Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε έτοιμο ρουταρισμένο από Κίνα, εγώ μόνο πέρασα cwm και rom.

 

Τώρα που το είπες νομίζω κι εμένα είπαν θα μου το στείλουν ρουταρισμένο.

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσοι έχουν την 1532 ltt πως αλλαζετε το 3g/4g δίκτυο στις κάρτες από την μια στην αλλη ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Το radio transmitter όχι το ράδιο.

Γιατι εχει radio transmitter τo K3?

 

Τελικά τί είναι αυτός ο transmitter που αναφέρεστε?

 

o miyerb έβγαλε carbon-k3-plus

 

Επειδή δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα, αυτή η carbon για την οποία γίνεται τόση αναφορά εδώ, είναι China-based ή Indian-based rom?

 

Όσοι έχουν την 1532 ltt πως αλλαζετε το 3g/4g δίκτυο στις κάρτες από την μια στην αλλη ?

 

Δεν κάνεις αλλαγή απλά επιλέγεις σύνδεση στο internet με την άλλη κάρτα.

Γενικά με όποια κάρτα συνδέθηκες στο internet τελευταία φορά, αυτή έχει και το 4G.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πήρα το lenovo k3 note k50 και πήγα να το κάνω root το έκανα και μετά πήγα να το κάνω reboot και έχει κολήσει στην οθόνη που ανοίγει και γράφει lenovo δλδ στην αρχική. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το φτιάξω ευχαριστώ πολύ. Το είχα όνειρο το κινητό και μόλις το πήρα το χάλασα και έχω τρελάθεί και ανχωθεί.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Έχω στα χέρια μου το Lenovo k3 note και γενικά είαμι φουλ ευχαριστημένος! Θέλω να ρωτήσω με τα firmware update τι γίνεται γιατί όταν βάζω το κινητό μου βγάζει το πρόγραμμα στα κινέζικα και δεν μπορώ να βγάλω άκρη! Τι να κάνω για lollipop και τα λοιπα χωρις root και τα σχετικα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πήρα το lenovo k3 note k50 και πήγα να το κάνω root το έκανα και μετά πήγα να το κάνω reboot και έχει κολήσει στην οθόνη που ανοίγει και γράφει lenovo δλδ στην αρχική. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το φτιάξω ευχαριστώ πολύ. Το είχα όνειρο το κινητό και μόλις το πήρα το χάλασα και έχω τρελάθεί και ανχωθεί.

 

Ευχαριστώ πολύ[/

 

Χρειάζεται συνήθως πανω από 15΄.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πήρα το lenovo k3 note k50 και πήγα να το κάνω root το έκανα και μετά πήγα να το κάνω reboot και έχει κολήσει στην οθόνη που ανοίγει και γράφει lenovo δλδ στην αρχική. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το φτιάξω ευχαριστώ πολύ. Το είχα όνειρο το κινητό και μόλις το πήρα το χάλασα και έχω τρελάθεί και ανχωθεί.

 

Ευχαριστώ πολύ

 

 

Με ποιον τρόπο προσπάθησες να το κάνεις root ;

Link to comment
Share on other sites

update για την αγορά μου από το amazon: μόλις έλαβα το tracking number - η αποστολή έχει γίνει από Αγγλία!!! :D

Μόλις το λάβω θα σας πω με τι rom ήρθε και πως πήγαν όλα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εχω καιρο να μπώ... δουλεύω με την Ινδική απο τότε που βγήκε και είναι οκ (αν και λαγκάρει μετά απο μια φάση στα παιχνίδια)

 

Το κινητό χτες βράδυ ΧΑΛΑΣΕ!!!! (ελπίζω πως όχι)

 

Τι έγινε, πήγα για ύπνο και το έβαλα στον φορτιστή

Το πρωι το κοκκινο λαμπάκι ακόμα άναβε!

