Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι επιδοσεις στο antutu δεν ειναι σταθερες...για να βγαλει την πιο υψηλη βαθμολογια θα πρεπει να εχεις κανει kill ολες τις εφαρμογες που τρεχουν στο background,να ειναι κρύο το τηλεφωνο,και πριν κανεις το τεστ να εχεις ανοιχτο το wifi και να κανεις επανεκκινηση.

 

Το έχω κλείσει προσωρινά να κρυώσει και βλέπουμε...

 

Αυτο για το wifi δεν το κατάλαβα.

 

 

Edit: ολα οκ, το κρυωσα και πηγε 45k. Το κινητο βεβαια φαινεται θα τα πηγαινει πολυ καλυτερα τον χειμωνα

Edited by psarogen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχω κλείσει προσωρινά να κρυώσει και βλέπουμε...

 

Αυτο για το wifi δεν το κατάλαβα.

 

 

Edit: ολα οκ, το κρυωσα και πηγε 45k. Το κινητο βεβαια φαινεται θα τα πηγαινει πολυ καλυτερα τον χειμωνα

οταν κανω τεστ με wifi κλειστό.μου βγαζει χαμηλοτερη βαθμολογια και ο αριθμος με κοκκινο χρωμα.

μου γραφει και ενα μηνυμα αλλα δεν θυμαμαι τι λεει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

 

Πετυχα αυτο το κινητο στα 161 ευρω σε κινεζομαγαζο και απο τα χαρακτηριστικα του φαινεται εντυπωσιακο. Εφοσον ειναι και 2καρτο, σκεφτηκα αν το βρω σε καλη τιμη κατα τα χριστουγεννα, να πουλησω το Blade V και ενα x10 mini που εχω και να συμπληρωσω την διαφορα για το λενοβο. Με τις δικες σας εμπειριες, αξιζει να κανω αυτη την κινηση (αν το βρω τοτε φυσικα) η να παραμεινω ως εχω?

 

Ευχαριστω

Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

 

Πετυχα αυτο το κινητο στα 161 ευρω σε κινεζομαγαζο και απο τα χαρακτηριστικα του φαινεται εντυπωσιακο. Εφοσον ειναι και 2καρτο, σκεφτηκα αν το βρω σε καλη τιμη κατα τα χριστουγεννα, να πουλησω το Blade V και ενα x10 mini που εχω και να συμπληρωσω την διαφορα για το λενοβο. Με τις δικες σας εμπειριες, αξιζει να κανω αυτη την κινηση (αν το βρω τοτε φυσικα) η να παραμεινω ως εχω?

 

Ευχαριστω

Από blade v πήγα σε αυτό. Ή μέρα με την νύχτα. Το κινητό είναι αστραπή και ακόμα το δουλεύουν από πλευράς software. Έχει μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα θελω μια βοηθεια απο εσας εχω recovery twrp και θελω να βαλω την stock recovery για να περασω την ινδικη row ρομ εψαξα στα ποστ αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι συγκεκριμενο βρηκα μονο πως περνας την row rom οταν εισαι σε σε stock recovery αν μπορειται δωστε μου ενα οδηγο για το πως γινεται να αλλαξω το recovery απο twrp σε stock σας ευχαριστω Edited by oasis_21
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα θελω μια βοηθεια απο εσας εχω recovery twrp και θελω να βαλω την stock recovery για να περασω την ινδικη row ρομ εψαξα στα ποστ αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι συγκεκριμενο βρηκα μονο πως περνας την row rom οταν εισαι σε σε stock recovery αν μπορειται δωστε μου ενα οδηγο για το πως γινεται να αλλαξω το recovery απο twrp σε stock σας ευχαριστω

 

Δεν χρειάζεται φίλε. Απλά με flash tools φλασαρεις την ινδική. Περνάει η stock αυτόματα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται φίλε. Απλά με flash tools φλασαρεις την ινδική. Περνάει η stock αυτόματα.

