Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πείτε αν καλυτερεύει κάτι, ειδικά αν δείτε κάτι στην κατανάλωση και πείτε. Η μικρός που το έχει τώρα δεν την παλεύει με fb, viber, messenger κλπ.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά πείτε αν καλυτερεύει κάτι, ειδικά αν δείτε κάτι στην κατανάλωση και πείτε. Η μικρός που το έχει τώρα δεν την παλεύει με fb, viber, messenger κλπ.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

 

καλά αν έχεις μεσα fb και Messenger πάρε και πυρηνική μπαταρια... εδώ στο mate 8 μου το ξεπατώνει σε μια μέρα. (Χωρείς fb και messenger 3 μέρες βγάζω) εσύ στο καημένο 8 θελεις? :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

αυτο που εδωσα ειναι πλυρες firmware

 

με local update γίνεται

 

*#*#2846579#*#* μετά διαλέγεις Software Upgrade —> SDCard Upgrade.

 

Ελπιζω να μην κανει wipe

Link to comment
Share on other sites

Να το περασουμε ετσι απο πανω ή οπως την 6.0 με factory reset περασμα update και ξανά factory reset? Οποιος δοκιμασε ας πει εντυπωσεις.. Παντως το κινητο μετα απο 3-4 μηνες αν και εκανα σκεψεις αλλαγης ειμαι τοσο ικανοποιημενος και χωρις καποιο προβλημα που δισταζω να το δωσω
Link to comment
Share on other sites

καλά αν έχεις μεσα fb και Messenger πάρε και πυρηνική μπαταρια... εδώ στο mate 8 μου το ξεπατώνει σε μια μέρα. (Χωρείς fb και messenger 3 μέρες βγάζω) εσύ στο καημένο 8 θελεις? :lol::lol::lol::lol::lol:

Έχει το metal για fb & tweter. Αλλά έχει μέσα Μέσεντζερ & βαιμπερ.

Νταξ,τι να πεις. Η πιτσιρικαρία μ' αυτά ζει. Δεν γίνεται αλλιως.

 

Αν δείτε τίπουτις της προκοπής, πείτε ε!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

εγω παραμένω με την Β200 μέχρι να βγει κάτι καλύτερο στην 6 για την κατανάλωση...

οπότε κάθε ενημέρωση για την νέα έκδοση θα μας είναι χρήσιμη! ;)

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Περασα B370 υποθεση 12 λεπτων.. Δεν διεγραψε τιποτα.. Θα ενημερώσω.

 

Με τρώει και εμένα η Αλήθεια είναι! Ωραίος για ενημέρωσε να μάθουμε και εμείς.

Link to comment
Share on other sites

εγω παραμένω με την Β200 μέχρι να βγει κάτι καλύτερο στην 6 για την κατανάλωση...

οπότε κάθε ενημέρωση για την νέα έκδοση θα μας είναι χρήσιμη! ;)

 

δεν θα βγει ποτέ.. κάθε νέο android ειναι και ποιο βαρύ.. ετσι ξεχνάς καλή κατανάλωση μελλοντικά (καθαροί ευθύνη έχουν τα goole play services στα οποία προστίθεται κάθε τόσο καινούργια δυνατότητα για διάφορους είδους παρακολουθήσεις... κάτι το οποιο ξεσκίζει την μπαταρια)

Link to comment
Share on other sites

Περασα B370 υποθεση 12 λεπτων.. Δεν διεγραψε τιποτα.. Θα ενημερώσω.

ενημερώσε γιατί στην Β317 δεν μας βλέπω καλά :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μιση μερα με την B370 δεν εχω διαγνωσει καποιο προβλημα.. Προστεθηκε το Huawei id ενεργοποιηση στοιχειων χρησης της μπαταρίας που ειχε αφαιρεθει μου φανηκε οτι τα χρωματα εγιναν ελαφρως πιο εντονα απο πριν αλλα μπορει να ειναι ιδεα μου και ισως βελτιωθηκε η κατανάλωση μπαταριας.. Πείτε και οι υπολοιποι
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μιση μερα με την B370 δεν εχω διαγνωσει καποιο προβλημα.. Προστεθηκε το Huawei id ενεργοποιηση στοιχειων χρησης της μπαταρίας που ειχε αφαιρεθει μου φανηκε οτι τα χρωματα εγιναν ελαφρως πιο εντονα απο πριν αλλα μπορει να ειναι ιδεα μου και ισως βελτιωθηκε η κατανάλωση μπαταριας.. Πείτε και οι υπολοιποι

