Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχει καποιος την ευγενεια να απαντησει στα παρακατω?

1) η 15s ειναι ως τωρα η καλυτερη rom?

2) βασιζεται οντως σε android 6?

3) υπερυθρες δουλευουν?

εχω EUI 5.0.004S(stable)

αξιζει? και εαν οχι, ποια ? ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά, ή μάλλον καλημέρα...κατάφερα με τη βοήθειά σας να εγκαταστήσω την 15s αλλά η version που έβαλα δεν είναι root. δεν έχει ελληνικά ούτε double tap. πως μπορώ να το διορθώσω γιατί έχω μπερδευτεί...:confused:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, ή μάλλον καλημέρα...κατάφερα με τη βοήθειά σας να εγκαταστήσω την 15s αλλά η version που έβαλα δεν είναι root. δεν έχει ελληνικά ούτε double tap. πως μπορώ να το διορθώσω γιατί έχω μπερδευτεί...:confused:

 

Ποια ακριβώς εβαλες;

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

FULL_X600_X600-CN-OP-ABXCNOP5801507012S-5.8.015S

Μάλλον έκανα πατάτα...

 

Αν θες βάλε ακριβώς το λινκ από που την κατεβασες

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτή έχω και εγώ.ειναι κορυφή.εχει μόνο αγγλικά και κινεζικά αλλά με την εφαρμογή morelocale2 έχεις ελληνικά εκτός από το μενού των settings ,των επαφών και των μηνυμάτων που παραμένουν αγγλικά.αν διαβάσεις το πρώτο ποστ θα δεις ότι λέει πως μετά το φλασαρισμα της ρομ πρέπει να φλασαρεις και το supersu zip για root.επισης στο πρώτο ποστ έχει οδηγίες για να παγωσεις/απεγκαταστησεις τις κινεζικές εφαρμογες

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχω και εγώ.ειναι κορυφή.εχει μόνο αγγλικά και κινεζικά αλλά με την εφαρμογή morelocale2 έχεις ελληνικά εκτός από το μενού των settings ,των επαφών και των μηνυμάτων που παραμένουν αγγλικά.αν διαβάσεις το πρώτο ποστ θα δεις ότι λέει πως μετά το φλασαρισμα της ρομ πρέπει να φλασαρεις και το supersu zip για root.επισης στο πρώτο ποστ έχει οδηγίες για να παγωσεις/απεγκαταστησεις τις κινεζικές εφαρμογες

 

Ευχαριστώ πολύ.

Υπάρχει καμιά λίστα με τις κινεζιές που μπορούμε να διαγράψουμε άφοβα; Επίσης το zip για το double tap ενεργοποίσης-απενεργοποίησης το έχουμε κάπου; Η εφαρμογή dolby atmos που είχαμε στην 10s;

Καλό ξημέρωμα...έπεται συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Υπάρχει καμιά λίστα με τις κινεζιές που μπορούμε να διαγράψουμε άφοβα; Επίσης το zip για το double tap ενεργοποίσης-απενεργοποίησης το έχουμε κάπου; Η εφαρμογή dolby atmos που είχαμε στην 10s;

Καλό ξημέρωμα...έπεται συνέχεια...

 

Έχει στο πρώτο ποστ ποιες κινεζικές μπορείς να διαγραψεις.το double tap για ενεργοποίηση είναι ήδη μέσα στις ρυθμίσεις

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

είμαι νέος κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού εδώ και λίγες ώρες μετά από αναμονή 21 ημερών, αλλά δυστυχώς προβλέπω επιστροφή και αντικατάσταση της συσκευής... Δεν ξέρω αν μπορεί κάποιος άλλος που είχε το ίδιο πρόβλημα, βρήκε λύση χωρίς να αποσταλεί πίσω. Το πρόβλημά μου είναι ότι η κάμερα δεν κάνει εστίαση. Οι φωτογραφίες είναι επιεικώς τραγικές. Η μπροστινή κάμερα βγάζει πολύ καλύτερες φωτογραφίες. Ελπίζω να υπάρχει πρόβλημα σε κάποια ρύθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

