Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M9)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται να το πάρεις, αξίζει φίλε, το sar αν δεν κάνω λάθος είναι στο 0.40, είναι χαμηλά

Σέβομαι το blackberry, είχα και εχω το z10, φοβερό λειτουργικό όπως και το hub που αναφέρεις αλλά δεν σε καλύπτει σε όλα, ας μην το αναλύσω, με το m9 θα ξεχάσεις ότι ήξερες για το Android, γενικά η HTC είναι κορυφή,

ότι άλλη απορία έχεις πες μου

Επίσης με την υπερθέρμανση δεν ξέρω τι θέλεις να πεις, ζημιά δεν παθαίνει και ούτε θα πάθεις αν φοβάσαι αυτό

 

HTC One M9

 

λόγω του sd 810 το λέω

επειδή μιλάω αρκετά , μην ανεβάζει θερμοκρασία επικίνδυνα

από μπαταρία πώς πάει ?

τωρα από το πρωί έχω wifi ανοικτό , δεδομένα(πάντα 2g) , bluetooth , μιλάω κάνα 2 ωρο , συγχρονισμό με τα μείλ μου ανά 15 λεπτά , και κάνα μισώρο το πολύ να μπώ σε καμια ενημερωτική εφαρμογή , απο 100% στις 0700 πάει στο 30% γύρω στις 2200

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από μπαταρία; καλύτερα από πολλά κορυφαία τηλέφωνα, θα σου πω τα δικά μου νούμερα, πχ όλη μέρα με 4g, συγχρονισμό email, Facebook, παρακολούθηση φόρουμ μέσα από Tapatalk αρκετά θα έλεγα, κάθε μισή ώρα, μια ώρα περίπου τηλέφωνο κλήσεις και λίγο viber, με αυτή τη χρήση που κάνω συνήθως θα το φορτισω 07:00 το πρωί και μετά το μεσημέρι της επόμενης ημέρας, φυσικά υπάρχουν και μέρες που θα φορτισω το βράδυ, από μπαταρία πάντως δε με άφησε ποτέ

Άν δεν παίζεις παιχνίδια δεν θα έχεις θέμα με την υπερθέρμανση, πολύ φοβάσαι,

να σου πω την αλήθεια δεν πέρασε από τα χέρια μου κινητό που να μην νιώθω κάποια θερμότητα στα χέρια μου

 

HTC One M9

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα :) μια ερωτηση προς τους φιλους που το πηραν απο vodafone

στην οθονη αν κανετε reset σας βγαζει το λογοτυπο της voda- υπαρχουν εφαρμογες της vod στο μενου?

Ευχαριστω .:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ήθελα να ρωτήσω τα παιδιά που έχουν το κινητό κάποια πράγματα γιατί σε αυτή τη τιμή 299€ που παίζει τώρα ψήνομαι να το πάρω

Καταρχήν να πω ότι τώρα έχω blackberry classic , πριν είχα το z30.

αυτά που με ενδιαφέρουν είναι

1) ποιότητα κλήσης

2)λήψη σήματος

3) wifi kai gps

4) χαμηλό sar

 

η χρήση που κάνω είναι καθαρά επαγγελματική δε με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια ούτε τόσο η κάμερα.

τώρα με το bb τα 3 πρώτα είναι πάρα πολύ καλά, απλώς υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που τις χρειάζομαι που δε μου παίζουν καλά γιαυτό σκέφτομαι να γυρίσω σε android

 

Όπως είχε πει και ένα παιδί παραπάνω, όταν βγαίνει κάποια υπερπροσφορά που θα τρέξουν όλοι να σκοτωθούν και τα αποθέματα θα είναι ελάχιστα πρώτα κάνεις την αγορά και στη συνέχεια πριν ανοίξεις το κουτί μπορείς 1-2 μέρες να αναρωτηθείς και να ψάξεις όλα αυτά που σε απασχολούν. Εάν τελικά αποφασίσεις ότι σε καλύπτει το κρατάς, αλλιώς το πουλάς όσο το πήρες και να είσαι σίγουρος οτι θα το δώσεις μέσα σε λίγες ώρες :)

 

Η συγκεκριμένη συσκευή είναι πύραυλος για οποιαδήποτε χρήση, επαγγελματική, κάμερα, παιχνιδομηχανή, κτλπ :)

 

Θεωρώ απίθανο να το βρεις τώρα ( έχουν τελειώσει τα αποθέματα σε vodafone, γερμανό και πλαίσιο που το έβγαλαν στα 299 ), αλλά μπορείς να τσεκάρεις καθημερινά τη διαθεσιμότητα μήπως τους επιστραφεί κάποια συσκευή από κάποιον που παρήγγειλε και δεν παρέλαβε, η μήπως βρουν τίποτα αποθέματα.