 

α τωρα καταλαβα οκ ευχαριστω πολυ αραγε βρισκω τον οδηγο του flash tools

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Όποιος μπορεί παρακαλώ ας με βοηθήσει γιατι παγματικά έχω πελαγώσει με το κινητό. Οι κινέζικες εφαρμογές Μεγάλο πρόβλημα και μαλιστα υπάρχουν δύο FunWeather και ShareIt οι οποιες νομίζω κλέβουν χρήματα από την κάρτα το παρατήρησα χθες και περιμένω αναλυτικό λογαριασμό αλλά δεν ξερω αν εκεί φαίνεται κάτι.. :mad:Επειδή όμως κατα τα άλλα η rom ειναι λειτουργική θέλω να παραμείνει ως έχει και απλά να σβήσω τις κινεζιές. Μπορώ απλώς να κάνω root χωρίς να πειραχτεί η υπάρχουσα rom μου??και επειδή έιμαι άσχετη και συγνώμη βρε παιδιά αλλά τι ειναι τελικά το cwm?? Ευχαριστώ εκ των προτερων και αναμένω βοήθεια!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση letom, το έχουν ρουτάρει ναι γιατί βάλανε τα ελληνικά, οποτε αυτό τι σημαίνει? εγώ θέλω ουσιαστικά να παραμείνει κατα τα αλλα ετσι όπως είναι με ελληνική γλώσσα και τα υπολοιπα ως έχουν, έκδοση γράφει VIBEUI 1515 αν βοηθάει

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να κάνεις ροοτ χωρίς να πειραχτεί η ρομ σου. Όμως είσαι σίγουρη ότι δεν είναι ήδη ροοτ το κινητό σου?

 

 

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση letom, το έχουν ρουτάρει ναι γιατί βάλανε τα ελληνικά,αλλά εγώ δεν έχω πρόσβαση εννοείται, οποτε αυτό τι σημαίνει? εγώ θέλω ουσιαστικά να παραμείνει κατα τα αλλα ετσι όπως είναι με ελληνική γλώσσα και τα υπολοιπα ως έχουν. έκδοση γράφει VIBEUI 1515 αν βοηθάει

Link to comment
Share on other sites

Ε αφού είσαι ρουτ τα πράγματα είναι εύκολα. Μπορείς απλώς να περάσεις το titanium backup και από εκεί να επιλέξεις όποιες εφαρμογές θες (τις κινεζιές δηλαδή) και να τις κάνεις freeze. Μπορείς και delete αλλά καλύτερα freeze ώστε αν παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα να μπορείς να "ξεφριζάρεις" όποια εφαρμογή το δημιούργησε. Πάντως κατά τη γνώμη μου και επειδή έχεις παλιά ρομ (σίγουρα θα σου πετάει και διαφημίσεις στον browser κλπ) και αφού είσαι ρουτ, το καλύτερο είναι να βάλεις μια πιο καινούρια να βρεις την υγειά σου. Χωρίς ίχνος διαφημίσεων και κινέζικων εφαρμογών. Κι εγώ άσχετος είμαι και έκανα τη διαδικασία πριν μερικές ημέρες και τελικά ήταν πολύ πιο εύκολο απ' ό,τι φαινόταν όταν διάβαζα τα βήματα. Ίσως να ήμουν και τυχερός, δεν ξέρω, πάντως σε 5 λεπτά το έκανα και πλέον είναι σαν να έχω άλλο κινητό. Όχι ότι με χαλούσε η έκδοση 1520 που είχα (δεν είχε σχεδόν καθόλου κινέζικα και από διαφημίσεις είχε ελάχιστες) αλλά τώρα πραγματικά το κινητό δεν έχει ούτε μισό ψεγάδι. Αν δεν θες οπωσδήποτε να έχεις το vibeui περιβάλλον της lenovo και δεν σε νοιάζουν το double tap και τα led notifications σου προτείνω να βάλεις τη nexus rom. Έχει και ελληνικό μενού κομπλέ. Πάει σφαίρα, δεν έχει ούτε μισή περιττή εφαρμογή και έχει το καθαρό περιβάλλον του android lollipop. Αλλιώς βάλε μία vibeui πιο πρόσφατη από τη δική σου (πχ την 1535) και πάλι θα είσαι οκ χωρίς κινεζιές αλλά υπόψην ότι αυτή δεν έχει ελληνικό μενού, μόνο κινέζικο και αγγλικό.

