Jump to content

CDA/WAV σε MP3


kostassl45i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 256
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια ερωτηση παιδια...ξερει κανεις πως να μετατρεψει αρχεια mpega(mpeg audio) σε mp3 η wav ?Ευχαριστω

ALWAYS FEAR OF A GOOD SNIPER, UNLESS YOU ENCOUNTER HIM FROM BEHIND

(CS RULES)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια χθες εκανα μια δοκιμη με το eac και απο τις 6 φορες που το δοκιμασα τις 2 μου κολλησε το pc.Εκτος αυτου για να ριπαρει το cd εκανε 25 λεπτα. ειναι φυσιολογικο αυτο?
Η γνώση είναι για όλους
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aliartos (15 Σεπ. 2004 , 16:58)

 

1. 6 φορες που το δοκιμασα τις 2 μου κολλησε το pc.

2. Εκτος αυτου για να ριπαρει το cd εκανε 25 λεπτα. ειναι φυσιολογικο αυτο?

 

 

το 1 δεν είναι φυσιολογικό, κάτι φταίει ....

το 2 είναι φυσιολογικό...

Link to comment
Share on other sites

Πώς παίρνουμε τα κομμάτια απο ένα μουσικό cd το οποίο είναι (αχεμ) κλειδωμένο? Θέλω να κάνω ένα αντίγραφο mp3 απο ένα cd φίλου

(μήπως με το alcohol?)

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τις ρυθμισεις που επρεπε στο eac κ στο razorlame κ τωρα ολα πανε ρολοι!ριπαρει το cd σε 6 με 10 λεπτα κ το μετατρεπει σε mp3 μεσα σε 15 λεπτα!αρκετα γρηγορα θα ελεγα!γιατι ειχα διαβασει στα προηγουμενα ποστ οτι επαιρνε 45 λεπτα περιπου!κ πριν να περασω τις ρυθμισεις του alfa 156 μου επαιρνε 25 λεπτα για να το ριπαρει και απο ποιοτητα σκιζει!

 

Ας σβησει καποιος τα προηγουμενα μηνυματα γιατι τη μ@λ@κι@ μου την εκανα παλι :cry:

Η γνώση είναι για όλους
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed (18 Σεπ. 2004 , 12:09)

 

Πώς παίρνουμε τα κομμάτια απο ένα μουσικό cd το οποίο είναι (αχεμ) κλειδωμένο? Θέλω να κάνω ένα αντίγραφο mp3 απο ένα cd φίλου

(μήπως με το alcohol?)

 

Εννοείς πως ο φίλος σου θέλει να τραβήξει backup αντίγραφο του νόμιμα αγορασμένου CD του; :rolleyes: Aν ναι, για δοκίμασε να βγάλεις image με το Clone CD, μετά να το ανοίξεις με Isobuster για να πάρεις τα wav και να τα κάνεις mp3 με όποιο πρόγραμμα σε βολεύει.

 

 

Αν όχι, δε μπορούμε να σου πούμε γιατί απαγορεύονται τέτοιες συζητήσεις εδώ :p

Link to comment
Share on other sites

Κανένα προγραμματάκι για μετατροπή mpeg4-mp4 σε mp3?http://jaykul.huddledmasses.org/images/emoticons/ermm.gif

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασα το Audiograbber , εβαλλα το lame ... νομιζω πως το εβαλλα σωστα αλλα δυστυχως μου εχει μονο σαν μαξ ειπολγη τα 56kbits , μηπως κανω λαθος την εγκατασταση του lame ? αν ναι μπορει καποιος να μου πει πως να την κανω την εγκατασταση , εγω αυτο που κανω ειναι να τρεξω απλως το exe
Link to comment
Share on other sites

Exposed_Bone βάλε το GRazorLame είναι και στα ελληνικά..Από τις ρυθμίσεις του μπορείς πολύ εύκολα να αλλάξεις την ποιότητα ήχου..;)

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς δεν ξέρω εάν γράφω στο σωστό topic, ελπίζω πως ναι

 

Έχω ένα πρόβλημα με την αναπαραγωγή των mp3 στο dvd player. Έχω γράψει πολλά mp3 με το Easy CD creator τα περισσότερα και όλα έπαιζαν μια χαρά. Πριν λίγο καιρό προσπάθησα να γράψω ένα CD με ελληνικά mp3 και όταν το βάζω στο DVD το μόνο που κάνει είναι να καταμετράει τα κομμάτια αλλά να μην τα παίζει καθόλου. Στο σημείο που δείχνει τον χρόνο η ένδειξη είναι 0.