Link to comment
Share on other sites

Ουφ... δέκα ώρες για να έρθουν όλα τα OTA...

Μια ερώτηση: έχει double tap to sleep;

Ρυθμίσεις - προσαρμογή - αλλαγή κουμπιών πλοήγησης και επιλέγεις το ενεργοποίηση οθόνης και θα σου βγάλει το εικονίδιο στην μπάρα πλοήγησης

 

HTC One M9

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το παρήγγειλα από vodafone (299) μέσω ενός συγγενή που δουλεύει σε κατάστημα. Αρχές Ιουλίου θα το έχω

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - προσαρμογή - αλλαγή κουμπιών πλοήγησης και επιλέγεις το ενεργοποίηση οθόνης και θα σου βγάλει το εικονίδιο στην μπάρα πλοήγησης

 

HTC One M9

Ευχαριστώ, χρήσιμη υπόδειξη.

Πιο πρακτικό όμως το double tap to sleep, το οποίο δυστυχώς λειτουργεί μόνο στη lockscreen.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να καμω manual ota???εχει ενας φιλος m9 απο Hong Kong και εχει μεινει σε 5.02 .. εχω τα ota files απο XDA ,μπορω να το βαλω στην sdcard και να καμω Update απο το Recovery?δεν ειμαι root ουτε εχω custom recovery. Edited by psaltas
Επιτρέπεται μόνο 1 εικόνα
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να καμω manual ota???εχει ενας φιλος m9 απο Hong και εχει μεινει σε 5.02 .. εχω τα ota files απο XDA ,μπορω να το βαλω στην sdcard και να καμω Update απο το Recovery?δεν ειμαι root ουτε εχω custom recovery.

 

Τα OTA είναι για να γίνονται όπως ακριβώς λέει η λέξη. Εάν θέλεις να περάσεις νεότερη rom manually θα πρέπει να κατεβάσεις το latest RUU για τη συσκευή σου. Προφανώς θα πρέπει η συσκευή να έχει κλειδωμένο bootloader. Μπορείς να κατεβάσεις το latest RUU από το site της HTC κατευθείαν:

 

http://www.htc.com/us/support/rom-downloads.html#unlocked

 

 

Ουφ... δέκα ώρες για να έρθουν όλα τα OTA...

Μια ερώτηση: έχει double tap to sleep;

 

Άσε φίλε, 5 updates συνεχόμενα! Επιτέλους είναι και το δικό μου έτοιμο για σετάρισμα :)

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει Ruu. και οπως ειπα δεν είναι Αμερικανικη συσκευή... stock ειναι η συσκευή.
Επιτρέπεται μόνο 1 εικόνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να κανω μια ερωτηση και γω?Εχω παρει ενα m9 και επειδη εχω βαλει μια ωραια spigen θηκη μαυρη ματ ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν προστασιες οθονης οπως του samsung που ειναι πανω κατω τα πλαισια στο χρωμα του κινητου και κλαυπτει ολο το μπροστα ?ο λογος ειναι γτ θελω να ειναι totally black το κινητο ...επισης κατι αλλο..καποιος φιλος μου ειπε οτι υπαρχει ενα λαδακι που μαυτ περνας τις γρατσουνιες που ειναιασημαντες σε μεγεθος τριχας..Ξερει κανεις κατι γιαυτο το προιον?
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να κανω μια ερωτηση και γω?Εχω παρει ενα m9 και επειδη εχω βαλει μια ωραια spigen θηκη μαυρη ματ ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν προστασιες οθονης οπως του samsung που ειναι πανω κατω τα πλαισια στο χρωμα του κινητου και κλαυπτει ολο το μπροστα ?ο λογος ειναι γτ θελω να ειναι totally black το κινητο ...επισης κατι αλλο..καποιος φιλος μου ειπε οτι υπαρχει ενα λαδακι που μαυτ περνας τις γρατσουνιες που ειναιασημαντες σε μεγεθος τριχας..Ξερει κανεις κατι γιαυτο το προιον?

