Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο G3 δεν έχω τέτοιο θέμα με την 6. Μια χαρά έρχονται οι ειδοποιήσεις

Στο s6 edge έχω για αυτό λέω αν αφήσω την συσκευή κάνα 7 ώρες χωρίς να την πειράξω καθόλου βάζει όλα τα app σε deep sleep

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια Γρηγορη απαντηση αν γινεται ; Ειμαι μεσα στο μαγαζι ετοιμος για αγορα..

 

Ειναι dual sim οπως το p8 lite ; Γιατι εδω δεν εχουν ιδεα!!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μια Γρηγορη απαντηση αν γινεται ; Ειμαι μεσα στο μαγαζι ετοιμος για αγορα..

 

Ειναι dual sim οπως το p8 lite ; Γιατι εδω δεν εχουν ιδεα!!!

 

οχι, στο ενα πορτακι μπαινει η sd και στο αλλο η sim

Link to comment
Share on other sites

οχι, στο ενα πορτακι μπαινει η sd και στο αλλο η sim

 

σε ευχαριστω...αρα δεν ειναι οπως το P8 lite... που παιρνει και sim + sd card στο ενα πορτακι.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω...αρα δεν ειναι οπως το P8 lite... που παιρνει και sim + sd card στο ενα πορτακι.

 

τιποτα...στο p8 lite η υποδοχη sd card μπορει να γινει υποδοχη sim...με αυτον τον τροπο ομως, αν θες να το εχεις dual sim δεν μπορεις να εχεις sd card

Link to comment
Share on other sites

τιποτα...στο p8 lite η υποδοχη sd card μπορει να γινει υποδοχη sim...με αυτον τον τροπο ομως, αν θες να το εχεις dual sim δεν μπορεις να εχεις sd card

 

το εχω ηδη τo p8 lite γνωριζω...απλα ελεγα να παρω για καλυτερο το p8 ,ομως εφοσον δεν γινεται dual sim...

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

το εχω ηδη τo p8 lite γνωριζω...απλα ελεγα να παρω για καλυτερο το p8 ,ομως εφοσον δεν γινεται dual sim...

 

υπάρχει και το p8 dual αλλα μονο απο την κινα

Link to comment
Share on other sites

btw κόσμε εχο περάσει στην καινούργια μητρική 6,0 έκανα και root πέρασα και apps κλπ ολα καλά και sd καλα
Link to comment
Share on other sites

και μερικές φωτο τραβηγμένες με τη συσκευή

 

26060737213_1cdbd54896_c.jpg

 

υπέροχες φωτογραφίες μπράβο φίλε μου!

με την λειτουργία "ζωγραφική με φως" τις έβγαλες?

 

btw κόσμε εχο περάσει στην καινούργια μητρική 6,0 έκανα και root πέρασα και apps κλπ ολα καλά και sd καλα

 

άντε επιτέλους όλα καλά, ελπίζω να μην σου δημιουργήσει περαιτέρω θέματα!

και μετά από όλα αυτά τι προτείνεις? όταν έρθει με OTA η 6, να την βάλουμε ή να περιμένουμε μέχρι να βγάλουν κάποια επιπλέον αναβάθμιση?

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και το p8 dual αλλα μονο απο την κινα

 

σε ευχαριστω...αν τυχει και το βρω δευτερο χερι οκ, αλλιως δεν μπορω να παρω απο εξω..:)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

υπέροχες φωτογραφίες μπράβο φίλε μου!

με την λειτουργία "ζωγραφική με φως" τις έβγαλες?

 

 

 

άντε επιτέλους όλα καλά, ελπίζω να μην σου δημιουργήσει περαιτέρω θέματα!

και μετά από όλα αυτά τι προτείνεις? όταν έρθει με OTA η 6, να την βάλουμε ή να περιμένουμε μέχρι να βγάλουν κάποια επιπλέον αναβάθμιση?

Από ότι κατάλαβα είναι θέμα καθαρά τύχης τπτ παραπάνω τπτ λιγότερο. Βάλτε και ο Θεός βοηθός (απλά οτιδήποτε βάλε βγάλε της sd καλύτερα να γίνονται με σβιστη συσκευή)

Link to comment
Share on other sites

υπέροχες φωτογραφίες μπράβο φίλε μου!

με την λειτουργία "ζωγραφική με φως" τις έβγαλες?

 

σ ευχαριστώ πολύ.. ναι, συγκεκριμένα με το πρόγραμμα ''Έναστρος ουρανός'' ειναι η πρώτη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Το έχω εδώ και ένα μήνα,αγορασμένο εδώ στην Ισπανία.Έχει Β190 .Είμαι πολύ ευχαριστημένος.Το μόνο

πρόβλημα που δεν είναι δίκαρτο.

