Jump to content

WiFi DSL modem


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kala re paidia einai dynaton olokliro e-shop na min exei ena WiFi ADSL modem gia DSL over ISDN ...?? :mad:

 

Giati exei mono gia DSL over PSTN ?? :wacko:

 

Eseis pio nomizete oti einai to kalytero WiFi modem gia DSL over ISDN (pou mporw na vrw stin Ellada)?? Ap'oti kserw o OTE stin perioxi mou exei SIEMENS kentro gia DSL prosvaseis (to lew mipws voithisei na apantithei i parapanw erwtisi)

 

Eyxaristw prokatavolika...:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

wireless modem router poly kalo....einai kai to OfficeConnect 11g ths 3com....me kwdiko montelou #CRWE754G72-B (einai annex-B dld. gia ISDN)....Shmeiwnw oti h 3com exei poly megalo onoma sta diktyaka proionta....mporeis na to breis apo ton pouliadh 'h na to paraggeileis mesw kapoiou synergath tou....sthn selida tou exei thlefwna o pouliadis...exei gyrw sta 130-140 Euro an den kanw lathos....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dathanassiou (22 Νοέ. 2004 , 18:47)

 

Kala re paidia einai dynaton olokliro e-shop na min exei ena WiFi ADSL modem gia DSL over ISDN ...?? :mad:

 

Giati exei mono gia DSL over PSTN ?? :wacko:

 

Eseis pio nomizete oti einai to kalytero WiFi modem gia DSL over ISDN (pou mporw na vrw stin Ellada)?? Ap'oti kserw o OTE stin perioxi mou exei SIEMENS kentro gia DSL prosvaseis (to lew mipws voithisei na apantithei i parapanw erwtisi)

 

Eyxaristw prokatavolika...:)

 

Για κοιτα και το LINKSYS WIRELESS-G ADSL GATEWAY WAG54G

 

Ταχύτητες μέχρι 54Mbps και συμβατότητα με 802.11b αν σε ενδιαφέρει

• Εσωτερικό ADSL Modem Annex A (Για PSTN γραμμή)

• Access Point συμβατό με 802.11g & 802.11b Wi-Fi, 2.4GHz

• Ταχύτητα μέχρι 54Mbps

• WEP 64/128bit & WPA

• Switch 4-Port 10/100Mbps

• Built-in DHCP Server

• Built-in Hardware Firewall

Ειπε ο Εβραιος να παει στο παζαρι και ηταν ημερα...............Σαββατο!!
Link to comment
Share on other sites

epishs mi koitas to zyxel 650HW mias kai hreiazetai mia epipleon karta (aparaithth kata tin antiproswpeia, kai apo osa symperana apo to internet) tin opoia fysika i elliniki antiproswpeia den fernei katholou. den mporw na katalabw giati fernei to modem mias kai hwris to wireless yparxei to antistoixo montelo tis zyxel 650H to opoio einai kai fthinotero.

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

Καταφερα να βρω το Zyxel Prestige 652HW για ISDN (Φανταζομαι θα υπαρχει και για PSTN) με την καρτα Wireless ετοιμη μεσα στην συσκευασία!

Αν ενδιαφερεται κανεις απο Θεσσαλονικη (οπου μενω) μπορει να μου πει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σε ολους!Αποφασισα και εγω να μπω στο "τριπακι" του ADSL και μετα απο διαβασμα στο forum θελω τα φωτα σας:

Ποιο εχει καταληξει η πλειοψηφια οτι ειναι το απολυτως καλυτερο WIFI ADSL MODEM-ROUTER OVER ISDN με firewall ?

Τι λετε για τα linksys ή τα levelone?

Δινω βαση στην απροσκοπτη λειτουργια του wi-fi αλλα και τη καλη εμβελεια διοτι τα pc απεχουν ενα οροφο!

 

O φιλος Οvelix προτεινε το Level One 3407B και το USR 9106.Το τελευταιο το εχει flashαρει κανεις να μας πει αν οντως δουλεψε μεσω ISDN?

Αλλες αποψεις?