είμαι νέος κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού εδώ και λίγες ώρες μετά από αναμονή 21 ημερών, αλλά δυστυχώς προβλέπω επιστροφή και αντικατάσταση της συσκευής... Δεν ξέρω αν μπορεί κάποιος άλλος που είχε το ίδιο πρόβλημα, βρήκε λύση χωρίς να αποσταλεί πίσω. Το πρόβλημά μου είναι ότι η κάμερα δεν κάνει εστίαση. Οι φωτογραφίες είναι επιεικώς τραγικές. Η μπροστινή κάμερα βγάζει πολύ καλύτερες φωτογραφίες. Ελπίζω να υπάρχει πρόβλημα σε κάποια ρύθμιση...

 

με τι λειτουργικο σου ηρθε και απο που το πηρες? το λειτουργικό το γραφει στο κατω μερος στις ρυθμισεις πληροφοριες για το τηλ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου. Το πήρα από το gearbest. Αν εννοείς αυτό μάλλον ( ; ): 5.5.892S(Stable)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου. Το πήρα από το gearbest. Αν εννοείς αυτό μάλλον ( ; ): 5.5.892S(Stable)

λογικα καπου πιο πανω εχει αναβάθμιση λογισμικου για πατα μηπως κανει και φτιαξει το πρόβλημα επισης κοιτα το προσεκτικα μην ειναι χτυπημενο πουθενα και δοκιμασε με μια αλλη εφαρμογη κάμερας απο το μαρκετ μπας και..

Link to comment
Share on other sites

Είναι ήδη αναβαθμισμένο αναφέρει. Έβαλα και άλλη εφαρμογή αλλά τίποτα... Μου κάνει όμως εντύπωση ότι που και που έχει κάτι φλασιές και βγάζει από καμία καλή! Τι να πω....
Link to comment
Share on other sites

Είναι ήδη αναβαθμισμένο αναφέρει. Έβαλα και άλλη εφαρμογή αλλά τίποτα... Μου κάνει όμως εντύπωση ότι που και που έχει κάτι φλασιές και βγάζει από καμία καλή! Τι να πω....[/

πήγαινε στις εφαρμογες και βρες τη καμερα και πατα να διαγραψει το cache τα δεδομενα που εχει κανε μια επανεκκίνηση και ξανακοιτα. (

σορρυ τωρα το ειδα οτι δοκιμασες με αλλη)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κοιτα επίσης μην εχει κανενα διαφανο αυτοκολητο σαν προστατευτικο στον φακο

Edited by alemao222
Link to comment
Share on other sites

Με την άλλη εφαρμογή τίποτα το ιδιαίτερο. Διέγραψα και τα δεδομένα αλλά τίποτα... Μάλλον πάω για restore factory settings...
Link to comment
Share on other sites

Με την άλλη εφαρμογή τίποτα το ιδιαίτερο. Διέγραψα και τα δεδομένα αλλά τίποτα... Μάλλον πάω για restore factory settings...

 

για αυτοκολητο κοιταξες αν εχει στο τζαμακι της κάμερας και επισης ξερεις να περνας αλλη ρομ? το χ600 εχεις φανταζομαι..

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα και για αυτοκόλλητο αλλά μπα.. Για rom δεν ξέρω να περνάω, αλλά αν είναι να λυθεί το πρόβλημα φυσικά θα το δοκιμάσω - αν είναι να περιμένω 25 μέρες να πάει πίσω, 10 να το ελέγξουν και άλλες 25 να έρθει....

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω αν βοηθάει αυτό, αλλά καταλαβαίνω ότι κάποιες στιγμές δεν δίνει εντολή να ζουμάρει... Γιατί πραγματικά ορισμένες φορές ζουμάρει φυσιολογικά για δευτερόλεπτα και μετά χάνεται

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα και για αυτοκόλλητο αλλά μπα.. Για rom δεν ξέρω να περνάω, αλλά αν είναι να λυθεί το πρόβλημα φυσικά θα το δοκιμάσω - αν είναι να περιμένω 25 μέρες να πάει πίσω, 10 να το ελέγξουν και άλλες 25 να έρθει....

