Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοίπον ηταν μια ταινια που ειχα δει στο Star γυρο στο 2011-12 κατα τις 2-4 το βραδυ..

Στην ταινια έπεζε ενας τυπος που ειχε χασει τον γιο του απο βομβα,αυτος ηταν στρατιοτικος αν δεν κανω λαθος και ειχε παει στο ιρακ..Μετα την επιστροφη απο την θυτια του αυτος ειχε καποια ψυχολογικα λογο του οτι ειχε χασει τον γιο του,συνεχεια ΄πηγενε εξω απο το σπιτι της πρωην συζηγου του και καθονταν μες στο αυτοκινιτο του,καπνιζε πουρακα σαν του γουλβεριν ..αυτος ειχε εναν φιλο που ηταν ρασταφαρι και ειχε μια σκηνη που ελεγε οτι τα γεγονοτα συμβενουν ξανα και ξανα και μετα λουζετε με βενζινη και βαζει φωτια..στην ταινια επισης υπηρχε ο ιός της ανθρωπινης αυταναφλεξης και αυτος ήταν ο μόνος που ειχε ανοσία..τα πουρακια τα αγοραζε απο ενα ψιλικατζιδικο και τον περιπτερα αυτος τον ελεγε Χαμπιμπ επιδη του θιμιζε εναν γιατρο στο ιρακ που είχε αυτο το όνομα..Αυτά θυμάμε απο την ταινια,όποιος ξερει πια ειναι ας μου πει..

Ευχαριστώ πολύ :) :)

 

Νομιζω λες το jakob's ladder

Link to comment
Share on other sites

Πρωταγωνιστής ήταν ένα αγόρι με περίεργο μαύρο, σχετικά μακρύ μαλλί (σαν τα κλασικά που βάζουν στα anime) και το «πνεύμα» του είχε σχεδόν το ίδιο μαλλί απλώς σε άσπρο χρώμα.

Το όνομα αυτού του πνεύματος νομίζω ήταν κάπως «μορτη» ή «μορφη» κάτι τέτοιο (για αυτό δεν ο είμαι τόσο σίγουρος).

 

Πραγματικά μόνο αυτά θυμάμαι...

Ελπίζω να καταλάβατε ποιο λέω και να το βρείτε.

 

Σίγουρα Shaman King

Αντίστοιχο νήμα "Αγαπημένες παλιές παιδικές σειρές"

Link to comment
Share on other sites

 

Ποπο... Να σε καλά! :thumbup:

Αναμνήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για έναν νεαρό και μία κοπέλα, ένα ερωτευμένο ζευγάρι.Προτείνουν στην κοπέλα μια "καλή" δουλειά με "καλά" λεφτά και την στέλνουν κάπου στο εξωτερικό.Το ζευγάρι χωρίζει.Η κοπέλα καταλήγει στον δρόμο της πορνείας.Στο τέλος η κοπέλα πέφτει από μία γέφυρα.
Link to comment
Share on other sites

Γνωστος ηθοποιος, περιπετεια, επαθε κατι το παιδι του και εαν θυμαμαι καλα κανει ληστεια ή μπαινει σε ενα κτηριο και απειλει; Νομιζω ειναι μαυρος ο ηθοποιος
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γνωστος ηθοποιος, περιπετεια, επαθε κατι το παιδι του και εαν θυμαμαι καλα κανει ληστεια ή μπαινει σε ενα κτηριο και απειλει; Νομιζω ειναι μαυρος ο ηθοποιος

 

John Q ?

http://www.imdb.com/title/tt0251160/

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ φίλε μου.

Ωραία ταινία...

 

Από τις τελευταιες καλες του Denzel!:O

No great artist ever sees things as they really are. If he did, he would cease to be an artist.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,ψάχνω μια σειρά εδώ και μέρες της οποιας δη θυμάμαι το όνομα.

Η ιστορία έχει ως εξής:

μια κοπέλα βλέπει στο όνειρο της τι θα γίνει στο μέλλον(την επομενη μέρα) για δικούς της για για αγνωστους ανθρώπους.βλέπει όταν πρόκειται να γιοι κάτι κακό και πηγαίνει και τους σώζει από τον θάνατο.

αυτή η σειρά ήταν ξένη(κατά πασα "πιθανοθατα" αμερικανικη),του 2007 η 2008 παιζόταν στον ant1 (χωρίς να είμαι σίγουρη) αργά το βραδυ και το όνομα της σειράς ήταν το όνομα της κοπέλας αυτής(της πρωταγωνίστριας).

Ας βοηθήσει κάποιος..

