Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Up + Down + Power. Οταν ανοιξει (γραψει Αndroid) αφηνεις το Power

 

Φίλε μου μου βγάζει μια οθόνη που έχει 2 επιλογές. Μια στα κινέζικα και μια γράφει English. Πατάω English και μετά άλλς 4. Πουθενά όμως δεν έχει την επιλογή WIPE να συνεχίσω. Τι κάνω λάθος;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Up και down και power ταυτόχρονα

 

Μήπως θέλει να προηγηθεί κάτι που δεν έχω κάνει. Ταυτόχρονα τα πατάω και πάντα βγάζει την οθόνη που σας είπα. Και μετά την οθόνη Lenovo-Recovery με επιλογές Restart - Instal Upgrade pack- Clear data - Shutdown

Edited by pdt
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θέλει να προηγηθεί κάτι που δεν έχω κάνει. Ταυτόχρονα τα πατάω και πάντα βγάζει την οθόνη που σας είπα. Και μετά την οθόνη Lenovo-Recovery με επιλογές Restart - Instal Upgrade pack- Clear data - Shutdown

Έχεις το γνήσιο recovery γιαυτό....βάλε twpr ....

 

Αυτή βγήκε χτες 28 και σήμερα υπάρχει νέα

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=56856

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις το γνήσιο recovery γιαυτό....βάλε twpr ....

 

Να ακολουθήσω αυτό δηλαδή;

 

http://forum.xda-developers.com/k3-note/general/sp-flash-tool-tutorial-to-install-twrp-t3346041

Edited by pdt
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.....πως μπορώ να κάνω τις εφαρμογές να αποθηκευτούν στην sd??

Ευχαριστώ!!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.....πως μπορώ να κάνω τις εφαρμογές να αποθηκευτούν στην sd??

Ευχαριστώ!!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Με ποια rom εισαι? Την ινδική row 424 :

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία βδομάδα τα κουμπιά κάτω home και το άλλο δεξιά σταμάτησαν να δουλεύουν.εχει τύχει σε κανέναν?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία βδομάδα τα κουμπιά κάτω home και το άλλο δεξιά σταμάτησαν να δουλεύουν.εχει τύχει σε κανέναν?

 

Μου έχει συμβεί αλλά σε οθόνη που είχα αντικαταστήσει αφου η αρχική έσπασε. Η λύση για την stable 16.04 από το notification bar ενεργοποίηση του wide touch (ευρεια κινηση αφής) και μετα εγώ είχα ρυθμίσει το διπλό χτύπο να γυρναει ένα βήμα πίσω και το παρατεταμένο στην κεντρικη οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Την 427

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν γίνεται πλέον αυτό σε android 6.0 . Είτε ενσωματώνεται η SD με την εσωτερική μνήμη και τα βλέπει σαν ένα χώρο με κρυπτογράφηση ή είναι μονο για βίντεο και φωτογραφίες η SD . Θα πρέπει να πας σε android 5.1 για να μπορείς να μεταφέρεις στην SD εφαρμογές κλπ.

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Εγω έχω την εργοαστασική ρομ που έχει έρθει απο το vickmall με κινεζιές, αλλά του έχω περάσει TWRP.

Μου έβγαλε επιλογή για αναβάθμιση σε s427 αλλα αφού κατεβάσω την αναβάθμιση και κάνω reboot μετά με βάζει στην TWRP. Δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνει αυτό και εννοείται οτι δεν γίνεται εγκατάσταση του update. Τι να κάνω; Υπάρχει καμια rom που να ειναι σταθερή και να μην χρειάζεται να βάζω κάθε τρεις και λίγο καινούργια rom.

 

Ευχαριστώ

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται πλέον αυτό σε android 6.0 . Είτε ενσωματώνεται η SD με την εσωτερική μνήμη και τα βλέπει σαν ένα χώρο με κρυπτογράφηση ή είναι μονο για βίντεο και φωτογραφίες η SD . Θα πρέπει να πας σε android 5.1 για να μπορείς να μεταφέρεις στην SD εφαρμογές κλπ.

Πως ενσωματώνεται ή sd με την εσωτερική μνήμη??

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή βγήκε χτες 28 και σήμερα υπάρχει νέα

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=56856

 

Δεν ανοιγει τιποτα φιλε μου?

Εχουμε καποιο αλλο λιγκ με την καινουργια ρομν του ιταλου,και αν την εχει δοκιμασεις ωστε να μας πεις εντυπωσεις

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πως ενσωματώνεται ή sd με την εσωτερική μνήμη??

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάνει φορματ και την ενσωματώνει με την εσωτερική μνήμη. Έτσι δουλεύει το android 6.0 .

 

 

 

http://unboxholics.com/stories/10064-ta-panta-gia-to-android-6-marshmallow

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Κάνει φορματ και την ενσωματώνει με την εσωτερική μνήμη. Έτσι δουλεύει το android 6.0 .

