Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά! Μια ερώτηση. Η εσωτερική μνήμη (16GB) είναι μονοκόμματη για εφαρμογές/αρχεία ή είναι σπασμένη σε partitions όπως πχ του zte v5 red bull?

Το σκέφτομαι για αγορά από vickmall την έκδοση td που την φλασάρουν και γίνεται lte και παίζει κανονικά εδώ το 4G :)

 

Ειναι ολη μαζι.Δεν εχει partitions.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό θέλω αλλά δεν ξέρω πως νά τήν περάσω στο κινητό αφού δέ τό βλέπει ό υπολογιστής

 

Προσπαθησε αυτο:Πατα και κρατα ταυτοχρονα το power με το κατω της εντασης( - ) λογικα θα μπει σε meta mode μπορει να το αναγνωρισει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω κατεβάσει 3 διαφορετικές Ρομ και απέτυχαν στό install.Επίσης προσπάθησα να μπω σε meta mode καί ενώ μού βγάζει το μύνημα για meta mode κάνει reboot και με πετάει ξανά στη Ρομ. Έχετε να προτείνεται κάποια συγκεκριμένη μα κατεβασω?
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει 3 διαφορετικές Ρομ και απέτυχαν στό install.Επίσης προσπάθησα να μπω σε meta mode καί ενώ μού βγάζει το μύνημα για meta mode κάνει reboot και με πετάει ξανά στη Ρομ. Έχετε να προτείνεται κάποια συγκεκριμένη μα κατεβασω?

Wipes κάνεις??

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε την 424 του Ιταλού έχετε πρόβλημα να μην μπορείτε να ανεβάσετε εικόνα μέσα από την εφαρμογή του Facebook?

 

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε την 424 του Ιταλού έχετε πρόβλημα να μην μπορείτε να ανεβάσετε εικόνα μέσα από την εφαρμογή του Facebook?

 

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

 

Την κάρτα την έχεις σαν αποθηκευτικό χώρο του κινητού ή μονο σαν κάρτα μνήμης. Εγώ δεν εχω πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα την έχεις σαν αποθηκευτικό χώρο του κινητού ή μονο σαν κάρτα μνήμης. Εγώ δεν εχω πρόβλημα!

Σαν κάρτα μνήμης, αλλά παίζει ρόλο αυτό? Έχω μεταφέρει εικόνες στην κάρτα μνήμης δεν ανεβάζει ούτε από εκεί ούτε από την μνήμη του κινητού.. Από τον browser όμως κανονικά

 

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από το tiny dead το lenovo k3 note k50-t5 με play store και ελληνικά όλα καλά μέχρι εδώ από ότι πρόλαβα να δω, μου έβγαλε ένα upgrade και μέχρι να καταλάβω τι έκανα μου περνάει Android 6.0 όλες τις κινέζικες εφαρμογές και από γλώσσες μόνο αγγλικά και κινέζικα. Τι να κάνω έχω απογοητευτεί;
Link to comment
Share on other sites

τι γίνεται ρε παιδες?! μας έχει τρελάνει στα updates η λενοβο!!! :) ένα μεγάλο μπράβο για την υποστηρίξει που δείχνει στο κινητό, μάλλον θα είναι και η τελευταία επισιμη αναβάθμιση το ανδροιδ 6 αλλά δεν πειράζει :) έχω περασμένη την row 422 του cuocco και όλα καλά!!!
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από το tiny dead το lenovo k3 note k50-t5 με play store και ελληνικά όλα καλά μέχρι εδώ από ότι πρόλαβα να δω, μου έβγαλε ένα upgrade και μέχρι να καταλάβω τι έκανα μου περνάει Android 6.0 όλες τις κινέζικες εφαρμογές και από γλώσσες μόνο αγγλικά και κινέζικα. Τι να κάνω έχω απογοητευτεί;

Κάποια απάντηση στο πρόβλημα μου έχω τρελαθεί είμαι και εντελώς άσχετος, θα σας είμαι ευγνώμων

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από το tiny dead το lenovo k3 note k50-t5 με play store και ελληνικά όλα καλά μέχρι εδώ από ότι πρόλαβα να δω, μου έβγαλε ένα upgrade και μέχρι να καταλάβω τι έκανα μου περνάει Android 6.0 όλες τις κινέζικες εφαρμογές και από γλώσσες μόνο αγγλικά και κινέζικα. Τι να κάνω έχω απογοητευτεί;

 

εχει ειπωθει πολλες φορες οτι αυτες οι εκδοσεις που στελνουν τα κινεζομαγαζα ειναι, chinese firmware με multilanguage injected, για να εχει πληρως international εκδοση λειτουργικου πρεπει να flash αρεις μια row εκδοση, ξεκινα απο την s422 και απο εκει θα παρεις και update OTA σε android 6.0

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Πατάω το κουμπί on of και το κουμπί + παρατεταμένα και μου βγάζει κινέζικα δεν μπορώ να προχωρήσω, με την ίδια σειρά θα είναι και στα αγγλικά αλλά δεν ξέρω με ποια σειρά είναι μπορείτε να μου παραθέσετε τα μενού και τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα απο χτες που εχω φαει ολο το απογευμα και βραδυ σε αυτο το site εχω αλλαξει 5 φορες αποψη για το ποιο κινητο να παρω....

 

ειμαι σε τετραλημμα για το ποιο να παρω...

