Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραία άρα κατεβάζεις από το opengapps και κανείς flash το zip από twrp.

 

Και χθες το βράδυ πήγα εκεί αλλά μου έβγαζε error η σελίδα, ενώ τώρα μου το κατεβάζει.

Τώρα που φλάσαρα κάποια άλλα gapps που βρήκα και βγήκαν προβληματικά πως μπορώ να τα σβήσω ή μπορώ να φλασάρω πάνω από αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Και χθες το βράδυ πήγα εκεί αλλά μου έβγαζε error η σελίδα, ενώ τώρα μου το κατεβάζει.

Τώρα που φλάσαρα κάποια άλλα gapps που βρήκα και βγήκαν προβληματικά πως μπορώ να τα σβήσω ή μπορώ να φλασάρω πάνω από αυτά?

Ξαναεγκατέστησε τη ρομ

Link to comment
Share on other sites

Ξαναεγκατέστησε τη ρομ

 

οκ θα το κάνω το απόγευμα.

Κατά την γνώμη σου είναι καλή ρομ ή να δοκιμάσω κάποια άλλη?

Επίσης στα gapps στο variant επέλεξα το stock, σωστά ?

Link to comment
Share on other sites

οκ θα το κάνω το απόγευμα.

Κατά την γνώμη σου είναι καλή ρομ ή να δοκιμάσω κάποια άλλη?

Επίσης στα gapps στο variant επέλεξα το stock, σωστά ?

 

Τα stock ειναι youtube,gmail,gplay,gservices,calendar κλπ. Εγω σου πρωτεινω τα pico τα οποια ειναι μονο Gplay και Gservices και αν χρειαστείς κατι αλλο το εγκαθηστας απο Play store.Γιατι αν το κανεις με TWRP δεν μπορουν να απεγκατασταθουν χωρις root.

Link to comment
Share on other sites

Τα stock ειναι youtube,gmail,gplay,gservices,calendar κλπ. Εγω σου πρωτεινω τα pico τα οποια ειναι μονο Gplay και Gservices και αν χρειαστείς κατι αλλο το εγκαθηστας απο Play store.Γιατι αν το κανεις με TWRP δεν μπορουν να απεγκατασταθουν χωρις root.

 

Οκ ευχαριστώ.

Σαν ρομ την θεωρείς καλή ή να δοκιμάσω κάποια άλλη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω δοκιμάσει αλλά ακούω ότι είναι καλή. Εγώ έχω την Vibesavon η οποία είναι Android 6.0 και είναι αρκετά καλή. Επόμενη αλλαγή που θα κάνω λογικά θα πάω σε Android 8.0 αν βγάλουν οι developer για το K3.

 

Δοκίμασε την και γράψε μας εντυπώσεις μετά από καμιά βδομάδα χρήσης για να έχεις ολοκληρωμένη άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε λινκ από vibesavon, γιατί δοκίμασα αυτές τις μέρες και resurrection κα cm αλλά επέστρεψα στην πολύ καλή και περσινή του Ιταλού την 1621 row.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και vibesavon. Γρήγορη, όμορφη, θα την άφηνα αλλά .... 2 φορές την εγκατέστησα και τις δύο κρασαρουν οι δυο εφαρμογές της κάμερας. Κάποια λύση υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αλλά έκανα απεγκατασταση τη σναπιτ 5.8 που είχε και την ξαναπέρασα φλασαροντας το αρχείο που βάζω κάθε φορά που αλλάζω ρομ. Σε κάθε ρομ δουλεύει εκτός από αυτήν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω καιρό να ασχοληθώ με το lenovo. Γνωρίζετε σε ποια ρομ λειτουργούν κανονικά και οι δύο σιμ? Είμαι φαν του miui :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα στο συγκεκριμένο κινητό παιδιά. Από τα 3 κουμπιά αφής π έχει στο κάτω μέρος της οθόνης δεν λειτουργεί που κ που το δεξιά(back) και τώρα άρχισε και το αριστερά ν μην λειτουργεί ώρες ώρες. Δεν είχε κάποια πτώση το κινητό, ξέρετε τι μπορεί ν είναι? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

90% έχεις πρόβλημα με το digitizer αν είναι σε εγγύηση το στέλνεις και στο αλλάζουν αλλιώς ή το αλλάζεις μόνο σου ή σε κάποιο κατάστημα ή κάπου στο youtube έχει ένα βίντεο με ένα εξάρτημα αναπτήρα αυτό που πετάει το σπινθήρα δείχνει να δουλεύει

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά αυθεντική μπαταρία σαν αυτή από Κίνα υπάρχει?

Αυτες σιγα μην ειναι αυθεντικές. Πάρε HSA από κίνα

Link to comment
Share on other sites

Πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι δεν είναι αυθεντική? Από AliExpress έχει HSA?

H δουλειά μου είναι, τα ξέρω. Ναι έχει aliexpress τις HSA. Πρόσφατης παραγωγής και υψηλής ποιότητας

Link to comment
Share on other sites

H δουλειά μου είναι, τα ξέρω. Ναι έχει aliexpress τις HSA. Πρόσφατης παραγωγής και υψηλής ποιότητας

 

Ok. αυτή αξίζει? Η χωρητικότητα δεν πιστεύω να είναι πράγματι 4150mah. Λογικά ποιο κάτω θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες καλησπέρα!

Έχω καιρό να ασχοληθώ με το κινητό και λέω να του περάσω μια νέα ρομ. Επειδή όπως σας είπα έχω καιρό να ασχοληθώ και αισθάνομαι σαν αρχάριος :X , έχω τις εξής ερωτήσεις:

1. Για το πως περνάω νέα ρομ θα κοιτάξω τον οδηγό για να τα θυμηθώ. Ισχύει ο οδηγός ή παίζει κάτι άλλο με αυτή τη ρομ; :worry:

2. Τι απ' όλα αυτά* πρέπει να κατεβάσω (θα χρειαστώ); :!:

3. Την έχει δουλέψει κάποιος άλλος αυτή τη ρομ; Αν ναι, έχει κάποια προβλήματα; Με ενδιαφέρει να δουλεύουν και οι δύο sim καθώς επίσης να έχει ελληνικά. :blink:

4. Τέλος, επειδή έχω δει και την ίδια σε unofficial, ποιες οι διαφορές μεταξύ τους; :blink:

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! :D

 

*2017-09-24_183457.jpg

 

Το λινκ από την εν λόγω σελίδα, εδώ.

 

ΥΓ Αυτή τη στιγμή, είμαι εδώ και 2-3 χρόνια με την SenSation Rom.

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του προηγούμενού μου ποστ, θέλω να ζητήσω την βοήθειά σας.

Η ρομ που θέλω να περάσω είναι η RR-N v5.8.4 Official.

Κατέβασα τα αρχεία:

1. RR-N-v5.8.4-20170924-aio_otfp-FINAL.zip

2. AospExtended-v4.6-kyleprods-20170924-1006-UNOFFICIAL.zip

3. twrp-3.1.1-3-aio_otfp.img

Οι απορίες μου τώρα είναι οι εξής:

1. Πρέπει να τα κάνω εγκατάσταση όλα; Αν ναι, με ποια σειρά;

2. Εκτός από αυτά πρέπει να περάσω και κάτι άλλο;

Να υπενθυμίσω πως είμαι εδώ και 2-3 χρόνια με την SenSation Rom.

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...