Jump to content

Κινητό σαμςουνγκ μέχρι 350€και λιγο σαρ


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι, μια χαρα ειναι, προχώρα άφοβα

 

Ok αμα περάσω απο kaizer να το παρω θα μου κανει καμια καλυτερη τιμη επειδη θελει να πάρει και ενας γνωστός μου το σ4;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον,κι εγω θα σου προτεινα η s5 αν και δεν μου αρεσει καθολου οπτικα,η galaxy alpha,που ισως το μειονεκτημα του δευτερου να ειναι η μπαταρια του,με λιωσιμο δυσκολα βγαζει την μερα.

Απο Κινεζικο τωρα,αν ποτε θα επαιρνες θα προτεινα μονο μεγαλες εταιρειες να ξερεις και τι ψωνιζεις,τα υπολοιπα τα βλεπω απλα ως κινητα χυμα του καλαθιου,αυτα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,κι εγω θα σου προτεινα η s5 αν και δεν μου αρεσει καθολου οπτικα,η galaxy alpha,που ισως το μειονεκτημα του δευτερου να ειναι η μπαταρια του,με λιωσιμο δυσκολα βγαζει την μερα.

Απο Κινεζικο τωρα,αν ποτε θα επαιρνες θα προτεινα μονο μεγαλες εταιρειες να ξερεις και τι ψωνιζεις,τα υπολοιπα τα βλεπω απλα ως κινητα χυμα του καλαθιου,αυτα.

 

Εκτός desin το σ5 ή το άλφα ειναι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Μου απαντάτε παρακαλώ επειδη περιμένω στο Μεδια μάρκτ για να παρω ή το σ5 ή το αλφα και κλείνουν σε 10' Edited by DIMITRIS_123456
Link to comment
Share on other sites

Μου απαντάτε παρακαλώ επειδη περιμένω στο Μεδίνα μάρκετ για να παρω ή το σ5 ή το αλφα και κλείνουν σε 10'

 

αν πιάσεις και τα δυο στα χέρια σου δεν νομίζω να επιλέξεις το s5

Link to comment
Share on other sites

οποιο θεωρεις εσυ οτι σου ταιριαζει

 

εγω απλα θα σου πω οτι η ναυαρχιδα καθε εταιριας ειναι η δυναμη της...

Link to comment
Share on other sites

αν πιάσεις και τα δυο στα χέρια σου δεν νομίζω να επιλέξεις το s5

 

Απο design to alpha αλλα απο χαρακτηριστικά νικάει το σ5; Ετσι δεν ειναι?

Edited by DIMITRIS_123456
Link to comment
Share on other sites

Στο media markt που ρώτησα μου ειπε το alpha einai πολυ καλύτερο. Άσχετος ειναι?

 

Εμείς στο φόρουμ δεν σου πουλάμε τίποτα όμως.Μπορει φυσικά να είμαστε απλά άσχετοι. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Απο design to alpha αλλα απο χαρακτηριστικά νικάει το σ5; Ετσι δεν ειναι?

 

στην ανάλυση της οθόνης,στα υπόλοιπα είναι σχεδόν ίδια

Link to comment
Share on other sites

Εμείς στο φόρουμ δεν σου πουλάμε τίποτα όμως.Μπορει φυσικά να είμαστε απλά άσχετοι. :rolleyes:

Το ξερω αλλα σίγουρα ξερετε παραπάνω απο μενα

Link to comment
Share on other sites

Σαν hardware το alpha εννοείται οτι είναι καλύτερό,κι εννοώ σαν επεξεργαστή,το τηλέφωνο δουλεύει αλλού,το s5 στην εμπειρία χρήσης δεν είναι και το top.

Το οτι το alpha δεν έχει fhd οθόνη δεν μου λέει κάτι.

Ούτε και το οτι δεν βάζει κάρτα μνήμης.

