Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν λεμε το ίδιο.. δεν ήταν παιδιά οι δολοφόνοι ήταν ενήλικες είμαι σίγουρη γιατί το χω δει κι αυτό που λες με τα παιδιά..

 

The Strangers / κλείδωσες;

 

(απορώ ποιος δίνει τα ελληνικά ονόματα στις ταινίες :p)

 

ευχαριστώ πολύ αυτό έλεγα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδια. Εψαχνα μια ταινια, διετιας πρεπει να ειναι, που ειχε να κανει με κατι ταχυδαχτυλουργους, μια παρεα 3-4 ατομων νομιζω ηταν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εψαχνα μια ταινια, διετιας πρεπει να ειναι, που ειχε να κανει με κατι ταχυδαχτυλουργους, μια παρεα 3-4 ατομων νομιζω ηταν.

 

Αναλυτικότατη η περιγραφή σου. :lol:

Wild shot, κι άμα πέσω μέσα χαρίζω τη μαγική μου σφαίρα: Now You See Me

http://www.imdb.com/title/tt1670345/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικότατη η περιγραφή σου. :lol:

Wild shot, κι άμα πέσω μέσα χαρίζω τη μαγική μου σφαίρα: Now You See Me

http://www.imdb.com/title/tt1670345/

To βρηκες παρολα αυτα :P χαχαχ θενκς

Link to comment
Share on other sites

Δεν ψάχνω τίτλο σειράς, αλλά ένα επεισόδιο από τις τρεις Χάριτες :p

 

Μήπως θυμάται κανείς μια φάση όπου υπήρχε ένας υποψήφιος μνηστήρας ή για την Ειρήνη ή για τη Μαρία και αρχίζουν μια συζήτηση για βιβλία και κάνει αυτός "διαβάζω βιβλία, αλλά δε θυμάμαι ποια, δεν κοιτάω τα εξώφυλλα" ή κάτι παρόμοιο (εννοείται κόπηκε μετά από αυτό).

 

Είτε τίτλος επεισοδίου, είτε περιγραφή του τι άλλο γινόταν σ' αυτό το επεισόδιο, είτε βιντεο στο youtube με τη σκηνή που λέω θα βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..ψαχνω 2 ταινιες και ειδικα με την πρωτη εχω κολλησει πολυ καιρο..

1)λοιπον στην πρωτη ταινια την ειχα δει σε βιντεο κασσετα 80σ 90σ μαλλον θα ταν και ειχε τιτλο ντεντεκτιβ φαντασμα στο κουτι και εχω ψαξει ολους τους σχετικους τιτλους στο google αλλα τιποτα..απο την ταινια θυμαμαι μια χηρα που πηγε στον ντεντεκτιβ μαλλον για τον φονο του αντρα της και ο ντεντεκτιβ μολις ειχε πεθανει και εγινε φαντασμα και βρηκε την χηρα οταν εφευγε απο το γραφειο και ψαχνανε μετα μαζι και για το πως πεθανε αλλα και για το δικο της θεμα..

2)απο αυτην το μονο που θυμαμαι ειναι οτι ειχανε πεθανει 2 τυποι και ξαναγυρισανε σε στυλ ζομβιε και ο ενας του ειχε κοπει το κεφαλι και το χε στηριξει με ενα σκουποξυλο στο σωμα του..και ειχααν παει σε ενα μασκε παρτυ και τους λεγαν ολοι ωραιεσ στολες και τετοια μεχρι και γκομενα παιζει να βρηκε ο ενας..γενικα κωμωδια ηταν..

ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας! ψαχνω μια ταινια (ειχε τυχει να την δω πριν καιρο αλλα οχι ολοκληρη) δεν θυμαμαι ουτε τιτλο ουτε ηθοποιούς . Εχει να κανει με εναν άντρα και την συνεργο του που βασει σχεδιου προσπαθουν να αποκτησουν την περιουσια μιας οικογενειας ,ο άντρας πλησιαζει ερωτικα ενα μελος της οικογενειας αλλα καταληγει να την ερωτευτει στ'αληθεια. Σας λεει κατι? ευχαριστω προκαταβολικα :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας! ψαχνω μια ταινια (ειχε τυχει να την δω πριν καιρο αλλα οχι ολοκληρη) δεν θυμαμαι ουτε τιτλο ουτε ηθοποιούς . Εχει να κανει με εναν άντρα και την συνεργο του που βασει σχεδιου προσπαθουν να αποκτησουν την περιουσια μιας οικογενειας ,ο άντρας πλησιαζει ερωτικα ενα μελος της οικογενειας αλλα καταληγει να την ερωτευτει στ'αληθεια. Σας λεει κατι? ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