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω review για το p9 (αρκετα απο διαφορα ατομα)

 

για δυο πράγματα παραπονιούνται όλοι

1, οθονη είναι χειρότερη απο το p8 (κουφό ε? :wacko:)

2. μπαταρια δεν την παλεύει μια:X (και συγκεκριμένα λίγο χειρότερη από το p8 και λίγο καλύτερη άπω παντελώς άθλια αυτονομία του galaxy s7) κοινώς τραγικό (αν και κατά πολυ καλύτερη απο το g5 το οποίο το ονομάζουν firefly :lol: ( λόγο οτι δεν βγάζει την μέρα με καμία)

 

και τωρα μου γεννιεται ερωτιμα τι συσκευη να παρω

 

1, galaxy s7 (το είχα σχεδον ενα μήνα και το έδωσα λόγο τραγικότατης αυτονομίας ) (να ναι καλά η εταιρεία που δουλεύω και μπορώ να δοκιμάζω καποιες συσκευές χωρίς να της αγοράζω)

2. p9 φαίνεται σε σημαντικά σημεία (όπως οθονη και αυτονομία downgrade του p8)

3. lg g5 (γελάμε η κλαίμε εδώ?)

4. htc m10 (μια του κλέφτη δυο του κλέφτη τρία του κλέφτη ε παραπαει δεν τολμάω να πάρω ξανά)

5 . sony? (ίδια απάντηση για το m10)

6. xiaomi mi 5 (αν και ήθελα πολύ να το πάρω μόλις είδα μερικά review μπαταρια και camera στην αθλιότητα κινείται και με την πρώτη πτώση γίνεται κομμάτια)

 

μας μενει mate 8 (το μόνο παράπονο η camera δεν ξέρω αν αντέξω downgrade απο το p8) και μετά από αυτό αναμονη για το note 6 (αν δεν κανει τρελά λεφτά μάλλον για εκεί αν όχι θα ζήσω για εναν χρονο με το p8 και το s6 edge)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

καλα... τοσο "χαλια" το P9...;;;.

αντε για την μπαταρια να το μισοδεκτο...

η οθονη; στο promotion ελεγαν οτι δεν παιζεται εν συγκριση με το δικο μας...

περιεργο...

Link to comment
Share on other sites

καλα... τοσο "χαλια" το P9...;;;.

αντε για την μπαταρια να το μισοδεκτο...

η οθονη; στο promotion ελεγαν οτι δεν παιζεται εν συγκριση με το δικο μας...

περιεργο...

 

4 review διάβασα όλοι το ίδιο λένε...

χαμηλότερος φωτισμός

χαμηλότερο contrast (φαινεται στο μαύρο κυρίως)

πολύ μεγάλο colour temperature (χωρίς καποια δυνατότητα να το αλλάξεις) που κάνει όλα να χουν μπλε απόχρωση

το grayscale ειναι εκτος οριον σχεδον (οτιδήποτε περιλαμβάνει οχι μαύρο χρώμα κάνει χρώματα σαν να είναι καμμένα σε υψηλό φωτισμό)

 

τα μοναδικό παράπονο για το p8 ήταν ότι ο χαμηλότερος φωτισμός ήταν αρκετά ψιλός (το διόρθωσαν με update αργοτερα ) και default colour temperature ήταν λίγο περίεργο κάτι το οποίο εχει αλλαξει απο b200 και μετα (δλδ calibration issues) κάνοντας ετσι την οθονη του p8 την καλύτερη ips εκεί εξω

 

και ταυτόχρονα αποτελεί ντροπή που αντί να αφήσουν ίδια η να κανουν καλύτερη την οθονη του p8 την έκαναν χειρότερη :X

 

και η μπαταρια? έβαλαν μεγαλύτερη μπαταρια και αντι να ανέβει σε αυτονομία η συσκευη κατέβηκε? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Α καλά! Αν αληθεύουν αυτά για το Ρ9, χαιρετίσματα! Και έδωσα το Ρ8 με μισή καρδιά! Με βλέπω να το ξανά παίρνω μου φαίνεται.

Καλό το note4 , αλλά το μέγεθος είναι σοβαρός παράγοντας παρεμπόδισης σε κάποιες περιπτώσεις.

Προς στιγμήν την παλεύω με ενα g2 αλλά δεν ξέρω για πόσο! Η φωτογραφική του είναι για κλάματα.