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Iphone addicted!:D
Link to comment
Share on other sites

Mεταξύ linksys και level one έχουν καλύτερο όνομα τα δεύτερα. Αν πάντως θες το απολύτως καλύτερο και δε νοιάζεσαι για τα χρήματα δες τον Zyxel Prestige 652HW ή κανέναν Cisco (μιλάμε για πολλά λεφτά όμως).

Όσο για το flashάρισμα του US Robotics, δες εδώ: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=13445

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω!

Αρα με βλεπω προς το level one..

εχει ομως firewall??

Θα υπάρχει και κάποιο μοντέλο με firewall, αλλά δεν ξέρω περισσότερα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πολύ καλό δείχνει να είναι και το D-Link DSL-G664T (το οποίο παρεπιπτόντως γλυκοκοιτάζω :)) με παρόμοια χαρακτηριστικά με το Linksys που αναφέρθηκε πιο πάνω. Στο αμερικάνικο site της D-Link υπάρχει το DSL-G604T. Είναι ολόιδιο με το 664, απλώς είναι για PSTN. Διαφορετικά όποιος ξέρει γερμανικά πηγαίνει στο γερμανικό site της D-Link και βλέπει το 664 από εκεί...
There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Για που το θέλετε παίδες το WiFi?

Σας το λέω επειδή το έβαλα σπίτι μου και το ξήλωσα.

 

Και με γνώστες που μίλησα μου είπαν, οτι το καλωδιάκι (utp), ειναι το πιο αξιόπιστο, το wifi ειναι και εκείνες τις περιπτώσεις που δεν μπορει να φτάσει με τίποτα το καλώδιο.

Επίσης, αν δεν θέλετε να περνάτε καλώδια, και για σχετικά απλές εγκαταστάσεις συμφέρουν και τα ethernet over power, τα οποία και φτηνά είναι και καλές ταχύτητες έχουν (~15 mbps), και δεν τρώς ενα μάτσο μικροκυματική την ημέρα στο κεφάλι.

Link to comment
Share on other sites

Για που το θέλετε παίδες το WiFi?

Σας το λέω επειδή το έβαλα σπίτι μου και το ξήλωσα.

 

Προσωπικά σε εμένα η διαφορά είναι ένας όροφος και είναι πολύ δύσκολο για καλώδια....

 

...και δεν τρώς ενα μάτσο μικροκυματική την ημέρα στο κεφάλι.

 

Απ'οσο ξέρω η ισχύς είναι πολύ μικρότερη απ'ότι ενός κινητού. Αν θυμάμαι καλά το πολύ 200mW, οπότε δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα.

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σε εμένα η διαφορά είναι ένας όροφος και είναι πολύ δύσκολο για καλώδια....

Υπάρχει αυτό που είπα , ειναι πιο φτηνό, και σίγουρα πιο αξιόπιστο.

Εγώ όποτε άναβα τον φούρνο μικροκυμάτων, έπεφτε το link, και ήταν αρκετά σπαστικό. Θυμάμαι πόσες ώρες προσπαθούσα να στείλω 5 gb , απο τον έναν υπολογιστή στον άλλον.

 

Απ'οσο ξέρω η ισχύς είναι πολύ μικρότερη απ'ότι ενός κινητού. Αν θυμάμαι καλά το πολύ 200mW, οπότε δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα.

 

Κοίτα, είμαι ο τελευταίος που θα το παίξω τεχνοφοβικός.

Αλλά επειδή, κανείς δεν έχει πεί ακριβώς οτι η μικροκυματική ακτινοβολία ειναι ακίνδυνη (και δεν ειναι 200, ειναι max 100mW), δεν σημαίνει οτι μπορεις να την τρώς όλη μερα στην κεφάλα. Τι 2W του κινητού για 2 λεπτά, τι 100mW για 10 ώρες/ ημέρα.

Προς θεού , δεν λέω οτι θα βγάλουμε όλοι δεύτερο κεφάλι, αλλα όταν μπορεί ς να έχεις το μικρότερο EM exposure, γιατι να μην το κάνεις.

