Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πέταξα το "πλαστικο" tempered glass που μου είχαν στείλει δώρο με το κινητό και δημιουργούσε προβλήματα στην αφή, και έβαλα αυτό

 

http://www.nillkin-case.com/index.php?route=product/product&product_id=3063

 

από τότε πραγματικά ησύχασα και δεν έχω κανένα πρόβλημα, και από ποιότητα πραγματικά η μέρα με τη νύχτα! Ναι είναι λίγο πιο ακριβό σε σχέση με τις τιμές του ebay και αλλου, αλλά έχω το κεφάλι μου σίγουρο ότι είναι γνήσιο και η διαφορά φαίνεται!

έχει κολήσει καλά σε όλη την οθόνη? την ίδια που πήρα εγώ , από τις δύο άκρες πάνω δεν έκατσε καλά όσες φορές και αν την ξανατοποθέτησα , μέχρι που στο τέλος την έσπασα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω βλέποντας τις κριτικές στα βίντεο αλλά ποια το σκέφτομαι μετα τα θέματα με το τατσ και με την αλλαγή ρομ που πρέπει να κάνω ,μάλλον με βλέπω να περνώ το α7000 απο Ελλάδα κάνα 30 παραπάνω με δώσεις και με την ασφάλεια ότι αν βγάλει κάτι παρόμοιο με το κ3 να μού το φτιάξουν Και να μην μπλέξουν.εσείς που το έχετε το πιστεύετε ότι αξίζει να κάνω κάτι τέτοιο η είναι πολύ κατωτέρω κινητό το α7000.το κ3 το βρίσκω απο Ελλάδα 170 με την ιντερνασιοναλ ρομ σε σχέση με τη ρομ του α7000 απο Ελλάδα πόσο ποιο φορτωμένη με άχρηστες εφαρμογές Είναι .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω βλέποντας τις κριτικές στα βίντεο αλλά ποια το σκέφτομαι μετα τα θέματα με το τατσ και με την αλλαγή ρομ που πρέπει να κάνω ,μάλλον με βλέπω να περνώ το α7000 απο Ελλάδα κάνα 30 παραπάνω με δώσεις και με την ασφάλεια ότι αν βγάλει κάτι παρόμοιο με το κ3 να μού το φτιάξουν Και να μην μπλέξουν.εσείς που το έχετε το πιστεύετε ότι αξίζει να κάνω κάτι τέτοιο η είναι πολύ κατωτέρω κινητό το α7000.το κ3 το βρίσκω απο Ελλάδα 170 με την ιντερνασιοναλ ρομ σε σχέση με τη ρομ του α7000 απο Ελλάδα πόσο ποιο φορτωμένη με άχρηστες εφαρμογές Είναι .

το τηλέφωνο δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα και η ρομ που <<φοράει>> είναι μια χαρά. όλοι όσοι μπαίνουμε σε αυτό το forum ή παραπλήσια το κάνουμε μόνο για να πειραματιζόμαστε με το κινητό! ξέρω πολλοί θα διαφωνήσουν με αυτά που λέω αλλά πέστε μου ειλικρινά δεν αλλάζετε ρομ μόνο και μόνο από περιέργεια για άλλα λειτουργικά?

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα και η ρομ που <<φοράει>> είναι μια χαρά. όλοι όσοι μπαίνουμε σε αυτό το forum ή παραπλήσια το κάνουμε μόνο για να πειραματιζόμαστε με το κινητό! ξέρω πολλοί θα διαφωνήσουν με αυτά που λέω αλλά πέστε μου ειλικρινά δεν αλλάζετε ρομ μόνο και μόνο από περιέργεια για άλλα λειτουργικά?

 

Σωστός φίλε μου, το τηλέφωνο τα σπάει ακόμα και με την Rom τη μαμίσια που έρχεται. Εγώ δεν πρόκειται να την αλλάξω. Το έκανα root και έβγαλα κάποιες εφαρμογές που δεν ήθελα, και μετά με εργαλείο το έκανα unRoot, και τώρα είμαι με την Stock και δεν την αλλάζω με τίποτα. Λειτουργικό και συσκευή συνεργάζονται άψογα και όλα δουλεύουν βούτυρο.......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Έχω ένα θέμα. Έχω την androium και πάει καμπάνα. Το θέμα μου είναι με το Router.

