Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα!Τελικα ποια Ρομ πλεον ειναι η "καλύτερη" η ποιο σταθερη απο τις περισσοτερες αποψεις

Ειχα μια Vibeu με την οποια ειχα θεματα με την μπαταρια μετα του 50% εφτανε στο 10% σε μια ωρα

Κ πλεον περασα την ΜΜ_1611_3-54-1_ROW CUOCO κ δεν βλεπει την καρτα μνημης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, έχω 2 κινητά ένα k50-t5 και k50-t3 η κάτι τέτοιο. Το φτηνό τέλος παντων. Κατέβασα από το ρωσικό φόρουμ την official multi s422 για k50-a40 . σήμερα που τα δοκιμασα δεν αντιμετωπισα κάποιο πρόβλημα και στις 2 συσκευές. Για κάποιους που ρώτησαν παλιοτερα το k50-t3 φαίνεται φθηνότερο σαν ποιότητα κατασκευής σαν κινητό . έχει κάποιες διαφορες. Θα δείξει ο χρόνος. Ή ερώτηση μου είναι γιατί κάποιος να παιδευεται με την κάθε ρομ του κάθε ιταλού και να μην έχει την official?

 

Τι εννοείς το k50-t3 φαίνεται φθηνότερο σαν ποιότητα κατασκευής.

Μπορείς να μας πεις λίγα πράγματα παραπάνω γιατί εγώ τα βλέπω τα ίδια ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το k50-t3s δουλευει στα ελληνικα δικτυα και παιρνει τις ιδιες roms?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι λέει ο φίλος πιο πάνω δουλεύει κανονικά.

Αυτό με την ποιότητα μου τα χάλασε λίγο αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τις διάφορες γιατί φαίνονται ακριβώς τα ίδια .

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς το k50-t3 φαίνεται φθηνότερο σαν ποιότητα κατασκευής.

Μπορείς να μας πεις λίγα πράγματα παραπάνω γιατί εγώ τα βλέπω τα ίδια ακριβώς.

 

Εγώ μίλησα πριν μερικές ημέρες με το vickmall στο chat και μου είπαν ότι τα K50-T5 και K50-T3S είναι ακριβώς ίδια. Οι μπάντες αλλάζουν, αλλά θα περάσουν την S205 και θα δουλεύει όπως και το Κ50-Τ5. Σε λίγες μέρες θα ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

και εγώ σ' αυτή έμεινα Slick 422, μετά από πολλούς πειραματισμούς με διάφορες rom και ένα imei restore.

Από τις καλύτερες που έχω βάλει και κρατήσει εδώ και αρκετό καιρό.

Πως την περασες;

Εκανες extract S422 TWRP zip στην μνημη του τηλεφωνου στο φακελο TWRP κ μετα recovery?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μίλησα πριν μερικές ημέρες με το vickmall στο chat και μου είπαν ότι τα K50-T5 και K50-T3S είναι ακριβώς ίδια. Οι μπάντες αλλάζουν, αλλά θα περάσουν την S205 και θα δουλεύει όπως και το Κ50-Τ5. Σε λίγες μέρες θα ξέρω...

 

Μολις παραλαβης ενημερωσε μας.

Link to comment
Share on other sites

Πως την περασες;

Εκανες extract S422 TWRP zip στην μνημη του τηλεφωνου στο φακελο TWRP κ μετα recovery?

τελικα ετσι την περασα

δεν μπορεις να αλλαξεις ηχο κλησης και να βαλεις καποιον δικο σου...

δεν δεχεται καρτα νομιζω ανω των 16 gb...

αυτααααααααα

Edited by Dionioann
Link to comment
Share on other sites

τελικα ετσι την περασα

δεν μπορεις να αλλαξεις ηχο κλησης και να βαλεις καποιον δικο σου...

δεν δεχεται καρτα νομιζω ανω των 16 gb...