Δυστυχώς είναι πολύ συνηθισμένη η συγκεκριμένη πλοκή. Δε μπορείς να θυμηθείς τίποτα απολύτως; Έστω κάποια σκηνή ή κάποιο χαρακτηριστικό των ηθοποιών;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα πρέπει να εχει τα πιο πολλα hit & run μέλη!

Λογικό είναι, ποιος θα κάτσει να διαβάζει κάθε μέρα τι ταινίες ψάχνουν άγνωστοί του όταν δεν τις ψάχνει ο ίδιος :P

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι, ποιος θα κάτσει να διαβάζει κάθε μέρα τι ταινίες ψάχνουν άγνωστοί του όταν δεν τις ψάχνει ο ίδιος :P

 

Κοιτάω το θέμα κάθε φορά που έχει νέα απάντηση. Το θέμα είναι ότι αυτοί που ψάχνουν κάνουν hit'n'run :lol:

Μπαίνουν, ρωτούν, νομίζουν ότι θα τους απαντήσει κάποιος στη μία ώρα, δεν ξαναμπαίνουν. Το βλέπεις εσύ 2 ώρες μετά, ζητάς διευκρινήσεις, δεν απαντούν. Ή ακόμα χειρότερα, βρίσκεις την ταινία, την δίνεις, δεν ξέρεις αν το είδαν ποτέ ή τζάμπα έσπαγες το κεφάλι σου. :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! ψάχνω να βρω εδώ και μέρες μια ταινία που είχα δει τυχαία στη τηλεόραση πριν κάποιους μήνες μπορεί και χρόνο. Δυστυχώς δεν την είχα δει απ'την αρχή. Θυμάμαι όμως μια κοπέλα η οποία για κάποιο λόγο είχε αλλάξει τόπο και έμενε σε ένα παραλιακό σπίτι. η κοπέλα κρυβόταν από κάποιον ή τον πατέρα της ή τον άντρα της. εκεί γνώρισε έναν άνδρα και ερωτεύτηκαν( δεν θυμάμαι αν ο άντρας αυτός την παρακολουθησε) Άλλαξαν μέρη και θυμάμαι έντονα σκηνές με έρημο-πυραμίδες κάτι τέτοιο όπου εκεί κάποιος ήθελε να τους σκοτώσει. στο τέλος η κοπέλα γύρισε σπίτι της (μάλλον για να σώσει αυτόν που αγαπούσε) και την απαγόρευσε αυτός ο πατέρας-άντρας να τον ξαναδεί. Εκείνος όμως μπήκε κρυφά σπίτι της και την είδε και κάτι έγινε κ δεν θυμάμαι άλλα........

 

 

Όποιος έχει την καλοσύνη εάν του λέει κάτι η ταινία ας με βοηθήσει!!!!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

hello!

έχω φάει ένα σκάλωμα από χθες το βράδυ.

δεν ξερω αν είχε βγει τέτοια σειρά, αλλά μου έχει κάτσει στο μυαλό η εξής υπόθεση:

Μια ομάδα ανθρώπων βρίσκονται ξαφνικά σε μια πόλη-φάντασμα, στην οποία όμως υπάρχουν κάμερες παντού.

Έτσι όπως μου έχει κολλήσει, πρέπει να έπαιζε κάπου στην περίοδο 2007-2011, αλλά μην το δένετε και κόμπο. όχι πιο παλιά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

hello!

έχω φάει ένα σκάλωμα από χθες το βράδυ.

δεν ξερω αν είχε βγει τέτοια σειρά, αλλά μου έχει κάτσει στο μυαλό η εξής υπόθεση:

Μια ομάδα ανθρώπων βρίσκονται ξαφνικά σε μια πόλη-φάντασμα, στην οποία όμως υπάρχουν κάμερες παντού.