 

Τέσπα, κοιτάχτε και το power over ethernet, ειναι φτηνότερο και ευκολότερο στην εγκατάσταση. Εγώ με εναν wi-fi router 54mbps και δυο κάρτες 54mbps, δεν ειδα ποτέ πάνω απο 5mbps. Και αυτά χωρίς τοίχους κτλ.

Και όπως μου ειπαν παιδιά απο AWMN και άλλοι που ασχολούνται , πάνω απο 20 δεν πάει με τίποτα (έχετε υπ'οψιν οτι αυτά ειναι hubs, oxi switches, οσο πιο πολύ κάθεστε πάνω, τόσο μεγαλύτερο το μοίρασμα).

Link to comment
Share on other sites

Εχω wi-fi router και κάρτες PCMCIA σε δυο λαπ. Είναι μόνιμα στα 54 mbps (πραγματικά, έτσι? δοκιμασμένα) και ο μόνος λόγος που δεν είναι στα 108 ειναι κάποιες ασυμβατότητες επειδή δεν είναι ίδια μάρκα. Αν το ψάξω καλύτερα ίσως το ανεβάσω. Αλλά τα 54 είναι σίγουρα και μόνιμα.

 

Είσαι βέβαιος ότι είχες σετάρει σωστά τις κάρτες? Επίσης έχει πλάκα που φοβάσαι το ΕΜ των καρτών αλλά έχεις microwave :p Οι δύο πιο σίγουροι τρόποι να καταλήξεις με ψητά @@ είναι να στέκεσαι στη βάση των κεραιών ΚΤ και να έχεις microwave στο σπίτι σου :lol:

 

Όσο για αυτούς που "ξέρουν" ρώτησα σχετικά τον υπεύθυνο μηχανοργάνωσης εδώ στην εταιρία και είπε "καλώδιο, καλώδιο να βάλεις". Και πώς το εξήγησε? "Ε, άλλο πράμα το καλώδιο. Είναι αλλιώς. Σιγουριά". ΟΚ, μεγάλε είπα και αγόρασα το wireless router. Βέβαια περιφέρω δυο λάπτοπ (δικό μου και της καλής μου) σε όλο το σπίτι ανάλογα με το που μας γουσταρει κάθε φορά να γράφουμε. Καλώδια δεν θα βόλευαν.

 

συμφέρουν και τα ethernet over power, τα οποία και φτηνά είναι και καλές ταχύτητες έχουν (~15 mbps), .

 

15!! Δεν είναι typo, έτσι? Όταν μπορείς να έχεις 100mbps με LAN, 54 (ή 108) με Wi-Fi γιατί να διαλέξεις 15 για PoE?? Πρακτικά άχρηστο μια και σε πραγματική χρήση ΠΑΝΤΑ θα θες να μεταφερεις μεγαλα αρχεία από το ένα πισί στο άλλο.(Εκτός αν έχω καταλάβει λάθος τι θέλεις να πεις οπότε κρατώ μια επιφύλαξη. Προς το παρόν είμαι ήδη στο poweroverethernet.com για να δω τι παιζει).

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Εχω wi-fi router και κάρτες PCMCIA σε δυο λαπ. Είναι μόνιμα στα 54 mbps (πραγματικά, έτσι? δοκιμασμένα) και ο μόνος λόγος που δεν είναι στα 108 ειναι κάποιες ασυμβατότητες επειδή δεν είναι ίδια μάρκα. Αν το ψάξω καλύτερα ίσως το ανεβάσω. Αλλά τα 54 είναι σίγουρα και μόνιμα.

Αν εννοείς οτι δείχνουν οτι ειναι συνδεδεμένα στα 54mbps , χαίρω πολύ.

Αν μπορούσες να βάλεις εδώ ενα screenshot όπου το ένα pc , στέλνει στο άλλο με 54 θα σε παραδεχόμουν. Αλλα τι λέω, εφοσον δεν παίζεις ad-hoc και έχεις router το max που μπορεις να στείλεις ειναι 54mpbs / 2 = 27 mbps.

Δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά οτι δεν πάνε μέχρι εκεί, αλλά ένα screenshot θα μας πείσει.

 

Είσαι βέβαιος ότι είχες σετάρει σωστά τις κάρτες? Επίσης έχει πλάκα που φοβάσαι το ΕΜ των καρτών αλλά έχεις microwave :p Οι δύο πιο σίγουροι τρόποι να καταλήξεις με ψητά @@ είναι να στέκεσαι στη βάση των κεραιών ΚΤ και να έχεις microwave στο σπίτι σου :lol:

 

Duh!. Αποφεύγω να βρίσκομαι ταυτόγχρονα στον φούρνο μαζι με το φαί που ζεσταίνω.

 

Όσο για αυτούς που "ξέρουν" ρώτησα σχετικά τον υπεύθυνο μηχανοργάνωσης εδώ στην εταιρία και είπε "καλώδιο, καλώδιο να βάλεις". Και πώς το εξήγησε? "Ε, άλλο πράμα το καλώδιο. Είναι αλλιώς. Σιγουριά". ΟΚ, μεγάλε είπα και αγόρασα το wireless router. Βέβαια περιφέρω δυο λάπτοπ (δικό μου και της καλής μου) σε όλο το σπίτι ανάλογα με το που μας γουσταρει κάθε φορά να γράφουμε. Καλώδια δεν θα βόλευαν.

Εγώ απο την άλλη ρώτησα αρκετούς απο τους guru του AWMN.

Αν και αυτοι ΔΕΝ ξέρουν , τότε τι να πω.

 

15!! Δεν είναι typo, έτσι? Όταν μπορείς να έχεις 100mbps με LAN, 54 (ή 108) με Wi-Fi γιατί να διαλέξεις 15 για PoE?? Πρακτικά άχρηστο μια και σε πραγματική χρήση ΠΑΝΤΑ θα θες να μεταφερεις μεγαλα αρχεία από το ένα πισί στο άλλο.(Εκτός αν έχω καταλάβει λάθος τι θέλεις να πεις οπότε κρατώ μια επιφύλαξη. Προς το παρόν είμαι ήδη στο poweroverethernet.com για να δω τι παιζει).

 

Επειδή εγώ δεν πιστεύω με τίποτα οτι βλέπεις πάνω απο 15mpbs απο pc σε pc , περιμενω το screenshot σου.

 

Υ.Γ.

Με ένα πρόχειρο search που έκανα, βρήκα οτι η μέγιστη πραγματική ταχύτητα του g δεν ξεπερνάει τα 18mbps (και αυτά σε ιδανικές συνθήκες).

Για να δούμε το screenshot...

 

Edit:

Μάλλον έχω δίκιο:

1) http://www.microsoft.com/windowsxp/using/mce/expert/bowman_networkspeed.mspx

2)

http://www.techworld.com/mobility/features/index.cfm?featureid=641

 

The fact is that real Wi-Fi speeds, measured in terms of file transfers, have always been slower than the claimed data rate. This is because headers, handshakes and other overhead take up a substantial amount of the available bandwidth. Here are the real file transfer speeds I measured with each class of WLAN product:

 

* 802.11b, nominally 11 Mbit/s, actual throughput 4.5Mbit/s

* 802.11g, nominally 54 Mbit/s, actual throughput 18 Mbit/s

* Boosted G, nominally 108 Mbit/s or 125 Mbit/s, actual throughput 22 to 24 Mbit/s

 

Despite the shortfall, both models boost speeds well above 802.11g and they can be a boon to users who need to transfer large files from one computer to another wirelessly or to stream high-quality multimedia files.

 

Αν έφτιαχνες κάτι στο photoshop , μην το στείλεις.