Το ανοίγω έχω περίπου 18% μπαταρία (άρα δεν φόρτισε)

Το βάζω στον φορτιστή καθώς το δουλεύω και ανάβει το κόκκινο

μια ώρα χρήσης μετά βλέπω 13% (αρα δεν φόρτιζε;;;)

Μια φάση κλείνει την ώρα που παίζω αλλά ΧΩΡΙΣ αντίστροφη μέτρηση

Δεν ξανάνοιξε απο τότε

Αν βάλω φορτιστή θα ανάψει κοκκινο για περίπου 10 δευτερόλεπτα και μετά θα σβήσει

Αλλες φορές δε θα κάτσει κάνα λεπτό χωρίς να ανάψει και μετά θα ανάψει πάλι μόνο για 10 δευτερόλεπτα

 

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο εμενα....περασα του ιταλου ολα καλα μεχρι ενος σημειου....εκανε update το τηλεφωνο και μου πεταξε κινεζιες,εφυγαν τα ελληνικα,και γενικα ενα ματσο χαλια....τι μπορει να φταιει....ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Εχω καιρο να μπώ... δουλεύω με την Ινδική απο τότε που βγήκε και είναι οκ (αν και λαγκάρει μετά απο μια φάση στα παιχνίδια)

 

Το κινητό χτες βράδυ ΧΑΛΑΣΕ!!!! (ελπίζω πως όχι)

 

Τι έγινε, πήγα για ύπνο και το έβαλα στον φορτιστή

Το πρωι το κοκκινο λαμπάκι ακόμα άναβε!

Το ανοίγω έχω περίπου 18% μπαταρία (άρα δεν φόρτισε)

Το βάζω στον φορτιστή καθώς το δουλεύω και ανάβει το κόκκινο

μια ώρα χρήσης μετά βλέπω 13% (αρα δεν φόρτιζε;;;)

Μια φάση κλείνει την ώρα που παίζω αλλά ΧΩΡΙΣ αντίστροφη μέτρηση

Δεν ξανάνοιξε απο τότε

Αν βάλω φορτιστή θα ανάψει κοκκινο για περίπου 10 δευτερόλεπτα και μετά θα σβήσει

Αλλες φορές δε θα κάτσει κάνα λεπτό χωρίς να ανάψει και μετά θα ανάψει πάλι μόνο για 10 δευτερόλεπτα

 

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

 

Δοκίμασε με άλλο φορτιστή και αν δεν πάλι, τότε Στειλτο πίσω Κίνα. Έχει καλή εγγύηση η Lenovo. Εξαρτάται βέβαια και από το μαγαζί που το πήρες. Να ξέρεις πως το PayPal σου πληρώνει τα μεταφορικά να το στείλεις. Ισχύει μέχρι 31/12/2015

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα κι απο εμενα....περασα του ιταλου ολα καλα μεχρι ενος σημειου....εκανε update το τηλεφωνο και μου πεταξε κινεζιες,εφυγαν τα ελληνικα,και γενικα ενα ματσο χαλια....τι μπορει να φταιει....ευχαριστω εκ των προτερων

 

Έκανες update σε official, αυτό έγινε. Τώρα πρέπει να ξαναπεράσεις του Ιταλού. Έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα και φυσικά χάθηκε και το root. Απορώ όμως πως έγινε το update αφού έχεις προφανώς custom recovery, είπε twrp είτε cwm

