Jump to content

Αγορά μηχανής 125cc: Προτάσεις


Nos 55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτόματο ειναι? και γιατι οχι piaggiofly?

ιδια λεφτα σχεδον ειναι

 

αληθεια τι τελη εχουν τα 100 και τα 125αρια?

αν θυμαμαι καλα ειναι 18 ευρο! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να το μηχανάκι μου http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs034.snc4/34085_1465119262187_1059662611_1344572_248765_n.jpg

φοράει: κυλινδροπίστονο mallossi 166+3mm crankshaft(200cc),εξάτμιση καρμπόν edurance,χοάνι με ανοιγμένη εισαγωγή,καρμπιρατερ koso 30mm jettarismeno brembo,racing εκκεντροφόρος,φρένα μπρος πίσω,σωληνάκια υψηλής,μονόσελο πίσω,ολόκληρο πίσω φανάρι rs,αλλαγμένα levers με μπουκαλάκι λαδιού ρυθμιζόμενα με διακόπτη kill switch,χερούλια,εξτρά rpm meter,ταινίες,λάστιχα,racing ignition coil,αλλαγμένα φλας,καθρέπτες koso racing,αλυσίδα osaki,αλλαγμένα γρανάζια μπρος και πίσω,decalls,μπαταρία μεγάλη,συναγερμός.....κατά τα άλλα μαμά είναι!

γέρασα και το πουλάω 2500.

αα και τελική ταχύτητα 180 km/hour με 16άρι γρανάζι μπροστά(το έχω 15άρι τώρα με τελική 160 για να έχω επιτάχυνση)

άφησα πίσω μου ninja 250.....(μαμά) μηχανικά είναι άψογο όμως έσταξα βέβαια 1000+ συνολικά μόνο στον μάστορα αλλά τρέλα είναι αυτή....καιρός να πάω σε gsx-r

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Φιλε το έχεις κάνει τούμπανο μοτερικά αλλά γιατί δεν κάνεις και κάτι από θέμα ομορφιάς?:O:blink:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το έχεις κάνει τούμπανο μοτερικά αλλά γιατί δεν κάνεις και κάτι από θέμα ομορφιάς?:O:blink:

αφου για πουλημα το εχει! για εξοδα ειναι...:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τη να το κάνω δηλαδή beauty is in the eye of the beholder! το σημαντικό είναι να είναι καλά μηχανικά όλα τα άλλα είναι ψιλολόϊα.με 300 ευρώ μπορώ να αλλάξω όλα τα πλαστικά και να βάλω από rs από γνωστό μου...ποιος μου δίνει?:X

είμαι 24 δεν μπορώ πια να κυκλοφορώ με μικρά κυβικά θέλω να πάρω η gsx-r η την r6 αν και η r6 είναι όμορφη είναι δύσκολη οδηγικά στο δρόμο και εγώ την θέλω για δρόμο όχι πίστα οπότε μάλλον σε gsxr θα πάω που είναι και η πιο άνετη...

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ουπς δεν είδα ότι θες να παρεις μεγαλύτερο!Καλοπούλητο τότε

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αντί για εναλλακτικές «υποσχέσεις οικονομίας» που ζητούν πίστωση χρόνου μέχρι να τελειοποιηθούν και να είναι ανταγωνιστικές…αύριο, η Honda εκμεταλλεύεται στο έπακρο το τεχνολογικό know-how της και χτυπά με το νέο PCX 125 ακριβώς στο κέντρο του στόχου…σήμερα!

 

http://img710.imageshack.us/img710/4818/73239126.jpg

 

Υβριδικά, ηλεκτροκίνητα, εναλλακτικά γενικώς. Σιγά – σιγά και σταδιακά, δίκυκλα αυτών των τύπων κάνουν την εμφάνιση τους, αλλά κατά γενική ομολογία, δεν μπορούν ακόμη να σταθούν ισάξια απέναντι στις συμβατικές, αλλά δοκιμασμένες λύσεις που όλοι γνωρίζουμε.

