Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Να σας ρωτήσω κάτι. Έχω βάλει την SLICK s427 ROW και τις τελευταίες μέρες μου ήρθε αναβάθμιση για K3 Note K50a40_6.0_S433. Μπορώ να την κάνω χρησιμοποιώντας την TWRP v3.0.0.3 με την οποιία είχα βάλει την 427 ή πρέπει να φλασάρω την TWRP Version 3.0.2-6 για να περάσω την 433;

Ευχαριστώ.

Διαβάζοντας, ωστόσο, προσεκτικά ολόκληρο το νήμα στο xda διαπιστώνω ότι η εν λόγω ρομ δεν μπορεί να φλασαριστεί με TWRP παρά μόνον με flash tool.

Ας ελπίσουμε ότι σύντομα θα κυκλοφορήσει και σε TWRP flashable έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετυχε σε φιλο το προβλημα με την οθονη. Ειχε αναφερθει οτι Ελλαδα αλλαζει με 40 ευρω. Ξερει καποιος καταστηματα η ιδιωτες για την αλλαγη; Τη δικη μου που εφταιγα εγω για τη ζημια την αλλαξα μονος μου αλλα θα ηθελα να αποφυγω την ευθυνη για αλλον.
Link to comment
Share on other sites

Γειά παιδιά. Μπορεί να έχει ξανά υποθεί το συγκεκριμένο πρόβλημα αλλα οι σελίδες είναι πολλές και δεν μπορώ να τις διαβάσω όλες...

Έχω λοιπόν ένα θέμα με την ηχογράφηση στο Messenger του facebook..

Η φωνή μου αλλοιώνεται όταν στέλνω ηχητικό μήνυμα και ακούγομαι σαν τον Ταμπάκη....

Σε άλλα που δοκίμασα(viber, ηχογράφηση στο κινητό, εφαρμογές ηχογράφησης!) είναι οκ.. Ακούγεται μια χαρά..

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;;

Τι στο καλό μπορεί να φταίει;

Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;;

Edited by maraki_t
Link to comment
Share on other sites

και εμενα αλλοιωμενη ακουγεται στον messager αλλα δεν εχω βρει τι φταιει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εμενα αλλοιωμενη ακουγεται στον messager αλλα δεν εχω βρει τι φταιει...

 

Δε θα βρούμε λύση ποτέ....:cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Γειά παιδιά. Μπορεί να έχει ξανά υποθεί το συγκεκριμένο πρόβλημα αλλα οι σελίδες είναι πολλές και δεν μπορώ να τις διαβάσω όλες...

Έχω λοιπόν ένα θέμα με την ηχογράφηση στο Messenger του facebook..

Η φωνή μου αλλοιώνεται όταν στέλνω ηχητικό μήνυμα και ακούγομαι σαν τον Ταμπάκη....

Σε άλλα που δοκίμασα(viber, ηχογράφηση στο κινητό, εφαρμογές ηχογράφησης!) είναι οκ.. Ακούγεται μια χαρά..

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;;

Τι στο καλό μπορεί να φταίει;

Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;;

 

και εμενα αλλοιωμενη ακουγεται στον messager αλλα δεν εχω βρει τι φταιει...

 

Καλημέρα και στους 2. Ποιά έκδοση λειτουργικού έχετε ; .Αν είναι android 6 αυτό είναι το πρόβλημα. Σε android 5.1 παίζει μια χαρά. Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Η φωνή ακουγεται λες και έχεις καταπιεί ήλιον και παίζει και γρήγορα. Λογικά θα υπάρχει πρόβήμα σε εσας και στην λήψη βίντεο,θα ακούγεται θόρυβος...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!ειχες δικιο με το λειτουργικο,το android 6 φταιει.

εβαλα cuoco με 5,1και γραφεται κανονικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και στους 2. Ποιά έκδοση λειτουργικού έχετε ; .Αν είναι android 6 αυτό είναι το πρόβλημα. Σε android 5.1 παίζει μια χαρά. Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Η φωνή ακουγεται λες και έχεις καταπιεί ήλιον και παίζει και γρήγορα. Λογικά θα υπάρχει πρόβήμα σε εσας και στην λήψη βίντεο,θα ακούγεται θόρυβος...

 

Καλημέρα... Αndroid 6 εχω...:wacko::wacko:

Στη λήψη βίντεο δεν έχω πρόβλημα...

Αν περάσω android 5.1 θα λυθεί το πρόβλημα? :(:(

Ειναι πολύ ενοχλητικό....:wacko::wacko::wacko:

Σκέψου, ειχα ξεχασει οτι εχω θέμα και έστειλα σε έναν φίλο μου ηχογράφηση "Τα σκοινιά σου" του Παντέλου και ακουγόταν σαν τον Ταμπάκη μαζί με τα στρουμφ και είχαν καταπιεί και ήλιον....:cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πως γίνεται να βάλω στο κινητό να μπορούν να με παίρνουν 3 άτομα μόνο απο την λίστα επαφών μου;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Αndroid 6 εχω...:wacko::wacko:

Στη λήψη βίντεο δεν έχω πρόβλημα...

