Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ετσι ακριβος ειναι πεδια.. σημερα το πρωι πεταχτηκα με μπράιαν αιρ στη ρωμη μεσα σε μιση ωρα μου το ειχαν ετημο αλλαγμενη πλακετα κι ενα ολοκαινουργιο p9 δωρο:) forza huawei italia:up::up:

 

Το ημερολόγιο όμως δεν γράφει σήμερα 1η Απριλίου :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ημερολόγιο όμως δεν γράφει σήμερα 1η Απριλίου :lol:

 

τη ενοεις; btw το G5 δεν μου το φτιαξαν με ειπαν να το στειλω κορεα:(

Link to comment
Share on other sites

τη ενοεις; btw το G5 δεν μου το φτιαξαν με ειπαν να το στειλω κορεα:(

 

Είπες σου έδωσαν Ρ9 δώρο. Σαδιστή :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι καλύπτουν το hardware ανεξάρτητα από τι το φόρεσες σε λογισμικό. Για το δικό μου το Lite μου είπαν οι εδώ ότι αν έβαζα την ΜΜ της Huawei Ισπανίας έχανα εγγύηση για όλα. Όμορφος κόσμος αγγελικά πλασμένος, εγώ πάντως την έβαλα αντί να περιμένω την ΟΤΑ που μπορεί να έρθει και του χρόνου με τις γνωστές ελληνικές ταχύτητες. Προβληματικό λοιπόν που χρειάζεται η φυσική παρουσία μου στη Σόφια μιας και μένω Αθήνα αλλά που ξέρεις, μπορείς και να κάνεις επί την ευκαιρία σχετικά φτηνές διακοπές και βρίσκεις αφορμή. Θενκς.

Όχι 100% πχ αν η συσκευή ειχε ζημιά στην nand memory κλπ κλπ (δλδ κάτι το οποίο μπορεί να προκαλέσει ο χρήστης αν έχει root access) δεν καλύπτει η εγγύηση κάτι τέτοιο (άσχετος αν το έκανε ο χρήστης η όχι αφού δεν μπορεί να γίνει διαπίστωση, όλα τα άλλα όμως πέρα απο πλακέτα καλύπτονται, και κάποιες ζημιές στην πλακέτα (πχ sd card κλπ)

 

Όσο για το λογισμικό δεν μου είπαν κάτι (συσκευή κάποτε ήταν branded)

 

Όσο για παρουσία φυσική ναι χρειάζεστε καθώς ζήτησαν και έγγραφο ταυτοποίησης (λόγο κλεμμένον λογικά)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι νομίζεις.... Πλέον 90% πάει εκεί :)

 

Btw πήγα Βουλγαρία σήμερα έδωσα την συσκευή, σε 3 ώρες με πήραν και είπαν ότι είναι έτοιμη.. Και έχει αλλάξει μητρική (και από ότι είπαν είναι αρκετά συνηθισμένο πρόβλημα με την 6.0 και ζημιά είναι hardware)

 

Πηγα και το z3 και εκεί όλα καλά αλλαχθικε οθόνη χωρίς κόστος το g4 το κράτησαν όμως λόγο ότι έχει ανοιχτεί στην lg στην Ελλάδα

 

Kατσε κατσε, γι'αυτο δεν εχει βγει official τελική τελική της 6 για το κινητο ;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή υπάρχει πρόβλημα στην 6 και γι αυτό παθαίνει εγκεφαλικό με την sd?

και άντε είναι γνωστό το πρόβλημα... γιατί δεν το καλύπτει η εγγύηση στην αρβατο? με την huawei Ελλάδος έχει μιλήσει κανείς για το πρόβλημα που υπάρχει με την 6?

 

στην Σόφια έχω πάει αρκετές φορές (λόγω δουλειάς) αλλά δεν είναι λύση να κάνουμε ολόκληρο ταξίδι για τα αυτονόητα...