 

H Honda μπορεί να επενδύει σε αυτές τις νέες τεχνολογίες, γνωρίζει όμως παράλληλα ότι η ανάγκη για οικονομικά και ευέλικτα μέσα ατομικής μετακίνησης, είναι επίκαιρη όσο ποτέ στις μέρες μας και δεν πρόκειται απλώς να αποτελέσει ένα φαινόμενο του μέλλοντος.

 

Δεδομένων αυτών, το Big-H δημιούργησε το PCX 125, ένα scooter το οποίο αντί να αποτελέσει φορέα πειραματιστών που αποδίδουν αμφίβολα και κοστίζουν πολύ, χρησιμοποιεί την υπάρχουσα συμβατική τεχνολογία, «παντρεμένη» όμως με τεχνολογικές εφαρμογές που αναδεικνύουν όσο ποτέ την οικονομική λειτουργία.

 

Πως το πέτυχε αυτό η Honda; Συνδυαστικά!

 

http://img413.imageshack.us/img413/3146/41065969.jpg

 

ΟΔΗΓΟΥΜΕ

Αντί για εναλλακτικές «υποσχέσεις οικονομίας» που ζητούν πίστωση χρόνου μέχρι να τελειοποιηθούν και να είναι ανταγωνιστικές…αύριο, η Honda εκμεταλλεύεται στο έπακρο το τεχνολογικό know-how της και χτυπά με το νέο PCX 125 ακριβώς στο κέντρο του στόχου…σήμερα!

Υβριδικά, ηλεκτροκίνητα, εναλλακτικά γενικώς. Σιγά – σιγά και σταδιακά, δίκυκλα αυτών των τύπων κάνουν την εμφάνιση τους, αλλά κατά γενική ομολογία, δεν μπορούν ακόμη να σταθούν ισάξια απέναντι στις συμβατικές, αλλά δοκιμασμένες λύσεις που όλοι γνωρίζουμε.

 

H Honda μπορεί να επενδύει σε αυτές τις νέες τεχνολογίες, γνωρίζει όμως παράλληλα ότι η ανάγκη για οικονομικά και ευέλικτα μέσα ατομικής μετακίνησης, είναι επίκαιρη όσο ποτέ στις μέρες μας και δεν πρόκειται απλώς να αποτελέσει ένα φαινόμενο του μέλλοντος.

 

-Ψεκασμός. Ο τετράχρονος, μονοκύλινδρος, διβάλβιδος και υγρόψυκτος (ουφ…τα έγραψα όλα!) κινητήρας των 124,9 κ.εκ., τροφοδοτείται από ένα σύστημα ηλεκτρονικού ψεκασμού, που διαχειρίζεται άψογα μέχρι και το τελευταίο σταγονίδιο της βενζίνης. Το αποτέλεσμα είναι χαμηλή κατανάλωση και γεμάτη -όσο δεν περιμένεις σε καμία περίπτωση από ένα 4T 125άρι scooter- απόδοση, σε όλο το φάσμα της λειτουργία του κινητήρα!

 

-Idle Stop. Στη περίπτωση που το PCX 125 ακινητοποιηθεί για περισσότερα από τρία δευτερόλεπτα, ο κινητήρας σβήνει αυτόματα, ενώ εκκινεί άμεσα (πραγματικά άμεσα όμως!) στην συνέχεια, μόνο με το άνοιγμα του γκαζιού. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι στα φανάρια (γιατί δύσκολα να κολλήσεις με το PCX 125 στη κίνηση) γλιτώνει κανείς την άσκοπη σπατάλη της βενζίνης και αν αυτό σας φαίνεται ασήμαντο, αναλογιστείτε πόσο χρόνο περνάτε περιμένοντας το πράσινο, αθροιστικά, σε ετήσια βάση.

