Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

Προφανώς έμεινε από ρεύμα εντελώς η μπαταρία δοκίμασε με άλλο φορτιστή πάνω από 2000 mah το έπαθα κι εγώ κάποια στιγμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα

Προφανώς έμεινε από ρεύμα εντελώς η μπαταρία δοκίμασε με άλλο φορτιστή πάνω από 2000 mah το έπαθα κι εγώ κάποια στιγμή.[/quote

 

 

φορτιστης σαν τον αυθεντικο φορτιζει με 1.6αμπερ οπως ο μανισιος αλλα μονο με το αυθεντικο καλωδιο η' κατι αντιστοιχο.δοκιμασμενος με μετρητη usb . εχει ακριβως ιδια συμπεριφορα. με απλο καλωδιο φορτιζει μονο με 0.6 αμπερ και αργει πιο πολυ οπως και ο μανισιος.

http://www.ebay.com/itm/371304204413?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Ειναι κανεις απο λαρισα η' θεσαλια που μπορει να μου περασει μια αλλη ρομ απο την 1520 του vickmall?

με το αζημιωτο. στο pm

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως περναμε gapps απτην αρχη?

με του ιταλου κρασαρουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πως περναμε gapps απτην αρχη?

με του ιταλου κρασαρουν

επισης μπορει με του ιταλου με καποιο τροπο να μπαινει μονο 2g αντι για 3g-4g?

οταν εχω κλειστα δεδομενα δεν μου χρειαζεται

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την 1544 stable με τον τρόπο που είπε ο Dark_Son20 και ολα κομπλέ. Το θέμα με το r Roaming που έχει στο σήμα κινητής λύνεται προσωρινα απλα ανοιγοντας και κλείνοντας το roaming στις ρυθμίσεις και κάνοντας επανεκκίνηση το κινητό. Μέχρι στιγμής φαίνονται όλα καλά.:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την 1544 stable με τον τρόπο που είπε ο Dark_Son20 και ολα κομπλέ. Το θέμα με το r Roaming που έχει στο σήμα κινητής λύνεται προσωρινα απλα ανοιγοντας και κλείνοντας το roaming στις ρυθμίσεις και κάνοντας επανεκκίνηση το κινητό. Μέχρι στιγμής φαίνονται όλα καλά.:ninja:

Εγώ την πέρασα με twrp recovery πάνω (dirty flash) από την 1535 ST χωρίς wipe και δεν υπάρχει θέμα με το roaming, όλα κομπλέ και το κινητό πύραυλος.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

http://4pda.ru/pages/go/?u=https%3A%2F%2Fcloud.mail.ru%2Fpublic%2FEYJ4%2FJ7yDreEGR

Απο εχτές είμαι με την 1545DEV των Ρώσων. Ολα καλά και δεν μου έχει εμφανιστεί καθόλου το R (roaming).

Για πρώτη φορά είδα σήμα 4G μέσα στο σπίτι μου.Περιμένω να δώ αν η μπαταρία θα είναι καλύτερη απο την 1544DEV.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πέρασα με twrp recovery πάνω (dirty flash) από την 1535 ST χωρίς wipe και δεν υπάρχει θέμα με το roaming, όλα κομπλέ και το κινητό πύραυλος.

 

Δηλαδή περνάει η ST 1544 και χωρίς stock recovery; Απ' ευθείας με την TWRP που έχεις χωρίς να τροποποιήσεις τίποτα;

 

Ρωτάω γιατί αναφέρεται ότι δεν γίνεται κανονικά αλλά υπάρχει και άλλος τρόπος με παρέμβαση στο updater script.

 

http://forum.xda-developers.com/android/development/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522

 

(Tutorial ποστ post2)

Αυτόν τον έχει δοκιμάσει κανείς;

Edited by nickpap1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή περνάει η ST 1544 και χωρίς stock recovery; Απ' ευθείας με την TWRP που έχεις;

 

Ναι, με το ισπανικό recovery που έχει κυκλοφορήσει. Απλά στο καπάκι χρειάζεται πέρασμα τα gapps και το superSU (root).