 

ΥΓ: Σου ανέφερα μόνο αυτές που έχω δοκιμάσει και ξέρω τον τρόπο να περαστούν. Υπάρχει και η ROW rom (η λεγόμενη ινδική) που είναι η επίσημη διεθνής ρομ σαν να αγόραζες το κινητό από Ελλάδα όμως αυτή έχει άλλη διαδικασία για να τη βάλεις και δεν το έχω δοκιμάσει. Όχι ότι θα είναι κάτι δύσκολο (αν ψάξεις θα βρεις αναλυτική περιγραφή) απλώς δεν το έχω κάνει και δεν θέλω να προτείνω κάτι που δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση... Βλέπω το τηλέφωνο πωλείται κ στα Ελληνικά σκρουτζομαγαζα φυσικά πιο ακριβά. Ξέροντας ότι δεν εισάγεται επίσημα από αντιπροσωπεία lenovo εδώ, τι ισχύει περί εγγύησης?? Έχει 2 χρόνια κ αν χρειαστείς εγγύηση το στελνεις στο μαγαζί που το πήρες μιας κ δεν αναλαμβάνει ή επίσημη αντιπροσωπεία? Δηλαδή αν κλείσει το μαγαζί την.......!??
Link to comment
Share on other sites

Ε αφού είσαι ρουτ τα πράγματα είναι εύκολα. Μπορείς απλώς να περάσεις το titanium backup και από εκεί να επιλέξεις όποιες εφαρμογές θες (τις κινεζιές δηλαδή) και να τις κάνεις freeze. Μπορείς και delete αλλά καλύτερα freeze ώστε αν παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα να μπορείς να "ξεφριζάρεις" όποια εφαρμογή το δημιούργησε. Πάντως κατά τη γνώμη μου και επειδή έχεις παλιά ρομ (σίγουρα θα σου πετάει και διαφημίσεις στον browser κλπ) και αφού είσαι ρουτ, το καλύτερο είναι να βάλεις μια πιο καινούρια να βρεις την υγειά σου. Χωρίς ίχνος διαφημίσεων και κινέζικων εφαρμογών. Κι εγώ άσχετος είμαι και έκανα τη διαδικασία πριν μερικές ημέρες και τελικά ήταν πολύ πιο εύκολο απ' ό,τι φαινόταν όταν διάβαζα τα βήματα. Ίσως να ήμουν και τυχερός, δεν ξέρω, πάντως σε 5 λεπτά το έκανα και πλέον είναι σαν να έχω άλλο κινητό. Όχι ότι με χαλούσε η έκδοση 1520 που είχα (δεν είχε σχεδόν καθόλου κινέζικα και από διαφημίσεις είχε ελάχιστες) αλλά τώρα πραγματικά το κινητό δεν έχει ούτε μισό ψεγάδι. Αν δεν θες οπωσδήποτε να έχεις το vibeui περιβάλλον της lenovo και δεν σε νοιάζουν το double tap και τα led notifications σου προτείνω να βάλεις τη nexus rom. Έχει και ελληνικό μενού κομπλέ. Πάει σφαίρα, δεν έχει ούτε μισή περιττή εφαρμογή και έχει το καθαρό περιβάλλον του android lollipop. Αλλιώς βάλε μία vibeui πιο πρόσφατη από τη δική σου (πχ την 1535) και πάλι θα είσαι οκ χωρίς κινεζιές αλλά υπόψην ότι αυτή δεν έχει ελληνικό μενού, μόνο κινέζικο και αγγλικό.

 

ΥΓ: Σου ανέφερα μόνο αυτές που έχω δοκιμάσει και ξέρω τον τρόπο να περαστούν. Υπάρχει και η ROW rom (η λεγόμενη ινδική) που είναι η επίσημη διεθνής ρομ σαν να αγόραζες το κινητό από Ελλάδα όμως αυτή έχει άλλη διαδικασία για να τη βάλεις και δεν το έχω δοκιμάσει. Όχι ότι θα είναι κάτι δύσκολο (αν ψάξεις θα βρεις αναλυτική περιγραφή) απλώς δεν το έχω κάνει και δεν θέλω να προτείνω κάτι που δεν γνωρίζω.