 

Lenovo K3 Note

 

HOMTOM HT7

 

Leagoo Elite 5

 

Cubot Note S

 

 

Οι απαιτήσεις μου ειναι να εχει καλο ηχειο (συστημα) μουσικης, καλη μπαταρια (ειμαι λιγο gamerακιας) και σχετικα καλούτσικη καμερα...

 

Βοηθήστε γιατι σπαω το κεφαλι μου απο χτες! :D

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στα τηλέφωνα ... το Lenovo K3 Note έχει τον καλύτερο επεξεργαστή και καρτα γραφικών απο ολα όπως επίσης και ανάλυση οθόνης :D

Για μένα Lenovo K3 Note καρφωτό !!

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα απο χτες που εχω φαει ολο το απογευμα και βραδυ σε αυτο το site εχω αλλαξει 5 φορες αποψη για το ποιο κινητο να παρω....

 

ειμαι σε τετραλημμα για το ποιο να παρω...

 

Lenovo K3 Note

 

HOMTOM HT7

 

Leagoo Elite 5

 

Cubot Note S

 

 

Οι απαιτήσεις μου ειναι να εχει καλο ηχειο (συστημα) μουσικης, καλη μπαταρια (ειμαι λιγο gamerακιας) και σχετικα καλούτσικη καμερα...

 

Βοηθήστε γιατι σπαω το κεφαλι μου απο χτες! :D

 

Δεν υπάρχει καμία απολύτως σύγκριση του K3 Note μιας επώνυμης εταιρίας όπως της Lenovo (που έχει πολύ μεγάλη υποστήριξη σε software) με τις 3 μπακατέλες που ανέφερες.

Επίσης εκτός από αυτό, το hardware και των 3 υστερούν κατά πολύ του K3 Note.

Να ήσουν σε δίλημμα Lenovo K3 Note με το Redmi Note 2 της Xiaomi να το καταλάβαινα αλλά όχι με αυτά τα 3. ;)

Μην το σκέφτεσαι καθόλου Lenovo K3 Note, hands down. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε την 424 του Ιταλού έχετε πρόβλημα να μην μπορείτε να ανεβάσετε εικόνα μέσα από την εφαρμογή του Facebook?

 

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

 

Και εγώ εχω το ιδιο πρόβλημα σε 2 rom που έχω βάλει.... Και στου ιταλου αλλά και στην VibeUI ROW του greeshan.... Όποιος έχει βρεί την λυση ας μας το πει και σε μας..... (αν υπάρχει λύση)

Eddie7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα μια μικρή βοήθεια. Το συγκεκριμένο κινητό το έχει η ξαδέρφη μου και θέλω να της αλλάξω την ρομ γιατί κολλάει πάρα πολυ. Ποια μου προτείνετε ως πιο απροβλημάτιστη;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ήδη κάτοχος του k50-t5. Χθές παρέλαβα το k50-t3s.

Γι'αυτούς που ρώτησαν αν υπάρχουν ποιοτικές διαφορές μεταξύ τους, σας λέω κατηγορηματικά, ότι είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ!

Το αγόρασα από vickmall και έχει περασμένη την s205 row unrooted χωρίς κινεζιές. Μου έβγαλε ειδοποίηση για αναβάθμιση από s205 σε s422 και από s422 σε s424 τις οποίες και έκανα και δουλεύει ρολόι.

Όποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες ή φωτογραφίες ας μου πει να ανεβάσω...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εχω το ιδιο πρόβλημα σε 2 rom που έχω βάλει.... Και στου ιταλου αλλά και στην VibeUI ROW του greeshan.... Όποιος έχει βρεί την λυση ας μας το πει και σε μας..... (αν υπάρχει λύση)

Έχω δοκιμάσει μερικά πράγματα αλλά χωρίς λύση.. Μόνο εμείς οι δύο λες να το έχουμε αυτο το πρόβλημα?

 

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια! επίσης ποια η διαφορα του note k50-t5 με το t3s?

και ποιο κατάστημα απο το internet ειναι το ποιο αξιόπιστο για να το αγοράσω?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια! επίσης ποια η διαφορα του note k50-t5 με το t3s?

και ποιο κατάστημα απο το internet ειναι το ποιο αξιόπιστο για να το αγοράσω?

 

Η μπάντα αλλάζει, αλλά αν ζητήσεις να σου περάσουν row rom, ή περάσεις εσύ κάποια απ'αυτές που αναφέρονται εδώ μέσα, θα δουλεύει κανονικά στην Ελλάδα.

Εγώ το αγόρασα από εδώ και δεν χρειάζεται να πειράξω το παραμικρό.

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα την διαφορα! ουτως η αλλος TDD δεν εχουμε στην Ελλαδα?

 

επίσης ειδα οτι για να installαρουν (δικια μου λεξη :p ) το Google Play και Gοogle apps και να αφαιρέσουν τις κινεζιες, πρεπει να rootαρουν το κινητο, αν γινει αυτο χάνεται κατευθείαν η εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να αγοράσω μια microsd για το κινητό. Βρήκα μια sandisk class 10 48MB/S και επίσης sandisk class 10 95MB/S.

 

Στην πράξη και μόνο σε αυτό το κινητό θα δω διαφορά αν πάρω την γρηγορότερη ή δεν αξίζει να δώσω παραπάνω λεφτά?

 

Όποιος θέλει να γράψει τι κάρτα έχει και αν είναι ικανοποιημένος θα βοηθούσε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...