 

egodemis αν πηγαίνεις οδικός στην Σόφια περνάς κοντά από μένα, στα σύνορα μένω οπότε ξέρεις... μας βλέπω να πηγαίνουμε παρέα στην Σόφια ;)

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Kατσε κατσε, γι'αυτο δεν εχει βγει official τελική τελική της 6 για το κινητο ;

 

δυστυχώς κανονικότατα βγηκε...(οτα αρκετά κινητά πήραν) και το θέμα απο οτι κατάλαβα (όσο κατάλαβα λόγω γλώσσας) είναι στο kernel και καινούργια serial buss drivers της google να μην συνεργάζονται καλα με τον controller του p8

 

και απο οτι μου ανέφεραν μελλοντικά θα λυνόταν με ενα update (θα άλλαζαν τάσεις στον controller) α ναι.. όσες κάρτες μπήκαν με χαλασμένη την συσκευη μνήμη τους αιώνια (ούτε σε αλλες συσκευές θα είναι πολύ σταθερές πλέον)

 

όσο για την αρβατο.... νομίζω δεν είναι καλή ώρα για ανέκδοτα.... βράδυ όλοι κουρασμένοι.. δεν λέει να σκάσουμε στα γέλια

Link to comment
Share on other sites

Info quest πάνε τα apple. Εκεί έστειλα δηλαδή το δικό μου πριν ένα μήνα (6s).

Όχι όλα μισά πάνε στην αρβατο μισά στην info

Και από ότι ακούω αν όλα καλά όλα θα πάνε σύντομα μόνο στην αρβατο (από αξιόπιστες πηγές)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι νομίζεις.... Πλέον 90% πάει εκεί :)

 

Btw πήγα Βουλγαρία σήμερα έδωσα την συσκευή, σε 3 ώρες με πήραν και είπαν ότι είναι έτοιμη.. Και έχει αλλάξει μητρική (και από ότι είπαν είναι αρκετά συνηθισμένο πρόβλημα με την 6.0 και ζημιά είναι hardware)

 

Πηγα και το z3 και εκεί όλα καλά αλλαχθικε οθόνη χωρίς κόστος το g4 το κράτησαν όμως λόγο ότι έχει ανοιχτεί στην lg στην Ελλάδα

 

Φιλε μου μιας κ το ανεφερες κ εχεις αποψη,

πως σου φαινονται το Z3 κ το G4 σε σχεση με το p8? (απο αποψη καμερας,οθονης,μπαταριας ας πουμε)

τρωγομαι να αλλαξω αλλα φοβαμαι οτι το p8 ειναι πολυ καλο για να ταφησω.

σευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μιας κ το ανεφερες κ εχεις αποψη,

πως σου φαινονται το Z3 κ το G4 σε σχεση με το p8? (απο αποψη καμερας,οθονης,μπαταριας ας πουμε)

τρωγομαι να αλλαξω αλλα φοβαμαι οτι το p8 ειναι πολυ καλο για να ταφησω.

σευχαριστω εκ των προτερων :)

 

z3 μόνο σε ενα πράγμα υπερτερεί (Για τα καλά μάλιστα ) στην αυτονομία σε ολα τα άλλα κατώτερο

το 4 απο την αλλη δεν εχει την ιδια αυτονομία του 3 αν και βελτιωμένο στα σιμεια (απροβλημάτιστο δεν το λες) αν είναι να επιλέξω ανάμεσα και στα 3 και το p8 πάλι p8 θα επέλεγα (εκτός και αν ήθελα αυτονομία τότε με κλειστά μάτια z3

 

και στα 3 παντος στην ελλαδα εγγύηση στιν πράξη δεν έχουμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όχι όλα μισά πάνε στην αρβατο μισά στην info

Και από ότι ακούω αν όλα καλά όλα θα πάνε σύντομα μόνο στην αρβατο (από αξιόπιστες πηγές)

Αν πας απευθείας όμως μόνος σου στην info quest στο δέχονται κανονικά. Τώρα στο μέλλον αν δεν τα δέχονται δεν ξέρω. Τώρα πάντως δεν υπάρχει θέμα τύχης. Το πας μόνος σου εκεί και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας απευθείας όμως μόνος σου στην info quest στο δέχονται κανονικά. Τώρα στο μέλλον αν δεν τα δέχονται δεν ξέρω. Τώρα πάντως δεν υπάρχει θέμα τύχης. Το πας μόνος σου εκεί και τέλος.

