Jump to content

Μαθητές - Καθηγητές: Μια περίεργη σχέση


Nos 55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε σεις εγώ κοιμάμαι 5-6 ώρες το μαξιμουμ και όμως αντέχω... Μια χαρά αντέχεται ο λίγος ύπνος, απλά μακροχρόνια μπορεί να προκύψουν διάφορα προβλήματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 284
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για μενα παντως το σχολειο ειναι απαραιτητο. Περναμε τελεια! :)

 

Κλασσικα γαματα πραγματα στο σχολειο:

 

- Να απαντας σε ερωτησεις χωρις να σηκωνεις το χερι σου

- Να μιλας με τον διπλανο σου κανοντας πλακα

- Να μιλας ακομα και με τον φιλο σου στην αλλη γωνια της ταξης που τον αλλαξαν θεση επειδη μιλαγε οταν ηταν μπροστα σου

- Να πεταγεσαι και να σατηριζεις τα παντα με μια καλη ατακα κανοντας ολη την ταξη να γελα

- Να αντιγραφεις την ασκηση του επομενου μαθηματος απο τον/την απουσιολογο που ως γνωστον εχει τις καλυτερες εργασιες της ταξης

- Να μην εχεις διαβασει τιποτα για το τεστ που θα γραψεις και εν τελει να γραψεις καλυτερα απο το σπασικλακι που διαβαζει 500 ωρες το 24ωρο

- Την ωρα που η καθηγητρια παραδιδει, να κανεις νοηματα με το κοριτσι που καθεται απεναντι σου

- Να εχεις καλες σχεσεις με τον καθηγητη και οτι γινεται να την βγαζεις καθαρη

- Να εχεις καλυτερες σχεσεις με τον διευθυντη και οτι γινεται να την βγαζεις καθαροτερη

- Να μην εχεις παρει ποτε σου 20. 19,5 μπορει αλλα 20 οχι!

- Να εισαι σε αντιπαραθεση με τον καθηγητη σου, να εχεις υπερ ολη την ταξη σου και τον διευθυντη που αφου θα σε παει ο καθηγητης στο γραφειο του για να παρεις τιμωρια, να κανει παρατηρηση στον καθηγητη

- Να εχεις λεγειν και επιχειρηματα ετσι ωστε οταν θα πρεπει να απολογηθεις για καποια μ@λακια που εχεις κανει, να πεισεις τους παντες οτι τελικα εισαι ο μονος που δεν φταις (σε τετοιες περιπτωσεις, μετα την αποφοιτηση σου απο το σχολειο, γινεσαι αυτοματως ο πρωθυπουργος της Ελλαδας)

- Να βγαινεις εξω απο την ταξη αφου εχεις κανει πολυ φασαρια χωρις να παιρνεις απουσια

- Να εισαι πολυ γνωστος στο σχολειο

- Να στελνεις μηνυματα μεσω bluetooth σε καποιον φιλο σου την ωρα του μαθηματος

-

-

 

Θα συνεχιζα αλλα βαριεμαι... :p

 

Βασικα το καλοκαιρι που δεν εχουμε σχολειο βαριεμαι ελεινα! :o

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca ( 4 Δεκ. 2004 , 03:10)

 

Για μενα παντως το σχολειο ειναι απαραιτητο. Περναμε τελεια! :)

 

Κλασσικα γαματα πραγματα στο σχολειο:

 

- Να απαντας σε ερωτησεις χωρις να σηκωνεις το χερι σου

- Να μιλας με τον διπλανο σου κανοντας πλακα

- Να μιλας ακομα και με τον φιλο σου στην αλλη γωνια της ταξης που τον αλλαξαν θεσει επειδη μιλαγε οταν ηταν μπροστα σου

- Να πεταγεσαι και να σατηριζεις τα παντα με μια καλη ατακα κανοντας ολη την ταξη να γελα

- Να αντιγραφεις την ασκηση του επομενου μαθηματος απο τον/την απουσιολογο που ως γνωστον εχει τις καλυτερες εργασιες της ταξης

- Να μην εχεις διαβασει τιποτα για το τεστ που θα γραψεις και εν τελει να γραψεις καλυτερα απο το σπασικλακι που διαβαζει 500 ωρες το 24ωρο

- Την ωρα που η καθηγητρια παραδιδει, να κανεις νοηματα με το κοριτσι που καθεται απεναντι σου

- Να εχεις καλες σχεσεις με τον καθηγητη και οτι γινεται να την βγαζεις καθαρη

- Να εχεις καλυτερες σχεσεις με τον διευθυντη και οτι γινεται να την βγαζεις καθαροτερη

- Να μην εχεις παρει ποτε σου 20. 19,5 μπορει αλλα 20 οχι!

