Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στην τελευταία 1544 lemonade δεν λειτουργεί το titanioum backup

 

Ποιά έκδοση του tianium back up.Τι ακριβώς δεν λειτουργεί;Μήπως δεν παίρνει δικαιώματα root;

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου, δεν αναβουν...

 

Όχι δεν ανάβουν.

 

Σας ευχαριστώ πολύ....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,ειμαι πολυ φρεσκος με τις rom,εχω δοκιμασει κανα 2 μεχρι τωρα(limonchelo,sensation),που περνάνε με twrp 2.8.6.0....κανω wipe σε dalvic cache,system,cache,το 1ο user data και μετα instal της rom μεσω twrp.

Eρώτηση: Η VIBEUI_V2.5_S121_ROW που τυχαινει να εχω κατεβασμενη και να θελω να περασω τωρα,περνιεται με τον ιδιο ακριβως τροπο;Επισης,ποιες αλλες rom περνιουνται ετσι(με twrp); :O Ευχαριστω....

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση του tianium back up.Τι ακριβώς δεν λειτουργεί;Μήπως δεν παίρνει δικαιώματα root;

έχω την τελευταία έκδοση παίρνει κανονικά δικαιώματα. δεν επαναφέρει της εφαρμογές ενώ έχω προ έκδοση μου ζητάει να εγκρίνω μια μια της εφαρμογές και εγκρίνει μονο την πρώτη μετά κολλάει. μάλλον φταιει το SecurityIt της LENOVO

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,ειμαι πολυ φρεσκος με τις rom,εχω δοκιμασει κανα 2 μεχρι τωρα(limonchelo,sensation),που περνάνε με twrp 2.8.6.0....κανω wipe σε dalvic cache,system,cache,το 1ο user data και μετα instal της rom μεσω twrp.

Eρώτηση: Η VIBEUI_V2.5_S121_ROW που τυχαινει να εχω κατεβασμενη και να θελω να περασω τωρα,περνιεται με τον ιδιο ακριβως τροπο;Επισης,ποιες αλλες rom περνιουνται ετσι(με twrp); :O Ευχαριστω....

Με twrp περνιούνται σίγουρα όλες οι custom roms και με την custom twrp 2.8.7.0 περνιούνται όλες οι stable και dev. Οπότε αν βάλεις αυτή την twrp περνάς τα πάντα εκτός από την row.

Αν κάνω κάπου λάθος διορθώστε με.

Link to comment
Share on other sites

Με twrp περνιούνται σίγουρα όλες οι custom roms και με την custom twrp 2.8.7.0 περνιούνται όλες οι stable και dev. Οπότε αν βάλεις αυτή την twrp περνάς τα πάντα εκτός από την row.

Αν κάνω κάπου λάθος διορθώστε με.

 

Ok,ευχαριστω. Αφου εχω twrp 2.8.6.0 μπορω να περασω ΜΟΝΟ custom roms. θα αρχισω να ψαχνω παλι προς τα πισω το θεμα για να κατεβασω κι αλλες rom να εχω να παιζω.

Οποιος μπορει ας μου στειλει(σε p.m. για να μη γεμιζουμε το thread) καποια link με οποιεσδήποτε custom roms για να κατεβασω. Eυχαριστω και παλ ι:)

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Ok,ευχαριστω. Αφου εχω twrp 2.8.6.0 μπορω να περασω ΜΟΝΟ custom roms. θα αρχισω να ψαχνω παλι προς τα πισω το θεμα για να κατεβασω κι αλλες rom να εχω να παιζω.

Οποιος μπορει ας μου στειλει(σε p.m. για να μη γεμιζουμε το thread) καποια link με οποιεσδήποτε custom roms για να κατεβασω. Eυχαριστω και παλ ι:)

Εδώ στο πρώτο ποστ θα βρεις λινκς για όλες τις ρομ του κινητού μας:

http://forum.xda-developers.com/android/development/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522

Link to comment
Share on other sites

Δουλεψα απο χθες τη LTT 1544.

Πολυ καλη και γρηγορη ρομ.

Ολα δουλευουν ακομα και το led σε viber.

Δεν ειναι πληρως ελληνικη.

Πεταξα αρκετες απο τις εφαρμογες που ειχαν βαλει.

Εχει απειροελαχιστα κινεζικα σε ασημαντα σημεια.

Προσοχη με το SecurityIt κοβει κλησεις,εφαρμογες κτλ αβερτα,οποτε δειτε καλα τις ρυθμισεις του.

Επιτελους το παλιο καλο gps οπως του Ιταλου.