 

 

 

http://unboxholics.com/stories/10064-ta-panta-gia-to-android-6-marshmallow

Τις πέρασα χειροκίνητα....σε ευχαριστώ φίλε μου!!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είμαι με την slick 427 και πριν με την official 427 και πιο πριν με την 1611. Σε όλες είχα το εξής πρόβλημα:

Όταν υπερθερμένεται παρουσιάζει πρόβλημα η αφή. Δεν ανταποκρίνεται κυρίως στην πάνω αριστερή μεριά όπου και ζεματάει. Στο typing σε μερικά γράμματα θέλει να το πατίσεις 2-3 φορές. Φταίει το tempered , η οθόνη ή οι roms??

Link to comment
Share on other sites

Τις πέρασα χειροκίνητα....σε ευχαριστώ φίλε μου!!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην ήδη υπάρχουσα τις μετέφερες;

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με vickmall όπου και μου ζήτησαν, εκτός απο τις φωτογραφίες της οθόνης που τους είχα στείλει ήδη, φωτογραφίες έχοντας αφαιρέσει τη μπαταρία όπου φαίνεται το IMEI της συσκευής και το αυτοκολλητάκι τους.

Περιμένω απάντηση.

Αφού σας ευχαριστήσω για της γρήγορες απαντήσεις σας θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα.

Το κινητό φοράει androium.Αν μου πουν να το στείλω πίσω για αλλαγή πρέπει να φλασάρω την official?

Φοβάμαι μην επικαλεστούν την αλλαγή της rom για το πρόβλημα.

 

Δε θέλω να σπαμμάρω παιδιά απλά επειδή φοβάμαι πως θα χαθεί στις σελίδες το ξαναποστάρω

Link to comment
Share on other sites

πήρα από vickmall το lenovo k3 note k50-t5 με ελληνική γλώσσα μέσα.έκανα ενα update ota και μ γύρισε στην αγγλο/κινεζικη ρομ. προσπαθησα να περάσω άλλη μέσω adb αλλά μου έβγαζε fail:remote download for partition is not allowed. έψαξα κ βρήκα ότι έπρεπε να ξεκλειδώσει ο bootloader αλλά δεν μπόρεσα να το κανω.επίσης με το SP flashtool σταματούσε στο 49%.υπάρχει τρόπος να περάσω μια multilanguage rom οποιαδήποτε ισα για να έχω ελληνικά χωρίς να γίνει recovery ή root;
Link to comment
Share on other sites

πήρα από vickmall το lenovo k3 note k50-t5 με ελληνική γλώσσα μέσα.έκανα ενα update ota και μ γύρισε στην αγγλο/κινεζικη ρομ. προσπαθησα να περάσω άλλη μέσω adb αλλά μου έβγαζε fail:remote download for partition is not allowed. έψαξα κ βρήκα ότι έπρεπε να ξεκλειδώσει ο bootloader αλλά δεν μπόρεσα να το κανω.επίσης με το SP flashtool σταματούσε στο 49%.υπάρχει τρόπος να περάσω μια multilanguage rom οποιαδήποτε ισα για να έχω ελληνικά χωρίς να γίνει recovery ή root;

 

Να σου πω τι έκανα εγώ στη περίπτωση σου

1)Φλάσαρα μέσω flashtools το official firmware που κατέβασα απο εδώ. http://rootjunkysdl.com/files/?dir=Lenovo%20K3%20Note/Firmware

2)Έκανα root με Kingroot

3)Έκανα εγκατάσταση το Flashify απο Play Store

4)Εγκατέστησα TWRP μέσα απο Flashify

5)Φλάσαρα τη ρομ που ήθελα μέσω twrp

Link to comment
Share on other sites

όταν συνδέω το κινητό δεν κανει κάτι ενώ έχω βάλει κ το scatter μια χαρά...απλώς ανοίγει το κινητό. το flash tool μένει έτσι :(

 

απο ότι κατάλαβα μαλλον δεν αναγνωρίζει το κινητό γιατί όταν συνδέω το κινητό στον υπολογιστή κάνει τον ήχο από το usb αλλά τα windows ψάχνουν λογισμικό για το κινητό. καμια ιδέα;

Edited by papas3
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

όταν συνδέω το κινητό δεν κανει κάτι ενώ έχω βάλει κ το scatter μια χαρά...απλώς ανοίγει το κινητό. το flash tool μένει έτσι :(

 

απο ότι κατάλαβα μαλλον δεν αναγνωρίζει το κινητό γιατί όταν συνδέω το κινητό στον υπολογιστή κάνει τον ήχο από το usb αλλά τα windows ψάχνουν λογισμικό για το κινητό. καμια ιδέα;

Βάλε το κινητό σε meta mode πατώντας το volume down και το power και συνδεσε το στον υπολογιστή μέχρι να εγκαταστήσει τους drivers.. Μετά κλείσε το και δοκίμασε ξανά

 

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω το κινητο ενα χρονο απο την αρχη εχω περασει την ινδικη ρομ μετα την τελευταια αναβαθμιση σε 6.0 οταν φορτισει το κινητο και εχει 100 μπαταρια αμα του κανω επανεκινηση παει στο 47 τις εκατο ξερετε τη να συμβαινει ? ευχαριστω εκ των προτερων Edited by oasis_21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...