- Να εισαι σε αντιπαραθεση με τον καθηγητη σου, να εχεις υπερ ολη την ταξη σου και τον διευθυντη που αφου θα σε παει ο καθηγητης στο γραφειο του για να παρεις τιμωρια, να κανει παρατηρηση στον καθηγητη

- Να εχεις λεγειν και επιχειρηματα ετσι ωστε οταν θα πρεπει να απολογηθεις για καποια μ@λακια που εχεις κανει, να πεισεις τους παντες οτι τελικα εισαι ο μονος που δεν φταις (σε τετοιες περιπτωσεις, μετα την αποφοιτηση σου απο το σχολειο, γινεσαι αυτοματως ο πρωθυπουργος της Ελλαδας)

- Να βγαινεις εξω απο την ταξη αφου εχεις κανει πολυ φασαρια χωρις να παιρνεις απουσια

- Να εισαι πολυ γνωστος στο σχολειο

- Να στελνεις μηνυματα μεσω bluetooth σε καποιον φιλο σου την ωρα του μαθηματος

-

-

 

Θα συνεχιζα αλλα βαριεμαι... :p

 

Βασικα το καλοκαιρι που δεν εχουμε σχολειο βαριεμαι ελεινα! :o

 

 

από αυτά που γράφεις προφανώς το σχολείο δεν σου είναι απαραίτητο. Όλα αυτά που λες ότι κάνεις στο σχολείο, μπορείς να τα κάνεις και κάπου αλλού. Γιατί πας λοιπόν? :whistle:

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος AquaSonic ( 4 Δεκ. 2004 , 12:18)

 

για να τα κανει... πλακα πλακα ομως μερικες φορες δεν αντεχεις στο μαθημα...

 

 

λες να μην το ξέρω? Κι εγώ δεν πάνε και τόοοσα πολλά χρόνια που τελείωσα το σχολείο, εννοείται ότι καμιά φορά δεν αντέχεις. Καλύτερα όμως να μην κάνεις δύσκολη τη ζωή των άλλων άμα σου συμβαίνει αυτό. Ευτυχώς πήγα σε σχολείο που οι περισσότεροι καθηγητές "είχαν κάτι να πουν"....

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lemanis ( 4 Δεκ. 2004 , 09:46)

 

από αυτά που γράφεις προφανώς το σχολείο δεν σου είναι απαραίτητο. Όλα αυτά που λες ότι κάνεις στο σχολείο, μπορείς να τα κάνεις και κάπου αλλού. Γιατί πας λοιπόν? :whistle:

 

Σπύρος

 

Διοτι παρ' όλο που τους καθηγητες τους πριζουμε, εγω τουλαχιστον τους αγαπαω και μερικες φορες κιολας τους λυπαμαι που τους κανουμε ολα αυτα. Επισης οι καθηγητες μας (δεν ξερω αν φταιει που παω σε ιδιοτικο), οπως και οι δικοι σου, εχουν κατι να πουν... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

αν όντως έχουν να πουν κάτι οι καθηγητές σου παλικάρι μου, και αν όντως τους αγαπάς όπως λες, μην τους βγάζεις την ψυχή, μόνο κερδισμένος θα βγεις απ'αυτό ;) Θα με θυμηθείς :)

 

btw εγώ σε δημόσιο πήγαινα, αλλά ήταν πολύ καλό σχολείο πραγματικά. Αν εξαιρέσεις το κτίριο βέβαια...

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να πεις οτι τους βγαζω την ψυχη. Απλως και απο τις δυο μεριες υπαρχουν παρατραγουδα. Πιστευω πως εχουμε μια πολυ καλη συνεργασια παντως... ;)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hydro ( 3 Δεκ. 2004 , 15:47)

 

@agent m yep εχεις ακουσει τιποτα για αυτο το πολυ καλο σχολειο???.........