Αυτό πού θα ήθελα πάντως θα ήταν ανώτερη αυτονομία.αν είχε από την μάνα του μία 2500 η 2800 μπαταρία το τηλέφωνο δεν θα έφευγε γρήγορα από τα χέρια μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σαν hardware το alpha εννοείται οτι είναι καλύτερό,κι εννοώ σαν επεξεργαστή,το τηλέφωνο δουλεύει αλλού,το s5 στην εμπειρία χρήσης δεν είναι και το top.

Το οτι το alpha δεν έχει fhd οθόνη δεν μου λέει κάτι.

Ούτε και το οτι δεν βάζει κάρτα μνήμης.

Αυτό πού θα ήθελα πάντως θα ήταν ανώτερη αυτονομία.αν είχε από την μάνα του μία 2500 η 2800 μπαταρία το τηλέφωνο δεν θα έφευγε γρήγορα από τα χέρια μου.

Λοιπόν λόγω της αυτονομίας αλλα και μερικών χαρακτηριστικών πήρα το σ5 σημερα το πρωί. Παω να το δουλέψω και να σας πω την γνώμη μου.bb

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο σκίζει.Τσεκαρα το antutu και μου λεει 44200! Μονο ξερετε γιατι πάλι στο antutu μου λεει οτι η Ραμ ειναι 1700μβ και εχω μονο 500 μωβ κενά χωρις να εχω βάλει τιποτα?με την μνήμη τα ιδια.1160συνολικο αντί για 1600μβ και κενά μονο 1000μβ παρότι δεν εχω βάλει τιποτα έκτος απο το antutu. Plz help me
Link to comment
Share on other sites

μονοδρομος για s5 ..ειναι το καλυτερο σε ολα του..

Τοπηρα το σ5 τωρα θα ηθελα να απαντήσετε στο προηγούμενο πόστο μου αμα ξερετε,να μην τρέχω και στα σέρβις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Dimitris,μην ανησυχεις.Απλα τρεχουν ολα τα apps της samsung-google.Αυτα μπορεις να τα απενεργοποιησεις μονος σου,χωρις πολυ κοπο.

Ενδεικτικα μια λιστα.

Μουσικη Play

Περιπτερο Play

Ταινιες Play

Παιχνιδια Play

Google+

Samsung Apps

Chat on

Dropbox

My magazine-Flipboard(στα ελληνικα ειναι το περιοδικο μου)

S note

S translate

S Health

Μπορεις να πας στις ρυθμισεις→Διαχειρηστης Εφαρμογων→Ολα και να τα πειραξεις καποια πραγματα.

Για το τελευταιο στειλε ενα pm και screenshots.

Επισης για ηχο,βαλε τα ακουστικα του και κανε προσαρμογη με το Adapt Sound οπου κανει καλη δουλεια.Στις κλησεις σου δινει επιλογη για καλυτερο ηχο απο το αριστερο/δεξι αυτι.

Οθονη μπορεις να βαλεις το Adapt Display για καλυτερη ευκρινεια(προσαρμοζει η οθονη τα χρωματα αναλογα με το περιεχομενο).

Wi-fi,δεδομενα κινητης οταν χρειαζεσαι.Τοποθεσια,συγχρονισμο κλειστα(ειδικα το 1ο,το 2ο οταν το χρειαζεσαι).

Αντι για clean master,βαλε το ccleaner(κανει την ιδια δουλεια και με περισσοτερες επιλογες για καθαρισμα(μηνυματα,ιστορικο κλησεων).Μια φορα την βδομαδα ή στις 15 ημερες κανω καθαρισμα.

Καλοριζικη η νεα συσκευη.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Dimitris,μην ανησυχεις.Απλα τρεχουν ολα τα apps της samsung-google.Αυτα μπορεις να τα απενεργοποιησεις μονος σου,χωρις πολυ κοπο.

Ενδεικτικα μια λιστα.

