Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχει κανενας προβλημα με το wifi? Πηρα το τηλεφωνο απο minideal τον Ιούνιο το wifi δούλευε κανονικα και μόλις το έκλεισα εδώ και ένα μήνα σταμάτησε να λειτουργεί. Έκανα flash πολλές rom μέχρι και αλλά τίποτα. Το τηλ δε το έxω root.

Να σημειώσω ότι ούτε το Bluetooth Δουλευει αλλά αναβοσβήνει μόνο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειμαι στην vibeui 1535 δεν εχει snapit

 

Πως δεν έχει. Για δες εμένα.

https://www.dropbox.com/s/uu6a28ue5gkwtb7/Screenshot_2015-09-27-01-06-51-541.jpeg?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Ετοίμασε το flash tools για να περάσεις ότι θες να περάσεις και πάτα download. Βγάλε την μπαταρία από το κινητό τελείως και σύνδεσέ το στον υπολογιστή. Περίμενε 5 δευτερόλεπτα και βάλε την μπαταρία στο κινητό (ενώ είναι ακόμα συνδεδεμένο). θα πρέπει να στο αναγνωρίσει σε εκείνη τη φάση και να αρχίσει την εγκατάσταση.

 

ούτε με αυτόν τον τρόπο γίνεται κάτι ενώ έχω οδηγούς και τα πάντα συνεχεια το κινητό στην usb συνδέεται και αποσυνδέεται

Link to comment
Share on other sites

ούτε με αυτόν τον τρόπο γίνεται κάτι ενώ έχω οδηγούς και τα πάντα συνεχεια το κινητό στην usb συνδέεται και αποσυνδέεται

 

Δοκίμασε να αλλάξεις USB θύρα, καλώδιο ακόμα και PC και κάνε την ίδια διαδικασία με flash tools

Link to comment
Share on other sites

[Παιδια εχει κανενας προβλημα με το wifi? Πηρα το τηλεφωνο απο minideal τον Ιούνιο το wifi δούλευε κανονικα και μόλις το έκλεισα εδώ και ένα μήνα σταμάτησε να λειτουργεί. Έκανα flash πολλές rom μέχρι και αλλά τίποτα. Το τηλ δε το έxω root.

Να σημειώσω ότι ούτε το Bluetooth Δουλευει αλλά αναβοσβήνει μόνο

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σημερα μου εσπασε η οθονη δυστυχως μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω?Υπαρχει καποιος εδω απο Αθηνα να το φτιαχνει η να την παραγγειλω απο εξω?Αν ειναι να την παραγγειλω απο εξω ξερετε κανενα καταστημα?
Link to comment
Share on other sites

 

PS. Το πρόβλημα που είχα με το αριστερό μέρος της οθόνης του κινητού (δεν ανταποκρίνονταν) αποκαταστάθηκε με αλλαγή digitizer και οθόνης (πάνε μαζί) από τον Σταύρο του καταστήματος ΔΙΚΑΡΤΟ. Μου τον είχε προτείνει κάποιος φίλος από δω μέσα και όντως ο άνθρωπος με εξυπηρέτησε πλήρως.

 

Κανω παραθεση το ποστ του φιλου για αλλαγη της οθονης στο δικαρτο. Αν θελει ο bionic ας μας πει λεπτομερειες για να ξερουμε το κοστος σε περιπτωση ατυχηματος

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα τη carbon 2.5.

Παει αρκετα καλα.Ειναι λιγο διαφορετικη απο τις αλλες και λειπουν καποια πραγματα που παλαιοτερες εκδοσεις ειχαν αλλα οχι τιποτα τρομερα.

Απο μπαταρια οταν το χρησιμοποιεις ,νορμαλ πραγματα.οταν το αφηνεις στην ησυχια του,δυστυχως πινει τον αμπακο.

Το αφησα το βραδυ με καμια 30κατι% και το ανοιξα το πρωι με 15%.

Με την 1.4 του ιταλου ολο το βραδυ ζητημα να εχανε 2%.

Η τελευταια του ιταλου ποια ειναι,να της ριξω μια δοκιμη?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η carbon 2.5 αν και εντόπισα κάποια θεματάκια, όπως:

1. Όταν τερματίζει μια κλήση μου σβήνει στο καπάκι η οθόνη και πρέπει να την ανοίξω από το κουμπί για να δω αν τερμάτισε η κλήση.

2. Δεν έχει πολλές επιλογές για ήχους στις ρυθμίσεις όπως επιλογή ήχου μηνυμάτων και ένταση αυτών κτλ (εκτός και αν δεν το έχω βρει αν και το έψαξα).

3. Δεν μπορώ να βάλω φωτογραφίες στις επαφές (εκτός και αν δεν το έχω βρει αν και το έψαξα).

4. Το GPS όντως μπορεί να αργεί να κλειδώσει και ίσως χάνει και λίγο το σήμα και επανέρχεται. Ίσως...

Κατά τα άλλα η ROM πετάει! Αυτά.

