο λογο... και μετα συγγνωμη, το ειπα πανω στα νευρα μου!! :mad:

και εμεις εχουμε νευρα, αλλα δεν κανουμε ετσι... τα προσεχουμε τα λογια μας ή τουλαχιστον προσπαθουμε... ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συμφωνω! και δεν καταλαβαινει καποιος οτι με τους αποτομους τροπους μπορει να πληγωσει καποιον που πραγματικα αγαπαει χωρις ουσιαστικο λογο... και μετα συγγνωμη, το ειπα πανω στα νευρα μου!! :mad:

και εμεις εχουμε νευρα, αλλα δεν κανουμε ετσι... τα προσεχουμε τα λογια μας ή τουλαχιστον προσπαθουμε... ;)

 

+1000 από εμένα!...

Είναι το χειρότερο να πετάει ο άλλος κακίες και κουβέντες που πληγώνουν και μετά να ζητάει ένα απλό συγγνώμη...δεν είναι έτσι όμως!αν γίνει αυτό μια δυο φορές τότε ο άλλος χάνει την εμπιστοσύνη του και η αγάπη του είναι πλέον πιο συγκρατημένη!...:O

Η λογική είναι ο μόνος τρόπος να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση;)
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν όμως ώρες και ώρες, δεν είναι πάντα η "χαρά του παιδιού". εκεί χρειάζεται μια ισορροπία ειδικά από τον/την άλλον/η
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν όμως ώρες και ώρες, δεν είναι πάντα η "χαρά του παιδιού". εκεί χρειάζεται μια ισορροπία ειδικά από τον/την άλλον/η

 

Εννοείται ότι σε μια σχέση δεν είναι όλα πάντα ρόδινα αλλά όταν σέβεσαι τον άλλον και φροντίζεις τα λόγια σου να μην τον πληγώνουν περιμένεις την ίδια στάση!Όσο ηλεκτρισμένη και να είναι η ατμόσφαιρα τέτοιες συμπεριφορές δε δικαιολογούνται!

Η λογική είναι ο μόνος τρόπος να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση;)
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι σε μια σχέση δεν είναι όλα πάντα ρόδινα αλλά όταν σέβεσαι τον άλλον και φροντίζεις τα λόγια σου να μην τον πληγώνουν περιμένεις την ίδια στάση!Όσο ηλεκτρισμένη και να είναι η ατμόσφαιρα τέτοιες συμπεριφορές δε δικαιολογούνται!

 

ετσι ειναι. αλιμονο, ολοι ανθρωποι είμαστε και στεναχωριόμαστε και θυμώνουμε, αλλά οφείλουμε να φερόμαστε στους άλλους όπως θα θέλαμε να μας φέρονται... μπορεί καμιά φορά να μην τα καταφέρουμε, αλλά σημασία έχει η προσπάθεια! και εγώ δεν τα καταφέρνω πάντα, αλλά προσπαθώ να ρίξω την πίεση μου και να μην μιλήσω άσχημα αν δεν έχω δίκιο ή αν δεν υπάρχει λογος... το θέμα είναι σκέφτονται και οι άλλοι έτσι;; ;);)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

trela αν σκεφτόντουσαν άνδρες γυναίκες το ίδιο δεν θα είχαμε αυτήν την "συζήτηση"...Θα είχαμε σκυλοβαρεθεί και να ψάχναμε τρόπο να ανάψουν τα αίματα..Απλά τώρα το έχουμε σε μεγαλύτερη ευκολία...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Σε μια γυναίκα δε μαρέσει καθόλου να την ακούω να βρίζει αλλά και να καπνίζει καθώς περπατάει στη μέση του δρόμου και τα δύο ισχύουν και για τους άντρες αααλλά για το πρώτο είμαι κάθετος όσον αφορά τις γυναίκες έ όπως και να το κάνουμε είναι αλλιώς να ακούς ένα 2μετρο μαντράχαλο να βρίζει κι αλλιώς ένα πανέμορφο κορίτσι να λέει στα αρ...... ή άλλα τέτοια:(όσο για τους άντρες μου τι σπάνε οι χρυσές αλυσίδες και αυτοί που φοράνε κάτι χρυσά σκουλαρίκια τετράγωνα που όμως ποιάνουν το μισό αυτί!)
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και φταίμε εμείς γι αυτό. Δεν θα βλέπαμε όλα αυτά που μετά κατηγορούμε αν δεν τα προκαλούσαμε εμείς.