 

-ΑCG. Διαβάζοντας για το Idle Stop σύστημα, εύλογα μπορεί να αναρωτηθεί κανείς πόσες εκκινήσεις μπορεί να αντέξει μια μίζα. Στη περίπτωση του PCX 125 αυτό δεν μας ανησυχεί, γιατί δεν υπάρχει μίζα, ή μάλλον πιο σωστά, δεν υπάρχει η μίζα με τη κλασσική μορφή που την γνωρίζουμε. Η Honda τοποθέτησε στο PCX 125, ένα σύστημα που έκανε την παρθενική του εμφάνιση πάνω στο Zoomer, το ACG. To εν λόγω σύστημα επιφορτίζεται το ρόλο της μίζας και της γεννήτριας για το PCX, παράγοντας ρεύμα για το μπουζί και την φόρτιση της μπαταρίας. Έχει λιγότερες τριβές από τα κλασικά alternator, με αποτέλεσμα τη μικρότερη κατανάλωση, ενώ οι compact διαστάσεις του, μειώνουν συνολικά τον όγκο και το βάρος του κινητήρα.

 

http://img196.imageshack.us/img196/9493/92159034.jpg

 

-Κινητήρας…ψυγείο! Για να ακριβολογούμε, το σύστημα ψύξης του PCX 125 είναι ενσωματωμένο στον κινητήρα και βρίσκεται στη δεξιά πλευρά του scooter λίγο μπροστά από το ψαλίδι, στη βάση του κυλίνδρου. Εκτός από τις μαζεμένες διαστάσεις, η διάταξη αυτή δεν χρειάζεται σωληνώσεις και έτσι το βάρος μειώνεται ακόμη περισσότερο.

 

Συνδυαστικά όλα τα ανωτέρω λειτουργούν προς όφελος της οικονομίας στην κατανάλωση βενζίνης και αυτός δεν είναι απλώς ένας ισχυρισμός της Honda. Το διαπιστώσαμε και εμείς οδηγώντας το PCX 125 σε πραγματικές συνθήκες, που περιελάμβαναν «δικάβαλους» δρόμους ταχείας κυκλοφορίας, συνθήκες κυκλοφοριακού χάους στο κέντρο της πόλης, αλλά και «στύψιμο» στο γκάζι.

 

http://img651.imageshack.us/img651/3889/61631334.jpg

 

Πηγη:http://www.mototriti.gr/data/news/preview_news/81553.asp

 

Το περιμενω εδω και εναμιση μηνα αφου υπηρξαν καποια προβληματα με τον εκτελωνισμο τους.Εχθες με ειδοποιησαν οτι σημερα θα το παραλαβω.

Θα γραψω εντυπωσεις με την πρωτη ευκαιρια.

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

το ξανασκέφτηκα και λέω να πάω στην kawasaki er6n er6f για να μπω λίγω στο κλήμα γιατί δεν έχω οδηγήσει ποτέ μεγάλη μηχανή και καλύτερα να πάω σε normal άλογα. η z750 μου αρέσει αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να την οδηγήσω.η μετάβαση από μικρή σε μεγάλη μηχανή θέλει προσοχή...και δεν έχω και κανέναν με μεγάλη μηχανή να οδηγήσω....
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Φιλε το έχεις κάνει τούμπανο μοτερικά αλλά γιατί δεν κάνεις και κάτι από θέμα ομορφιάς?:O:blink:

 

από θέμα ομορφιάς έχεις ένα δίκιο,γιαυτό και έβγαλα τα αυτοκόλλητα

http://img256.imageshack.us/img256/2552/img1237ed.jpg

 

δεν είναι όμορφο? ας είναι μικρό....δύσκολα θα το αποχωριστώ...:love::*:baby:

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ sprinter125 και nexxon125 ποιο ειναι πιο γρηγορο??

μηδαμινη διαφορα! εσυ το μηχανακι γι'αυτο το λογο το θελεις :blink: :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι θελω να το πειραξω. το σπριντερ σηκωνει περισσοτερο πειραγμα νομιζω ε?