 

 

 

 

 

Καταρχάς ευχαριστώ πολύ πολύ για τις πληροφορίες, αλλά δυστυχώς απο οτι εχω καταλάβει το κινητό ειναι prerooted αν το λέω σωστά, το εχουν μάλλον ήδη κάνει αλλά εγώ δεν εχω πρόσβαση για να κάνω τροποποιησεις, το μόνο που θέλω ουσιαστικά είναι να βγάλω τις κινεζικες εφαρμογές χωρίς απαραίτητα να βάλω άλλη rom τουλάχιστον όχι προς το παρόν γιατί και είμαι άσχετη και φεύγω σε λίγες μέρες εξωτερικό και θέλω οπωσδήποτε να λειτουργεί. Απλά έχω μπερδευτεί γιατί όλοι όσοι κάνουν το ρουτ εγκαθιστούν και νέα rom.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι δεν έχεις πρόσβαση να κάνεις τροποποιήσεις? Τι δοκίμασες να κάνεις και δεν μπόρεσες?

 

Λοιπόν το έκανα και δεν έχω ίδεααα πώς, έτρεξα την εφαρογή που ελέγχει αν έχεις πρόσβαση ρουτ και μου λέει όλα οκ. έσβησα το FunWeather και τώρα τι κάνω δεν ξέρω, το supersu το σβήνω? μπορώ να καταργήσω το root? Γενικά σε αυτή την κατασταση που είμαι τώρα και έχω πρόσβαση τι συμβαίνει που πρέπει να ξέρω?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ευχαριστώ πολύ πολύ για τις πληροφορίες, αλλά δυστυχώς απο οτι εχω καταλάβει το κινητό ειναι prerooted αν το λέω σωστά, το εχουν μάλλον ήδη κάνει αλλά εγώ δεν εχω πρόσβαση για να κάνω τροποποιησεις, το μόνο που θέλω ουσιαστικά είναι να βγάλω τις κινεζικες εφαρμογές χωρίς απαραίτητα να βάλω άλλη rom τουλάχιστον όχι προς το παρόν γιατί και είμαι άσχετη και φεύγω σε λίγες μέρες εξωτερικό και θέλω οπωσδήποτε να λειτουργεί. Απλά έχω μπερδευτεί γιατί όλοι όσοι κάνουν το ρουτ εγκαθιστούν και νέα rom.

Βάλε το check root από το Google play και δες αν όντως έχεις root. Αν δεν έχεις, κατέβασε το kingroot από το επίσημο site και δοκίμασε να το κανείς root με αυτόν τον εύκολο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

psarogen το root checker δεν είναι απαραίτητα αξιόπιστο γιατί και στο δικό μου όταν το έτρεξα μου έβγαλε not rooted properly ενώ ήμουν ροοτ (μου ήρθε ροοτ με την 1520 από vickmall). Όταν πέρασα νέα ρομ και ξαναδοκίμασα μου έβγαλε ότι είμαι ροοτ. Ίσως να έχουν πρόβλημα οι ρομ των κινέζικων καταστημάτων. Καλύτερα να εγκαταστήσει το titanium. Αν είναι ροοτ θα δουλέψει, αν όχι δεν.
Link to comment
Share on other sites

Ειδα να λετε για το gps fix.

Οντως βρισκει πιο πολλους δορυφορους,αφου βρισκει και του glonass.

ΟΜΩΣ,σε μενα τουλαχιστον ,μου καθυστερει πλεον χαρακτηριστικα να κλειδωσει.

Εκει που μολις το ανοιγα,συνηθως σε 5 δευτερολεπτα(ναι 5) ειχε κλειδωσει,με το gps fix μου κανει 45-60 δευτερα.

Αυτα στην 1.4 του ιταλου.

Οποτε εγω στην επομενη,απλα δε θα το ξαναβαλω.