Στην πραγματικότητα λοιπόν, θα είσαι πολύ τυχερός αν βλέπεις 9 απο pc se pc μέσω του router. Πώς σου φαίνονται τα 15 τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Πού ακριβώς βλέπεις το νούμερο της πραγματικής ταχύτητας (δεν γνωρίζω διότι μέχρι τώρα δεν χρειάστηκε και δεν με ένοιαξε να πείσω διάφορους δύσπιστους). Θα χρονομετρήσω ωστόσο μια μεταφορά για να πάρεις μια ιδέα. Αυτό που ξέρω είναι ότι από τότε που άλλαξα απο καλώδια σε wireless η ταχύτητα έχει πέσει μεν αλλά όχι τοοοοοσο πολύ όσο λες. Μεταφέρω συχνότατα μεγάλα αρχεία (700ΜΒ ως και 4GB) και αν είχε πέσει από τα 100mbps (που είχα) στα 18 θα το είχα ήδη πετάξει.

 

Ξαναρωτώ, εισαι βέβαιος ότι είχες στήσει σωστά το δίκτυο?

 

edit για το edit σου: Αν νομίζεις ότι με εξυπνάδες ("photoshop") θα βγεις από πάνω μην κουράζεσαι άλλο. Εξυπνάκηδες υπάρχουν πολλοί και έχω γνωρίσει πολλούς. Βαριέμαι.

 

Από τη στιγμή που το δίκτυό μου εργάζεται άψογα και με εξυπηρετεί δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσω πάλι στα καλώδια (αυτή ήταν και η αρχική μας διαφωνία). Από εκεί και πέρα ο καθένας επιλέγει σύμφωνα με τις ανάγκες του ή του λένε οι "γνώστες".

 

Επίσης μια και ψάχνεις βρες και το ονομαστικό 100mbps των καλωδίων πόσο είναι πραγματικα? Από περιέργεια ρωτάω...

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Πού ακριβώς βλέπεις το νούμερο της πραγματικής ταχύτητας (δεν γνωρίζω διότι μέχρι τώρα δεν χρειάστηκε και δεν με ένοιαξε να πείσω διάφορους δύσπιστους). Θα χρονομετρήσω ωστόσο μια μεταφορά για να πάρεις μια ιδέα. Αυτό που ξέρω είναι ότι από τότε που άλλαξα απο καλώδια σε wireless η ταχύτητα έχει πέσει μεν αλλά όχι τοοοοοσο πολύ όσο λες. Μεταφέρω συχνότατα μεγάλα αρχεία (700ΜΒ ως και 4GB) και αν είχε πέσει από τα 100mbps (που είχα) στα 18 θα το είχα ήδη πετάξει.

 

Ξαναρωτώ, εισαι βέβαιος ότι είχες στήσει σωστά το δίκτυο?

 

Τα λένε όλα τα μεγάλα sites, το λέει και η κυρα Microsoft. Did you RTFL?

Αν εξακολουθείς να πιστεύεις οτι εσύ εχεις καταφέρει να έχεις μεγαλύτερες ταχύτητες απο όοοοοολο τον κόσμο, δεν έχει νόημα η κουβέντα.

Συγγνώμη που ανακατεύτηκα και έψαξα κιόλας.

 

Υ.Γ Βάλε ενα αρχείο 4 gb απο το ένα laptop στο άλλο, πάτα alt-ctrl-delete (φαντάζομαι οτι 99% έχεις winXP), πήγαινε networking και πές μας network utilisation (καλύτερα στείλε ενα screen shot). Αν έχεις maximum πάνω 20 % (που ειναι 10 και κατι) , στείλτο στο Guiness γιατι θα είσαι ο πρώτος άνθρωπος που έπιασε τέτοια ταχύτητα με wi-fi.

 

Υ.Γ2 Επίσης, πρέπει να καταλάβεις οτι ταχύτητες ειναι ονομαστικές.

Όπως ποτέ δεν είχες 100 (καμια 80αριά και καλά θα ήσουν), τώρα δεν έχεις 54. Επίσης, όπως σου είπα και πριν , το wi-fi ειναι hub και οχι switch, που σημαίνει οτι στην καλύτερη περίπτωση θα πάς στα μισα για 2 nodes.