παρε honda για πειραγμα,απρε μοντελο παλιο και κανυο "πυραυλο".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επιτελους αυριο παω να παρω καινουρια μηχανη! Και ειμαι αναμεσα σε innova και address... Θα παρακαλουσα παιδια αν μπορει να μου πει καποιος που γνωριζει ποιο απο τα δυο ειναι καλυτερη επιλογη σε ολα τα θεματα δηλαδη αξιοπιστια, αποδοσεις, φθηνοτερων ανταλλακτικων κλπ....
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους αυριο παω να παρω καινουρια μηχανη! Και ειμαι αναμεσα σε innova και address... Θα παρακαλουσα παιδια αν μπορει να μου πει καποιος που γνωριζει ποιο απο τα δυο ειναι καλυτερη επιλογη σε ολα τα θεματα δηλαδη αξιοπιστια, αποδοσεις, φθηνοτερων ανταλλακτικων κλπ....

για μενα τα καλυτερα παπακια ειναι τα Honda! τωρα στην συγκεκριμενη περιπτωση σου λεω να παρεις το suzuki! αμα εχεις λεφτα θα σου λεγα να παρεις το kawasaki.αυτα ειναι οντως παπια σκυλια!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το καβασακι δεν μου αρεσει εμφανισιακα. Αλλα γιατι να παρω το σουζουκι αφου τα χοντα λες ειναι καλυτερα?
Link to comment
Share on other sites

Το καβασακι δεν μου αρεσει εμφανισιακα. Αλλα γιατι να παρω το σουζουκι αφου τα χοντα λες ειναι καλυτερα?

γιατι τα καινουργια honda ειναι πολυ κακες μοτοσυκλετες.ειδικα το ψεκαστο ειναι "προβληματικο".

το suzuki επειδη το εχω οδηγησει..και εχω παραδειγμα του κολλητου μου που το πηρε τον Ιανουαριο και σε 6 μηνες εχει κανει 97000 χλμ χωρις κανενα προβλημα.

τωρα το kawasaki ειναι 135 κυβικα αν θυμαμαι καλα..και ειναι πολυ ανωτερο απο το honda.

το ιννοβα ειναι μια πατατα..απ'οταν βγηκε αυτο..η αγορα γεμισε κινεζικα..:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω εχω address 2 χρονια το μηχανακι ειναι πολυ καλο και λιγο γκαζακι εχει και δεν καιει σταγονα αμα ξερεις να το πιγενεις,εχω κανει 24000χλμ μονο βενζινη μπουζι και λαδια θελει κανενα απολυτως προβλημα.βεβαια ειχαν προβλιμα στα σασμαν αλλα διορθοθηκε (αμα παρεις καινουργιο)και πανω απ ολα ειναι κουκλι!!!
Link to comment
Share on other sites

Νέο ήταν κάποτε.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

αποστολή : scooter αυτόματο σε λογική τιμή

 

 

Προυπόθεση : Αναλογία Τιμής / Ποιότητας ΚΑΙ μεγάλες ρόδες!

 

 

Ελεγα στην αρχή για fly 125. Αλλά εκτός του ότι ειναι ασχημουλικο, εχει και μικρές ρόδες και δε θέλω.

Μετα είδα το beverly ie αλλα κανει 3400 !

 

Μου λενε τωρα για kymco sportcity 150 (1880 €) αλλά δε ξέρω... κινέζικο?

 

 

Πείτε ρε παιδιά καμια γνώμη και εσείς

 

 

υγ. να εχει μεγάλες ρόδες γιατί στις μικρές δεν έχω πλέον εμπιστοσύνη

 

125 - 150 κε

και μέχρι 2000 € τιμή

:X
Link to comment
Share on other sites

μετά από ψάξιμο σε φορα κ στην αγορά κατέληξα σε KYMCO AGILITY 150.

Τρέχουν προσφορές αυτή την εποχή κ η διαφορά τιμής με το 125, δεν αξιζε.

για ρίξε μια ματιά κ στο http://www.moto-vinios.gr. από εκεί εγώ βρήκα την καλύτερη προσφορά κ εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδες σκευτομαι να παρω aprilia rs 125 και με προβλιματιζει το euro 3,εχω ακουσει οτι εχει 14 αλογα(το προηγουμενο μοντελο 32)και αν γινεται με καπιο τροπο να βγουνε οι κοφτες(αποδεδιγμενο)και αν αξιζει τον κοπο...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...