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αυτό. Γλυτώνει δουλίτσα. Τα gapps και su δεν είναι και τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://4pda.ru/pages/go/?u=https%3A%2F%2Fcloud.mail.ru%2Fpublic%2FEYJ4%2FJ7yDreEGR

Απο εχτές είμαι με την 1545DEV των Ρώσων. Ολα καλά και δεν μου έχει εμφανιστεί καθόλου το R (roaming).

Για πρώτη φορά είδα σήμα 4G μέσα στο σπίτι μου.Περιμένω να δώ αν η μπαταρία θα είναι καλύτερη απο την 1544DEV.

 

Η διαφορά των Ρώσων ποια είναι από την κανονική dev;

Έχεις εντοπίσει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει recovery για εγκατάσταση Original Rom όπως η ισπανική που να μην είναι .img αλλά .zip για να την περάσω μέσα απο TWRP recovery ?

Αφού έβαλα την 1545DEV πήγα και ξαναέβαλα το κλασσικό TWRP και δεν φορτώνει η ROM.

Τώρα έχοντας πρόσβαση στο παλιό TWRP τι κάνουμε?

(Βάζουμε το backup της 1544DEV και μετά δοκιμάζουμε Lemonade AOSP V4 και τη Phoenix και τη 1545DEV και καλό Σαββατοκύριακο)

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ

Εαν θέλουμε να δοκιμάζουμε και τις AOSP και τις τελευταίες VIBEUI θα πρέπει να παραμείνουμε με την ισπανική TWRP.

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 1544st με cmw recovery αλλά τώρα έχει κλειδώσει ο bootloader και δεν μπορώ να περάσω twrp με adb...... Και δεν εχω google play. Τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 1544st με cmw recovery αλλά τώρα έχει κλειδώσει ο bootloader και δεν μπορώ να περάσω twrp με adb...... Και δεν εχω google play. Τι κανω?
πρέπει να το κάνεις root.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να το κάνεις root.

 

Το πρόβλημα είναι ότι μου πέρασε την stock lenovo recovery και δεν μπορώ να το κάνω root..... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι μου πέρασε την stock lenovo recovery και δεν μπορώ να το κάνω root..... :wacko:

Κάνε oem unlock ενώ φυσικά έχεις ενεργοποιησει και το OEM unlock στα developer options. Το OEM unlock είναι μια εντολή που βάζεις στο fastboot. Ψαξτο λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε oem unlock ενώ φυσικά έχεις ενεργοποιησει και το OEM unlock στα developer options. Το OEM unlock είναι μια εντολή που βάζεις στο fastboot. Ψαξτο λίγο.

 

Φίλε μου ευχαριστώ πολύ!!! Θέλει στα Settings -> Developer Options -> Enable OEM Unlock και όταν μπεις σε fastboot και επιβεβαιώσεις το κινητό να δώσεις και την εντολή fastboot oem unlock, μετά να επιλέξεις yes και μετά το fastboot flash recovery recovery.img για να περάσει το recovery.

Link to comment
Share on other sites

Αν βαριεσαι να κανεις την αλλαγη τοτε οχι δεν αξιζει.

Ειναι βελτιωμενη στα σημεια η 5 σε σχεση με τη 2.

Dirty flash δε νομιζω να παιζει μιας και ειναι με βαση αλλη ρομ η 5.

 

 

Κατι αλλο.

Εχει NFC το κινητο μας?

Θελω να παρω ενα google cardbox και ειναι πιο ακριβα αυτα με το nfc οποτε αν δεν υποστηριζει να ξερω τι να παρω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει recovery για εγκατάσταση Original Rom όπως η ισπανική που να μην είναι .img αλλά .zip για να την περάσω μέσα απο TWRP recovery ?

Αφού έβαλα την 1545DEV πήγα και ξαναέβαλα το κλασσικό TWRP και δεν φορτώνει η ROM.

Τώρα έχοντας πρόσβαση στο παλιό TWRP τι κάνουμε?

(Βάζουμε το backup της 1544DEV και μετά δοκιμάζουμε Lemonade AOSP V4 και τη Phoenix και τη 1545DEV και καλό Σαββατοκύριακο)

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ

Εαν θέλουμε να δοκιμάζουμε και τις AOSP και τις τελευταίες VIBEUI θα πρέπει να παραμείνουμε με την ισπανική TWRP.