Πρωτο κλειδωμα μετα το περασμα της ρομ σε 3 δευτερολεπτα.

Σιγουρα θα μεινει αυτη η ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο πρώτο ποστ θα βρεις λινκς για όλες τις ρομ του κινητού μας:

http://forum.xda-developers.com/android/development/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522

 

 

1)K3_Note_Xancin_Haier

Minimal GAPPS

2)AOSP_CBT_HK_LIMITED

3)Sensation_rom

4)AOSP_V4_XANCIN

5)++[LiMoNcHeLo NovAMoD MDSTeam VibeAosP]++

6)VibeUI_5.1_LTT_MDSTEAM

7)VIBEUI_V2.8_1537_LTT_LEMONADE

8)VIBEUI_S121_VISNU_LEMONADE

9)Flyme_4.5_BETA8

10)Xperia_Mod_VibeUI_15_21

11)Agujetas_vs_Reflex

12)AOSP 5.1.1 LEMONADE V3

13)Nexus ROM 5.1

 

Δηλαδή ΟΛΕΣ αυτες μπορω να τις περασω με twrp 2.8.6.0. ???? :cry:

Προτεινεις καποια;

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς όλες όσες είναι στη λίστα με τίτλο "Flashable through CWM/TWRP", δηλαδή καμιά 35αριά ρομς, μεταξύ των οποίων και αυτές οι 13 που παρέθεσες. Δεν ξέρω τι να σου προτείνω.. θέμα γούστου είναι! Πάτα εκεί που σου λέει source στην κάθε ρομ για να δεις screenshots και πληροφορίες σχετικά ώστε να έχεις μια ιδεά από πριν πως θα είναι η κάθε ρομ που θα βάζεις.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς όλες όσες είναι στη λίστα με τίτλο "Flashable through CWM/TWRP", δηλαδή καμιά 35αριά ρομς, μεταξύ των οποίων και αυτές οι 13 που παρέθεσες. Δεν ξέρω τι να σου προτείνω.. θέμα γούστου είναι! Πάτα εκεί που σου λέει source στην κάθε ρομ για να δεις screenshots και πληροφορίες σχετικά ώστε να έχεις μια ιδεά από πριν πως θα είναι η κάθε ρομ που θα βάζεις.

 

Eυχαριστω πολυ my friend....

Μια τελευταια ερώτηση...Επειδη ειχα θεμα αποθηκευτικου χωρου(internal storage) σε μια απο τις 2 ρομ που εχω δοκιμασει μεχρι τωρα παρατηρησα οτι τα miscellaneous εφτασαν περι τα 7gb! Διαβασα πριν μερικες σελιδες οτι κάνουμε wipe και το internal storage ώστε να ελευθερωθούν αυτά τα misc files αλλα δεν υπαρχει αυτη η επιλογη στο twrp.Υπαρχει καποια λυση;

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ my friend....

Μια τελευταια ερώτηση...Επειδη ειχα θεμα αποθηκευτικου χωρου(internal storage) σε μια απο τις 2 ρομ που εχω δοκιμασει μεχρι τωρα παρατηρησα οτι τα miscellaneous εφτασαν περι τα 7gb! Διαβασα πριν μερικες σελιδες οτι κάνουμε wipe και το internal storage ώστε να ελευθερωθούν αυτά τα misc files αλλα δεν υπαρχει αυτη η επιλογη στο twrp.Υπαρχει καποια λυση;

 

Εχει επιλογη στο twrp.Μεσα στο wipe.

Περνας πρωτα ρομ και μετα κλεινεις το κινητο και μπαινεις twrp και κανει wipe internal.

Link to comment
Share on other sites

Εχει επιλογη στο twrp.Μεσα στο wipe.

Περνας πρωτα ρομ και μετα κλεινεις το κινητο και μπαινεις twrp και κανει wipe internal.

Δεν υπαρχει αυτη η επιλογη φιλε μου. Μπαινω wipe-advanced wipe-και μετα οι επιλογες που εχω ειναι dalvin cache,system,cache,user data,user data,sd-card,usb-otg. :confused:

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει αυτη η επιλογη φιλε μου. Μπαινω wipe-advanced wipe-και μετα οι επιλογες που εχω ειναι dalvin cache,system,cache,user data,user data,sd-card,usb-otg. :confused:

Το user πρέπει να ειναι

 

Σε διαφορετικές εκδόσεις recovery το έχω δει με διάφορα ονόματα.