αυτααααααααα

Εχω περασει την Official S422 και η καρτα που εχω ειναι μια samsung 64 Gb

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom προσπαθείς να βάλεις; Oι περισσότερες μπαίνουν μέσω twrp πλέον. Κατέβασε το root checker να δεις αν είσαι root

 

Ξεχασα να αναφερω την εκδοση που προσπαθω, ειναι η Official Full S422 ROW, την κατεβασα απο εδω http://www.needrom.com/download/full-official-s422-row/ και μεσα εχει ενα αρχειο pdf που παρολο που ειναι στα κινεζικα απο τις εικονες καταλαβαινω οτι πρωτα κανει εγκατασταση τον ΜΤ65xx Preloader οδηγο, μετα ανοιγει το flash_tool, ακριβως οτι περιγραφεις στον οδηγο σου.

Το κινητο μου δεν εχει root access.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να αναφερω την εκδοση που προσπαθω, ειναι η Official Full S422 ROW, την κατεβασα απο εδω http://www.needrom.com/download/full-official-s422-row/ και μεσα εχει ενα αρχειο pdf που παρολο που ειναι στα κινεζικα απο τις εικονες καταλαβαινω οτι πρωτα κανει εγκατασταση τον ΜΤ65xx Preloader οδηγο, μετα ανοιγει το flash_tool, ακριβως οτι περιγραφεις στον οδηγο σου.

Το κινητο μου δεν εχει root access.

 

Δοκίμασε να περάσεις τους drivers της Lenovo πρώτα. Και τσέκαρε αν είναι όλα επιλεγμένα οπως λένε οι οδηγίες .

Link to comment
Share on other sites

πριν από λίγο μου ήρθε ΟΤΑ αναβάθμιση σε s424 ROW από S422, αργότερα εντυπώσεις....

 

Περιμένουμε και ΙΤαλό να κάνει το αντίστοιχο release

Oι διορθώσεις είναι οι ακόλουθες

1 New firmware of the modem

2 Fixes Boot, Preloader…

3 Fixes WiFi

4 Fixes VR

5 Fixes setting mobile data

6 Fixes system errors and improved stability

 

Βασικό βλέπω τη διόρθωση των δεδομένων που ανοίγουν ακόμα και κλειστά μετά από reboot. Και αν κρίνω από το 2 ίσως πιο γρήγορα φόρτωμα που κάνει μια ώρα να ανοίξει, θα φανεί. Περιμένουμε ελληνικές εντυπώσεις από σένα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια απο τις καινουργιες recovery, που να παιρναει official rom 6.0 , οπως κατι παλιες?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος ουσιαστικος λογος να πας σε 6αρι?

 

Ναι, θελω να δοκιμασω την 6.0 official, χωρις να μπω στην διαδικασια αλαγης recovery, root κτλ

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Darth_Revan, τα καταφερα, πως ακριβως ουτε εγω καταλαβα αλλα εχω την 424 και μεχρι στιγμης δουλευει καλα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Darth_Revan, τα καταφερα, πως ακριβως ουτε εγω καταλαβα αλλα εχω την 424 και μεχρι στιγμης δουλευει καλα.

 

Να είσαι καλά φίλε μου.Πολλές φορές απο την βιασύνη και το αγχος μας παραβλέπουμε κάποια απλά πράγματα :) Χαίρομαι που σε βοήθησα πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι μιας και σκεφτομαι να παραγγειλω το κινητο απο vickmall στα 117$ , πρωτον αξιζει με τη λογικη να περασεις καποια ROM και να μη ξανασχοληθεις; μετα η οθονη αλλα και το WiFi σημα ειναι σε καλα επιπεδα και γενικα βγαζει προβληματα σαν κινητο και τελος αν υποστηριζει otg. Ευχαριστω για τον χρονο σας
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι μιας και σκεφτομαι να παραγγειλω το κινητο απο vickmall στα 117$ , πρωτον αξιζει με τη λογικη να περασεις καποια ROM και να μη ξανασχοληθεις; μετα η οθονη αλλα και το WiFi σημα ειναι σε καλα επιπεδα και γενικα βγαζει προβληματα σαν κινητο και τελος αν υποστηριζει otg. Ευχαριστω για τον χρονο σας