Έλεγα να κάνω υπομονή για το Ρ9 μιας και διαβάζω τα καλύτερα για την φωτογραφική του αλλά.........

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Α καλά! Αν αληθεύουν αυτά για το Ρ9, χαιρετίσματα! Και έδωσα το Ρ8 με μισή καρδιά! Με βλέπω να το ξανά παίρνω μου φαίνεται.

Καλό το note4 , αλλά το μέγεθος είναι σοβαρός παράγοντας παρεμπόδισης σε κάποιες περιπτώσεις.

Προς στιγμήν την παλεύω με ενα g2 αλλά δεν ξέρω για πόσο! Η φωτογραφική του είναι για κλάματα.

Έλεγα να κάνω υπομονή για το Ρ9 μιας και διαβάζω τα καλύτερα για την φωτογραφική του αλλά.........

 

camera ναι δεν είναι άσχημη ειδικά στο manual αλλα αυτονομία πχ ειναι χειρότερη απο το p8 και οθονη κατώτερη απο αυτη του p8? :wacko:

μου φαινετε θα μεινο με το 8 και τελος

Link to comment
Share on other sites

camera ναι δεν είναι άσχημη ειδικά στο manual αλλα αυτονομία πχ ειναι χειρότερη απο το p8 και οθονη κατώτερη απο αυτη του p8? :wacko:

μου φαινετε θα μεινο με το 8 και τελος

 

πως γινεται το καινουριο μοντελο να ειναι χειροτερο ;; μου κανει εντυπωση!!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη, προσωπικά εμπιστεύεμαι μόνον τα ματάκια μου. Είναι κάτι που είναι σχεδόν αποκλειστικά θέμα γούστου.

Η μπαταρία όμως.... Αν δεν βγάζει ουτε μέρα, είναι πρόβλημα. Δεν μπορώ με τίποτα battery banks και τα σχετικά. Μπαταρία δεν αλλάζει, να τριγυρνάς με τον φορτιστή στο χέρι δεν λέει!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη, προσωπικά εμπιστεύεμαι μόνον τα ματάκια μου. Είναι κάτι που είναι σχεδόν αποκλειστικά θέμα γούστου.

Η μπαταρία όμως.... Αν δεν βγάζει ουτε μέρα, είναι πρόβλημα. Δεν μπορώ με τίποτα battery banks και τα σχετικά. Μπαταρία δεν αλλάζει, να τριγυρνάς με τον φορτιστή στο χέρι δεν λέει!

 

εγω με το p8 lite ειμαι σχεδον ολη μερα με το φορτιστη στο αυτοκινητο αλλιως δεν βγαζει ουτε 8ωρο !!!!

φωτεινοτητα ομως 100% !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται το καινουριο μοντελο να ειναι χειροτερο ;; μου κανει εντυπωση!!!

 

το ιδιο εχει κανει και η lg.... g3 ειχε πολύ

κατώτερη οθονη απο το g2

 

άσο αφορά την μπαταρια αν θυμάστε καλά έχουμε και λέμε g2>g3>g4>g5

ακολουθούν πτωτική πορεία αντι για ανοδική :lol::lol:

 

ουσιαστικά ενα εχω καταλάβει αν δεν πάρεις κάτι κοντά στης 6 ίντσες αυτονομία μιας μέρας πλέον ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ (βλέπε πρόσφατο παράδειγμα του g5 s5 )

 

οσο αφορα την οθονη όλοι λένε το ίδιο πράγμα με γυμνό μάτι εντοπίζετε μόνο colour burn σε καποια σημεία με πολύ contrast και χρώματα που μπλεδιζουν

 

αν το δεις σε μια εικονα θα πεις wow εντιποσιακα χρωματα.. αν βαλεις απο δυπλα p8 θα καταλαβεις οτι κατι δεν παει καλα

 

εχω μια αίσθηση οτι όλο το θέμα με την οθονη είναι καθαρά calibration με την huawei να ακολουθεί τα βήματα της samsung (calibrarisma της οθόνης να φαίνεται εντυπωσιακή αλλα οχι σωστή) κερδίζοντας εντυπώσεις των άσχετων

 

και ενα πρόσφατο παράδειγμα με την samsung (Εχω εδω και καιρό το s6 edge και πρόσφατα είχα για μερικές βδομάδες το s7) σχεδον ίδια οθονη αλλά brightness του s7 είναι κατώτερο.. ετσι ναι έχει κατώτερη οθονη το s7 (οχι το edge) από το προηγούμενο (χαζο μεν αληθινό όμως)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

διαβαζω review για το p9 (αρκετα απο διαφορα ατομα)

 