Έχω ένα ΖΤΕ της HOL με το οποίο όμως το τηλέφωνο μου τις περισσότερες φορές δεν συνδέεται.

Μου γράφει "Αποτυχία σύνδεσης WiFi". Κάποιες φορές ξεκολλάει και συνδέεται κανονικά.

Αλλά είναι με τις ώρες του. Όποτε θέλει συνδέεται και όποτε δεν θέλει δεν συνδέεται με τίποτα.

 

Έχετε καμιά ιδέα αν μπορώ να το διορθώσω κάπως? Σε όλες τι άλλες συσκευές είναι οκ.

(Galaxy s3 της γυναικας μου και 2 tablet και 1 laptop. Μόνο στο K3 Lenovo το παθαίνει)

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα το κινητο απο gearbest eu warehouse και τα μεταφορικα εγραφε 5-7 εργασιμες μερες οτι θα διαρκεσουν αλλα ειναι ηδη παραπανω (με flat rate 6$). Το εχει παραγγειλει κανεις με τα ιδια χαρακτηριστικα να μου πει ποσο διηρκησαν τα μεταφορικα; Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Φίλε μου μήπως σου ήρθε;

Έχω παραγγείλει με τον ίδιο τρόπο και ανησυχώ πλέον γιατί βρίσκεται 11 μέρες κολλημένο Mayar posta "item sent abroad" και με την ίδια ημερομηνία τα ΕΛΤΑ λένε "αντικείμενα σε συσκευασία ουγγαρία" που δεν είναι το ίδιο και λέω μήπως χάθηκε.

Edited by nickpap1
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ στην δουλειά μου με το ρουτερ της ZTE. Και εγώ adroium 2 φοράω. Από κάποιος έχει κάποια λύση θα ήμουν υποχρεος.
Link to comment
Share on other sites

ελένξτε αν στο ρούτερ σας έχει συγκεκριμένο αριθμό εκπομπής καναλιού στο wireless setting, πχ 12.

Αν ναι βάλτε το στο αυτόματο και θα είστε οκ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συνφορουμιτες καλησπέρα

έχω 2 από τα εν λόγο τηλέφωνα και έχω το εξής πρόβλημα:

Και τα δυο έχουν την ιδία Mac address και παίρνουν και τα δυο την ίδια ip από τον ρουτερ με αποτέλεσμα να έχω θέμα με το σερφαρισμα στο ιντερνετ και ειδικά στο YouTube

Να πω βέβαια ότι έχει το ίδιο πρόβλημα με όλες τις rom που του έχω βάλει

Να σας πω βέβαια ότι έχουν και το ίδιο ιμει

 

Καμιά βοήθεια ????????????????

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συνφορουμιτες καλησπέρα

έχω 2 από τα εν λόγο τηλέφωνα και έχω το εξής πρόβλημα:

Και τα δυο έχουν την ιδία Mac address και παίρνουν και τα δυο την ίδια ip από τον ρουτερ με αποτέλεσμα να έχω θέμα με το σερφαρισμα στο ιντερνετ και ειδικά στο YouTube

Να πω βέβαια ότι έχει το ίδιο πρόβλημα με όλες τις rom που του έχω βάλει

Να σας πω βέβαια ότι έχουν και το ίδιο ιμει

 

Καμιά βοήθεια ????????????????

κάτι δε μας λες.να έχουν και τα δύο κινητά το ίδιο imei αποκλείεται! το ένα imei κάποιος το πείραξε. δες κάτω από την μπαταρία το imei του κινητού και διασταύρωσε αν γράφει το ίδιο στις ρυθμίσεις. αν είναι διαφορετικά υπάρχει πρόγραμμα που το διορθώνεις

Link to comment
Share on other sites

κάτι δε μας λες.να έχουν και τα δύο κινητά το ίδιο imei αποκλείεται! το ένα imei κάποιος το πείραξε. δες κάτω από την μπαταρία το imei του κινητού και διασταύρωσε αν γράφει το ίδιο στις ρυθμίσεις. αν είναι διαφορετικά υπάρχει πρόγραμμα που το διορθώνεις

κατω απο την μπαταρια ειναι διαφορετικα στο μενου του τηλεφωνου ειναι τα ιδια οπως και η mac adrress

και καμια σχεση αυτα κατω απο την μπαταρια με αυτα του μενου

Edited by gpan72
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πέρασες κανένα backup κοινό και στα δύο με nvram.

