Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M9)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει τηλέφωνο που να το εχεις για φόρτιση και να το χρησιμοποιείς σε 3g για πλοήγηση και να μη ψηνεις αυγά πανω του.

Μη το πηγαίνουμε στο άλλο άκρο. Φυσιολογικοτατη η άνοδος της θερμοκρασίας. Όσο για το παραπανω επιχείρημα με τις γυναίκες..................

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου ήρθε τώρα..http://m.pocketnow.com/2015/06/10/htc-one-m9-update Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσυπογραφω τα λεγομενα φιλων για φορτιση + Skype. Το κινητο κυριολεκτικα δεν αγγιζεται. Μια φορα με πηρε ο υπνος με το κινητο πανω στο χερι και ξυπνησα μετα απο μερικα λεπτα με φοβερο πονο και φοβομενος εγκαυματα, δεν ειναι υπερβολη. Η λυση που εχω βρει ειναι να βρεχω το χερι μου με κρυο νερο και μετα να πιανω το κινητο για να το "δροσιζω" τροπο τινα. Με αυτο το τροπο η θερμοκρασια πεφτει γρηγορα μετα τη συνομιλια.

 

Προς τους υπολοιπους φιλους, οχι, φυσικα και δεν θεωρειται κατι τετοιο κανονικο ή νορμαλ. Σε αλλα metal body κινηταμε τις ιδιες δραστηριοτητες, οι θερμοκρασιες δεν γινοντουσαν τοσο extreme. Απο την αλλη, δε γινεται το κινητο να μην φορτιζει παραλληλα με WiFi και Skype, διοτι ολες οι συνομιλιες θα διαρκουσαν οσο και η μπαταρια, οχι και παρα πολυ δηλαδη ακυρωνοντας ετσι καθε χρησιμοτητα.

 

Μου ηρθε το update, αντε να δουμε τι κανει και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Προσυπογραφω τα λεγομενα φιλων για φορτιση + Skype. Το κινητο κυριολεκτικα δεν αγγιζεται. Μια φορα με πηρε ο υπνος με το κινητο πανω στο χερι και ξυπνησα μετα απο μερικα λεπτα με φοβερο πονο και φοβομενος εγκαυματα, δεν ειναι υπερβολη. Η λυση που εχω βρει ειναι να βρεχω το χερι μου με κρυο νερο και μετα να πιανω το κινητο για να το "δροσιζω" τροπο τινα. Με αυτο το τροπο η θερμοκρασια πεφτει γρηγορα μετα τη συνομιλια.

 

Προς τους υπολοιπους φιλους, οχι, φυσικα και δεν θεωρειται κατι τετοιο κανονικο ή νορμαλ. Σε αλλα metal body κινηταμε τις ιδιες δραστηριοτητες, οι θερμοκρασιες δεν γινοντουσαν τοσο extreme. Απο την αλλη, δε γινεται το κινητο να μην φορτιζει παραλληλα με WiFi και Skype, διοτι ολες οι συνομιλιες θα διαρκουσαν οσο και η μπαταρια, οχι και παρα πολυ δηλαδη ακυρωνοντας ετσι καθε χρησιμοτητα.

 

Μου ηρθε το update, αντε να δουμε τι κανει και αυτο.

Για πες διαφορες με το update γιατι ειμαι ετοιμος να το παρω!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε η 1.40.401.8 και οχι η 5. Δεν εχω διαβασει ποια η διαφορα τους μια και ολοι αυτη φαινεται να λαμβανουν. Οπως και να εχει, το εγραψα για να το ξεκαθαρισω, εντυπωσεις θα γραψω το απογευμα οταν θα το εχω περασει και θα εχω προλαβει να το χρησιμοποιησω αρκετα για να δω διαφορες (εαν υπαρχουν).

 

Η μοναδικη μου ερωτηση ειναι η εξης, να κανω πρωτα τα updates της HTC απο το play store (για ενα σωρο διαφορα συστηματα) πρωτα ή να το περασω απ'ευθειας;

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 μερες... Τζιφος.

 

Το κινητο καιει το ιδιο οταν μιλαω skype και δεν εχω δει καποια διαφορα στη διαρκεια της μπαταριας.

 

ΥΓ: Το update μου περασε και ολα εκεινα τα apps που δεν ειχα κανει εγω manually update απο το play store, βλ. παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 μερες... Τζιφος.

 

Το κινητο καιει το ιδιο οταν μιλαω skype και δεν εχω δει καποια διαφορα στη διαρκεια της μπαταριας.

 

ΥΓ: Το update μου περασε και ολα εκεινα τα apps που δεν ειχα κανει εγω manually update απο το play store, βλ. παραπανω.

 

Μπορεις να μας πεις τι ακριβως θερμοκρασιες βλεπεις με το skype?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 μερες... Τζιφος.

 

Το κινητο καιει το ιδιο οταν μιλαω skype και δεν εχω δει καποια διαφορα στη διαρκεια της μπαταριας.

 

ΥΓ: Το update μου περασε και ολα εκεινα τα apps που δεν ειχα κανει εγω manually update απο το play store, βλ. παραπανω.

Το συγκεκριμένο update είναι κυρίως για την φωτογραφική. Για θερμοκρασία και μπαταρία θα ασχοληθούν με το update της 5.1 που θα έρθει τέλη Ιουλίου με Αύγουστο.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Απο εχθές κι εγώ χαρούμενος κάτοχος. Έρχομαι απο Galaxy S6 και το μόνο που μου λείπει είναι η καλή κάμερα. Ούτε η θερμοκρασία με ενοχλεί (ζεσταίνεται λίγο όταν φορτίζει) ούτε τίποτε άλλο.