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο εμενα ..περασα του ιταλου την rom και στο update που εκανε το κινητο μου εβγαλε κινεζικες εφαρμογες,δεν υπαρχουν τα ελληνικα,μονο κινεζικα και αγγλικα,δεν δουλευει το google play,και το titanium λεει δεν εχει προσβαση root....θα ηθελα καποιες πληροφοριες για να μην την ξαναπατησω καθοτι αρχαριος...ξεκιναω την διαδικασια απο την αρχη με το flash tools η κανω κατι μονο απο το τηλεφωνο κα τι πρεπει να προσεξω στα update για να μην ξαναγινει....μου εβγαλε 2 αρχεια για download,το ενα μερικα mb και αν θυμαμαι απο vibe 1,2 σε 1,3 και το δευτερο καπου στα 900mb Edited by damianos1970
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα δεν έχει κανένα πρόγραμμα για εικονες ηχο βιντεο κλπ και οταν το συνδεω στο πισι εχει το pc suite αλλα ειναι τα παντα κινεζικα! Τι να βαλω για να εχω αλληλεπιδραση με το pc και μεταφορα αρχειων?Επισης στις ρυθμισεις δεν μου εχει το character settings για gestures Κλπ ενω παντου το βλεπω οτι το εχουν..Οπως το ανοιξα πρωτη φορα χθες μονο προγραμματα του εχω βαλει τιποτα αλλο οποτε θελω μια βοηθεια για να κανω συνδεση με το pc!
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι το pc suite, απλώς συνδέεις το κινητό στο πισί με το καλώδιο και το βλέπει σαν εξωτερικό δίσκο (όπως όταν βάζεις στο πισί ένα usb stick) και έχεις πρόσβαση στα αρχεία. Εναλλακτικά γίνεται πολύ πιο εύκολα και χωρίς καλώδιο με εφαρμογές όπως το xender ή το es file explorer κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι το pc suite, απλώς συνδέεις το κινητό στο πισί με το καλώδιο και το βλέπει σαν εξωτερικό δίσκο (όπως όταν βάζεις στο πισί ένα usb stick) και έχεις πρόσβαση στα αρχεία. Εναλλακτικά γίνεται πολύ πιο εύκολα και χωρίς καλώδιο με εφαρμογές όπως το xender ή το es file explorer κλπ.

 

Α οκ ευχαριστώ..Έβαλα το shareit αλλα αποτι βλεπω παιρνει αρκετη ωρα

Link to comment
Share on other sites

 

 

Δεν κάνεις αλλαγή απλά επιλέγεις σύνδεση στο internet με την άλλη κάρτα.

Γενικά με όποια κάρτα συνδέθηκες στο internet τελευταία φορά, αυτή έχει και το 4G.

 

Αυτο κανω και γω...αλλα ετσι σε χρεωνει 1ευρω καθε φορα που θες να αλλαξεις δικτυο.Γιαυτο ελεγα μηπως υπαρχει αλλος τροπος.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Α οκ ευχαριστώ..Έβαλα το shareit αλλα αποτι βλεπω παιρνει αρκετη ωρα

Και το shareit ίδια φάση είναι. Γιατί λες ότι παίρνει πολλή ώρα? Η ταχύτητα πρέπει να είναι σφαίρα, τα συνήθη αρχεία πάνε σε δευτερόλεπτα. Τώρα αν μεταφέρεις πολλά gb, εντάξει, θα περιμένεις μερικά λεπτάκια όπως θα γινόταν άλλωστε και με το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Και το shareit ίδια φάση είναι. Γιατί λες ότι παίρνει πολλή ώρα? Η ταχύτητα πρέπει να είναι σφαίρα, τα συνήθη αρχεία πάνε σε δευτερόλεπτα. Τώρα αν μεταφέρεις πολλά gb, εντάξει, θα περιμένεις μερικά λεπτάκια όπως θα γινόταν άλλωστε και με το καλώδιο.

 

όχι απλα υπαρχει ενα θεμα με τις συνδεσεις αρκετες φορες οχι τιποτα τρελο :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης με updates και τετοια τι γινεται? Γιατι update center δεν υπαρχει πουθενα στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Το κινητό μου έχει την 1.4 του Ιταλού από τον Ιούνιο. Μέχρι τώρα πήγαινε μια χαρά με εξαίρεση κάποιες φορές που παρουσίαζε κολλήματα το touch screen και αυτό όταν η μπαταρία έπεφτε κάτω από 50%. Το πρόβλημα διαρκούσε μέχρι 1 λεπτό και μετά ηταν οκ.