 

 

Έτσι ακριβώς. Χιλιοπαιγμένο το έργο και θα έπρεπε να το ξέρουμε απ' έξω πλέον. Τι θα ακολουθήσει είναι γνωστό. Ακόμα και οι διάλογοι. Τι θα πει αυτή αν πεις αυτό ή αν πεις το άλλο. Τα πρόσωπα δεν έχουν σημασία.

Η τακτική του να την αφήσεις μόνη της να σου πει τι την ενόχλησε (θα σου πει έτσι κι αλλιώς :) ) είναι η καλύτερη. Άσε τι λένε οι γυναίκες του φόρουμ για συζήτηση κλπ.

Οτιδήποτε πεις σ' αυτήν την περίπτωση θα είναι σίγουρα εις βάρος σου. Μην της δώσεις μόνος σου κι άλλα πράγματα που θα την κάνουν και πάλι να παρεξηγηθεί.

Εννοείται ότι κάνεις τον Κινέζο και τον ενοχλημένο. Σε λίγο (ανάλογα με την γυναίκα, από 2-3 ώρες, ως 5-6 μέρες), θα πάρει τηλέφωνο και θα πει (τι έκπληξη :!: ) - Θέλω να μιλήσουμε. Παρένθεση. Γιατί βάζουν πληθυντικό άραγε; Το σωστό θα ήταν, θέλω να μιλάω για 2-3 ωρίτσες συνεχόμενα και το μόνο που θα λες ενδιάμεσα θα είναι "ναι μωρό μου" και "συγνώμη αγάπη μου". Οτιδήποτε άλλο δεν είναι αποδεκτό. Όταν λένε για συζήτηση πάντα αυτό εννοούν. Και κατά την διάρκεια θα πρέπει φυσικά να την κοιτάς στα μάτια. Δυστυχώς δεν σ' αφήνουν να διαβάζεις εφημερίδα ή να βλέπεις τηλεόραση. Θα ήταν πολύ πιο εύκολο.

Έχεις 2 επιλογές. Με τα πλεονεκτήματα τους και τα μειονεκτήματα τους.

Πρώτη, να διαλέξεις την λύση της... συζήτησης. :)

Πλεονέκτημα. Η καλή διάθεση της μοναδικής μας αγάπης μετά το πέρας του μαρτυρίου μας. Σ΄αυτήν λειτουργεί καταλυτικά. Είναι πάντα ευτυχισμένη στο τέλος. Και ανάλαφρη. Φαντάζομαι κάπως έτσι θα αισθάνεται κάποιος μετά την επίσκεψη στον ψυχαναλυτή ή τον εξομολόγο. Για μερικές μέρες δεν θα θυμώνει για τίποτα. Δεν παίρνουμε αέρα. Σε λίγο θα αρχίσει νέος κύκλος.

Μειονέκτημα. Αν ξεκινήσεις κάτι τέτοιο, δεν μπορείς να σταματήσεις ποτέ. Κάθε φορά θα πρέπει να ακολουθείς την μέθοδο αυτή. Δεν θα ανεχτεί κάτι διαφορετικό. Παρόλο που είναι παθητική στάση εκ μέρους μας, είναι πιο διπλωματική.

Η άλλη λύση. Είναι πιο στρέιτ. Της το κόβεις από την αρχή.

- Δεν ξέρω για ποιο πράγμα θύμωσες πάλι και δεν με νοιάζει αν δεν θες να μου πεις. Εσύ είσαι που θα πρέπει να ζητήσεις συγνώμη για την συμπεριφορά σου.

Φαίνεται να είναι η πιο σωστή αλλά τα πράγματα δεν είναι πάντα έτσι. Στην αρχή της σχέσης είναι το καλύτερο που έχεις να κάνεις. Και να βγουν κερδισμένα τα αυτάκια σου. Αργότερα όμως, κάθε φορά που θα γίνεται αυτό, υπάρχει ο φόβος (; ) να είναι και η τελευταία φορά που τα λέτε. Εξαρτάται πάντα από το πόσο σε νοιάζει η σχέση σας και η ησυχία σου και από τον χαρακτήρα του καθενός/μιάς.

