Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω έγραψα πριν απο μερικές μέρες πως το τ3ς φαίνεται ποιο φθηνό σαν κινητό και είναι έτσι. Αν τα βάλετε δίπλα διπλά απο την πλευρά της μπαταρίας και αφαιρέσετε την μπαταρία φαίνεται πως το τ3ς έχει ποιο "φθηνά" πλαστικά. Μου θήμησε η ποιότητα κατασκευής από UMI. Όσο αφορά της rom έβαλα την official K50a40_S422_160315_ROW και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με τις συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μια ερωτηση.στο lenovo k3 note γινεται με το πατημα του πληκτρου on-off μαζι με της εντασης να βγαζει φωτο οτι δειχνει στην οθονη;στο alcatel c9 που ειχα γινοταν.σαυτο δεν το κανει.υπαρχει καποια ρυθμιση;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μια ερωτηση.στο lenovo k3 note γινεται με το πατημα του πληκτρου on-off μαζι με της εντασης να βγαζει φωτο οτι δειχνει στην οθονη;στο alcatel c9 που ειχα γινοταν.σαυτο δεν το κανει.υπαρχει καποια ρυθμιση;

 

Δεν χρειάζεται, στο μενού που πέφτει από πάνω έχει ένα κουμπί στιγμιότυπο οθονης

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται, στο μενού που πέφτει από πάνω έχει ένα κουμπί στιγμιότυπο οθονης

οκ.το βρηκα.πατημενο το power με το πληκτρο εντασης (κατω) για λιγα δεπτερολεπτα και βγαζει την φωτο.απο αυτο που λες εσυ μπορεις να επιλεξεις ενα κομματι της φωτο η ολοκληρη

Link to comment
Share on other sites

όντως είχα ενεργοποιημενο το κουμπί που είπες στο προσβασιμοτητα. για το δίκτυο τι να πω; μένω Πέραμα γυρνώ παντού και δεν έχω δει ακόμα 4g. θα κάνω μια βόλτα στην wind αύριο.
Link to comment
Share on other sites

Λιγη βοηθεια παραπανω.Δηλαδη τι πρεπει να κανω για να ειμαι root?? Εχω 1604 official αναβαθμηση απο 1520 official.Τι πρεπει να κανω τωρα??

 

Τον οδηγό στην πρώτη σελίδα τον κοίταξες καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ρομ VIBEUI_V2.5_1512_5.495.1_ST_K50-T5 από τότε που αγόρασα το κινητό από το γεαρμπεστ αλλά τώρα τελευταία έχει άρχισε και κολάι λίγο και θέλω να την αλλάξω και να βάλω κάτι οφισιαλ. Έβλεπα πώς η περισσότερη λέγατε για την σ422 αυτή έχει καλή μετάφραση στα ελληνικά και τα κινέζικα υπάρχον ακόμα: Τέλος ήθελα να ρωτήσω αν είναι να το κάνω σε σ422 πρέπει να κάνω το κινητό κάποια αναβάθμιση (δεν ξέρω και πολλά) η πρέπει να κατεβάσω τίποτα μέσω του νεεντρομς:::::
Link to comment
Share on other sites

Τον οδηγό στην πρώτη σελίδα τον κοίταξες καθόλου;

 

Ναι αλλα δεν καταλαβα ακρυβως τι πρεπει να κανω.CWM η TWRP?? Και βασικα τι ειναι αυτο που θα μου δωσει root permission??

Edited by pcGamer2015
Link to comment
Share on other sites

Έχω την ρομ VIBEUI_V2.5_1512_5.495.1_ST_K50-T5 από τότε που αγόρασα το κινητό από το γεαρμπεστ αλλά τώρα τελευταία έχει άρχισε και κολάι λίγο και θέλω να την αλλάξω και να βάλω κάτι οφισιαλ. Έβλεπα πώς η περισσότερη λέγατε για την σ422 αυτή έχει καλή μετάφραση στα ελληνικά και τα κινέζικα υπάρχον ακόμα: Τέλος ήθελα να ρωτήσω αν είναι να το κάνω σε σ422 πρέπει να κάνω το κινητό κάποια αναβάθμιση (δεν ξέρω και πολλά) η πρέπει να κατεβάσω τίποτα μέσω του νεεντρομς:::::

 

Η s422 ειναι official multilanguage και ΔΕΝ εχει κινεζιες μεσα της, ολες αυτες που σας τα στελνουν τα κινεζομαγαζα ειναι μαγειρεμενες εκδοσεις. Οσο το πως πρεπει να την περασεις ειναι πολυ απλο, με flashtools, αλλα ειναι μια διαδικασια που αν παει κατι στραβα πρεπει να εχεις γνωσεις για το πως θα επαναφερεις το κινητο.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν καταλαβα ακρυβως τι πρεπει να κανω.CWM η TWRP?? Και βασικα τι ειναι αυτο που θα μου δωσει root permission??

