Jump to content

Qtek 8020


harryal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Selespeed ( 8 Ιαν. 2005 , 21:39)

 

Παιδιά, σχετικά με τις αναβαθμίσεις το έψαξα αρκετά και ισχύουν το εξής:

Τη συσκευή θα την πουλάει αποκλειστικά το Πλαισιο :mad: (τηλεφώνησα στην ACE-Hellas)

Το Πλαίσιο δεν κάνει αναβαθμίσεις σε καμία εταιρία κινητής, εκτός από Cosmote και έπειτα από συνεννόηση με την ίδια την Cosmote (κάποιο χαρτί που να βεβαιώνει η Cosmote για την αναβάθμηση). (ξανά :mad: )

 

 

 

Μαγκες ο Πουλιαδης εχει φερει το SP3i και το δινει σε ολον το κοσμο.

Οχι αποκλειστικοτητες και βλακειες.

Εμαθα οτι εχει τμημα Τηλεφωνιας και το δινει σε ολα τα καταστηματα πληροφορικης και σε οποια συνδεση και provider κινητης θελει ο λαος.

Εξελληνισμενο και με εξτρα παιχνιδια που εχει μονο η i-mate.

Στην ACE HELLAS ειναι ζωα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 933
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος son_alerik (14 Ιαν. 2005 , 11:19)

 

Μαγκες ο Πουλιαδης εχει φερει το SP3i και το δινει σε ολον το κοσμο.

Οχι αποκλειστικοτητες και βλακειες.

Εμαθα οτι εχει τμημα Τηλεφωνιας και το δινει σε ολα τα καταστηματα πληροφορικης και σε οποια συνδεση και provider κινητης θελει ο λαος.

Εξελληνισμενο και με εξτρα παιχνιδια που εχει μονο η i-mate.

 

 

Έλα μάγκα! λολ!

 

Φίλε το Sp3i έχει προβλήματα με το joystick.

Ακόμα, έχει εξελληνισμένο μενού; από πότε;

Αποκλειστικότητα μιας από τις καλύτερες αλυσίδες κατηστημάτων στην Ελλάδα.

 

Εγγύηση 2 χρόνια από Qtek!

 

Ξυπνάτε!! Qtek Keep the world in ONE!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανε ο Πουλιάδης δουλειά όπως η ace hellas και έβαλε ελληνικά μενού?

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πεί τι άλλες "χρήσιμες" εφαρμογές έχει το 8020.

Πέρα από media player,φωτογραφικές κ.τ.λ τα οποία θεωρώ περιττά για την χρήση που το θέλω εγώ.

Mail έχει και είναι χρήσιμο.

Εχει excel ?

Τι άλλες εφαρμογές έχει ?

Που μπορώ να δώ τι εφαρμογές κυκλοφορούν στην αγορά ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek (14 Ιαν. 2005 , 14:42)

 

Έλα μάγκα! λολ!

 

Φίλε το Sp3i έχει προβλήματα με το joystick.

Ακόμα, έχει εξελληνισμένο μενού; από πότε;

Αποκλειστικότητα μιας από τις καλύτερες αλυσίδες κατηστημάτων στην Ελλάδα.

 

Εγγύηση 2 χρόνια από Qtek!

 

Ξυπνάτε!! Qtek Keep the world in ONE!

 

 

Δηλαδη τι προβληματα ?

Παντως Ελληνικα εχει και μαλιστα ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΑ.

Εγγυηση 2 ΧΡΟΝΙΑ ? Σε 2 χρονια αρχηγε μου θα εχουν φτασει τα τσουναμια στην Ακροπολη.

Αμα εχει το qtek να στο αντικαταστιση μετα απο 2 χρονια μαλλον πρεπει να πιστευεις στα θαυματα.

 

Ξυπνατε !! Keep Qtek to make the world laugh at you.

Στην ACE HELLAS ειναι ζωα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος thief (14 Ιαν. 2005 , 14:50)

 

Μήπως έκανε ο Πουλιάδης δουλειά όπως η ace hellas και έβαλε ελληνικά μενού?

 

 

Ναι thief.

Και μαλιστα φιλος μπορεσε και διαλεξε.

Πηρε με το αγγλικο μενου.

Πολυ ευελικτοι στην αντιπροσωπια,περιεργο για Ελληνικη εταιρεια...

Στην ACE HELLAS ειναι ζωα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος son_alerik (14 Ιαν. 2005 , 17:53)

 

Δηλαδη τι προβληματα ?