 

Αν ρωταγες ενα μηνα πριν θα σου ελεγα οχι. Τωρα πιστευω με την τελαυταια official row μπορεις να μην ασχοληθεις πια. η οθονη ειναι καταπληκτικη wifi πολυ καλο, otg φυσικα εχει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Στη διαδικασία των wipes απο TWRP Recovery 3.0.0.3 και συγκεκριμένα μετά απο Format Data μου έβγαζε μήνυμα οτι δεν μπορει να κάνει mount το system. Ψάχνοντας για λύση καταλήξαμε στη εγκατάσταση ROM μέσω SP flash tool. Επειδη στο παρελθόν η εμπειρία μου με το flash tool ήταν πονεμένη (λόγω win 8.1 64bit δεν φόρτωναν οι drivers ακόμα και μετά απο Disable Driver Signature) ξεκίνησα μετά φόβου. Χρησιμοποίησα τον τελευταίο LenovoUsbDriver_v1.1.13 https://drive.google.com/file/d/0B5oTMOqjH0_TSUc2VlZrM0dmNGM/view και την τελευταία έκδοση SP tool 5.1604 http://www.mediafire.com/download/y2jp55f98cjbhti/SP_Flash_Tool_v5.1604.zip. Πρός έκπληξη μου όλα δουλέψαν απροβλημάτιστα , εγκαταστάθηκε η νέα ROM και είμαστε έτοιμοι για το επόμενο Flashάρισμα...
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Σαν χτες ξεκινησε αυτο το πολυ χρησιμο νημα.Στο θεμα μας ομως.Εχω να κανω μια ερωτηση:στο es explorer στον αποθηκευτικο χωρο του κινητου(SD 0) μου βγαζει εναν φακελο clockdown mod τον οποιο οσες φορες και αν διεγραψα τον ξανα δημιουργει στο επομενο boot.Δεν εχει κατι μεσα αλλα αναρωτιεμαι τι να ειναι.Ξερει κανεις??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εβαλα και εγω την Official S422 με το flash_tool, εκανα και την αναβαθμιση σε S424, ολα καλα μεχρι εδω.

Προσπαθω να κανω root αλλα μεχρι τωρα τιποτα. Το καλο ειναι οτι βρηκα οτι χρειαζεται αλλα ειναι στην σελιδα "4pda" και ειναι στα ρωσικα. Το κακο ειναι οτι δεν ξερω ρωσικα για να γραφτω και να μπορω να κατεβασω αυτα που χρειαζεται.

Υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εβαλα και εγω την Official S422 με το flash_tool, εκανα και την αναβαθμιση σε S424, ολα καλα μεχρι εδω.

Προσπαθω να κανω root αλλα μεχρι τωρα τιποτα. Το καλο ειναι οτι βρηκα οτι χρειαζεται αλλα ειναι στην σελιδα "4pda" και ειναι στα ρωσικα. Το κακο ειναι οτι δεν ξερω ρωσικα για να γραφτω και να μπορω να κατεβασω αυτα που χρειαζεται.

Υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει?

Ευχαριστω.

 

Βαλε μεταφραση google απο ρωσικα σε αγγλικα (αν ξερεις αγγλικα)και θα γινει.Βεβαια θα εχει λιγα λαθη αλλα θα καταλαβεις πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε μεταφραση google απο ρωσικα σε αγγλικα (αν ξερεις αγγλικα)και θα γινει.Βεβαια θα εχει λιγα λαθη αλλα θα καταλαβεις πιστευω.

 

Το εκανα, φτανω μεχρι ενα σημειο που θελει πιστοποιηση οτι δεν ειμαι κομπιουτερ, εκει δεν τα μεταφερει τα ρωσικα το google και κολλαω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...