Καλησπερα αν καταλαβα καλα ψαχνεις κατι τετοιο ? http://www.ebay.com/itm/3D-Carbon-Skin-Full-Body-Protector-for-Case-Vinyl-Wrap-For-HTC-One-M9-M9s-/281776702992?hash=item419b334610:g:200AAOSw3ydV0zh6

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

 

:happy::happy::happy::happy::happy:ναι αν ειναι και σκετο μαυρο ακομα καλυτερα....βεβαια τα θελω μονο για μπροστα αλλα ειναι φτηνο οποτε θα παρω ολο το σετ...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν αρκετες χρωματικες επιλογες αλλα νομιζω πως ειναι μονο σετ ,παντως αν παρεις και μπορεις να μας πεις

πως εκατσε:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

:happy::happy::happy::happy::happy:ναι αν ειναι και σκετο μαυρο ακομα καλυτερα....βεβαια τα θελω μονο για μπροστα αλλα ειναι φτηνο οποτε θα παρω ολο το σετ...

Aυτο τελικα ειναι και Αγγλια....

http://www.ebay.com/itm/Matt-Matte-Skin-Sticker-For-HTC-ONE-M8-cover-decal-protector-accessory-case-/161266984571

Ακθρο ειναι για m8...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει Ruu. και οπως ειπα δεν είναι Αμερικανικη συσκευή... stock ειναι η συσκευή.

 

Eχεις σκεφτει μιας και η συσκευη ειναι εκτος εγγυησης να ξεκλειδωσεις τον bootloader και να φλασαρης custom rom

ΕDIT Aλλα και παλι θα πρεπει πρωτα να αναβαθμισης το firmware και μετα θα πας για ξεκλειδωμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aυτο τελικα ειναι και Αγγλια....

http://www.ebay.com/itm/Matt-Matte-Skin-Sticker-For-HTC-ONE-M8-cover-decal-protector-accessory-case-/161266984571

Ακθρο ειναι για m8...

Δεν ηξερα οτι υπαρχει και εκτος σετ εδω μ9

http://www.ebay.com/itm/Textured-Skin-Wrap-Sticker-For-HTC-ONE-M9-Carbon-Decal-Case-Wood-Matt-Metal-/281616358368?var=&hash=item4191a49be0:m:mX1iLaSm6pVAmVz7siZBiXg

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Eχεις σκεφτει μιας και η συσκευη ειναι εκτος εγγυησης να ξεκλειδωσεις τον bootloader και να φλασαρης custom rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ηξερα οτι υπαρχει και εκτος σετ εδω μ9

http://www.ebay.com/itm/Textured-Skin-Wrap-Sticker-For-HTC-ONE-M9-Carbon-Decal-Case-Wood-Matt-Metal-/281616358368?var=&hash=item4191a49be0:m:mX1iLaSm6pVAmVz7siZBiXg

Μια χαρα λοιπον ..μου κανει και το black leather....Σευχαριστω πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστως αλλα θα μπορω να σας πω μονο για την προσοψη γτ μονο εκει θα βαλω η θηκη ειναι τοσο ωραια που δεν σκεφτομαι να την βγαλω στο αμμεσο μελλον

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει Ruu. και οπως ειπα δεν είναι Αμερικανικη συσκευή... stock ειναι η συσκευή.

 

Αρχικά δες στις πληροφορίες λογισμικού ποιό SKU έχει η συσκευή σου. Είναι ο τρίτος αριθμός και χωρίζονται με τελείες.

Στο παρακάτω παράδειγμα είναι το 617 που είναι ξεκλείδωτο αμερικάνικο: 3.35.617.12

 

Το δικό μου έχει 3.35.401.12

Εάν δεις από αυτή τη λίστα το 401 είναι το International GSM

 

Στη συνέχεια πρέπει να βρούμε το αντίστοιχο RUU. Εδώ έχει αρκετά συμπεριλαμβανομένου του 401

 

Επίσης εάν αποφασίσεις να το κάνεις S-OFF τότε εδώ υπάρχει πολύ πράμα από stock firmwares απλά δεν έχουν signature και δεν μπορούν να περαστούν σε S-ON συσκευές.

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει RUU για HONG KONG εκτος απο αυτο που εχει ηδη η συσκευη...το τηλεφωνο δεν ειναι δικο μου ειναι καποιου φιλου μου.δεν θελει να το κανει S-off...:wacko:
Επιτρέπεται μόνο 1 εικόνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα ,επισημα πλεον και εδω πηρα το μ9 του φιλου@ navouxodonosoras

Ευχαριστω φιλε bil:):)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα ,επισημα πλεον και εδω πηρα το μ9 του φιλου@ navouxodonosoras

Ευχαριστω φιλε bil:):)

 

Εγω σεευχαριστω Νεκταριε...Μακαρι να ηταν ολα τα παρε δωσε μου με ατομα σαν εσενα:)

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Εγω σεευχαριστω Νεκταριε...Μακαρι να ηταν ολα τα παρε δωσε μου με ατομα σαν εσενα:)

 

Check λιγο το pm σου αν εχεις χρονο.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...