 

Μήπως εννοείς το Medium?

http://www.imdb.com/title/tt0412175/?ref_=nv_sr_1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Εγώ θελώ να μάθω το όνομα δύο ταινιών

1. Στην ταινία αυτή που είναι πολύ γνωστή αλλά έχει κολλήσει το μυαλό μου, όλο τα φυτά οδηγούσαν τους ανθρώπους στην τρέλα. Ήταν ενός γνωστού σκηνοθέτη από την Ινδία. Θυμάμαι μόνο δύο σκηνές. Στη μία ένας έβαλε σε λειτουργία τη μηχανή του γκαζόν, ξάπλωσε κάτω και η μηχανή πέρασε από πάνω του και στην άλλη ένας ανθρωπος μίλαγε σε ένα φυτό αλλά μετά κατάλαβε ότι ήταν ψεύτικο.

 

2. Στη δεύτερη ταινία που την είχα δει όταν ήμουν 5 ετών, μου είχε φανεί πολύ περίεργη και θυμάμαι από αυτή ότι ήταν μία γυναίκα που είχε ανακαλύψει ένα φαντασμα στο σπίτι της και ήθελε να μάθει γιατί το φαντασμα πέθανε και την επισκέφτηκε και μετα απο πολυ καιρο κατάλαβε ότι εκείνη ήταν η δολοφόνος όταν σε έναν αγώνα πυγμαχίας, μποξ ή κάτι τέτοιο, είχε κάνει περιέργως τα πάντα να κινούνται πολύ αργά και τους ανθρώπους να πέφτουν. Το φαντασμα είχε πεθάνει όταν ένας χοντρός άντρας επεσε πανω του.... Πολυ περίεργη ταινία.....

 

Όποιος μπορει να με βοηθήσει ας το κάνει. Ειδικά τη δευτερη ταινία την ψάχνω πολλά χρόνια. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ας πω κι εγω μια ταινια μπας και μ φυγει το απωθημενο:

Αρκετα παλια, επαιζε η Αλυσα Μιλανο και το στορυ ηταν οτι ενας τυπος κανει μια δεξιωση στην επαυλη του και βαζει να καθαρισουν ολο το σοι του λεγοντας "επρεπε να γινει οπως στα Σοδομα και τα Γομορα"

Τρεχα γυρευε το ξερω, αλλα ειπα να δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Εγώ θελώ να μάθω το όνομα δύο ταινιών

1. Στην ταινία αυτή που είναι πολύ γνωστή αλλά έχει κολλήσει το μυαλό μου, όλο τα φυτά οδηγούσαν τους ανθρώπους στην τρέλα. Ήταν ενός γνωστού σκηνοθέτη από την Ινδία. Θυμάμαι μόνο δύο σκηνές. Στη μία ένας έβαλε σε λειτουργία τη μηχανή του γκαζόν, ξάπλωσε κάτω και η μηχανή πέρασε από πάνω του και στην άλλη ένας ανθρωπος μίλαγε σε ένα φυτό αλλά μετά κατάλαβε ότι ήταν ψεύτικο.

.

Αυτή πρέπει να ναι το The Happening

Link to comment
Share on other sites

Ας πω κι εγω μια ταινια μπας και μ φυγει το απωθημενο:

Αρκετα παλια, επαιζε η Αλυσα Μιλανο και το στορυ ηταν οτι ενας τυπος κανει μια δεξιωση στην επαυλη του και βαζει να καθαρισουν ολο το σοι του λεγοντας "επρεπε να γινει οπως στα Σοδομα και τα Γομορα"

Τρεχα γυρευε το ξερω, αλλα ειπα να δοκιμασω.

 

Για δες μήπως είναι αυτό?

 

Below Utopia

http://www.imdb.com/title/tt0118696/?ref_=nm_flmg_act_38

Link to comment
Share on other sites

The Island at the Top of the World (1974)

http://www.imdb.com/title/tt0071671/

 

 

 

θα μπορουσε να ειναι αυτο:

The Mephisto Waltz (Χορευοντας με το διαβολο)

http://www.imdb.com/title/tt0067419/

 

:shock: Τωρα καταφερα κι ειδα το μηνυμα σας! Μαλλον δεν ειναι αυτο αλλα με βοηθησατε παρα πολυ γιατι εγω πρεπει να ειχα δει παλαιοτερη εκδοση αυτης της ταινιας, απ' ο,τι εψαξα του 1947! Δεν το εχω βρει ακομα αλλα κατι θα γινει! Ευχαριστω και παλι! :):):):)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημέρα σας ..ψάχνω τον τίτλο μιας ταινίας που είχε γυριστεί με αφορμή το ροζ σκάνδαλο στην Λαρισα πριν χρόνια με τις γυναίκες της υψηλής κοινωνίας που διατηρούσαν διαμέρισμα για ερωτικές συνευρέσεις την θυματε κάποιος ...?? ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...! :) :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας ..ψάχνω τον τίτλο μιας ταινίας που είχε γυριστεί με αφορμή το ροζ σκάνδαλο στην Λαρισα πριν χρόνια με τις γυναίκες της υψηλής κοινωνίας που διατηρούσαν διαμέρισμα για ερωτικές συνευρέσεις την θυματε κάποιος ...?? ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...! :) :)

