Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4g σήμερα, Vodafone, στην Κεφαλονιά 16 Mbps

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι βέβαια από τις ρυθμίσεις έκανα τα πάντα... ότι δυνατότητα υπάρχει αλλά τίποτα.

Μέχρι 3G πάει και στις δυο εναλλάξ φυσικά... παραπάνω με τίποτα. Με έχει σκάσει...

Link to comment
Share on other sites

Υποθετουμε το χεις ενεργοποιησει απο το παροχο..

 

Όπως έγραψα ήδη δυο φόρες, σε άλλη συσκευή και οι δυο κάρτες δείχνουν 4G.

Υπάρχει λες πιθανότητα και οι δυο πάροχοι να μου απενεργοποίησαν το 4G ;;;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Κ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΡΟΥΤΑΡΕΙ ΜΕ CWM ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΑ ΡΟΜ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΟΙΑ Μ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΣΒΗΣΕ Κ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΡΟΥΤ Κ Μ ΛΕΕΙ E CANT MOUNT E CANT MOUNT RECOVERY ΚΛΠ..STO SP FLASH ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ Κ Μ ΛΕΕΙ NAND FLASH NOT DETECTED ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΜΑΛΑΚΙΕς ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΔΙΕΓΡΑΨΑ DATA ΚΛΠ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ BACK UP TO ΚΙΝΙΤΟ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ROOT ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΣΤΟΚ ΡΟΜ ΠΩΣ ΝΑ ΒΑΛΩ =ΤΗΝ ΣΤΟΚ ΡΙΚΟΒΕΡΥ ΚΛΠ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ Μ ΠΕΙ...ΑΠΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ Η NAND FLASH ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΜΕΙ ΤΟΥ ΚΙΝΙΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ..?ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΗ,ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ Κ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΚΙΝΙΤΟ 3 ΗΜΕΡΩΝ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Κ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΡΟΥΤΑΡΕΙ ΜΕ CWM ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΑ ΡΟΜ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΟΙΑ Μ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΣΒΗΣΕ Κ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΡΟΥΤ Κ Μ ΛΕΕΙ E CANT MOUNT E CANT MOUNT RECOVERY ΚΛΠ..STO SP FLASH ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ Κ Μ ΛΕΕΙ NAND FLASH NOT DETECTED ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΜΑΛΑΚΙΕς ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΔΙΕΓΡΑΨΑ DATA ΚΛΠ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ BACK UP TO ΚΙΝΙΤΟ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ROOT ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΣΤΟΚ ΡΟΜ ΠΩΣ ΝΑ ΒΑΛΩ =ΤΗΝ ΣΤΟΚ ΡΙΚΟΒΕΡΥ ΚΛΠ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ Μ ΠΕΙ...ΑΠΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ Η NAND FLASH ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΜΕΙ ΤΟΥ ΚΙΝΙΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ..?ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΗ,ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ Κ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΚΙΝΙΤΟ 3 ΗΜΕΡΩΝ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!

Καταρχήν μη στεναχωριέσαι θα βρεθεί λύση .ψάξε εδώ http://forum.xda-developers.com/android/development/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522

Και δοκίμασε να φλασάρεις μια ρομ με sp flashtool. Αν έσβησες και το imei μπορείς να το επαναφέρεις (καποια post πιο πριν έχει αναφερθεί). Παιδιά αν επιτρέπετε μια συμβουλή μην πειράζετε το κινητό . Όπως έρχεται από τον κατασκευαστή λειτουργούν τα πάντα , αν επιλέξετε να μπλέξετε με custom rom πάντα θα έχετε κάποια "θέματάκια".

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Κ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΡΟΥΤΑΡΕΙ ΜΕ CWM ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΑ ΡΟΜ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΟΙΑ Μ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΣΒΗΣΕ Κ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΡΟΥΤ Κ Μ ΛΕΕΙ E CANT MOUNT E CANT MOUNT RECOVERY ΚΛΠ..STO SP FLASH ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ Κ Μ ΛΕΕΙ NAND FLASH NOT DETECTED ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΜΑΛΑΚΙΕς ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΔΙΕΓΡΑΨΑ DATA ΚΛΠ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ BACK UP TO ΚΙΝΙΤΟ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ROOT ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΣΤΟΚ ΡΟΜ ΠΩΣ ΝΑ ΒΑΛΩ =ΤΗΝ ΣΤΟΚ ΡΙΚΟΒΕΡΥ ΚΛΠ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ Μ ΠΕΙ...ΑΠΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ Η NAND FLASH ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΜΕΙ ΤΟΥ ΚΙΝΙΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ..?ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΗ,ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ Κ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΚΙΝΙΤΟ 3 ΗΜΕΡΩΝ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!