 

Δεν Ξέρω τι κάνω λάθος.κατεβάζω το αρχείο το κάνω μετακίνηση στην sdcard και μετά βάζω τον κωδικό.πατάω software upgrade μετά sd card Αλλά μου λέει δεν υπάρχει αρχείο για upgrade.καμία ιδέα τι κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μιση μερα με την B370 δεν εχω διαγνωσει καποιο προβλημα.. Προστεθηκε το Huawei id ενεργοποιηση στοιχειων χρησης της μπαταρίας που ειχε αφαιρεθει μου φανηκε οτι τα χρωματα εγιναν ελαφρως πιο εντονα απο πριν αλλα μπορει να ειναι ιδεα μου και ισως βελτιωθηκε η κατανάλωση μπαταριας.. Πείτε και οι υπολοιποι

 

Αυτό το τελευταίο μ' ενδιαφέρει και μένα! Όχι το ίσως όμως. ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν Ξέρω τι κάνω λάθος.κατεβάζω το αρχείο το κάνω μετακίνηση στην sdcard και μετά βάζω τον κωδικό.πατάω software upgrade μετά sd card Αλλά μου λέει δεν υπάρχει αρχείο για upgrade.καμία ιδέα τι κάνω λάθος;

 

Πρεπει να δημιουργήσεις πρωτα ενα φακελο με ονομα dload στην sd card και εκει περα να βαλεις το αρχειο update.app και τα υπόλοιπα... Μετα ξαναδοκιμασε να το φλασαρεις. Και εγω εγκατέστησα την 370 και ειναι λιγο καλυτερη απο την 321 σε μερικες δυνατοτητες όπως το Huawei ID (αν και δεν το χρησιμοποιώ) και η επιλογή για σταμματημα υπηρεσιων που καταναλωνουν πολύ ενέργεια στο παρασκήνιο. Μεσα απο την διαχείριση μπαταρίας πατατε στο πανω γρανάζι και επιλέγετε κλείσιμο υπερβολικά ενεργοβορων εφαρμογων. Γενικα κανενα αρνητικό δεν είδα απλα θα πρέπει να περασει καμια μερα γιατί τις πρωτες ωρες που εβαλα την ενημέρωση ολα ψιλοσερνοντουσαν λιγο. Τωρα ειναι μια χαρα... Με προβληματιζει ομως που αφαιρεσαν απο την 317 και μετα την επιλογή για εναλλαγή εφαρμογων οταν πατουσες παρατεταμένα το τετράγωνο κουμπί. Εγω παντως δεν έχω κανενα πρόβλημα με την κατανάλωση. Χθες το χρησιμοποιουσα περίπου 1 ωρα και 20 λεπτα χωρις καθόλου κλείσιμο και εκαψε περίπου 25%. Και στην 321 ιδια ηταν η καταναλωση. Εχω ομως ενα Skype μονο απο εφαρμογές μυνηματων. Ουτε viber ουτε Facebook δεν εχω

Edited by KostasDan63
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με την καταναλωση ειναι του 4G τσιπακιου. Θα υποθεσω οτι εφτιαξαν το modem στο νεο update γιατι τρωει σιγουρα λιγοτερη μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι θελει 2 μερες να κατεβει :lol:.

Μου θυμιζει μερες dial up

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Guest Cs722
Έκανα κ εγώ αναβάθμιση στην 370 , αλλά χάθηκε ο file manager κ δε μου εγκατέστησε το Huawei Id που αναφέρετε πιο πάνω. Έχω κάνει 3 φορές επαναφορά εργοστασιακών κ τπτ. Πριν είχα εγκατεστημένη την πιο πρόσφατη αναβάθμιση σε emui 4.0 (δε θυμάμαι την έκδοση, νομίζω 321). Μήπως έπρεπε να έχω κάποια άλλη για να "καθίσει" καλύτερα; Τι να κάνω να επανέλθει;
Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι υπαρχει προσφορα το κινητο στα 199 ...

σε ποιο καταστημα υπαρχει αυτη η προσφορα?

Το κανονικό Ρ8? Ενδιαφέρον!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...