Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας και απο εμένα.Νέος στο φόρουμ,έχω ένα πρόβλημα με την αφή στο τηλέφωνο.Το αγόρασα απο to2c με την ρομ τους και εχω δοκιμάσει την ρομ του ιταλού 1.4 καθώς και την LENOVO_K3_LOLLIPOP_5.1_1527-DEV_REL-ROW_v1.5 .Τώρα έχω την official ινδική με τα τελευταία update.Το touch του τηλεφώνου κάποιες φορές δεν ανταποκρίνεται.Η μόνη rom που ίσως δεν είχα πρόβλημα ήταν η LENOVO_K3_LOLLIPOP_5.1_1527-DEV_REL-ROW_v1.5 αλλά δεν μπορώ να πω με σιγουριά λόγο του ότι την κράτησα για λίγο.Γνωρίζει κάποιος εαν είναι θέμα hardware ή software και εάν υπάρχει λύση.Ευχαριστώ

 

Φιλε οπως ειπα πριν εχω και εγω καποια μικροπροβληματα με την αφη που ελπιζω να μην γινουν μεγαλυτερα... Ειμαι με την 1.4 του ιταλου και ακομα δεν εχω βρει τι φταιει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γράψε στον dialer ####682# θα σου βγάλει ένα πινακάκι εκεί διάλεξε GR δλδ Ελλάδα. Το κινητό θα κάνει μόνο του επανεκκίνηση και μόλις ανοίξει δεν θα υπάρχει πλέον bloatware και ή τοποθεσία του κινητού θα είναι Ελλάδα. Για να το επιβεβαιώσεις Γράψε ξανά στον dialer ####5993# και θα δεις ότι στο τέλος του λογισμικού γράφει gr.

Το δοκιμάζω αυτό το κόλπο την ρομ του Ιταλού αλλά δεν πιάνει. Όταν κάνω επιβεβαίωση μου εμφανίζει cn καμιά άλλη πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα το Handcent sms για να εχω 160 χαρακτηρες ομως εχω ενα προβλημα... οταν μ στελνουν μηνυμα μου ερχετε ειδοποιηση και απο την εφαρμογη των μηνυματων και απο το handcent.... Πως μπορω να βαλω μονο το handcent να λειτουργει ?? Ειναι καλη ιδεα να κανω freeze την εφαρμογη τον μηνυματων(δεν την βρικα στο titanium ομως) ή θα εχω θεματα ?? Ειμαι με την 1.4 του ιταλου
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμάζω αυτό το κόλπο την ρομ του Ιταλού αλλά δεν πιάνει. Όταν κάνω επιβεβαίωση μου εμφανίζει cn καμιά άλλη πρόταση;

Πως να πιάσει στου ιταλού αφού η ρομ ΔΕΝ είναι επίσημη ROW; μόνο στην επίσημη υπάρχει αυτή η δυνατότητα/επιλογή, του ιταλού είναι η κινέζικη ρομ στην οποία έχει προσθέσει κάποιο language pack γι' αυτό σου γράφει cn δλδ Κίνα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω εχει βαλει κανεις την ινδικη ρομ μεσω του backup twrp που εδωσε ο τυποσ στο forum; προσπαθω και εγω τωρα εχοντασ την τελευταια του ιταλου με την αντίστοιχη εκδοση του twrp και δεν βλεπει καθολου το backup οπου και αν το αποθηκευσω βασικα δεν βλεπει ουτε το backup που ειχα παρει πριν του ιτσλου για την sensation τι κανω λαθος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω εχει βαλει κανεις την ινδικη ρομ μεσω του backup twrp που εδωσε ο τυποσ στο forum; προσπαθω και εγω τωρα εχοντασ την τελευταια του ιταλου με την αντίστοιχη εκδοση του twrp και δεν βλεπει καθολου το backup οπου και αν το αποθηκευσω βασικα δεν βλεπει ουτε το backup που ειχα παρει πριν του ιτσλου για την sensation τι κανω λαθος;

 

Πρέπει να υπάρχουν μέσα σε υποφακέλους με όνομα το μοντέλο του κινητού. Κάπως έτσι TWRP\Backups\K50\2015-07-14--15-36-54_VIBEUI_V2.8_1527-DEV_ROW_CUOCO92

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση παιδια εχω κανει unzip στο pc μου εχω παρει τον φακελο και τον αποθηκευσα εκει που ηταν και το backup που πειρα εγω αλλα μετα την αναβαθμηση του twrp δεν το βλεπει ουτε το ενα το αρχειο ουτε το αλλο μεχρι και στην sd εκανα φακελο backup και το εβαλα εκει αλλα τιποτα εσεισ τπ κανατε με τον ιδιο τροπο;
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η 1529 stable official. Δυστυχώς είναι ακομη android 5.0 . Λογικά όμως θα είναι η πιο σταθερή

 

Link : 1529 stable official

Link to comment
Share on other sites

ολες οι οφισιαλ μπαινουν με flashtool...

 

:D:grin: ευχαριστω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδες ξερει κανεις πως να βγαλουμε το αρχειο απο τις multilanguage roms ωστε να το εχουμε σε .zip και να το φλασαρουμε στις κινεζικες η σε οποια θελουμε τελος παντων???:O:!:

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω δεν την έχω δοκιμάσει.

 

Γινόταν κανονικά με twrp..Τώρα πλέον βγάζει error...Θέλει μέσω sp flashtool κάποια παλιότερη stable και μετά ota update..Κάτι έχει αλλάξει μετα την 1526 dev...

Link to comment
Share on other sites

https://cloud.mail.ru/public/DFay/2jcSniRyC

Η τελευταία ROW S117 για εγκατάσταση μέσω TWRP Recovery.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

https://cloud.mail.ru/public/DFay/2jcSniRyC

Η τελευταία ROW S117 για εγκατάσταση μέσω TWRP Recovery.

 

:clap::clap::clap::clap::clap: link απο ποio forum friend?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω παντως μετα απο ιταλου -sensation -λεμονια κ,τ,λ εβαλα αυτη

 

http://www.movilesdualsim.com/tema/vibeui_v2-8_1529_ltt_lemonade-17-7-2015.105738/

 

λινκ

http://www.mediafire.com/download/sea0i4u90a7jzq0/VIBEUI_V2.8_1529_LTT_LEMONADE.zip

 

εαν αφαιρεσεις κατι wallpapers live -keyboards και οτι αλλο δεν χρησιμοποιεις εχεις 1,58 gb ελευθερη μνημη.

τα εχει ολα μεχρι στιγμης δεν εχει κολληματα ¨μπαταρια κανικα οπως οπως στις περισσοτερες. λιγο το gps αργει 5-6'' σε σχεση με τις αλλες που εκαναν 3'' να κλειδωσει.

εχει scriptaki για boost ΑΛΛΑ MONO EN/CN. ΠΡΕΠΕΙ να περασεις το Locale apo google play

Link to comment
Share on other sites

Pε παιδες ξερει κανεις πως να βγαλουμε το αρχειο απο τις multilanguage roms ωστε να το εχουμε σε .zip και να το φλασαρουμε στις κινεζικες η σε οποια θελουμε τελος παντων???

εχω φαει τον κοσμο να βρω αλλα ουτε στο xda δεν βρηκα κατι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...