Ο κύριος λόγος που άλλαξα είναι οτι το TOUCHWIZ είναι για τα μπάνια ενώ το SENSE τα σπάει. Πιο γρήγορο και smooth και απο iPhone.

 

 

Το συγκεκριμένο update είναι κυρίως για την φωτογραφική. Για θερμοκρασία και μπαταρία θα ασχοληθούν με το update της 5.1 που θα έρθει τέλη Ιουλίου με Αύγουστο.
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό αργει απελπιστικά να φορτίσει..χθες βράδυ το είχα για 5 ώρες στη φόρτιση με τον φίλο του φορτιστή και πήγε στο 50% από 2
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε custom Rom με 5.1.1. Όποιος το ψήνει μας ενημερώνει για τος βελτιώσεις :)

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα . τη συσκευή την έχει φίλος από κύπρο και έχει πρόβλημα ότι δεν μπορεί να γράψει σμσ εκτός από κεφαλαία στα ελληνικά 160 χαρακτήρες . υπάρχει κάποια λύση ? ευχαριστώ . πολύ καλή συσκευή να την χαρείτε μάγκες .
Link to comment
Share on other sites

Με επιλεγμένη γλώσσα GUI τα ελληνικά, στην εφαρμογή μηνυμάτων πρέπει να έχει στις ρυθμίσεις επιλογή "Ελληνική κωδικοποίηση 7bit".
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Το ειδα κι εγω τυχαια σημερα και εψαξα να δω αν υπαρχει νημα. Με συγκινει η 2Κ οθονη. Ρε λες...?

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία που δείχνει δεν είναι του plus...το ξέρει κανείς αυτό το eshop;

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία που δείχνει δεν είναι του plus...το ξέρει κανείς αυτό το eshop;

 

Εγώ το είδα στο kiniti.eu που έχω αγοράσει και στο παρελθόν. Σε 2 μέρες με παραγγελία...

Και από το mustshop έχω αγοράσει. Αξιοπιστο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είδα στο kiniti.eu που έχω αγοράσει και στο παρελθόν. Σε 2 μέρες με παραγγελία...

Και από το mustshop έχω αγοράσει. Αξιοπιστο...

 

Λες να το κτυπησουμε έτσι για δοκιμή;;

Link to comment
Share on other sites

Λες να το κτυπησουμε έτσι για δοκιμή;;

Δείτε ρε σεις και κανένα κινέζικο.

Χαχαχα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο update είναι κυρίως για την φωτογραφική. Για θερμοκρασία και μπαταρία θα ασχοληθούν με το update της 5.1 που θα έρθει τέλη Ιουλίου με Αύγουστο.

 

Εισαι σιγουρος; Στο internet λενε οτι αυτο το update κανει address τις θερμοκρασιες κτλπ. Παντως θα συμφωνησω με τον φιλο που παρατηρησε αλλαγη στη διαρκεια φορτισης, το παρατηρησα και εγω. Φυσικα προς το χειροτερο, εκτιμω οτι ειναι λογω του update, ως ενας τροπος να πεσει καπως η θερμοκρασια.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος; Στο internet λενε οτι αυτο το update κανει address τις θερμοκρασιες κτλπ. Παντως θα συμφωνησω με τον φιλο που παρατηρησε αλλαγη στη διαρκεια φορτισης, το παρατηρησα και εγω. Φυσικα προς το χειροτερο, εκτιμω οτι ειναι λογω του update, ως ενας τροπος να πεσει καπως η θερμοκρασια.

Το θέμα της φόρτισης είναι bug και θα διορθωθεί με το update. Αν θυμάμαι καλά έχει δώσει και ένα προσωρινό (τάχα) fix η HTC που λέει να διαγράψεις τα στατιστικά της μπαταρίας. Από ότι ακούω οι διορθώσεις για θερμοκρασια αφορούν κυρίως την αύξηση της απόδοσης αφού πρόβλημα με τη θερμοκρασία δεν υπάρχει πια (τουλάχιστον όχι παραπάνω από τους υπόλοιπους).

Επειδή ήδη έχει γίνει leak της επόμενης έκδοσης (που σημαίνει ότι είναι αρκετά κοντά) λέγεται ότι θα υπάρχουν οι καινούριοι drivers από την Qualcomm, με throttling στους μικρούς πυρήνες και αύξηση του χρονισμού της GPU. Τώρα για το πως τα πάει θα πρέπει να δω αν βγήκαν κάποια πρώτα συμπεράσματα.

 

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Turn Phone OFF > Connect*Charger*> Press and hold the Power Key + Volume Up + Volume Down Key for 2 minutes"

 

This should re-calibrate the battery.

 

Πάντως λένε ότι είναι προσωρινή λύση και το πρόβλημα εμφανίζεται πάλι μετά από κάποιες φορτίσεις.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο λογος που το κινητο καιει τοσο πολυ ειναι η οθονη!

 

Εξηγουμαι, προχθες μιλουσα με μια φιλη στο skype, με καμερα. Ωστοσο, ειχα το κινητο διπλα μου με σβηστη οθονη μιας και αυτη δεν διεθετε καμερα οποτε δεν χρειαζοταν να βλεπω κατι. Το αποτελεσμα ηταν οτι μετα απο ωρες συνομιλιας, με το κινητο στο φορτιστη, αυτο δεν εκαιγε καθολου αλλα ειχε μια νορμαλ θερμοκρασια δεδομενης της φορτισης, του WiFi και της γενικης απασχολησης του (καμερα, ηχεια, μικροφωνα, επεξεργαστης κτλπ).

 

Τις υπολοιπες μερες, με ανοικτη οθονη πλεον, το κινητο εφτανε τις γνωστες πλεον σε ολους μας εξωφρενικες θερμοκρασιες που καταστουσαν το κινητο κινδυνο πιθανων εγκαυματων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...