Παντως Ελληνικα εχει και μαλιστα ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΑ.

Εγγυηση 2 ΧΡΟΝΙΑ ? Σε 2 χρονια αρχηγε μου θα εχουν φτασει τα τσουναμια στην Ακροπολη.

Αμα εχει το qtek να στο αντικαταστιση μετα απο 2 χρονια μαλλον πρεπει να πιστευεις στα θαυματα.

 

Ξυπνατε !! Keep Qtek to make the world laugh at you.

 

 

Αναρωτιέμαι αν συνειδητοποιείς τι λες. Η Ace-Hellas δίνει 2 χρόνια εγγύηση για τα Qtek (όπως θα έπρεπε ΟΛΕΣ οι εταιρείες να δίνουν, βάσει νομοθεσίας, άλλο αν οι περισσότερες κάνουν την παπια), και μας λες ότι αυτό δεν έχει αξία. Εαν σε δύο χρόνια δεν έχει να στο αντικαταστήσει, θα αναγκαστεί να σου δώσει άλλο, πιο σύγχρονο :!:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος son_alerik (14 Ιαν. 2005 , 18:00)Και μαλιστα φιλος μπορεσε και διαλεξε.

Πηρε με το αγγλικο μενου.

Πολυ ευελικτοι στην αντιπροσωπια,περιεργο για Ελληνικη εταιρεια...

 

Μπόρεσε και διάλεξε; Δηλαδή αυτές που δίνει ο Πουλιάδης με ελληνικά έχουν ΜΟΝΟ ελληνικά, και οι άλλες δεν έχουν ΚΑΘΟΛΟΥ ελληνικά; Γιατί αν ισχύει αυτό είναι για γέλια. Για ποια ευελιξία μιλας;

 

Σε περίπτωση που δεν είσαι ενημερωμένος, η αλλαγή της γλώσσας στα Qtek γίνεται από το μενού, δεν παραγγέλνεις ειδική συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ariadgr (14 Ιαν. 2005 , 20:00)

 

Εαν σε δύο χρόνια δεν έχει να στο αντικαταστήσει, θα αναγκαστεί να σου δώσει άλλο, πιο σύγχρονο :!:

 

 

Το αλλο με το τοτο το ξερεις ?

Ποτε εχει γινει αυτο, απο ποια εταιρεια και σε τι προιον ?

 

Για σκεψου να αγορασεις κατι 23 μηνες απο τη κυκλοφορια του

και να σου χαλασει μετα απο 23 μηνες....!!!

 

Για σκεψου τι αγορασες περιπου 4 χρονια πιο πισω ?

Ασε μεγαλε.....μονο για γελια ειναι η ιστορια.

Στην ACE HELLAS ειναι ζωα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ariadgr (14 Ιαν. 2005 , 20:02)

 

Μπόρεσε και διάλεξε; Δηλαδή αυτές που δίνει ο Πουλιάδης με ελληνικά έχουν ΜΟΝΟ ελληνικά, και οι άλλες δεν έχουν ΚΑΘΟΛΟΥ ελληνικά; Γιατί αν ισχύει αυτό είναι για γέλια. Για ποια ευελιξία μιλας;

 

Σε περίπτωση που δεν είσαι ενημερωμένος, η αλλαγή της γλώσσας στα Qtek γίνεται από το μενού, δεν παραγγέλνεις ειδική συσκευή.

 

 

Δεν ειπα οτι ειναι ειδικη συσκευη.

Πρεπει να εχουν και με αγγλικα αλλα και με ελληνικα φορτωμενα, ποιος ξερει...

Παντως υπαρχουν πολλοι που δεν θελουν να μπλεξουν με ελληνικα (και γω εκει ανηκω) οποτε απευθειας ζητησαμε συσκευη χωρις υποψια ελληνικου μενου.