 

υπαρχουν πολλες πιθανότητες να φτιαξει με μια καινουρια ρομ δοκιμασε το πρωτα και αν δε γινει με αυτο τοτε μαλλον εχει προβληματικη καμερα. εγω θα σου προτεινα να περασεις την 11s του ιταλου που ειναι lollipop εχουν βγει και πιο καινουριες με marshmallow λειτουργικό οχι τελειοποιημενες αλλα προσεξε αυτη του ιταλου ειναι η μονη απο οοολες που εχουν βγει που διαβάζει με το otg ανταπτορα σκληρο δισκο μεχρι 500Gb καμια αλλη, μονο στικακια μικροτερα 16-32 κτλ χωρια οτι δουλευει μπαμ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για ακόμα μία φορά για το χρόνο σου. Θα κάνω τις προσπάθειές μου και θα πράξω αναλόγως.
Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!wYxwQRJZ!4DCtBB3AqZJEEqzElB-Mk6E02tdCFIEg6_jiww_h3KY εδω ειναι η ρομ αμα θες. κατεβασε τη και οτι θες εδω ειμαστε

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καποτε ανοιξα το τηλ να φτιαξω κατι και καταλαθος το κατσαβίδι ακουμπησε την καμερα οχι στον φακο διπλα στο μεταλο της η οποια ειναι προσδεδεμενη με καποια ελατηρια ωστε να αιωρειτε μεσα στο πλαισιο της. επειτα απο αυτο το λιγο που την ακουμπησα επαψε να εστιαζει και μενα. την ξαναπειραξα λιγο αλλα τιποτα και παρήγγειλα αλλη με 20 € απ το aliexpress και την εβαλα και ολα καλα..

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν ξεκίνησα... στο βήμα "5)Στο παράθυρο που θα ανοίξει με τις γραμμές εντολών κι αφού περιμένουμε λίγο (εμφανίζεται μπλε background) πατάμε ENTER και ακολουθούμε τα βήματα (1-2 ΕΝΤΕR ακόμα) μέχρι να μας εμφανίσει στο κινητό μας "ΕΝΤΕR fastboot".Πατάμε ακόμα μια φορά ΕΝΤΕR στον υπολογιστή,το πρόγραμμα κλείνει και το κινητό μας κάνει boot σε recovery mode." μου βγάζει : phone not connected, if the phone is plugged in, turn on USB debugging and install drivers
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν ξεκίνησα... στο βήμα "5)Στο παράθυρο που θα ανοίξει με τις γραμμές εντολών κι αφού περιμένουμε λίγο (εμφανίζεται μπλε background) πατάμε ENTER και ακολουθούμε τα βήματα (1-2 ΕΝΤΕR ακόμα) μέχρι να μας εμφανίσει στο κινητό μας "ΕΝΤΕR fastboot".Πατάμε ακόμα μια φορά ΕΝΤΕR στον υπολογιστή,το πρόγραμμα κλείνει και το κινητό μας κάνει boot σε recovery mode." μου βγάζει : phone not connected, if the phone is plugged in, turn on USB debugging and install drivers

 

τι θες να κανεις να περασεις twrp?

Link to comment
Share on other sites

έτσι δεν λένε οι οδηγίες; στο post 2064;

 

πρωτα ας κοιταγες αν εχει. κλεισε το τηλ και πατα το power on και το volume up και οταν ανοίξει πες τι βλεπεις αμα λεει teamwin και εχει επιλογες instal, wipe και διαφορα αλλα εχει καλως εαν δειχνει no service instal τοτε κρατα το power συνεχεια μεχρινα κανει επανεκκίνηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν δεν εχει κατέβασε αυτοhttp://www.letv.re/applications/core/interface/file/attachment.php?id=256

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...