Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι με την τελευταία του Ιταλού. Δεν ειδα σημαντικές διαφορες σε ταχύτητα και μπαταρια. Έχει αλλάξει κάτι λεπτομέριες σε σχέση με τις προηγούμενες του Ρομ.

Sony Xperia Neo V

Amoi N828

Jiayu G4S

Lenono K3 Note

Link to comment
Share on other sites

Παίδες την 1544 με ποια έκδοση SU την έχετε κάνει root; Διότι δεν μπορώ να την κάνω root με ότι έχω δοκιμάσει.

Εγω έβαλα με την 1544 την BETA-SuperSU-v2.52.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Εγω έβαλα με την 1544 την BETA-SuperSU-v2.52.

Έβαλα αυτή που γράφεις και ενώ με το root cheker επιβεβαιώνει ότι είναι root το τηλέφωνο, στην πράξη όμως κατά την λειτουργία των εφαρμογών δεν δίνει δικαιώματα root. Πάντως και στο XDA αναφέρουν ότι υπάρχει γενικά θέμα και δεν δουλεύει πάντα σωστά η διαδικασία root από την έκδοση 1542 και μετά. Τεσπα ξαναγυρίζω στην 1535 Stable η οποία είναι πραγματικά απροβλημάτιστη και γρήγορη rom.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 1544 Lemonade πάνω από την 1540 του ιταλου. Dirty flash και όλα τέλεια

Θέλω να τη βάλω πάνω από την 1540 lemonade κάνω wipe κάτι η όχι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνάντησα θέμα με την 1544 και το root. Δεν με άφηνε με τίποτα στο battery calibration να πατησω grant. Έτσι το ρυθμισα να κανει grant σε ολα για να δουλέψει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω να τη βάλω πάνω από την 1540 lemonade κάνω wipe κάτι η όχι;

Κάνε wipe μόνο τα caches αν θες. Σκεψου εγώ πέρασα την lemonade πάνω από του cuoco οπότε δεν φαντάζομαι να έχεις θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνάντησα θέμα με την 1544 και το root. Δεν με άφηνε με τίποτα στο battery calibration να πατησω grant. Έτσι το ρυθμισα να κανει grant σε ολα για να δουλέψει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνε wipe μόνο τα caches αν θες. Σκεψου εγώ πέρασα την lemonade πάνω από του cuoco οπότε δεν φαντάζομαι να έχεις θέμα.

Εγώ έκανα και την cache και την dalvik cache, τίποτα μάπα το καρπούζι!!!!! So, back to the past......1535 Stable!!!!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Το PayPal και το alphabank web banking μου crashαρουν στην 1544 dev LTT. Είναι η rom ή το dirty flash? Μπορεί να δει κάποιος;

 

Ξενερωσα λίγο

Edited by psarogen
Link to comment
Share on other sites

Το PayPal και το alphabank web banking μου crashαρουν στην 1544 dev LTT. Είναι η rom ή το dirty flash? Μπορεί να δει κάποιος;

 

Ξενερωσα λίγο

 

Στην Official Vide UI 1544dev (με clean install) δουλεύουν μια χαρά..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εγραψα και μερικες σελιδες πριν....δοκιμαστε την VIBEUI_S121_VISNU_LEMONADE...δεν εχω βρει κατι να μην λειτουργει...και το ελαχιστο lag μερικες φορες-ελαχιστες σε μενα και με αρκετες εφαρμογες πανω-συγχωρειται ανετα απο την υπολοιπη συμπεριφορα...οποιος θελει λεπτομερεις στη διαθεση του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πλέον από εχθές και εγώ κάτοχος του K3 note! :D (από Vickmall σε 3 εβδομάδες)

Επειδή τις τελευταίες 30 σελίδες τις διάβασα σερί και έχω ψιλομπερδευτεί και εκεί που είχα καταλήξει σε 1-2 rom, τώρα προσπαθώ να αποφασίσω πάλι.

Μπορεί να μου προτείνει κάποιος 1-2 με όσο πλήρη ελληνικά γίνεται, με μερική τεκμηρίωση γιατί την συγκεκριμένη και ποια θεματάκια έχει;

[Και θα το εκτιμούσα αν μου απαντούσατε λίγο γρήγορα γιατί εγώ Κυριακή φεύγω για την πόλη που σπουδάζω και δεν έχω ιδιαίτερο χρόνο για να ασχοληθώ εκεί λόγω μαθημάτων. :) ]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πλέον από εχθές και εγώ κάτοχος του K3 note! :D (από Vickmall σε 3 εβδομάδες)

Επειδή τις τελευταίες 30 σελίδες τις διάβασα σερί και έχω ψιλομπερδευτεί και εκεί που είχα καταλήξει σε 1-2 rom, τώρα προσπαθώ να αποφασίσω πάλι.