Link to comment
Share on other sites

Το user πρέπει να ειναι

 

Σε διαφορετικές εκδόσεις recovery το έχω δει με διάφορα ονόματα.

 

ποιο απο τα 2;

εχει 2 user data.το πρωτο το ειχα κανει wipe για να περασω την ρομ και το δευτερο οι οδηγιες ελεγαν να μην το τικαρω.εισαι σιγουρος οτι ειναι τα misc.files?

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

ποιο απο τα 2;

εχει 2 user data.το πρωτο το ειχα κανει wipe για να περασω την ρομ και το δευτερο οι οδηγιες ελεγαν να μην το τικαρω.εισαι σιγουρος οτι ειναι τα misc.files?

Το δεύτερο είναι το internal. Με αυτόν τον τρόπο θα καθαρίσει όλη η εσωτερική sd σου από παλιές εγκαταστάσεις ρομ. Σαν να πήρες το κινητό καινούριο.

 

 

TWRP 2.8.7.0 by AtlonX2

Source

Based on cheshkin & SevenMaxs recovery.

Now it supports USB OTG and has SU built in, it auto detects if you're rooted or not.

BUG: When you choose advanced wipe, the second userdata partition is internal storage, it's wrongly named.

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο είναι το internal. Με αυτόν τον τρόπο θα καθαρίσει όλη η εσωτερική sd σου από παλιές εγκαταστάσεις ρομ. Σαν να πήρες το κινητό καινούριο.

Eυχαριστω πολυ φιλε μου,οπως ευχαριστω και τον Dante για τα "φωτα" σας...

Μολις το επιχειρησα και εχω κανα 8αρι gb ελευθερα... thanks :happy:

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει 1544 με ανεκτά ελληνικά?αυτό είναι το λινκ?http://www.mediafire.com/download/k3iv1c3bhi3xyig/VIBEUI_V3.0_1544_LEMONADE.zip

περνιέται με TWRP 2.8.7 AtlonX2_material?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει 1544 με ανεκτά ελληνικά?αυτό είναι το λινκ?http://www.mediafire.com/download/k3iv1c3bhi3xyig/VIBEUI_V3.0_1544_LEMONADE.zip

περνιέται με TWRP 2.8.7 AtlonX2_material?

 

Η συγκεκριμενη εχει ελληνικα.

Δεν εχει πληρως αλλα παλευεται.

Τα setting πχ ειναι στα αγγλικα.

Περνιεται με ολες τις twrp κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη εχει ελληνικα.

Δεν εχει πληρως αλλα παλευεται.

Τα setting πχ ειναι στα αγγλικα.

Περνιεται με ολες τις twrp κανονικα.

 

Αυτή του Ιταλού που λέτε έχει ελληνικά?

Σόρι για την ζαλούρα αλλά επειδή δεν έχω ακόμη το κινητό για πειράματα θέλω να το στήσω μια φορά με όσο πιο σωστή και γρήγορη ρομ γίνεται και μετά βλέπουμε

Είχα καταλήξει σε row121 αλλά απότι είδα δεν άρεσε σε κανέναν τελικά αν και ήταν προτεινόμενη

Αν είναι οκ η 1544 και ψιλοπαλεύονται τα ελληνικά της να περάσω αυτή

είναι ρουταρισμένη υποθέτω έτσι?Τα gapps υπάρχουν ή περνιούνται πάλι από recovery?

 

η 1520 που έχει επάνω από vickmall δεν είναι κομπλέ?

Edited by kaloudis
Link to comment
Share on other sites

οντως πολυ καλη του ιταλου.την ειχα μεχρι χθες που εβαλα την καινουρια lemonade 1544 που ειναι λιγο πιο γρηγορη και κλειδωνει αστραπιαια το gps.

τελικα μετα απο τοσες rom που εχω δοκιμασει,κατεληξα στο συμπερασμα οτι για το συγκεκριμενο κινητο οι πιο καλες rom προερχονται απο τις εργοστασιακες VIBE U.

Ναι αλλά δεν έχει ελληνικά. Έτσι;;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σορρυ που πρέπει να το αναφέρω και εγώ, την είχα διαβάσει τη συγκεκριμένη απάντηση αλλά πριν παραλάβω το κινητό και τώρα δεν θυμάμαι που την είχα διαβάσει.

Μπορεί να μου πει κάποιος πώς ρυθμίζουμε το Led των ειδοποιήσεων για τις εφαρμογές, γιατί μέχρι στιγμής μόνο στη φόρτιση βλέπω το συγκεκριμένο αναμμένο:cry:. Έχω την VINEUI_V2.5_11520

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...