:D

Στην ACE HELLAS ειναι ζωα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό για τις γλώσσες δεν κατάλαβα... Και γω qtek έχω και έχω βάλει το menu στα αγγλικά. Όμως τα regional settings? Τα ελληνικά μηνύματα? Γενικά τα ελληνικά κείμενα? Δεν ευσταθεί αυτό το "δε θέλω ίχνος ελληνικού μενού".... Μπορείς απλά να βάλεις ως επιλογή τα αγγλικά. Με το να παίρνεις το κινητό (είτε qtek είτε i-mate είτε δεν ξέρω και γω τι...) χωρίς ελληνική υποστήριξη είναι σαν να κάνεις format στον υπολογιστή και όταν βάλεις τα αγγλικά windows (αυτά έχω) να μην επιλέγεις την υποστήριξη ελληνικών... Τι να το κάνεις τότε? Τώρα πχ δε θα μπορούσα να κάνω ποστ με ελληνικούς χαρακτήρες alla tha egrafa kapws etsi...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μένει κανείς προς Γλυφάδα ή κάπου κοντά? Νομίζω έχει ένα πρόβλημα το κινητό μου και θέλω να δω κάποιο άλλο... Όταν έχω την οθόνη εντελώς ίσια μπροστά μου, δεν φαίνεται σωστά... Δείχνει σα να την κοιτάω υπό γωνία... Το περίεργο είναι όμως πως σωστά δεν φαίνεται αν την γύρω λίγο προς τα πάνω ή προς τα κάτω, αλλά μόνο αν δώσω μια κλίση προς τα αριστερά... Τότε φαίνεται καλύτερα, ενώ προς τα δεξιά φαίνεται χειρότερα. Είναι ψιλοενοχλητικό αυτό ιδιαίτερα στα παιχνίδια γιατί το μαύρο φαίνεται σα να γυαλίζει και όταν έχω κάποιο σκουρόχρωμο homescreen κουράζει τα μάτια... Εκτός πάντα και αν το κοιτάω με μια κλίση προς τα αριστερά, αλλά δεν είναι λύση αυτό...

 

Έχει παίξει κανείς το worms world party στο κινητό?? Όχι το snails... το κατέβασα από e-donkey και είναι τέλειο... Είμαι και φαν της σειράς...!

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Από το Σάββατο είμαι κάτοχος του 8020.

Δεν το έχω ψάξει πολύ ακόμα αλλά έχω κάποια προβληματάκια.

 

1. Στις επαφές τους καθαρά ελληνικούς χαρακτήρες (γ, δ, θ κτλ), τους ξεχωρίζει από τους κοινούς με τους λατινικούς, και τους βγάζει στο τέλος. Π.χ. μετά το "Ζ" (που είναι τελευταίο -ως λατινικός χαρακτήρας- παρόλο που το πέρασα, όπως όλα τα γράμματα, στα Ελληνικά) ακολουθούν τα "Ά" (με τόνο!!!!), "Γ", "Δ" κοκ. Υπάρχει τρόπος να το διορθώσω?

 

2. Το πληκτρολόγιο συμπεριφέρεται διαφορετικά στην πληκτρολόγηση γραμμάτων στις επαφές και διαφορετικά στα μηνύματα. Π.χ. το "γ" στις επαφές είναι στο G (δηλαδή στο 4) και στο μήνυμα (με Τ9) στο A (δηλαδή στο 2).

 

3. Και το πιο κουφό :

Ενώ βρίσκεται σε αναμονή και πατάω τα κουμπιά για να σχηματίσω το όνομα κάποιας επαφής (πολύ εντυπωσιακή δυνατότητα!), σε άλλο κουμπί βρίσκεται κάποιο γράμμα (από τα αντίστοιχα της παραπάνω περίπτωσης) στο πρώτο πάτημα και σε άλλα σε επόμενο. Έτσι, για το όνομα π.χ. "Μαμιδάκης" το πρώτο "Μ" βρίσκεται στο 6 και το επόμενο "μ" βρίσκεται στο 5. Μήπως πρέπει να αναπτύξω μια ειδική λόγική αποκλειστικά για το κινητό??? :p

 

Υποθέτω (και ελπίζω) να είναι κάποια ρύθμιση που έχω κάνει λάθος και να μη χρειαστεί να περιμένω (και να τρέχω) για αναβαθμίσεις το software... :worry:

 

Από εκεί και πέρα, ένα ορθογραφικό λάθος που βρήκα, δεν νομίζω να θεωρείται και τόσο σημαντικό (αλλωστε δεν είμαι και εγώ και τόσο καλός εκεί... :whistle: ). Δοκίμασα το "αντικαταστείστε" (που αναγράφεται όταν τελειώνει η μπαταρία) ακόμα και στο Τ9 του κινητού και ούτε εκεί το δέχεται... ;)

 

Αυτά προς το παρόν. Θα επανέλθω (ως γνωστός και άξιος παραπονιάρης...!! :) )

 

 

Και κάτι άσχετο: Μπράβο στα παιδιά για την αναβάθμιση του software του forum. Ήδη παρατηρώ βελτιώσεις στο Firefox... :up:

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα που συναντάτε, αναφέρετέ τα και στην αντιπροσωπεία για να διορθωθούν.