 

Θηλυκή εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

θέλω και γω να ρωτήσω μήπως τυχόν και θυμάται κανείς μια σειρά που έπαιζε στο σταρ κάπου μεταξύ του 1998 με 2002 και είχε κατι τυπάδες στο μεσαίωνα με μαγεμένα όπλα??? Σπαθιά τσεκούρια βαλίστρες και στιλέτα (μου χει μείνει η εικόνα με το τσεκούρι και μια άλλη με τη βαλλίστρα) έπαιζε καθε ΣΚ μετά τα στρουμφάκια.... έχω φάει όλο το net αλλά δεν βρίσκο άκρη... ήμουν και πολύ πιτσιρικάς τότε δευτεύρα δημοτικού πρέπει να πήγαινα...

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποϕεύγεις την μορφοποίηση κειμένου παρά μόνο σε περιπτώσεις οπού θέλεις να τονίσεις κάποιες λέξεις ή προτάσεις μέσα σε ένα μεγάλο κείμενο

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

θέλω και γω να ρωτήσω μήπως τυχόν και θυμάται κανείς μια σειρά που έπαιζε στο σταρ κάπου μεταξύ του 1998 με 2002 και είχε κατι τυπάδες στο μεσαίωνα με μαγεμένα όπλα??? Σπαθιά τσεκούρια βαλίστρες και στιλέτα (μου χει μείνει η εικόνα με το τσεκούρι και μια άλλη με τη βαλλίστρα) έπαιζε καθε ΣΚ μετά τα στρουμφάκια.... έχω φάει όλο το net αλλά δεν βρίσκο άκρη... ήμουν και πολύ πιτσιρικάς τότε δευτεύρα δημοτικού πρέπει να πήγαινα...

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποϕεύγεις την μορφοποίηση κειμένου παρά μόνο σε περιπτώσεις οπού θέλεις να τονίσεις κάποιες λέξεις ή προτάσεις μέσα σε ένα μεγάλο κείμενο

 

Μηπως ειναι το Κοναν;

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε,Έχω εδώ και πολύ καιρό που ψάχνω να βρώ μια Ασιάτικη ταινία που διαδραματίζεται σε μια μεγαλούπολη,Ο πρωταγωνιστής ένας μεσηλικας ,δεν θυμάμαι πώς, βρίσκει ένα όπλο με το οποίο διαπράτει φονο/φονους για να βοηθήσει μια κοπέλα να ξεφυγει απο τον νταβατζή της.Αρχίζει να τον αναζητεί η αστυνομία καθώς τον έχει καταγράψει κάμερα,και με τελευταία σκηνη ένα ξενοδοχειο οπου και σκοτώνεται ο πρωταγωνιστης απο εναν μπάτσο μετα απο έναν φανταστικό μονόλογο.Οι μπάτσοι που άκουσαν τον μονολογο κατευασαν τα οπλα,αυτός που δεν ακουσε τιποτα τον σκοτωσε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ηθελα να ρωτησω για δυο παλιες ταινιες.

1) μια ταινια που εχει παιξει στο ΝΕΤ - ΕΡΤ2 με εναν νεαρο που ειναι σε φυλακη και γνωριζει μια κοπελα σε ενα παρτυ που εγινε μεσα στην φυλακη οπου ηταν καλεσμενο καποιο κοντινο σχολειο(μονο για κοπελες).

Απο οσο θυμαμαι η κοπελα ηταν κατι σαν φωτογραφος. μια χαρακτηριστικη σκηνη ειναι που η κοπελα κανει μπανιο σε μια λιμνη καπου στο δασος και εχει στημενη την φωτογραφικη μηχανη ενω ο νεαρος την βλεπει καταλαθος και αυτη αιφνιδιαζεται.

Στο τελος της ταινιας καποιο αστυνομικος ή φυλακας προσπαθει να βιασει την κοπελα αλλα ο νεαρος δραπετευει και την σωζει και φευγουν μαζι.

 

2)μια ταινια που κατι εχει συμβει σε καποια πολιτεια της αμερικησ και εχουν απαγορευτει τα αυτοκινητα. και ειναι καποιος που ειχε κρυμενο στο γκαραζ ενα αμαξι (τυπου FORMULA 3) και προσπαθει να περασει σε αλλη πολιτεια ενω τον κυνηγαει η αστυνομια με ελικοπτερα.

επισης προσπαθει να βρει καυσιμα σε παλια βενζιναδικα.

 

ευχαριστω εκ των πρωτερων παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...