Δεν είναι πρόβλημα του DVD πάντως γιατί παίζει μια χαρά τα ξένα Mp3 που έχω αντιγράψει πρόσφατα.

Έχω δοκιμάσει όλων των ειδών τα CD αλλά τίποτα. Τα τραγούδια παίζουν μια χαρά στον υπολογιστή.

Μήπως κάποιος ξέρει τι μπορεί να συμβαίνει.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως έχεις ελληνικά ονόματα αρχείων (filenames) και δεν τα διαβάζει το DVD σου...
Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος greek_aeras (20 Νοέ. 2004 , 10:50)Kanena programma na metatrepei ta wma (tis m@lakies tou Media Player) se wav h mp3?

 

Χρησιμοποίησε το Winamp με το Disk Writer plugin και αποθήκευσέ τα σε WAV

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος valerio (20 Νοέ. 2004 , 11:21)

 

Χρησιμοποίησε το Winamp με το Disk Writer plugin και αποθήκευσέ τα σε WAV

 

 

Einai hdh wma.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mousi (23 Νοέ. 2004 , 02:58)

 

Μα δε σου είπε wma... WAV είπε

 

 

Entaxei re file. To eida. Xalara :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
o filos alfa 156 me ton odigo pu eftia3e tros polli ora gia metatropo ton cd se mp3!!! apla vriskoume ena serial tou winamp 5 pro kai ta kanoume rip apo ekei apeftheias se mp3 kai exoume tin kaliteri piotita! ti pio apla! oles oi odigies gia cd rippind vriskontai sto winamp.com
Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

μου πήραν δώρο το διπλό των Placebo και επειδή τα συγκεκριμένα cd ανοίγουν μόνο με έναν δικό τους ενσωματωμένο player δεν μπορώ να τα κάνω mp3 και να τα ακούσω στο αμάξι

OYYYYAAAAAAAAAAAAAAAA

να δοκιμάσω το CloneCD με το ISobuster που αναφέρθηκε παραπάνω ή η περίπτωσή μου θέλει κάτι άλλο?

 

ΕDIT ώπα είδα πως μου απάντησαν παλαιότερα κάτι περεμφερές και δεν πήρα χαμπάρι...χεχεχ...σορυ

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τα νεύρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

μου πήραν δώρο το διπλό των Placebo και επειδή τα συγκεκριμένα cd ανοίγουν μόνο με έναν δικό τους ενσωματωμένο player δεν μπορώ να τα κάνω mp3 και να τα ακούσω στο αμάξι

OYYYYAAAAAAAAAAAAAAAA

να δοκιμάσω το CloneCD με το ISobuster που αναφέρθηκε παραπάνω ή η περίπτωσή μου θέλει κάτι άλλο?

 

ΕDIT ώπα είδα πως μου απάντησαν παλαιότερα κάτι περεμφερές και δεν πήρα χαμπάρι...χεχεχ...σορυ

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΕ ΤΟ COOLEDIT ΚΑΙ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟ VOLUME CONTROL ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΓΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟ WHAT YOU HEAR. EINAI ΒΕΒΑΙΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ MP3........

Snc

YOU BETTER BE CAREFULL THAN SORRY.. :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

HELP!!!!!!!!!!!!!!! ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ DRM PROTECTION ΣΕ ΜP3 ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ,, ΓΙΑΤΙ Η VODAFONE EXEI ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΕΣ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΤΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΑ MP3 ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ PROTECTION....... :mad: :mad: :mad: :mad:

Snc

YOU BETTER BE CAREFULL THAN SORRY.. :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
hi guys..exw mia aporia..otan trexw ena mp3..otan to paizei bgazei kati asxetous artist-track name(px trexw to lift me up-moby kai otan anoigei to winamp grafei antony - my memory)peste mou kanena program pou tha borw na kanw edit ton artist kai to track name..tnx prokatabolika :)
Link to comment
Share on other sites

hi guys..exw mia aporia..otan trexw ena mp3..otan to paizei bgazei kati asxetous artist-track name(px trexw to lift me up-moby kai otan anoigei to winamp grafei antony - my memory)peste mou kanena program pou tha borw na kanw edit ton artist kai to track name..tnx prokatabolika :)

Κάνε δεξί κλικ στο αρχείο μέσα από τη λίστα του Winamp και κλικ στο "File Info".

 

Από εκεί θα κάνεις τις αλλαγές που θες :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...