Η φόρμα επικοινωνίας βρίσκεται εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ βρίσκεται σε αναμονή και πατάω τα κουμπιά για να σχηματίσω το όνομα κάποιας επαφής (πολύ εντυπωσιακή δυνατότητα)

 

Se opoion exw di3ei afti tin dinatotita exei en8ousiastei!

Eniw8a les kai edeixna to t68 mou se olous tous aspromavrous tote, i tin donisi tou G-500 :)

 

Oso gia to provlima pou les, malon kati 8a paizei me ta unicode pistevw. Meta to sixronismo me to pc mou ta edixne kanonika, mono kapoies epafes apo tin sim mou kanei ta idia, alla mou einai sxedon axristes aftes oi epafes.

 

a! leitourgei kai an 8imase sxedon to noumeno... pliktrologis ta prota 4-5 noumera kai sou deixnei tis epafes pou 3ekinan me afta ta noumera. Akoma kai to noumero tis epafis sim na grapseis sto vgazei!!!!

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μου κάτι άλλο αν ξέρετε. Μπορώ να βγώ στο ιντερνετ από τον υπολογιστή μου (ο οποίος είναι μόνιμα συνδεδεμένος) μέσω bluetooth ή μέσω καλωδίου (χωρίς δηλαδή να συνδεθώ μέσω GPRS ή οποιουδήποτε άλλου συστήματος...)?
Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο προβληματάκι είναι πως στην επιλογή εικόνας για την αρχική οθόνη, την εικόνα δεν την τεντώνει ή μικραίνει ώστε να καλύψει όλη την οθόνη, όπως κάνει στο Album την παρουσίαση.

Και στους αριθμούς της κάρτας SIM δεν μπορείς να τους εισάγεις έναν αριθμό για ταχεία κλήση.

Έχει καταφέρει κάποιος να στείλει MMS & να μπει στο διαδύκτιο; για να μας ενημέρωση πως μπορούμε να το κάνουμε.

Πλαστική θήκη χωρίς πιαστράκι για τη ζώνη υπάρχει για 8020;

Τι είναι η εφεδρική μπαταρία όπου είναι πάντα μέγιστη στα 255% βέβαια και η κανονική ακόμα 40% να είναι, μέγιστη την αναφέρει το 8020, θα τα βρείτε στην Εναρξη-9-9-6 Διαχείριση Συστήματος-2 Διαχείριση Εφαρμογών-Μενού 6 Πληροφορίες συστήματος.

Η λειτουργία αεροπλάνου καταναλώνει λιγότερη ενέργεια από τη κανονική λειτουργία του ως κινητό;

Υπάρχει τρόπος ώστε να κάνω μετονομασία στα αρχεία του φακέλου Windows;

Και μια άλλη ερώτηση είναι: πια γλώσσα να επιλέξω στον Internet Explorer-Menu 6 Επιλογές-Γενικά

 

Υ.Γ.Ελπίζω να βρεθούν απαντήσεις στις ερωτήσεις

Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία αεροπλάνου καταναλώνει λιγότερη ενέργεια από τη κανονική λειτουργία του ως κινητό;

 

Ναι, αφού δεν έχει επαφή με το δίκτυο.

 

πια γλώσσα να επιλέξω στον Internet Explorer-MenuΕπιλογές-Γενικά

 

Greek (ISO)

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα που συναντάτε, αναφέρετέ τα και στην αντιπροσωπεία για να διορθωθούν.

Η φόρμα επικοινωνίας βρίσκεται εδώ.

 

Έχει ήδη σταλεί... :)

 

Μπορείς, όταν το έχεις συνδεδεμένο με οποιοδήποτε τρόπο με τον υπολογιστή.

 

Το δοκίμασα στη δουλειά, αλλά δε με βάζει επειδή έχει firewall (αλήθεια, πως παρακαμπτεται?). Θα το δοκιμάσω αύριο στο pc του σπιτιου και θα αναφέρω τα νεότερα...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο προβληματάκι είναι πως στην επιλογή εικόνας για την αρχική οθόνη, την εικόνα δεν την τεντώνει ή μικραίνει ώστε να καλύψει όλη την οθόνη, όπως κάνει στο Album την παρουσίαση.

Και στους αριθμούς της κάρτας SIM δεν μπορείς να τους εισάγεις έναν αριθμό για ταχεία κλήση.