 

Πολλές ιστορίες!! Για την ταράτσα... Για την ξακουστή και τρανή διευθύντρια... Για τις περιβόητες τουαλέτες... κι άλλα πολλά :lol: :lol:

Το είχα επισκεφτεί ουκ ολίγες φορές... :D

Βλέπεις οι κολλητοί μου εκεί πήγαιναν σχολείο... :rolleyes: :whistle: :lol:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Agent M ( 4 Δεκ. 2004 , 15:35)

 

Πολλές ιστορίες!! Για την ταράτσα... Για την ξακουστή και τρανή διευθύντρια... Για τις περιβόητες τουαλέτες... κι άλλα πολλά :lol: :lol:

Το είχα επισκεφτεί ουκ ολίγες φορές... :D

Βλέπεις οι κολλητοί μου εκεί πήγαιναν σχολείο... :rolleyes: :whistle: :lol:

 

 

old school rulez φιλε μου το τι καναμε το 96 και μετα δεν λεγεται ποινολογιο απο την αρχη μεχρι το τελος μονο με 5 ονοματα :devil: αμπουλες στα γραφεια προφυλακτικα φουσκωμενα μες την ταξη ξυλο...αχχχχχχ καλες εποχες :devil: :devil: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hydro ( 4 Δεκ. 2004 , 20:02)

 

old school rulez φιλε μου το τι καναμε το 96 και μετα δεν λεγεται ποινολογιο απο την αρχη μεχρι το τελος μονο με 5 ονοματα :devil: αμπουλες στα γραφεια προφυλακτικα φουσκωμενα μες την ταξη ξυλο...αχχχχχχ καλες εποχες :devil: :devil: :rolleyes:

 

Καλά αυτά που γίνονται δεν είναι και για να υπερηφανευόμαστε αλλά τουλάχιστον τα θυμόμαστε και γελάμε... :rolleyes: :lol:

 

υ.γ: Δεν μιλάω για σένα προσωπικά. Γενικά μιλάω... :)

 

Τι θυμήθηκα τώρα!

Εμείς είχαμε το πάνω μέρος του θρανίου και το χρησιμοποιούσαμε σαν έλκηθρο κατεβαίνοντας τις "βουνο-σκάλες" :lol: :lol:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Agent M ( 4 Δεκ. 2004 , 21:44)

 

Καλά αυτά που γίνονται δεν είναι και για να υπερηφανευόμαστε αλλά τουλάχιστον τα θυμόμαστε και γελάμε... :rolleyes: :lol:

 

υ.γ: Δεν μιλάω για σένα προσωπικά. Γενικά μιλάω... :)

 

Τι θυμήθηκα τώρα!

Εμείς είχαμε το πάνω μέρος του θρανίου και το χρησιμοποιούσαμε σαν έλκηθρο κατεβαίνοντας τις "βουνο-σκάλες" :lol: :lol:

 

 

μα αν δεν καναμε τοτε τρελες ποτε θα καναμε δεν λες καλα που τοτε ημασταν μονο 80 παιδια στο σχολειο και δεν μπορουσαν να μας διωξουν διοτι θα εκλεινε το σχολειο αλλα τουλαχιστον μαθαμε και κατι τελικα στην <<φυλακη>>> :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως και οι λιγο μεγαλυτεροι καναμε τις ιδιες αταξιες, με τους σημερινους μαθητες, αλλα οταν περασουν λιγο τα χρονια και πηξει το μυαλουδακι και τα βλεπεις, λες τι μ@λ@κ@ς ημουν που συμπεριφερομουν ετσι!:(

Παντως, επειδη καποιοι μαθητες κατηγορουν για αδιαφορια και βαρεμαρα τους καθηγητες τους, ας σκεφτουν λιγο οτι ισως εχουν γινει οι καθηγητες ετσι, λογω της αχαριστιας, αδιαφοριας και κακης συμπεριφορας των μαθητων που συναντησαν οι καθηγητες στα χρονια που διδασκουν.

Δεν νομιζω να υπαρχει καθηγητης, που να δειχνεις ενδιαφερον για το μαθημα του και να μην εχει ορεξη να σου διδαξει...αυτο ακριβως ειναι που τους φτιαχνει.;) Να βλεπουν οτι αυτα που διδασκουν εχουν απηχηση και ανταποκριση.

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hydro ( 5 Δεκ. 2004 , 10:55)

 

μα αν δεν καναμε τοτε τρελες ποτε θα καναμε δεν λες καλα που τοτε ημασταν μονο 80 παιδια στο σχολειο και δεν μπορουσαν να μας διωξουν διοτι θα εκλεινε το σχολειο αλλα τουλαχιστον μαθαμε και κατι τελικα στην <<φυλακη>>> :lol: :lol:

 

Σε εμποδίζει κανείς να κάνεις μια τρέλα στα 15, στα 25,ή ακόμα και στα 45? Δεν νομίζω. ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Agent M ( 5 Δεκ. 2004 , 15:05)

 

Σε εμποδίζει κανείς να κάνεις μια τρέλα στα 15, στα 25,ή ακόμα και στα 45? Δεν νομίζω. ;)

 

 