Μπορεί να μου προτείνει κάποιος 1-2 με όσο πλήρη ελληνικά γίνεται, με μερική τεκμηρίωση γιατί την συγκεκριμένη και ποια θεματάκια έχει;

[Και θα το εκτιμούσα αν μου απαντούσατε λίγο γρήγορα γιατί εγώ Κυριακή φεύγω για την πόλη που σπουδάζω και δεν έχω ιδιαίτερο χρόνο για να ασχοληθώ εκεί λόγω μαθημάτων. :) ]

 

Με ποια ρομ σου το έστειλαν ;;;

Κι εγώ κάτοχος εδώ και ένα μήνα περίπου από Vickmall μου ήρθε με την VIBEUI_V2.5_11520_5.827.1_ST_K50-T5

και δεν έχω κάποιο παράπονο. Όλα δουλεύουν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Με ποια ρομ σου το έστειλαν ;;;

Κι εγώ κάτοχος εδώ και ένα μήνα περίπου από Vickmall μου ήρθε με την VIBEUI_V2.5_11520_5.827.1_ST_K50-T5

και δεν έχω κάποιο παράπονο. Όλα δουλεύουν μια χαρά.

 

Την ίδια έχουμε!

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια έχουμε!

 

Κράτησε το με αυτή για πρώτη φάση και στις επόμενες διακοπές σου βλέπεις...

Μπορεί μέχρι τότε να έχουν δώσει και την 6.0.

Link to comment
Share on other sites

Κράτησε το με αυτή για πρώτη φάση και στις επόμενες διακοπές σου βλέπεις...

Μπορεί μέχρι τότε να έχουν δώσει και την 6.0.

 

Απλώς από ότι έχω κοιτάξει έχει λίγα ελληνικά και μου έβγαλε πριν λίγο μια κινέζικη ειδοποίηση (λογικά διαφήμιση θα ήταν).

Link to comment
Share on other sites

Απλώς από ότι έχω κοιτάξει έχει λίγα ελληνικά και μου έβγαλε πριν λίγο μια κινέζικη ειδοποίηση (λογικά διαφήμιση θα ήταν).

 

Δεν έχω δει τίποτα κινέζικο ως τώρα... ίσως επειδή έχω βάλει από την πρώτη μέρα το adaway.

Αν είσαι root κι εσύ δοκίμασε το. Δεν βλέπεις μετά καμιά διαφήμιση.

Όσο αφορά τα ελληνικά τα έχει νομίζω στα πιο καίρια σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εγραψα και μερικες σελιδες πριν....δοκιμαστε την VIBEUI_S121_VISNU_LEMONADE...δεν εχω βρει κατι να μην λειτουργει...και το ελαχιστο lag μερικες φορες-ελαχιστες σε μενα και με αρκετες εφαρμογες πανω-συγχωρειται ανετα απο την υπολοιπη συμπεριφορα...οποιος θελει λεπτομερεις στη διαθεση του

 

Aυτή είναι παλιά (8/15) και την έχουμε δοκιμάσει όλοι σχεδόν εδώ μέσα μιας και είναι η πρώτη ROW που κυκλοφόρησε για την Ινδία. Κανένας δε την άντεξε πάνω από βδομάδα, εγώ ο ήρωας 8 ημέρες είναι τόσο αργή που πετάς το κινητο στο τέλος από τα νεύρα σου :lol:

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει τίποτα κινέζικο ως τώρα... ίσως επειδή έχω βάλει από την πρώτη μέρα το adaway.

Αν είσαι root κι εσύ δοκίμασε το. Δεν βλέπεις μετά καμιά διαφήμιση.

Όσο αφορά τα ελληνικά τα έχει νομίζω στα πιο καίρια σημεία.

 

Είμαι root, οπότε θα το βάλω και εγώ!

Θα την κρατήσω για να βγάλω μια πρώτη άποψη και αν δεν μου κάνει, όταν βρω χρόνο θα μπω στην διαδικασία να την αλλάξω!

Ευχαριστώ πολύ Athlos_PDA :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι root, οπότε θα το βάλω και εγώ!

Θα την κρατήσω για να βγάλω μια πρώτη άποψη και αν δεν μου κάνει, όταν βρω χρόνο θα μπω στην διαδικασία να την αλλάξω!

Ευχαριστώ πολύ Athlos_PDA :rolleyes:

 

Εδώ και η τελευταία έκδοση 2.9.2

Link to comment
Share on other sites

Ένας φιλαράκος το πήρε από Ελλάδα και το μαγαζί του είχε περάσει την ινδική του ιταλού μαζί με TWRP.

 

Το λέω για οποιον θέλει να το πάρει από Ελλάδα αλλά δεν θέλει ρομ για τα σκουπίδια.

 

PM οποίος θελει το μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 1544 πάνω από την 1540 ltt και όντως το paypal δε λειτουργεί. Άλλες διαφορές δεν έχω δεί ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...