Έχει καταφέρει κάποιος να στείλει MMS & να μπει στο διαδύκτιο; για να μας ενημέρωση πως μπορούμε να το κάνουμε.

Πλαστική θήκη χωρίς πιαστράκι για τη ζώνη υπάρχει για 8020;

Τι είναι η εφεδρική μπαταρία όπου είναι πάντα μέγιστη στα 255% βέβαια και η κανονική ακόμα 40% να είναι, μέγιστη την αναφέρει το 8020, θα τα βρείτε στην Εναρξη-9-9-6 Διαχείριση Συστήματος-2 Διαχείριση Εφαρμογών-Μενού 6 Πληροφορίες συστήματος.

Η λειτουργία αεροπλάνου καταναλώνει λιγότερη ενέργεια από τη κανονική λειτουργία του ως κινητό;

Υπάρχει τρόπος ώστε να κάνω μετονομασία στα αρχεία του φακέλου Windows;

Και μια άλλη ερώτηση είναι: πια γλώσσα να επιλέξω στον Internet Explorer-Menu 6 Επιλογές-Γενικά

 

Υ.Γ.Ελπίζω να βρεθούν απαντήσεις στις ερωτήσεις

Δοκίμασε να κάνεις resize τη φωτογραφία 220x176 pixel. Για MMS και GPRS δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα. Ήταν ήδη ρυθμισμένα από το Πλαίσιο με σύνδεση vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μένει κανείς προς Γλυφάδα ή κάπου κοντά? Νομίζω έχει ένα πρόβλημα το κινητό μου και θέλω να δω κάποιο άλλο... Όταν έχω την οθόνη εντελώς ίσια μπροστά μου, δεν φαίνεται σωστά... Δείχνει σα να την κοιτάω υπό γωνία... Το περίεργο είναι όμως πως σωστά δεν φαίνεται αν την γύρω λίγο προς τα πάνω ή προς τα κάτω, αλλά μόνο αν δώσω μια κλίση προς τα αριστερά... Τότε φαίνεται καλύτερα, ενώ προς τα δεξιά φαίνεται χειρότερα. Είναι ψιλοενοχλητικό αυτό ιδιαίτερα στα παιχνίδια γιατί το μαύρο φαίνεται σα να γυαλίζει και όταν έχω κάποιο σκουρόχρωμο homescreen κουράζει τα μάτια... Εκτός πάντα και αν το κοιτάω με μια κλίση προς τα αριστερά, αλλά δεν είναι λύση αυτό...

 

Έχει παίξει κανείς το worms world party στο κινητό?? Όχι το snails... το κατέβασα από e-donkey και είναι τέλειο... Είμαι και φαν της σειράς...!

 

 

Ρε παιδιά?? Κανένα σχόλιο για αυτό? Εσάς έτσι είναι η οθόνη??

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για δευτερη φορά.

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί τι άλλες "χρήσιμες" εφαρμογές έχει το 8020.

Πέρα από media player,φωτογραφικές κ.τ.λ τα οποία θεωρώ καλά αλλά όχι απαραιτητά. Τι άλλες εφαρμογές έχει προεγκατεστημένες ?

π.χ

 

excel ?

wallet ?

 

k.t.l

k.t.l

Που μπορώ να δώ τι εφαρμογές ακόμα μπορώ να περάσω ??

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα με την οθονη σε οτι αφορα εμενα..ολα καλα..

αλλου εχω προβλημα

1)Δεν βρισκω οχι μονο το S αλλα ουτε και το C...

2)Κατεβασα το MobiLuck αλλα δεν μπορω με τιποτα να συνδεθω με bluetooth..δοκιμασα με Panasonic X70,Ericsson T68i και με ενα motorola..τζιφος...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για δευτερη φορά.

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί τι άλλες "χρήσιμες" εφαρμογές έχει το 8020.

Πέρα από media player,φωτογραφικές κ.τ.λ τα οποία θεωρώ καλά αλλά όχι απαραιτητά. Τι άλλες εφαρμογές έχει προεγκατεστημένες ?

π.χ

 

excel ?

wallet ?

 

k.t.l

k.t.l

Που μπορώ να δώ τι εφαρμογές ακόμα μπορώ να περάσω ??

 

Φίλε Devyan δεν ρωτάς στο σωστό thread!!! Το σωστό thread όπου θα έχεις και ανταπόκριση είναι εδώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...