 

Twrp θα βάλεις την τελευταία έκδοση. Αυτό που θα σου δώσει root είναι το supersu.

Link to comment
Share on other sites

Twrp θα βάλεις την τελευταία έκδοση. Αυτό που θα σου δώσει root είναι το supersu.

 

SuperSU δεν μπορω να εγκαταστησω με cwm?? Λογικα μπορω.Τι διαφορα θα εχει αν το εγκαταστησω με twrp??

Link to comment
Share on other sites

Η s422 ειναι official multilanguage και ΔΕΝ εχει κινεζιες μεσα της, ολες αυτες που σας τα στελνουν τα κινεζομαγαζα ειναι μαγειρεμενες εκδοσεις. Οσο το πως πρεπει να την περασεις ειναι πολυ απλο, με flashtools, αλλα ειναι μια διαδικασια που αν παει κατι στραβα πρεπει να εχεις γνωσεις για το πως θα επαναφερεις το κινητο.

 

πια από της δυο ρομ να βάλω?

 

http://www.needrom.com/download/ota-update-s422-to-s424/

 

http://www.needrom.com/download/full-official-s422-row/

Link to comment
Share on other sites

SuperSU δεν μπορω να εγκαταστησω με cwm?? Λογικα μπορω.Τι διαφορα θα εχει αν το εγκαταστησω με twrp??

 

Δεν θα έχει διαφορά στην εγκατάσταση αλλά το twrp ειναι καλύτερο και φλασαρεις όλες τις τελευταίες rom. Το cwm είναι παλιό πλέον.

Link to comment
Share on other sites

 

Επειδη τα περασα προσφατα, ειναι διαφορετικα πραγματα, το s422 ειναι πληρη rom, θα σου περασει μια αγγλοκεντρικη rom χωρις κινεζικες σαχλαμαρες. Το s422_to_s424 ειναι αναβαθμιση του παραπανω, το παει ενα βημα παραπερα, δεν ξερω τι διαφορα εχει, τα εκανα μαζι.

Με μια προταση, πρωτα το s422 και μετα το s422_to_s424.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι με τις επαφες στο viber. Δεν μου τις εμφανιζει....ξερετε κατι ? Ευχαριστω....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχει διαφορά στην εγκατάσταση αλλά το twrp ειναι καλύτερο και φλασαρεις όλες τις τελευταίες rom. Το cwm είναι παλιό πλέον.

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σέ κάποιον να μην φορτίζει τό κινητό παρά μόνο όταν είναι κλειστό? Επίσης δεν συνδέεται μέ του υπολογιστή. Φορά τήν cyanogen mode.Εδώ και 2μηνες δουλεύε ρολόι και το έκανε ξαφνικά. Κάθε βοήθεια δεκτή. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σέ κάποιον να μην φορτίζει τό κινητό παρά μόνο όταν είναι κλειστό? Επίσης δεν συνδέεται μέ του υπολογιστή. Φορά τήν cyanogen mode.Εδώ και 2μηνες δουλεύε ρολόι και το έκανε ξαφνικά. Κάθε βοήθεια δεκτή. Ευχαριστώ.

 

Το είχα πάθει και εγώ. Στη δική μου περίπτωση έπαθε ζημιά το partition της Nvram.

Εκανα restore ενα προηγούμενο FULL backup και διορθώθηκε.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα μέ τό restore αλλά έχω σβήσει τήν παλιά Ρομ καί δεν μου τήν περνά. Δοκιμασα να ξανά περάσω την ίδια πού φοράει αλλά το πρόβλημα παρέμεινε. Κάποια άλλη λύση?
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα μέ τό restore αλλά έχω σβήσει τήν παλιά Ρομ καί δεν μου τήν περνά. Δοκιμασα να ξανά περάσω την ίδια πού φοράει αλλά το πρόβλημα παρέμεινε. Κάποια άλλη λύση?

 

Αν δοκιμαζες να περασεις αλλη ρομ.Κατα προτιμηση καποια official.

Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμαζες να περασεις αλλη ρομ.Κατα προτιμηση καποια official.

 

Αυτό θέλω αλλά δεν ξέρω πως νά τήν περάσω στο κινητό αφού δέ τό βλέπει ό υπολογιστής

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλω αλλά δεν ξέρω πως νά τήν περάσω στο κινητό αφού δέ τό βλέπει ό υπολογιστής

Κατέβασε την κατευθείαν από το κινητό....

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μια ερώτηση. Η εσωτερική μνήμη (16GB) είναι μονοκόμματη για εφαρμογές/αρχεία ή είναι σπασμένη σε partitions όπως πχ του zte v5 red bull?

Το σκέφτομαι για αγορά από vickmall την έκδοση td που την φλασάρουν και γίνεται lte και παίζει κανονικά εδώ το 4G :)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου τρέχει την slick 1613 row. Γνωρίζει κάποιος, ποιό θέμα διαλέγουμε στο lock screen για να βλέπουμε ειδοποιήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...