1. Εγώ έχω ενεργοποιήσει το settings->accesibility->power button ends call και όταν τελειώνω μια κλήση πατάω το power button και ξέρω ότι έκλεισε.

2. Στο settings->sound & notification έχει 4 έτοιμα προφίλ όπου το πρώτο (normal) το τροποποιείς πατώντας στο γρανάζι δεξιά και εκεί ρυθμίζεις ένταση και ήχους κλήσης, ειδοποιήσεων κλπ. Τα άλλα 3 προφίλ είναι φιξ αλλά αν πατήσεις το soft button του μενού σου εμφανίζει επιλογή add profil όπου φτιάχνεις δικό σου προφίλ όπως θες. Για μηνύματα συνήθως μπορείς να βάλεις ξεχωριστό ήχο μέσα από τα settings των εφαρμογών. Πχ αν έχεις textra ή chomps sms ξέρω ότι σίγουρα έχουν επιλογή ήχου μηνύματος.

 

Οσο αφορα τη carbon 2.5.

Παει αρκετα καλα.Ειναι λιγο διαφορετικη απο τις αλλες και λειπουν καποια πραγματα που παλαιοτερες εκδοσεις ειχαν αλλα οχι τιποτα τρομερα.

Απο μπαταρια οταν το χρησιμοποιεις ,νορμαλ πραγματα.οταν το αφηνεις στην ησυχια του,δυστυχως πινει τον αμπακο.

Το αφησα το βραδυ με καμια 30κατι% και το ανοιξα το πρωι με 15%.

Πιστεύω ότι κάποια εφαρμογή σου την κάνει τη ζημιά. Ή το synchronization αν έχεις βάλει πχ να ανανεώνεται ο καιρός κάθε 1 ώρα κλπ. Εγώ όπως το αφήνω το βράδυ έτσι το βρίσκω το πρωί. Χάνει 1%, ούτε καν 2. Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις USB θύρα, καλώδιο ακόμα και PC και κάνε την ίδια διαδικασία με flash tools

όλα αυτά τα έχω δοκιμάσει αλλά τίποτα δεν αλλάζει συνέχεια μου κάνει αποσυνδέσεις.

και σήμερα το πρωί μόλις ξύπνησα (αλλο κινητο) το κ3 note δεν ανταποκρινόταν έβγαλα μπαταρία το πατώ να ανοίξει κάνει δόνηση και μετά τίποτα η οθόνη δεν δίχνει τίποτα όταν το συνδέω στο pc ανάβει το λαμπάκι, σε αναμονή να του περάσω άλλη rom με flash tool

αν ακολουθήσω αυτό τον τρόπο θα είμαι οκ με το κινητό? http://www.cyberkey.in/how-to-install-stock-rom-on-lenovo-k3-note-row-version/

στην επιλογή για Option” tab, go to “Download”, and put a “tick” in the “DA DL All with Checksum μου έχει 2 επιλογές DA DL All with Checksum usb or storage

την usb επιλέγω εγώ???

Edited by dimitris_1987
Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλαξα οθόνη και digitizer (πάνε μαζί) από το κατάστημα ΔΙΚΑΡΤΟ στην Αθήνα. Τους έστειλα email (υπάρχει ατη σελέδα τους) και μου απάντησε ο Σταύρος ο οποίος μου άλλαξε και την οθόνη. Σύνολο 50 € (40 η οθόνη και 10 η εργασία) τα οποία μαζί με την εργασία θεωρώ πως είναι καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε την κάμερα της lenovo (Snapit) για να τραβάς σε 1080p. Το λινκ το έδωσα στην προηγούμενη σελίδα.

Για να αδειάζει η μνήμη δεν έχει κουμπί αλλα μπορείς να το κάνεις με το gravity box. Το έκανε ο psarogen (σελ.348, ποστ 5216), δες screenshot:

http://i.imgur.com/MrV4qv1.png

 

Το snapit το έβαλα από το σωστό link που έδωσε ένας φίλος εδώ, μαζί με το gallery αλλά μου κάνει freeze όταν το γυρνάω στην μπροστινή κάμερα. Κάποιος άλλος με παρόμοιο πρόβλημα;;;

Link to comment
Share on other sites

 

Το snapit το έβαλα από το σωστό link που έδωσε ένας φίλος εδώ, μαζί με το gallery αλλά μου κάνει freeze όταν το γυρνάω στην μπροστινή κάμερα. Κάποιος άλλος με παρόμοιο πρόβλημα;;;

 

και σε εμενα το ιδιο

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

1. Εγώ έχω ενεργοποιήσει το settings->accesibility->power button ends call και όταν τελειώνω μια κλήση πατάω το power button και ξέρω ότι έκλεισε.