 

ΥΓ.Ακομα περιμενω μια ROW 5.1.1 ετοιμη ροοταρισμενη.πιστευω ειναι το ιδανικο.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το check root από το Google play και δες αν όντως έχεις root. Αν δεν έχεις, κατέβασε το kingroot από το επίσημο site και δοκίμασε να το κανείς root με αυτόν τον εύκολο τρόπο.

 

το έχω κάνει ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, είμαι πλέον κανονικά root και έχω διαγράψει τις δύο πληροφορίες που έπρεπε, θα παραμείνω ως έχει στη rom απλά τώρα που είμαι root τι αλλάζει γενικά πρέπει να κάνω κάτι άλλο παραπέρα?

Link to comment
Share on other sites

το έχω κάνει ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, είμαι πλέον κανονικά root και έχω διαγράψει τις δύο πληροφορίες που έπρεπε, θα παραμείνω ως έχει στη rom απλά τώρα που είμαι root τι αλλάζει γενικά πρέπει να κάνω κάτι άλλο παραπέρα?
Ωραία, τώρα βάλε το titanium backup pro και κάνε freeze τις κινέζικες εφαρμογές που σε ενοχλούν. Έχεις μήνυμα!

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι για εμένα. Στο xda βρήκα το παρακάτω λινκ που έχει τις row, dev και stable roms:

https://mega.nz/#F!DkxVWSbZ!5TlqY7Ge_YuvKzSn7X52Wg

1) Οι DEV είναι όλες pre-rooted?

2) Για να κάνω update από μια DEV στην επόμενη η διαδικασία είναι κλασικά backup τα πάντα με titanium και μετά 3 wipes και φλασάρισμα από cwm? Ή υπάρχει τρόπος για update της νέας DEV πάνω από την παλιά χωρίς να χαθούν εφαρμογές ρυθμίσεις κλπ (όπως όταν κάνουμε update ΟΤΑ στις official rom)?

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, τώρα βάλε το titanium backup pro και κάνε freeze τις κινέζικες εφαρμογές που σε ενοχλούν. Έχεις μήνυμα!

 

Πραγματικά χίλια ευχαριστώ για όλα!! Επιτέλους το χρησιμοποιώ άφοβα και αργότερα θα σκεφτώ και την rom που μου συνέστησες, μέχρι τότε το αφήνω ως έχει και ελπίζω να μην αλλάξει τίποτα γιατί ειμαι αρκετά ευχαριστημένη. Ευχαριστώ και πάλι :)

Link to comment
Share on other sites

Ειδα να λετε για το gps fix.

Οντως βρισκει πιο πολλους δορυφορους,αφου βρισκει και του glonass.

ΟΜΩΣ,σε μενα τουλαχιστον ,μου καθυστερει πλεον χαρακτηριστικα να κλειδωσει.

Εκει που μολις το ανοιγα,συνηθως σε 5 δευτερολεπτα(ναι 5) ειχε κλειδωσει,με το gps fix μου κανει 45-60 δευτερα.

Αυτα στην 1.4 του ιταλου.

Οποτε εγω στην επομενη,απλα δε θα το ξαναβαλω.

 

ΥΓ.Ακομα περιμενω μια ROW 5.1.1 ετοιμη ροοταρισμενη.πιστευω ειναι το ιδανικο.

Το εχω παρατηρησει και εγω αλλα δεν μου πηγε στο μυαλο οτι φταιει το fix....Εγω με την sensation ειμαι κ αν με την επομενη δω οτι κλειδωνει κατευθειαν δεν το ξαναβαζω.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρατηρησει και εγω αλλα δεν μου πηγε στο μυαλο οτι φταιει το fix....Εγω με την sensation ειμαι κ αν με την επομενη δω οτι κλειδωνει κατευθειαν δεν το ξαναβαζω.

Μάλλον το fix είναι παίδες. Και εμένα δεν κλειδώνει τόσο εύκολα πλέον. Κάτι ήξερε ή λενοβο και δεν το έβαλε μάλλον.

 

Ποιος από εδώ έχει την 1535 να μου πει τι είναι safe να freezαρω; Άψογη rom πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...