 

αυτο ναι (για την ώρα)

Link to comment
Share on other sites

και μερικές φωτο τραβηγμένες με τη συσκευή

 

26060737213_1cdbd54896_c.jpg

 

26088394174_768ff230e8_c.jpg

 

26633808101_7a2bbaac65_c.jpg

 

ανέβηκες και στην γέφυρα βλεπω!! (το καλύτερο μερος για foto :D

 

τόσες φορές ήθελα να παω με τρίποδο εκεί τόσες φορές βαριόμουν να κουβαλάω τρίποδο στην μηχανή :lol:

Link to comment
Share on other sites

ανέβηκες και στην γέφυρα βλεπω!! (το καλύτερο μερος για foto :D

 

τόσες φορές ήθελα να παω με τρίποδο εκεί τόσες φορές βαριόμουν να κουβαλάω τρίποδο στην μηχανή :lol:

 

δεν ειναι ανάγκη να κουβαλάς τρίποδο, μπορείς και ανάμεσα σε δυο πακέτα τσιγάρα να το στηρίξεις που λέει ο λόγος.. όρεξη να χεις και φαντασία

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ανάγκη να κουβαλάς τρίποδο, μπορείς και ανάμεσα σε δυο πακέτα τσιγάρα να το στηρίξεις που λέει ο λόγος.. όρεξη να χεις και φαντασία

 

ελααα όχι ετσιι κρίμα είναι ένας αέρας μπορεί να το ριξει!!το λείπαμε :(

 

θα σε πω μια φορά αν θελεις μαζί να πάμε να βγάλουμε μερικές φώτο :D θα πάρουμε το μικρο μηχανάκι (με μεγαλο δεν πας παντου) και παμε να βγαλουμε :D

Link to comment
Share on other sites

ελααα όχι ετσιι κρίμα είναι ένας αέρας μπορεί να το ριξει!!το λείπαμε :(

 

θα σε πω μια φορά αν θελεις μαζί να πάμε να βγάλουμε μερικές φώτο :D θα πάρουμε το μικρο μηχανάκι (με μεγαλο δεν πας παντου) και παμε να βγαλουμε :D

 

νυχτερινή φωτο μόνο με άπνοια..ποτέ δεν τραβάς με αέρα

Link to comment
Share on other sites

νυχτερινή φωτο μόνο με άπνοια..ποτέ δεν τραβάς με αέρα

 

θεσσαλονικη ζούμε δεν υπάρχει άπνοια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω θέμα με το viber.. το πρωί που ξυπνάω και ανοίγω το wifi πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να δω τα μηνύματα που μου έχουν στείλει νωρίτερα οταν κοιμόμουν. Ενω μετα λειτουργεί κανονικά και με σβηστή οθόνη, θα μου έρθει ειδοποίηση κατευθείαν. Συμβαίνει και σε εσας;

 

Σε όλες τις άλλες συσκευές που είχα, με το που ανοιγα wifi ή δεδομένα λάμβανα κατευθειαν τα μηνύματα, χωρίς να πρέπει να ανοίξω πρώτα την εφαρμογή. Την έχω ορίσει να τρέχει κανονικά στο μενου των προστατευμενων εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω θέμα με το viber.. το πρωί που ξυπνάω και ανοίγω το wifi πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να δω τα μηνύματα που μου έχουν στείλει νωρίτερα οταν κοιμόμουν. Ενω μετα λειτουργεί κανονικά και με σβηστή οθόνη, θα μου έρθει ειδοποίηση κατευθείαν. Συμβαίνει και σε εσας;

 

Σε όλες τις άλλες συσκευές που είχα, με το που ανοιγα wifi ή δεδομένα λάμβανα κατευθειαν τα μηνύματα, χωρίς να πρέπει να ανοίξω πρώτα την εφαρμογή. Την έχω ορίσει να τρέχει κανονικά στο μενου των προστατευμενων εφαρμογών.

 

κατά 99% έχεις την 6,0 η οποία βάζει εφαρμογές σε deep sleep στο επιπεδο kernel μετά από αρκετές ώρες ακόμη και αν είναι σε priority mode (ειναι bug της google, είναι σε όλα τα κινητά με 6,0 και όχι μόνο στην hua)

Link to comment
Share on other sites

κατά 99% έχεις την 6,0 η οποία βάζει εφαρμογές σε deep sleep στο επιπεδο kernel μετά από αρκετές ώρες ακόμη και αν είναι σε priority mode (ειναι bug της google, είναι σε όλα τα κινητά με 6,0 και όχι μόνο στην hua)

 

Στο G3 δεν έχω τέτοιο θέμα με την 6. Μια χαρά έρχονται οι ειδοποιήσεις

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Και το z5 compact που είχα με την 6.0 και το g4 επίσης κανένα θέμα, πρέπει να είναι bug της huawei καθαρά
Link to comment
Share on other sites

Και το z5 compact που είχα με την 6.0 και το g4 επίσης κανένα θέμα, πρέπει να είναι bug της huawei καθαρά

 

Μάλλον, γιατί τα ίδια διαβάζω και για άλλες συσκευές της...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...