 

Το έχω πει και άλλες φορές.Βάζοντας αυτήν εδω την twrp περνάς κανονικά official vibeui stable k developers. https://drive.google.com/file/d/0B5oTMOqjH0_TVUw2QlNwRDFhSUE/view

Yπάρχει και σε μορφή για πέρασμα μέσω twrp ή cwm εδώ https://drive.google.com/drive/mobile/folders/0B5oTMOqjH0_TfnRGY2VSSHJJTVppbjJjYUZuaDNXbmxSdXlHOEoxcjRQWk9KMnNSYkJXN1k/0B5oTMOqjH0_TfmVyOWZCZjR6OUZBcTlsaFhVVDF2MlFMQ0Fjc0FQMTlfeUtpRGVFZlgycU0/0B5oTMOqjH0_TflI0Y2hMbFlCNC1HZGY4UVlLN1JmeE5jMk40WFhEcEU3M0N2dndWbEZLdFk?sort=13&direction=a

TWRP 2.8.7.0 by AtlonX2 material

Link to comment
Share on other sites

σε μένα δυστηχώς δεν υπάρχει. τι κάνω??? δεν μου βγάζει αναγνώριση στο μυνήματα, ενώ βγάζει αναγνώριση στις κλήσεις.

 

ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι έχετε 1520 multi από vickmall και στα SMS δεν έχει αναγνώριση με τη stock εφαρμογή, βάλτε textra και θα έχει αναγνώριση κανονικά.

 

δεν έχω αναγνώριση στα sms ενώ στις κλήσεις έχω.

VIBAUI_V2_5_1522_7.162_1_DEV_K50_T5_cuoco92

 

τι κάνω???

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

από που το κατέβασες? Στο store δεν το βρήκα.

 

καλησπέρα

δεν έχω αναγνώριση στα sms ενώ στις κλήσεις έχω.

VIBAUI_V2_5_1522_7.162_1_DEV_K50_T5_cuoco92

 

τι κάνω???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Προφανώς έμεινε από ρεύμα εντελώς η μπαταρία δοκίμασε με άλλο φορτιστή πάνω από 2000 mah το έπαθα κι εγώ κάποια στιγμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα

Προφανώς έμεινε από ρεύμα εντελώς η μπαταρία δοκίμασε με άλλο φορτιστή πάνω από 2000 mah το έπαθα κι εγώ κάποια στιγμή.[/quote

 

 

φορτιστης σαν τον αυθεντικο φορτιζει με 1.6αμπερ οπως ο μανισιος αλλα μονο με το αυθεντικο καλωδιο η' κατι αντιστοιχο.δοκιμασμενος με μετρητη usb . εχει ακριβως ιδια συμπεριφορα. με απλο καλωδιο φορτιζει μονο με 0.6 αμπερ και αργει πιο πολυ οπως και ο μανισιος.

http://www.ebay.com/itm/371304204413?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Ειναι κανεις απο λαρισα η' θεσαλια που μπορει να μου περασει μια αλλη ρομ απο την 1520 του vickmall?

με το αζημιωτο. στο pm

 

Αδερφε σ ευχαριστω πολυ θα κοιταξω κι αυτο με το φορτιστη γιατι οντως αυτος που εχω δινει πολυ λιγο ρευμα. Κι επισης η 1544 Lemonade που κυκλοφορησε εδω στο σαιτ καλη χρηση αλλα εχει θεμα τρωει πολυ μπαταρια εχε το υποψη σου… ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

δεν έχω αναγνώριση στα sms ενώ στις κλήσεις έχω.

VIBAUI_V2_5_1522_7.162_1_DEV_K50_T5_cuoco92

 

τι κάνω???

Έκανες τη ρύθμιση στα call settings εκεί που λέει match bits by 7?

Link to comment
Share on other sites

αυτο είναι το κακό, ότι δεν ύπάρχει αυτή η επιλογή

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανες τη ρύθμιση στα call settings εκεί που λέει match bits by 7?

 

αυτο είναι το κακό, ότι δεν ύπάρχει αυτή η επιλογή

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτο είναι το κακό, ότι δεν ύπάρχει αυτή η επιλογή

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αυτο είναι το κακό, ότι δεν ύπάρχει αυτή η επιλογή

 

εχω φάει 5 ώρες να το ψάχνω......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...