Θα συμφωνήσω αν και καλά να κάνει 2-3 μέρες κοντά στον ένα μήνα καταντά βαρετό πάντως αυτό το κάνε τον ενοχλημένο δε μπορώ να καταλάβω αλλά πάντα ποιάνει:confused:μπορεί να σε βρίσει να σου ψάλει τα χίλια μίρια και μετά τσουπ τσουπ τσουπ να το κλασικό θέλω να μιλήσουμεέλεος βρε κορίτσια!:lol::p

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Aυτο δεν ειναι λιγο φαλοκρατικο ομως?Μια γυναικα που εχει εκνευριστει γιατι δεν μπορει να μιλησει ελευθερα κι ενας αντρας μπορει?ΓιΑ να μην πουν οτι δεν ειναι κυρια?Αν καποιον δηλαδη θελουμε να τον χαρακτηρισουμε καπως πως θα το εκφασουμε με υπονοουμενα?Γενικα η κοινωνια μας ειναι υποκριτικη ως προς τις γυναικες..
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν είπε να μην εκφράσεις τον θυμό σου.

Αλλά δεν χρειάζεται να θυμίζεις νταλικιέρη όταν το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο δεν ειναι λιγο φαλοκρατικο ομως?Μια γυναικα που εχει εκνευριστει γιατι δεν μπορει να μιλησει ελευθερα κι ενας αντρας μπορει?ΓιΑ να μην πουν οτι δεν ειναι κυρια?Αν καποιον δηλαδη θελουμε να τον χαρακτηρισουμε καπως πως θα το εκφασουμε με υπονοουμενα?Γενικα η κοινωνια μας ειναι υποκριτικη ως προς τις γυναικες..

 

Κανείς δεν είπε να μην εκφράσεις τον θυμό σου.

Αλλά δεν χρειάζεται να θυμίζεις νταλικιέρη όταν το κάνεις.

 

Πράγματι αλλά και πάλι εγώ σου λέω οκ έχεις βγει εκτός ορίων βρίσε αλλά 1.μην είσαι συνεχώς εκτός ορίων και

2. μη νομίζεις πως το να βρίζεις είναι χόμπι

επειδή είσαι γυναίκα θα στο θέσω αλλιώς βλέπεις κάποιον και λες πωπω θεός είναι αρχίζετε να μιλάτε και σιγά σιγά σου αραδιάζει του κόσμου τα κοσμητικά δε θα έπεφτε στα μάτια σου!?!:blink:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι αυτο δεν ειναι ισοτητα?Νπορουμε να κανουμε ακριβως τα ιδια?Κι το αν καποιος θυμιζει νταλικερη η οχι ειναι δικο του προβλημα..
Link to comment
Share on other sites

Aκριβως αυτη ειναι η ισοτητα..Ισοτητα δεν ειναι να χουμε μονο τις ιδιες εργασιακες υποχρεωσεις κι να μας αντιμετοπιζετε διαφορετικα..
Link to comment
Share on other sites

Αν νομίζεις ότι ισότητα είναι να θυμίζεις εσύ τον Βάγγο τον ταρίφα (λέμε τώρα) και οι άντρες την Λόλα την μοδίστρα (ξαναλέμε τώρα) εμένα δεν μου πέφτει λόγος και δεν χρειάζεται να το αναλύσουμε παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ισοτητα,αλλο ομοιοτητα.

Το οτι ειναι οι γυναικες ισες με τους αντρες δεν σημαινει οτι πρεπει να ειναι ιδιες με αυτους.

Εκει δυστυχως μπερδευονται πολλοι.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ισοτητα,αλλο ομοιοτητα.

Το οτι ειναι οι γυναικες ισες με τους αντρες δεν σημαινει οτι πρεπει να ειναι ιδιες με αυτους.

Εκει δυστυχως μπερδευονται πολλοι.

 

:confused::confused: πλακα πλακα, μια χαρα το εξεφρασες! :up::up:

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ισοτητα,αλλο ομοιοτητα.