 

Κάτι βρήκα εδώ για mac adress. Το IMEI γίνεται και θα βάλεις αυτά που γράφει το κινητό πίσω από τη μπαταρία.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2620741

 

Με επιφύλαξη.

Edited by nickpap1
Link to comment
Share on other sites

κατω απο την μπαταρια ειναι διαφορετικα στο μενου του τηλεφωνου ειναι τα ιδια οπως και η mac adrress

και καμια σχεση αυτα κατω απο την μπαταρια με αυτα του μενου

εγώ για αρχή θα σου πρότεινα να περάσεις τα σωστά imei και στα δύο κινητά

Link to comment
Share on other sites

εγώ για αρχή θα σου πρότεινα να περάσεις τα σωστά imei και στα δύο κινητά

καποιο app που το κανει σωστα?

Link to comment
Share on other sites

καποιο app που το κανει σωστα?

δοκίμασε από το playstore και αν δε σου δουλέψει έχει αναφερθεί λύση κάποια ποστ πιο πίσω

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cryptotel.chamelephon

¨Εχει αναφερθεί από χρήστη ότι δούλεψε στο συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πώς αρκετή από εσάς κάνετε αγορές μέσω ιντερνέτ αφού έχουμε καπιταλ κοντρόλ πώς κάνετε αγορές; Εγώ έχω μια πρι παιντ κάρτα της πειραιως και ακόμα δεν μπορώ να κάνω αγορές
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε από το playstore και αν δε σου δουλέψει έχει αναφερθεί λύση κάποια ποστ πιο πίσω

Τα imei οκ εφτιαξαν με τις mac adrress δεν καταφερα να κανω τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βλέπω πώς αρκετή από εσάς κάνετε αγορές μέσω ιντερνέτ αφού έχουμε καπιταλ κοντρόλ πώς κάνετε αγορές; Εγώ έχω μια πρι παιντ κάρτα της πειραιως και ακόμα δεν μπορώ να κάνω αγορές

εμενα μου τα εφερε φιλος μου απο κινα απευθειας

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cryptotel.chamelephon

¨Εχει αναφερθεί από χρήστη ότι δούλεψε στο συγκεκριμένο τηλέφωνο.

 

οντος δουλεψε

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, είσαι ήδη ρουτ. Μπορείς να κάνεις ό,τι θες.

Θα σου έλεγα να βάλεις την Carbon rom αλλά αν θες τα gestures θα πρέπει να βάλεις μία με vibeui. Απ' ό,τι λένε οι περισσότεροι η καλύτερη είναι η 1532 LTT Lemonade.

Καταρχήν πρέπει να βάλεις custom recovery και μετά βάζεις όποια ρομ θες. Θα σου πω τι έκανα εγώ:

1. Settings > Developer Options > USB Debugging

(If Developer Options is not located under settings then enable it by going to Settings > About Phone > Device Info and tap on Build Number for about 7-8 times)

2. Τσεκ μπαταρία τουλάχιστον 50%

3. Settings > Security > Unknown Sources -> Enable

4. Connect your Lenovo K3 Note smartphone to your PC

5. Setup ADB and Fastboot drivers on your PC:

i. Download from here: https://drive.google.com/file/d/0B1S0LCuXCnnmOWhnUk1ZWVdQakE/view

ii. Install minimal_adb_fastboot_v1.2_setup.exe but do not launch it from the installation window

6. Κατέβασε, ξεζίπαρε και κάνε εγκατάσταση τους drivers από εδώ:

https://userscloud.com/n7zmi1utn6wz

7. Κατέβασε αυτό:

https://mega.nz/#!a5gwjCTL!F7clGZJiELx6_4CR2QckPvpj2mafqmgWi4mmhBtRDUA

ξεζίπαρέ το και πάρε το αρχείο recovery.img και

-αν windows 64bit: Copy the recovery.img file to C:Program Files (x86)Minimal ADB and Fastboot

-αν έχεις 32bit: Copy the recovery.img file to C:Program FilesMinimal ADB and Fastboot directory.