 

Το σωστό path σε vibe roms είναι: settings -> call settings -> accessibility settings -> power button ends call

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσον αφορά την οθόνη επειδή βλέπω πολλούς που έχουν πρόβλημα όπως και εγώ (σπασμένη οθόνη)

Η οθόνη λοιπόν έχει 30 ευρό για αγορά από Ε-bay ( http://www.ebay.com/itm/161749856436?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT ) (εγώ του έκανα offer στα 25 ευρό και το δέχτηκε)

Μπορώ να επιβεβαιώσω την ποιότητα της γιατί εδώ και μια βδομάδα αυτή έχω στο κινητό και την άλλαξα μόνος μου. (Να σημειώσω ότι ήταν η πρώτη μου φορά που άλλαζα οθόνη)

Μου πήρε περίπου μια ωρα και αυτα τα βιντεο με βοήθησαν πολυ:

Αποσυναρμολογιση Κ3 ΝΟΤΕ: https://www.youtube.com/watch?v=5e_TNIAVnAQ

Αλλαγη οθονης:

Link to comment
Share on other sites

Στην carbon 2.5 δυστυχως το gps με το glonassfix ειναι πρακτικα αχρηστο.

Το δοκιμασα σημερα στο αυτοκινητο,κλειδωνει και ενω εισαι ακινητος και εχει ακριβεια 3 μετρα,εν κινησει παει στα 25 μετρα.αρα και δειχνει οτι να ναι.

Θα βαλω την 2 που δε το εχει περασμενο.ελπιζω στην 3 να μη το βαλει η να εχει μια επιλογη η το καλυτερο θα ειναι να φτιαξουν αυτο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα καπου οτι μεσω ενα μενου εχει επιλογη για να απενεργοποιηθουν οι δορυφοροι απο glonass.

Ξερουμε ποιο μενου ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα lenovo k3 note το οποιο στην αρχη υποστιριζε play store και δουλευε μια χαρα και μετα απο μια αναβαθμιση αρχιζε να τα παιζει δεν δουλευε το playstore και του εκανα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις και μετα δεν ειχε μενου μου ειχε μια αρχικη οθονη η οποια μου εδειχνε την ωρα και τιποτα αλλο και το πηγα σε εναν και μου περασε ενα λογισμικο να το πω δεν ξερω και μου περασε κατι κινεζικες εφαρμογες και το playstore δεν επεζαι και δεν δουλευε σωστα το κινητο και το εχω αφησει ετσι ψαχνωμαι αλλα τιποτα σας παρακαλω οποιος γνωριζει τι πρεπει να κανω ας μου το πει γιατι τσαμπα τα 160 ευρο!!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι.εδω και 4-5 μερες περασα την ROM του ιταλου...οι εντυπωσεις μου ειναι πολυ καλες...δεν κολαει,παει σφαιρα και η μπαταρια του κινητου πηρε τα πανω της...υπαρχουν μερικα θεματακια περισσοτερο προγραμματων παρα της ROM και θα ηθελα την βοηθεια σας..

στα μηνυματα μου βγαζει μπροστα το +30 με αποτελεσμα να μην φενετε το ονομα του αποστολεα οταν αυτος υπαρχει στις επαφες μας....

με την καμερα εχω ενα θεμα στον χαμηλο φωτισμο.διαβασα οτι εβαλε ενας φιλος το snapit...εμενα το εχει η rom αλλα δεν υπαρχουν ριθμισεις αναλυσης και φωτισμου...

η rom του ιταλου που εχω VIBEUI_V2.5_1522_7.162.1_DEV_K50-T5_cuoco92 ειναι η τελευταια η χρειαζεται update και πως γινετε???

καποιες φορες μου γραφει οτι η εφαρμογη ριθμισεις εχει σταματισει..τι παιζει με αυτο το προβλημα!!!!!!!!!!!

σας ευχαριστω Υ.Γ 5 μερες διαβαζω μεσα στις σελιδες για τα προβληματα κι οταν χρειαστικε να βρω τις σιγκεκριμενες σελιδες τις εχασα....:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα την αποψή σας για το gps του k3 note... μου είναι απαραίτητο και θα δουλευτεί με sygic... κλειδώνει γρήγορα; παρουσιάζει drops κατά την πλοήγηση; με λίγα λογια είναι καλό το reception ή πάμε για άλλα;

 

ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα την αποψή σας για το gps του k3 note... μου είναι απαραίτητο και θα δουλευτεί με sygic... κλειδώνει γρήγορα; παρουσιάζει drops κατά την πλοήγηση; με λίγα λογια είναι καλό το reception ή πάμε για άλλα;

 

ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

Με την 1535ST που φοράω στο δικό μου, το sygic πάει σφαίρα, βρίσκει στίγμα ταχύτατα και μέχρι τώρα δεν έχω βρει "ατέλειες" στην πλοήγηση.

Βέβαια το sygic το έχω αγοράσει...

Link to comment
Share on other sites

Και άλλο θεματάκι με την 2,5. Συνδέοντας το με pc (win 10) μου βγάζει ότι το android media service κάτι has stoped. Και δεν το βλέπω στο pc. Το αντιμετώπισε κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...