Μουσικη Play

Περιπτερο Play

Ταινιες Play

Παιχνιδια Play

Google+

Samsung Apps

Chat on

Dropbox

My magazine-Flipboard(στα ελληνικα ειναι το περιοδικο μου)

S note

S translate

S Health

Μπορεις να πας στις ρυθμισεις→Διαχειρηστης Εφαρμογων→Ολα και να τα πειραξεις καποια πραγματα.

Για το τελευταιο στειλε ενα pm και screenshots.

Επισης για ηχο,βαλε τα ακουστικα του και κανε προσαρμογη με το Adapt Sound οπου κανει καλη δουλεια.Στις κλησεις σου δινει επιλογη για καλυτερο ηχο απο το αριστερο/δεξι αυτι.

Οθονη μπορεις να βαλεις το Adapt Display για καλυτερη ευκρινεια(προσαρμοζει η οθονη τα χρωματα αναλογα με το περιεχομενο).

Wi-fi,δεδομενα κινητης οταν χρειαζεσαι.Τοποθεσια,συγχρονισμο κλειστα(ειδικα το 1ο,το 2ο οταν το χρειαζεσαι).

Αντι για clean master,βαλε το ccleaner(κανει την ιδια δουλεια και με περισσοτερες επιλογες για καθαρισμα(μηνυματα,ιστορικο κλησεων).Μια φορα την βδομαδα ή στις 15 ημερες κανω καθαρισμα.

Καλοριζικη η νεα συσκευη.

 

Απο εκει που λες για το τελευταίο...περιεχόμενο)μπορεις να τα εξηγήσεις λιγο γιατι δεν τα πολυκαταλαβα.

Το clean master h to ccleaner ειναι προεγκατεστημενα ή τα βάζω εγω? και τι κανουν ακριβός?

Ευχαριστω μια χαρα παει το κινητο πετώντας

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο ειναι να πειραξεις κατι σαν αυτο.(1η εικονα)

Το clean master ειναι προγραμμα που ενισχυει την μνημη και καθαριζει τα cache(προσωρινα δεδομενα που κραταει η συσκευη κατα το browsing κλπ...Αλλα επειδη το συγκεκριμενο δεν ειναι τοσο καλο,προτεινω το ccleaner(2η εικονα) [ATTACH]59239[/ATTACH][ATTACH]59238[/ATTACH]

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Το τελευταιο ειναι να πειραξεις κατι σαν αυτο.(1η εικονα)

Το clean master ειναι προγραμμα που ενισχυει την μνημη και καθαριζει τα cache(προσωρινα δεδομενα που κραταει η συσκευη κατα το browsing κλπ...Αλλα επειδη το συγκεκριμενο δεν ειναι τοσο καλο,προτεινω το ccleaner(2η εικονα) [ATTACH]59239[/ATTACH][ATTACH]59238[/ATTACH]

 

Οκ ευχαριστω. Κατι τελευταίο την επέκταση μη μνήμη την βάζεις σαν sd που γράφει?και αν ναι που την βάζεις την ΣΔ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι,καποιες εφαρμογες γραφονται στην SD.Στειλε πμ να στο αναλυσω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι,καποιες εφαρμογες γραφονται στην SD.Στειλε πμ να στο αναλυσω.

Λοιπον,πως περναμε τις εφαρμογες.Δες τις εικονες,φαινεται ακριβως το πως γινεται.(Στην 2η επιλεγεις το μετακινηση στην SD).

[ATTACH]59240[/ATTACH][ATTACH]59241[/ATTACH][ATTACH]59242[/ATTACH][ATTACH]59243[/ATTACH]

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,πως περναμε τις εφαρμογες.Δες τις εικονες,φαινεται ακριβως το πως γινεται.(Στην 2η επιλεγεις το μετακινηση στην SD).

[ATTACH]59240[/ATTACH][ATTACH]59241[/ATTACH][ATTACH]59242[/ATTACH][ATTACH]59243[/ATTACH]

 

Ωραιος κατάλαβα αλλα τι ειναι το πμ που λες να σ στείλω?

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν καταλαβες,αστο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...