 

Κανενας AWMNας δεν υπάρχει ρε παιδιά εδω γύρω;

Link to comment
Share on other sites

Ούτε πιστεύω ούτε δεν πιστεύω. Για την ακρίβεια, χέστηκα. Έχω περάσει την ηλικία του "έχω πιο γρήγορο ποδήλατο/αμάξι/συνδεση/δίκτυο από σένα" και όταν θέλω να μάθω κάτι είναι εκείνο που θα κάνει καλύτερα τη δουλειά μου και όχι εκείνο που θα με βοηθήσει να κάνω screenshots για εξυπνάκηδες.

 

Τουτέστιν σου εξήγησα τι βλέπω εγώ. Ούτε μέτρησα ούτε είπα βάλτε με στο Γκίνες. Εντάξει, διασκεδαστικά τα ποστς σου αλλά κείμενα τέτοιου ύφους έγραφα εγώ στα 20 μου και τότε κυβερνούσε ακόμα ο Μητσοτάκης. If you know what I mean....

 

Τα σέβη μου...

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Ούτε πιστεύω ούτε δεν πιστεύω. Για την ακρίβεια, χέστηκα. Έχω περάσει την ηλικία του "έχω πιο γρήγορο ποδήλατο/αμάξι/συνδεση/δίκτυο από σένα" και όταν θέλω να μάθω κάτι είναι εκείνο που θα κάνει καλύτερα τη δουλειά μου και όχι εκείνο που θα με βοηθήσει να κάνω screenshots για εξυπνάκηδες.

 

Τουτέστιν σου εξήγησα τι βλέπω εγώ. Ούτε μέτρησα ούτε είπα βάλτε με στο Γκίνες. Εντάξει, διασκεδαστικά τα ποστς σου αλλά κείμενα τέτοιου ύφους έγραφα εγώ στα 20 μου και τότε κυβερνούσε ακόμα ο Μητσοτάκης. If you know what I mean....

 

Τα σέβη μου...

 

Αν και σπανίως συγκρατώ τα νεύρα μου , θα το κάνω.

Ποιος σου είπε να κάνουμε σύγκριση?

 

Καποιος ρώτησε να μάθει για adsl wi-fi και θεώρησα σωστό να του πώ οτι αυτά τα πράγματα δεν ειναι plug 'n' play, και οι ταχύτητες που βλέπεις δεν ειναι ονομαστικές.

 

Έδωσα και ενα εναλλακτική μέθοδο για αυτούς που ψάχνουν ένα τρόπο να στείλουν το dsl τους στο ξαδερφάκι τους απο κάτω και ψάχνουν να βρούν τρόπο.

 

Απο εκεί και πέρα, με έβγαλες τρείς φορές τρελό, λέγοντας με και εξυπνάκια (btw to photoshop ήταν αστείο).

 

For your information, είμαι Ηλ. Μηχανικός , όχι τοσο μικρός όσο νομίζεις, και επαγγελματίας με Α.Φ.Μ. Άλλη όρεξη δεν είχα να ασχολούμαι , ποιανού η σύνδεση ειναι γρηγορότερη.

 

Αν σε βολεύει η σύνδεση σου, καλά κάνεις και την έχεις και μην γυρίσεις στα καλώδια. Αυτός ήταν ο σκοπός του topic?

Το μόνο που ήθελα, ήταν να προειδοποιήσω αυτούς που δεν ξέρουν, να μην ψαρώνουν με τα 54mbps , και με τα πιάνει παντού κτλ.

Γιατι να πρέπει κάποιος να δώσει 100 euro για router και άλλα 100 κάρτες , όταν μπορεί με τα μισά να κάνει την δουλειά του και μάλιστα, και πιο γρήγορα, και καλύτερα, και χωρίς ιδαίτερες γνώσεις.

 

Θα ξέρω λοιπον, απο την επόμενη φορά, αν έχω κάποιο bit πληροφορίας που την απέκτησα μαθαίνοντας και παθαίνοντας να μην την μοιράζομαι για να μην παρεξηγηθεί η αφεντιά σας.

 

Υ.Γ Έχω μεγαλώσει σίγουρα.

2 χρόνια πριν θα είχα φάει ban ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...