8. Για 64bit: Go to C:Program Files (x86)Minimal ADB and Fastboot and right click on py_cmd.exe and run it as administrator (for Windows 64 bit systems)

-Για 32bit: Go to C:Program FilesMinimal ADB and Fastboot and right click on py_cmd.exe and run it as administrator (for Windows 32 bit systems)

9. Type: adb devices

θα σου βγάλει κάτι σαν αυτό:

http://i2.wp.com/techolaty.net/wp-content/uploads/2015/02/adb-lenovo-a6000.png?resize=600%2C305

10. Type: adb reboot bootloader

11. Type: fastboot flash recovery recovery.img

12. Αν όλα ΟΚ, τότε για εκκίνηση του κινητού type: fastboot reboot

Κάνε αυτά και αν όλα πάνε καλά μετά βάζεις όποια ρομ θες με 2 κλικ.

 

Παιδιά είχα ακολουθήσει αυτα τα βηματα απο τον φιλο letom που το ειχε γραψει πιο παλια..Πειτε μου λιγο αφου τελειωσα με cwm recovery Κλπ μετα απλα βαζω αλλη ρομ και βγαζει με recovery τα αρχεια μου? Δηλαδη 2 λεπτα δουλιτσα για να αλλαξεις ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα ακολουθήσει αυτα τα βηματα απο τον φιλο letom που το ειχε γραψει πιο παλια..Πειτε μου λιγο αφου τελειωσα με cwm recovery Κλπ μετα απλα βαζω αλλη ρομ και βγαζει με recovery τα αρχεια μου? Δηλαδη 2 λεπτα δουλιτσα για να αλλαξεις ρομ?

Αν έκανες τα παραπάνω τώρα όλα είναι εύκολα. Πρώτα πρώτα, αν θελήσεις να αλλάξεις custom recovery (από cwm να πας σε twrp και αντίστροφα) γίνεται σε 1 λεπτό. κατεβάζεις την εφαρμογή flashify, περνάς στο κινητό το recovery.img που θες και κάνεις ό,τι κάνει ο τύπος στο βίντεο από το 5:00 ώς το 6:15 (κυριολεκτικά ένα λεπτό δηλαδή):

 

Για να βάλεις custom rom περνάς στην sd το zip της ρομ που θες, κάνεις boot στη recovery που έχεις (γίνεται και αυτό εύκολα μέσα από το flashify) και κάνεις:

1) wipe data->yes

2) wipe cache->yes

3) advanced->wipe dalvik->yes

4) install from zip και επιλέγεις τη διαδρομή που βρίσκεται το ζιπ με την ρομ.

Αυτό ήταν! Περιμένεις να τελειώσει το install, κάνεις reboot system και έχεις νέα ρομ. Το reboot μετά την εγκατάσταση μπορεί να διαρκέσει 10-15 λεπτά, μην ανυσηχήσεις ότι κόλλησε το κινητό.

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

για αλλαγή mac address ρίξε μια ματιά εδώ http://www.androidrookies.com/2014/05/how-to-change-wlan-mac-address-on-mtk.html#.Vk9seFjhDs0

Δοκίμασε και μερικά προγράμματα από το playstore

Link to comment
Share on other sites

"Η ευρεια κινηση αφης εχει σταματησει" συσκευη απο vickmall..αψογο γενικα.πως διορθωνεται αυτο το μηνυμα που βγαινει κατα την επανεκκινηση;;ευχαριστω πολυ πολυ!!
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις/Ρυθμίσεις δυνατότητας/ευρεία κίνηση αφής.

Εγώ δεν την χρησιμοποιώ (σε άλλο τηλέφωνο με port custom rom vibe από το note).

Link to comment
Share on other sites

για αλλαγή mac address ρίξε μια ματιά εδώ http://www.androidrookies.com/2014/05/how-to-change-wlan-mac-address-on-mtk.html#.Vk9seFjhDs0

τελικα την αλλαγη mac την εκανα με αυτο εδω πανευκολα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cryptotel.chamelemac&hl=el

 

Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...