Έτσι όπως μου έχει κολλήσει, πρέπει να έπαιζε κάπου στην περίοδο 2007-2011, αλλά μην το δένετε και κόμπο. όχι πιο παλιά πάντως.

 

Πρέπει να έχω καταλάβει ποια λες αλλά δεν θυμαμαι τιτλο.Μονο το τελος της που άρχιζαν πάλι απο την αρχή σε ενα πλοίο.

Link to comment
Share on other sites

Ας πω κι εγώ μια γνώμη:

Persons Unknown

Δεν την έχω δει τη σειρά, το έψαξα στο google :rolleyes:

 

EDIT: Κι όσο σκέφτομαι την υπόθεση, μου έρχεται περισσότερο στο μυαλό η ατμόσφαιρα του Prisoner. Παντού κάμερες αλλά δεν είναι πόλη-φάντασμα. Είναι όμως πόλη που δεν υπάρχει στο χάρτη.

Fun fact: Η σειρά είναι του 1967, ξαναγυρίστηκε όμως ως μίνι σειρά το 2009 με πρωταγωνιστή τον Jim Caviezel που παίζει και στο Person of Interest που αναφέρθηκε παραπάνω. Τυχαίο; Δε νομίζω :p

Edited by anarxaki
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..ψαχνω 2 ταινιες και ειδικα με την πρωτη εχω κολλησει πολυ καιρο..

1)λοιπον στην πρωτη ταινια την ειχα δει σε βιντεο κασσετα 80σ 90σ μαλλον θα ταν και ειχε τιτλο ντεντεκτιβ φαντασμα στο κουτι και εχω ψαξει ολους τους σχετικους τιτλους στο google αλλα τιποτα..απο την ταινια θυμαμαι μια χηρα που πηγε στον ντεντεκτιβ μαλλον για τον φονο του αντρα της και ο ντεντεκτιβ μολις ειχε πεθανει και εγινε φαντασμα και βρηκε την χηρα οταν εφευγε απο το γραφειο και ψαχνανε μετα μαζι και για το πως πεθανε αλλα και για το δικο της θεμα..

2)απο αυτην το μονο που θυμαμαι ειναι οτι ειχανε πεθανει 2 τυποι και ξαναγυρισανε σε στυλ ζομβιε και ο ενας του ειχε κοπει το κεφαλι και το χε στηριξει με ενα σκουποξυλο στο σωμα του..και ειχααν παει σε ενα μασκε παρτυ και τους λεγαν ολοι ωραιεσ στολες και τετοια μεχρι και γκομενα παιζει να βρηκε ο ενας..γενικα κωμωδια ηταν..

ευχαριστω εκ των προτερων! κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ μία ταινία που δεν θυμάμαι τον τίτλο ούτε του ηθοποιούς αλλά θα περιγράψω μία σκηνή. Θα πρέπει να είναι θρίλερ σύμφωνα με την σκηνή που θυμάμαι. Είναι ένας άντρας που είναι δολοφόνος μέσα σε ένα φορτηγό και πίσω απ'το φορτηγό έχει δέσει έναν άλλον άντρα, τα χέρια αυτού του άντρα τα έχει δέσει στο δικό του φορτηγό και τα πόδια του σε έναν τοίχο ή σε ένα άλλο αμάξι αν θυμάμαι καλά. Σε λίγο φτάνει η κοπέλα αυτού του άντρα για να πείσει τον δολοφόνο να μην του κάνει κακό και ο δολοφόνος την καλεί μέσα στο φορτηγό του. Μπαίνει αυτή μέσα έχοντας ένα όπλο μαζί της. Ο δολοφόνος της λέει (αν θυμάμαι καλά) έχεις την ευκαιρία σου, σκότωσέ με τώρα αλλιώς θα σκοτώσω το αγόρι σου... Το αγόρι εν τω μεταξύ όλη αυτή την ώρα ήταν πίσω από το φορτηγό δεμένος. Η κοπέλα τελικά δεν τον πυροβολεί και ο δολοφόνος βάζει μπρος την μηχανή και μετά δείχνει τη σκηνή που το αγόρι της από πίσω κόβεται στην μέση! Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...