Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και άλλο θεματάκι με την 2,5. Συνδέοντας το με pc (win 10) μου βγάζει ότι το android media service κάτι has stoped. Και δεν το βλέπω στο pc. Το αντιμετώπισε κανείς άλλος;

 

Αν απενεργοποιησεις τον εντοπισμο σφαλματων απο τη συσκευη και την ενεργοποιησεις ξανα εμφανιζεται

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δοκιμασα την carbon και μου φανηκε πιο λιτή απο του ιταλου.ειμαστε σε μια φαση ικανοποιητικη που ολες οι rom τα πηγαινουν καλα.εγω θα παραμεινω με την ιταλικη μεχρι να βγει κατι ουσιαστικα καλυτερο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα την αποψή σας για το gps του k3 note... μου είναι απαραίτητο και θα δουλευτεί με sygic... κλειδώνει γρήγορα; παρουσιάζει drops κατά την πλοήγηση; με λίγα λογια είναι καλό το reception ή πάμε για άλλα;

 

ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

Χωρις glonass fix,ειναι οτι γρηγοροτερο εχω δει σε κινητο.

σε φαση κλειδωμα σε 3 δευτερολεπτα και ακριβεια 3 μετρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποιησεις τον εντοπισμο σφαλματων απο τη συσκευη και την ενεργοποιησεις ξανα εμφανιζεται

 

Που ακριβώς είναι αυτό στα settings?

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς είναι αυτό στα settings?

 

Στις επιλογες για προγραμματιστες μεσα λεει εντοπισμος σφαλματων usb. Aν δε στο βγαζει μεσα στις ρυθμισεις πας σχετικα με το τηλεφωνο - στοιχεια συσκευης και πατας πολλες φορες πανω στο αριθμος εκδοσης μεχρι να σου πει οτι εμφανιστηκε το κρυφο μενου

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Λογικά εννοείς το usb debugging. To δοκίμασα αλλά δεν κάνει τίποτα στο να αναγνωρίσει τη συσκευή. Το μην πάντως έφυγε. To βλέπει σαν cd drive Edited by Georgesod
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Σκοπεύω να πάρω το k3 note απο το foxosmall(Θεσσαλονίκη) και εχω τις εξης ερωτήσεις:

1)Έχει ψωνίσει κάποιος απο το συγκεκριμένο μαγαζί να μου πει τη γνώμη του;

2)Επικοινώνησα με το μαγαζι για λεπτομέριες όπως αν το κινητό είναι στα ελληνικά και για το θέμα της εγγύησης και είναι ολα καλά.Η ερώτησή μου είναι αν θα έχω καποιο πρόβλημα χωρίς να κάνω root.Δεν θέλω να το πειράξω.

3)Αν αντί για το k3 παρω το Α7000 που πωλείται σε μαγαζιά τύπου public,θα είμαι περισσότερο καλυμμένη από εγγυήσεις,σέρβις κτλ?

:luck:
Link to comment
Share on other sites

Πεταξτε το Glonass πραγματικά. Χωρίς Glonass το GPS μου είναι αρκετά καλύτερο.
Γίνεται να απενεργοποιηθεί το glonass από την Carbon 2.5?
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την αλλη οσο ειχα το κινητο χωρις το fix δεν ειχα προβλημα στο κλείδωμα δορυφόρων αλλα οταν έπιανε στίγμα απο τους κινεζικούς η ακρίβεια ηταν τελείως γειασου.με το glonass βλεπω και 2m και ας υπαρχει κάποιες στιγμές αργό κλείδωμα

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Μωρε υπαρχει και ακριβεια 2 μετρα αλλα εν κινησει παει περιπτερο κυριολεκτικα.
Link to comment
Share on other sites

μετά από νέα rom με το flash tool δεν μου λειτουργεί και της 2 sim τις αναγνωρίζει η συσκευή, σήμα έχω μόνο στην μια.στο wifi μου βγάζει ένα υποτιθέμενο δίκτυο NVRAM WARNING Err=0x10
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Σκοπεύω να πάρω το k3 note απο το foxosmall(Θεσσαλονίκη) και εχω τις εξης ερωτήσεις:

1)Έχει ψωνίσει κάποιος απο το συγκεκριμένο μαγαζί να μου πει τη γνώμη του;

2)Επικοινώνησα με το μαγαζι για λεπτομέριες όπως αν το κινητό είναι στα ελληνικά και για το θέμα της εγγύησης και είναι ολα καλά.Η ερώτησή μου είναι αν θα έχω καποιο πρόβλημα χωρίς να κάνω root.Δεν θέλω να το πειράξω.