για δυο πράγματα παραπονιούνται όλοι

1, οθονη είναι χειρότερη απο το p8 (κουφό ε? :wacko:)

2. μπαταρια δεν την παλεύει μια:X (και συγκεκριμένα λίγο χειρότερη από το p8 και λίγο καλύτερη άπω παντελώς άθλια αυτονομία του galaxy s7) κοινώς τραγικό (αν και κατά πολυ καλύτερη απο το g5 το οποίο το ονομάζουν firefly :lol: ( λόγο οτι δεν βγάζει την μέρα με καμία)

 

και τωρα μου γεννιεται ερωτιμα τι συσκευη να παρω

 

1, galaxy s7 (το είχα σχεδον ενα μήνα και το έδωσα λόγο τραγικότατης αυτονομίας ) (να ναι καλά η εταιρεία που δουλεύω και μπορώ να δοκιμάζω καποιες συσκευές χωρίς να της αγοράζω)

2. p9 φαίνεται σε σημαντικά σημεία (όπως οθονη και αυτονομία downgrade του p8)

3. lg g5 (γελάμε η κλαίμε εδώ?)

4. htc m10 (μια του κλέφτη δυο του κλέφτη τρία του κλέφτη ε παραπαει δεν τολμάω να πάρω ξανά)

5 . sony? (ίδια απάντηση για το m10)

6. xiaomi mi 5 (αν και ήθελα πολύ να το πάρω μόλις είδα μερικά review μπαταρια και camera στην αθλιότητα κινείται και με την πρώτη πτώση γίνεται κομμάτια)

 

μας μενει mate 8 (το μόνο παράπονο η camera δεν ξέρω αν αντέξω downgrade απο το p8) και μετά από αυτό αναμονη για το note 6 (αν δεν κανει τρελά λεφτά μάλλον για εκεί αν όχι θα ζήσω για εναν χρονο με το p8 και το s6 edge)

 

HTC M10 χαλαρα...

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο εχει κανει και η lg.... g3 ειχε πολύ

κατώτερη οθονη απο το g2

 

άσο αφορά την μπαταρια αν θυμάστε καλά έχουμε και λέμε g2>g3>g4>g5

ακολουθούν πτωτική πορεία αντι για ανοδική :lol::lol:

 

ουσιαστικά ενα εχω καταλάβει αν δεν πάρεις κάτι κοντά στης 6 ίντσες αυτονομία μιας μέρας πλέον ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ (βλέπε πρόσφατο παράδειγμα του g5 s5 )

 

οσο αφορα την οθονη όλοι λένε το ίδιο πράγμα με γυμνό μάτι εντοπίζετε μόνο colour burn σε καποια σημεία με πολύ contrast και χρώματα που μπλεδιζουν

 

αν το δεις σε μια εικονα θα πεις wow εντιποσιακα χρωματα.. αν βαλεις απο δυπλα p8 θα καταλαβεις οτι κατι δεν παει καλα

 

εχω μια αίσθηση οτι όλο το θέμα με την οθονη είναι καθαρά calibration με την huawei να ακολουθεί τα βήματα της samsung (calibrarisma της οθόνης να φαίνεται εντυπωσιακή αλλα οχι σωστή) κερδίζοντας εντυπώσεις των άσχετων

 

και ενα πρόσφατο παράδειγμα με την samsung (Εχω εδω και καιρό το s6 edge και πρόσφατα είχα για μερικές βδομάδες το s7) σχεδον ίδια οθονη αλλά brightness του s7 είναι κατώτερο.. ετσι ναι έχει κατώτερη οθονη το s7 (οχι το edge) από το προηγούμενο (χαζο μεν αληθινό όμως)

 

Το calibration είναι κάτι που ευτυχώς μπορεί ν' αλλάξει μ' ενα update. Ίσως να έχει και ρύθμιση όπως το ρ8. Προσωπικά προτιμώ το πιο ψυχρό λευκό απο το κιτρινωπό θερμο. Η αλήθεια είναι οτι απο τοτε που είχα το optimus g έχω να δω λευκό-λευκό.

 

Τώρα με το s6/s7 με μπερδεψες λίγο. Αν κατάλαβα καλά έχεις το edge και το συγκρινες με το απλό 7αρι? Δεν το αδικεις έτσι το 7? Σωστότερο δεν θα ηταν να γίνει σύγκριση με το απλό 6αρι?

 

 

HTC M10 χαλαρα...

Ουτε με σφαίρες. Αν ηθελα samsung θα επερνα samsung, όχι samsung like.

Για μένα έφαγαν άκυρο με αυτή την πρόσοψη!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...