Την τελευταία εβδομάδα το ίδιο πρόβλημα έχει πλέον μονιμοποιηθεί, άσχετα με το επίπεδο φόρτισης της μπαταρίας. Αυτό που συμβαίνει είναι ότι περίπου μισό εκατοστό από την αριστερή πλευρά της οθόνης - και κατα μήκος της γραμμής αυτής - το touchscreen ανταποκρίνεται με δυσκολία. Για να καταλάβετε που ακριβώς είναι η κάθετη γραμμή αυτή στην οποία παρουσιάζεται πρόβλημα: είναι το σημείο στο οποίο βρίσκεται το κουμπί αλλαγής γλώσσας του android keyboard. Σε όλο το μήκος της γραμμής αυτής υπάρχει θέμα.

Διάβασα στο φόρουμ της lenovo ότι το πρόβλημα αυτό παρουσιάζεται σε πολλούς (https://forums.lenovo.com/t5/K-and-Vibe-Z-Series-Smartphones/Touch-Screen-Issue-in-Lenovo-K3-Note/td-p/2128737). Υπάρχει και video στο youtube (σε άλλο σημείο βέβαια):

.

Έχετε να μου προτείνετε κάτι σχετικά με το πρόβλημα αυτό; Σκέφτομαι να πάω στην μαμίσια ROM αλλά από την άλλη αν είναι hardware το πρόβλημα δεν θα καταφέρω κάτι....

Link to comment
Share on other sites

[/color]Επίσης με updates και τετοια τι γινεται? Γιατι update center δεν υπαρχει πουθενα στο κινητο
Από που το πήρες και ποια ρομ έχεις?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα 3 φορτιστές...

Εχει νόημα να έβαζα άλλη ρομ;;; παιζει δηλαδή να είναι κάτι άλλο απο θεμα software?!?

 

Απο aliexpress το πήρα, ελπίζω να είναι οκ για εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε με ρε παιδιά γιατί δεν καταλαβαίνω.

Είμαι root με εργοστασιακή rom και έβαλα uncle tools και κατέβασα CWM Recovery.

Το εγκαθιστώ από uncle Και μου λέει reboot σε recovery.

Το κάνω και φορτώνει ένα Lenovo Recovery Αντί για το CWM.

Έκανα το ίδιο και με TWRP recovery και πάλι φορτώνει το Lenovo Recovery.

 

Τι δεν κάνω σωστά? Πάντα έτσι έκανα και φόρτωνε κανονικά το CWM.....

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα 3 φορτιστές...

Εχει νόημα να έβαζα άλλη ρομ;;; παιζει δηλαδή να είναι κάτι άλλο απο θεμα software?!?

 

Απο aliexpress το πήρα, ελπίζω να είναι οκ για εγγυηση

 

Τώρα είσαι στην διάθεση του πωλητή...

 

Βοηθήστε με ρε παιδιά γιατί δεν καταλαβαίνω.

Είμαι root με εργοστασιακή rom και έβαλα uncle tools και κατέβασα CWM Recovery.

Το εγκαθιστώ από uncle Και μου λέει reboot σε recovery.

Το κάνω και φορτώνει ένα Lenovo Recovery Αντί για το CWM.

Έκανα το ίδιο και με TWRP recovery και πάλι φορτώνει το Lenovo Recovery.

 

Τι δεν κάνω σωστά? Πάντα έτσι έκανα και φόρτωνε κανονικά το CWM.....

 

Το αρχείο recovey.img περνάς ,σωστά ;

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα περιγραφεις θα ελεγα οτι κατι δεν μπορει να κανει το συγκεκριμενο uncle tools που εχεις .. εγω ειχα ενα που ηταν 64bit και δουλευε καλα αλλα για δοκιμασε με αλλο προγραμμα πχ Flashify (for root users) και πες μας !!

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...