3)Αν αντί για το k3 παρω το Α7000 που πωλείται σε μαγαζιά τύπου public,θα είμαι περισσότερο καλυμμένη από εγγυήσεις,σέρβις κτλ?

 

Από εκεί το πήρα,233 ευρώ με θήκες και hands free.Μου χε έρθει με μία 15.16ST με ελληνικά,χωρίς πολλές βλακείες μέσα.Βέβαια αν θες OTA πρέπει να περάσεις στην official.

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα την αποψή σας για το gps του k3 note... μου είναι απαραίτητο και θα δουλευτεί με sygic... κλειδώνει γρήγορα; παρουσιάζει drops κατά την πλοήγηση; με λίγα λογια είναι καλό το reception ή πάμε για άλλα;

 

ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

παρ'το αφοβα.Το gps κλειδωνει απο 23 δορυφορους 14 με 17 πολλες φορες.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

μετά από νέα rom με το flash tool δεν μου λειτουργεί και της 2 sim τις αναγνωρίζει η συσκευή, σήμα έχω μόνο στην μια.στο wifi μου βγάζει ένα υποτιθέμενο δίκτυο NVRAM WARNING Err=0x10

 

Πέρνα αυτό εδώ το fix. https://drive.google.com/file/d/0B5oTMOqjH0_TSzMtN1ZBMTZtaEU/view

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή πόσο άσχημα;

 

Ε οπως εγραψα και πριν με 25μετρα οταν κινεισαι,τι ακριβεια να εχεις.

πριν το glonass ηταν απειρως καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Eχει ένα θέμα ένας φίλος. Περίπου 2 μέρες έχει τρελαθεί το touch.. Πατάει μόνο του ανοιγοκλεινη παράθυρα... Τι παίζει?? Διορθωνετε αυτό??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί το πήρα,233 ευρώ με θήκες και hands free.Μου χε έρθει με μία 15.16ST με ελληνικά,χωρίς πολλές βλακείες μέσα.Βέβαια αν θες OTA πρέπει να περάσεις στην official.

 

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΤΑ;;;;; :fool:

:luck:
Link to comment
Share on other sites

Ή καλύτερη rom μέχρι στιγμή για εμένα είναι ή androium. Μόλις έκανα το δεύτερο OTA πολύ εύκολα το οποίο μου έβαλε latest kernel και το τελευταίο camera app.

 

Ή rom είναι aosp.

 

Edit: έφτιαξε και το ανώμαλο storage.

Edited by psarogen
Link to comment
Share on other sites

Ή καλύτερη rom μέχρι στιγμή για εμένα είναι ή androium. Μόλις έκανα το δεύτερο OTA πολύ εύκολα το οποίο μου έβαλε latest kernel και το τελευταίο camera app.

 

Ή rom είναι aosp.

 

Αυτά είναι για μένα τόσο κινέζικα,όσο τα lenovo.xaxaxaxaxaxa.δηλαδη χωρις ΟΤΑ δε θα μπορώ να κάνω updates;;;;

:luck:
Link to comment
Share on other sites

Eχει ένα θέμα ένας φίλος. Περίπου 2 μέρες έχει τρελαθεί το touch.. Πατάει μόνο του ανοιγοκλεινη παράθυρα... Τι παίζει?? Διορθωνετε αυτό??

 

καποιος εδω παιδια.??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ή καλύτερη rom μέχρι στιγμή για εμένα είναι ή androium. Μόλις έκανα το δεύτερο OTA πολύ εύκολα το οποίο μου έβαλε latest kernel και το τελευταίο camera app.

 

Ή rom είναι aosp.

 

Edit: έφτιαξε και το ανώμαλο storage.

Συγκριτικά με την carbon 2.5 τι πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα έχει? Δεν βρίσκω εύκολα feedback από την androium ούτε εδώ ούτε στο xda.

Link to comment
Share on other sites

καποιος εδω παιδια.??
αυτο μου ειχε συμβει σε παλαιοτερη συσκευη οταν μου ειχαν ριξει επανω στο τηλεφωνο κατα λαθος ενα ποτηρι κρασι!αν λοιπον δεν του εχει πεσει υγρο,ας κανει ενα factory reset και θα γινει παλι οπως το αγορασε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...