Ακριβώς. Αυτό που κάνουν αρκετές "φεμινίστριες" είναι να αντιγράφουν την συμπεριφορά του άνδρα, ειδικά τα στραβά, με την δικαιολογία ότι έτσι θα έχουμε ισότητα.

Αυτό λέγεται μπλέξαμε-τα-μπούτια-μας και όχι ισότητα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι φεμινιστρια.αλλα τι ενοεις την συμπεριφορα του αντρα?Εχει ο αντρας καθορισμενη συμπεριφορα?Υπαρχει στερεοτυπο μηπως?Κιτι εννοεις ισοτητα κι οχι ομοιοτητα ισοτητα ως προς την συμπεριφορα ναι ομοιοτητα παιδια δν μπορει να υπαρξει.Αν δεις το τοπικ σκεφτομαστε τελειως διαφορετικα..

 

Ισοτητα για μενα δεν υπαρχει.Αν ενας αντρας εχει σχεση με πολλες τον λενε μαγκα την γυναικα ανιθηκη .Αν ενας μαντραχαλος οπως αναφερθηκε βρισει ειναι ανεκτο απο μια κοπελα οχι.Αρα μηπως ειμαστε πιο ανεκτικοι ως προς τους αντρες κι πιο σεμνοτυφοι ως προς τις γυναικες?Κι γιατι αραγε?Αυτα ολα δειχνουν ενα προβλημα για μενα..

 

Κι δεν καταλαβα γιατι να μην τα μπλεξουμε?Χαλαμε κατι?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Αυτό που κάνουν αρκετές "φεμινίστριες" είναι να αντιγράφουν την συμπεριφορά του άνδρα, ειδικά τα στραβά, με την δικαιολογία ότι έτσι θα έχουμε ισότητα.

Αυτό λέγεται μπλέξαμε-τα-μπούτια-μας και όχι ισότητα.

 

Ακριβώς αυτό έχουνε κάνει. Έχουν αντιγράψει ότι στραβό είχαν οι άντρες νομίζοντας ότι αυτό θα τις κάνει "ίσες" χάνοντας ουσιαστικά κάθε έννοια θηλυκότητας και δημιουργώντας πολλά προβλήματα και στις ίδιες και στους άλλους.

Τώρα αν το καταλαβαίνουν ή όχι αυτό είναι άλλη ιστορία...

Edit: Αυτό ίσως δεν ισχύει για το 100% των γυναικών αλλά σίγουρα για ένα μεγάλο ποσοστό.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω ,θεωρω οτθ δεν υπαρχει ισοτητα στην πραξη.Τωρα εσεις σαν αντρες σορρυ κιολας αλλα εννοειται οτι τα θελετε ολα δικα σας.Κανεις δεν παραχωρει τα κεκτημενα του ετσι ευκολα..Κι σορρυ που σας το λεω καταμουτρα δεν εχω ορεξη να προσβαλλω καποιον..Κι επειδη παρεξηγηθηκα πριν.Το να αντιγραψουν οι γυναικες τα κακα κι τις ελευθεριες των αντρων τις κανει ισες.Μηπως ομως πρεπει οι αντρες να αντιγραψουν τις γυναικες σε καποια θεματα κι οχι το αντιστροφο?Αυτο προκακει το προβλημα...Οτι απο τον αντρα δεχομαστε πραγματα που απο γυναικα δεν θα τα δεχομασταν..

 

Κι ασε που τις προκαλειτε κι εσεις οταν εχεις διαφωνια με την αλλη κι της λες πανε πλυνε κανα πιατο κοπελα μου.Ε προκαλειται αντιδραση..

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν το καταλαβαίνουν ή όχι αυτό είναι άλλη ιστορία...

Edit: Αυτό ίσως δεν ισχύει για το 100% των γυναικών αλλά σίγουρα για ένα μεγάλο ποσοστό.

 

Απ' ότι φαίνεται δεν το καταλαβαίνουν. :)

Σίγουρα δεν ισχύει για το 100% αλλά δεν είναι και μικρό το ποσοστό.

Και το χειρότερο είναι ότι όταν προσπαθείς να πεις τα αυτονόητα γίνεσαι... φαλλοκράτης.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...