Αν περάσω android 5.1 θα λυθεί το πρόβλημα? :(:(

Ειναι πολύ ενοχλητικό....:wacko::wacko::wacko:

Σκέψου, ειχα ξεχασει οτι εχω θέμα και έστειλα σε έναν φίλο μου ηχογράφηση "Τα σκοινιά σου" του Παντέλου και ακουγόταν σαν τον Ταμπάκη μαζί με τα στρουμφ και είχαν καταπιεί και ήλιον....:cry::cry::cry::cry::cry:

 

Χαχα όπως βλέπεις από πάνω έτσι λύνεται το θέμα. Μόνο με 5.1 Android. Δυστυχώς με την 6.0 υπάρχει θέμα... Και εμένα στρουμφακι με έλεγε μία φίλη μου όταν έστελνα ηχογράφηση, έτσι ακουγομουν :-P

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά. Πως γίνεται να βάλω στο κινητό να μπορούν να με παίρνουν 3 άτομα μόνο απο την λίστα επαφών μου;

Ποια rom έχεις; Η vibeui και η row έχουν blacklist και βάζεις όποιους θες.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα όπως βλέπεις από πάνω έτσι λύνεται το θέμα. Μόνο με 5.1 Android. Δυστυχώς με την 6.0 υπάρχει θέμα... Και εμένα στρουμφακι με έλεγε μία φίλη μου όταν έστελνα ηχογράφηση, έτσι ακουγομουν :-P

 

Είμαι λίγο ασχετούλα!! Μπορείς να μου πεις πως θα αλλάξω android ;; Από play store?

Edited by maraki_t
Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο ασχετούλα!! Μπορείς να μου πεις πως θα αλλάξω android ;; Από play store?

 

Υπάρχει οδηγός στην πρώτη σελίδα. Αλλά αμα δεν ξέρεις από αυτά άστο καλύτερα

:-P

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 424 official και θέλω να περάσω με flash tool την 427 και να μη χάσω ότι έχω στο κινητό γίνεται;

Και στο flash tool > option > download έχει δύο κουτάκια και τα δύο τσεκαρισμενα ή μόνο το usb checksum?;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.Φιλος εχει την τελευταια 433 official και δεν μπορει να ανεβασει φωτογραφιες απο την εκθεση του κινητου στο facebook.Παλια μπορουσε,τωρα ομως βγαινει μηνυμα ''αποτυχιας''.Μπορειτε να βοηθησετε;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 424 official και θέλω να περάσω με flash tool την 427 και να μη χάσω ότι έχω στο κινητό γίνεται;

Και στο flash tool > option > download έχει δύο κουτάκια και τα δύο τσεκαρισμενα ή μόνο το usb checksum?;

 

θα επιλεξεις mota siu like, εαν το εχει, δεν ειναι σιγουρο οτι θα ξεκινησει σωστα ομως.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

παδια τα κουμπακια του κινητου δεν ειναι φωτιζομενα(για τα τρια κατω λεω)???

μολις το αγορασα γιαα αυτο ρωταω

Link to comment
Share on other sites

rom απο που κατεβαζετε? απο το xda?

επισης τι θα κερδισω με τις ρομ σε αυτην την συσκευη ?θελω να πω πως αυτη που πηρα εχει ελληνικη γλωσα και playstore.

μπορει καποιος να με ενημερωσει με δυο λογια γιατι με κινεζικο 2η φορα μπλεκω

Link to comment
Share on other sites

Και δεν τα εμαθες απο την πρωτη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξεκινα απο needrom.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά υπάρχει κάποιος που μπορεί να ανεβάσει ένα backup full nandroid απο lenovo k3 note για να μπορέσω διορθώσω το πρόβλημα του nvram και των imei γιατί τα έκανα format!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά υπάρχει κάποιος που μπορεί να ανεβάσει ένα backup full nandroid απο lenovo k3 note για να μπορέσω διορθώσω το πρόβλημα του nvram και των imei γιατί τα έκανα format!!!

Δε γίνεται αυτό που λες. Θα πρέπει να δημιουργήσεις μονος σου τα αρχεία με βάση το δικό σου imei & s/n. Στείλε μου πμ αν δε ξέρεις πώς να το κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Έχω στην κατοχή μου εδώ και μία εβδομάδα το κινητό.

Έχω διαβάσει 237 σελίδες.....

Πιθανόν να κουράσω αλλά έχω πρόβλημα με την εμφάνιση των επαφών. (σε κλήσεις & μηνύματα)

Έχω διαβάσει πιο πίσω για "Number match bits" αλλά δεν εμφανίζεται αυτή η επιλογή.

Είμαι λίγο άσχετος με τα κινητά, δεν το έχω πειράξει και δεν θέλω γιατί δεν το κατέχω.....

Φοράει το παρακάτω

vibeui_v3.0_1604_7.209.1_st_k50-t3s

 

Υπάρχει κάποια λύση ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. η ερώτηση που κάνω ίσως έχει απαντηθεί αλλά είναι τόσες πολλές οι σελίδες που καταλαβαίνετε!! αγόρασα το κινητό από ελληνικό κατάστημα και θέλω να μάθω αν κάποια στιγμή μπορέσω να αναβαθμίσω το σύστημα σε Android 6. θα έρθει μήνυμα ή πρέπει να μπω εγώ κάπου; το τηλέφωνο είναι άπειρα το από ρουταρισματα κλπ μιας και δεν το κατέχω το θέμα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...