αμε το οτι θα εχω μεγαλωσει :p

Link to comment
Share on other sites

Εμεις εχουμε εναν παπαρα καθηγητη που και το κεφαλι σου να κουνησεις σε βγαζει κατευθιαν εξω. Ασχετα που ολοι μιλανε στην ωρα του και πανε μια βολτιτσα εξω. Μια μερα ημασταν εξω γυρω στα 12 παιδια απο τα 23 συνολο :!:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hydro ( 5 Δεκ. 2004 , 18:03)

 

αμε το οτι θα εχω μεγαλωσει :p

 

"Γέλα πουλί μου γέλα είναι η ζωή μια τρέλα" που λέει κι ένα αγαπημένο μου τραγούδι! ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι το 99 ενα σχολειο στην δραπετσωνα εκανε καταληξη γιατι οι τυροπιτες ηταν τετραγωνες και οχι τριγωνικες.... εκει να δειτε γελια
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE ( 6 Δεκ. 2004 , 15:08)

 

ayto einai!!!logika epixeirhmata!!!

 

 

αυτο ειναι να φανταστεις στο δικο μου καναμε καταληψη διοτι δεν ειχαν οι τουαλετες πλακακια :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eγώ θυμάμαι όταν είχαμε κάνει κατάληψη στο γυμνάσιο, ένα απο τα αιτήματά μας ήταν οτι το κυλικείο έπρεπε να φτιάχνει και τετράγωνες τυρόπιτες πέρα απο τις στρογγυλές/ορθογώνιες....!!

 

[ασχετο]

 

Έχει πάντως ιδιαίτερο ενδιαφέρον το εξής περίεργο:

Στο Δημοτικό τους λέγαμε: "Δάσκαλε"

Στο Γυμνάσιο τους λέγαμε: "Κύριε"

Στο Λύκειο τους λέγαμε: "Κύριε / Κύριε καθηγητά"

Στο ΤΕΙ τους λέμε: "Δάσκαλε" και τους μιλάμε στον ενικό, φυσικά συνοδευόμενο απο το απαραίτητο "ρε"!! (Ρε δάσκαλε, τί γράφεις εκεί στον πίνακα?)

Μυστήρια πράγματα....!

 

[/άσχετο]

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω θυμαμαι ο καθηγητης που ειχαμε στην δευτερα λυκειου στα μαθηματικα σηκωνε μονο κοριτσια στον πινακα και σπανια αγορια.ο λογος?μαντεψτε και γιατι σηκωνε μονο τις καλλιγραμμες?

 

Χαχαχα!Ειχα και εγω ακριβως εναν τετοιο καθηγητη.Καποια στιγμη των ρωτησαμε γιατι το κανει αυτο και ειπε για να προσεχουμε εμεις τα αγορια στον πινακα :confused:

 

Πάντως όπως και να έχει το 60% των καθηγητών είναι για τα μπάζα, μέχρι και καταγγελία στο Υπουργείο παιδείας πήγα να κάμω για καθηγητη...

 

Εμεις στην 1η λυκειου την καναμε μια τετοια καταγγελια στον λυκιαρχη γιατι μια θρησκευτικος,εκτος του οτι ηταν πολυ στριγγλα ηθελε να μας μαθει τις 12 εντολες :blink: !

 

Για το τελος:

Ειχαμε εναν καθηγητη,ονοματι Βρετο αλλα ο τυπος ηταν γκευ.Στο ιδιο τμημα ηταν και μια κοπελα ονοματι Βρετουλα.Οταν καποια στιγμη,στο μαθημα του φωναξα την Βρετουλα,εκεινος γυρισε και μου ειπε:Αχ βρε κουτο,γιατι με κοροιδευεις :p :blink: ?Ηταν παντως γαμω τους καθηγητες,ειχαμε ολοι καλους βαθμους :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hellenicsun (21 Δεκ. 2004 , 16:11)

 

Εμεις στην 1η λυκειου την καναμε μια τετοια καταγγελια στον λυκιαρχη γιατι μια θρησκευτικος,εκτος του οτι ηταν πολυ στριγγλα ηθελε να μας μαθει τις 12 εντολες :blink: !

 

12;;;;;;;; :confused: :confused: :rolleyes: :worry:

 

Έβγαλε και άλλες 2 δικές της;;;; :lol: :lol: :lol:

Αν είναι δυνατόν!!! :lol:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα σχολειο εδω στο Βολο πριν 1 μηνα περιπου κανανε καταληψη επειδη οι τυροπιτες ηταν στρογγυλες και οχι τριγωνες και δεν ξεραν απο που να αρχισουν!!!!

Πραγματικο περιστατικο αλλα δεν θυμαμαι το σχολειο!!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...