 

Δες τον οδηγό στην πρώτη σελίδα και βάλε την συγκεκριμένη rom και θα δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μη στεναχωριέσαι θα βρεθεί λύση .ψάξε εδώ http://forum.xda-developers.com/android/development/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522

Και δοκίμασε να φλασάρεις μια ρομ με sp flashtool. Αν έσβησες και το imei μπορείς να το επαναφέρεις (καποια post πιο πριν έχει αναφερθεί). Παιδιά αν επιτρέπετε μια συμβουλή μην πειράζετε το κινητό . Όπως έρχεται από τον κατασκευαστή λειτουργούν τα πάντα , αν επιλέξετε να μπλέξετε με custom rom πάντα θα έχετε κάποια "θέματάκια".

Το θέμα είναι ότι δεν έρχεται από τον κατασκευαστή. Έρχεται συνήθως με κακές ρομ από κινεζομαγαζα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα με τα gapps η πρώτη 1540 του ιταλού. Πρέπει να τα ξαναβαλεις.

 

Πως τα βρίσκω και πως τα περνάω;

 

Οσον αφορά το 4G πάντως, δουλεύει κανονικά και στις 2 καρτες.

http://www.speedtest.net/my-result/a/1541368646

Sony Xperia Neo V

Amoi N828

Jiayu G4S

Lenono K3 Note

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εβαλα την ρομ και δεν ανοιγει συνεχιζει να μου λεει E:cant mount /cahe/recovery/last install

E cant open recovery log

e cant open cahe recovery last log κλπ σε οποια δηποτε κινηση κ να κανω μεσα στην cwm σκεφτηκα να περναγα την twrp αλλα δεν ξερω θα ηθελα την γνωμη σας επισης περιμενω απαντηση για να τ βαλω με sp flash αυτην την ρομ του ιταλου κ αν ναι υπαρχει κατι που να ξετικαρω?κ κατι τελευταιο που εχει να κανει για τις απαντησεις πως μπορω να κανω παραθεση για να απαντησω συγκεκριμενα κ οχι αοριστα μεσα στο θεμα οπως στελνω..κ παλι ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αυτο !!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα παιδια εβαλα την ρομ και δεν ανοιγει συνεχιζει να μου λεει E:cant mount /cahe/recovery/last install

E cant open recovery log

e cant open cahe recovery last log κλπ σε οποια δηποτε κινηση κ να κανω μεσα στην cwm σκεφτηκα να περναγα την twrp αλλα δεν ξερω θα ηθελα την γνωμη σας επισης περιμενω απαντηση για να τ βαλω με sp flash αυτην την ρομ του ιταλου κ αν ναι υπαρχει κατι που να ξετικαρω?κ κατι τελευταιο που εχει να κανει για τις απαντησεις πως μπορω να κανω παραθεση για να απαντησω συγκεκριμενα κ οχι αοριστα μεσα στο θεμα οπως στελνω..κ παλι ευχαριστω!

 

δοκιμασε αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά καθάρισα όλες τις κινεζοεφαρμογές πλήρως με το Link2SD, ενώ έβαλα και το AdAway και ξεμπέρδεψα πλήρως από διαφημίσεις...

Το κινητό είναι πολύ πιο γρήγορο πια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εβαλα την ρομ και δεν ανοιγει συνεχιζει να μου λεει E:cant mount /cahe/recovery/last install

E cant open recovery log

e cant open cahe recovery last log κλπ σε οποια δηποτε κινηση κ να κανω μεσα στην cwm σκεφτηκα να περναγα την twrp αλλα δεν ξερω θα ηθελα την γνωμη σας επισης περιμενω απαντηση για να τ βαλω με sp flash αυτην την ρομ του ιταλου κ αν ναι υπαρχει κατι που να ξετικαρω?κ κατι τελευταιο που εχει να κανει για τις απαντησεις πως μπορω να κανω παραθεση για να απαντησω συγκεκριμενα κ οχι αοριστα μεσα στο θεμα οπως στελνω..κ παλι ευχαριστω!

Κάτω δεξιά από κάθε ποστ έχει ένα κουμπί που λέει "απάντηση" και ένα που λέει "παράθεση". Πάτα στο "παράθεση" και θα δεις το συγκεκριμένο ποστ μέσα σε quote. Μην το πειράξεις, άστο όπως είναι και γράψε από κάτω την απάντησή σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα παιδια,

Το λοιπον,φοραω την k50t5_s121_VISNU_lemonade

περα οτι ειναι αργη εχω και θεμα με την καταναλωση μπαταριας,

Εχετε να μου προτεινεται καποια αλλα καλυτερη με την προυποθεση να ειναι λειτουργικη οσο αφορα notification και γενικα εφαρμογες οπως

Peiraiws(Σημαντικο) Skype,Messanger κ.ο.κ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα παιδια,

Το λοιπον,φοραω την k50t5_s121_VISNU_lemonade

περα οτι ειναι αργη εχω και θεμα με την καταναλωση μπαταριας,

Εχετε να μου προτεινεται καποια αλλα καλυτερη με την προυποθεση να ειναι λειτουργικη οσο αφορα notification και γενικα εφαρμογες οπως

Peiraiws(Σημαντικο) Skype,Messanger κ.ο.κ?

Έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι όποια ρομ βασίζεται στην Ινδική είναι θανατηφόρα αργή κι αν όχι από τη πρώτη μέρα μετά από λίγες μέρες σέρνεται.

Οπότε ξεχνάς Ινδική και πας προς official κινέζικη. Εκεί ανάλογα αν σε ενδιαφέρουν και τα ελληνικά πας στον Ιταλό http://www.androidiani.com/forum/lenovo-modding/467838-lenovo-k3-note-firmware-cuoco92.html#post6869452 βασισμένη στην official 1540 παίζουν όλα άψογα, οι εφαρμογές που ζητάς επίσης και η rom πετάει και έχει και ελληνικά. Από ειδοποιήσεις όλες άψογες δε κολλάνε και έρχονται άμεσα σε viber/whatsapp/messenger/mail που έχω εδώ και κανά μήνα.

Aν δε σε νοιάζουν τα ελληνικά πας στον Ισπανό που είναι η πιο νέα έκδοση 1544 http://www.movilesdualsim.com/tema/vibeui_v3-0_1544_ltt_lemonade-29-10-2015.105738/ που και εκεί πάνε όλα μια χαρά απλά δεν έχει καθόλου ελληνικά.

https://mega.nz/#!XB4GRAZY!VyVq86J6S5fq6x8K2bttgoG0L1-n66ObBrsDpjSv7g0 (Ιταλός)

http://www.mediafire.com/download/k3iv1c3bhi3xyig/VIBEUI_V3.0_1544_LEMONADE.zip (Ισπανός)

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

 

Θα πρότεινες ισπανό (δε χρειάζομαι ελληνικά) σε σχέση με androium 5;

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινες ισπανό (δε χρειάζομαι ελληνικά) σε σχέση με androium 5;

Δεν έχω δοκιμάσει androium μιας και το led ειδοποιησεων και το double tap to unlock είναι για μένα σημαντικά. Οπότε παίζω πάντα ανάμεσα στους δύο. Αν δε σε νοιάζει η γλώσσα πήγαινε σε Ισπανό σαν πιο καινούργια

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει androium μιας και το led ειδοποιησεων και το double tap to unlock είναι για μένα σημαντικά. Οπότε παίζω πάντα ανάμεσα στους δύο. Αν δε σε νοιάζει η γλώσσα πήγαινε σε Ισπανό σαν πιο καινούργια

 

το OTA με ενδιαφέρει περισσότερο... υποστηρίζει;

Link to comment
Share on other sites

το OTA με ενδιαφέρει περισσότερο... υποστηρίζει;

O Iταλός ναι o Iσπανός όχι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

H androium ειναι μισο κλικ πιο γρηγορη απο την LTT.

Ομως μου αρεσει πιο πολυ η LTT και λογω vibeui αλλα και λογω οτι καταλαβαινεις στις ported ρομ οτι προερχονται απο αλλο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

H androium ειναι μισο κλικ πιο γρηγορη απο την LTT.

Ομως μου αρεσει πιο πολυ η LTT και λογω vibeui αλλα και λογω οτι καταλαβαινεις στις ported ρομ οτι προερχονται απο αλλο κινητο.

 

Προφανώς όμως και λογικό αφού είναι πιο άδεια από δυνατότητες. Επίσης έχω την εντύπωση ότι ported roms υστερούν στη κάμερα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

H androium ειναι μισο κλικ πιο γρηγορη απο την LTT.

Ομως μου αρεσει πιο πολυ η LTT και λογω vibeui αλλα και λογω οτι καταλαβαινεις στις ported ρομ οτι προερχονται απο αλλο κινητο.

 

Προφανώς όμως και λογικό αφού είναι πιο άδεια από δυνατότητες. Επίσης έχω την εντύπωση ότι ported roms υστερούν στη κάμερα.

 

Μόλις τώρα εβαλα την androium 5 και τελειωσα το σεταρισμα και μου αρέσει πολυ... :rolleyes:

θα με κάνετε να βαλω του Ιταλου τώρα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κατ εμεν οι ported υστερουν και στο πως φαινονται τα παντα μιας και ερχονται συνηθως απο κινητα με μικροτερη οθονη και ολα φαινονται μεγαλυτερα στο δικο μας.

Εκνευριστικο,λες και ειμαστε 85 και δε βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...