Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού πάτε και γίνεστε πελάτες της ΟΤΕΝΕΤ περαστικά.

Δε σας φτάνει ο ΟΤΕ, θέλετε παρτίδες και με άλλη μια δημόσια δυσλειτουργική επιχείρηση...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά σε όλους

Παιδιά επειδή σκεφτομαι να βάλω dsl,με τη ταχύτητα περίπου κάνετε download? Ένα mp3 για παράδειγμα?

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους

Παιδιά επειδή σκεφτομαι να βάλω dsl,με τη ταχύτητα περίπου κάνετε download? Ένα mp3 για παράδειγμα?

Κοίτα με 384 θα κατεβάζεις με 40Κ/sec. Δηλ. κάπου 2 λεπτά για ένα mp3 4,8ΜΒ. Αν έχεις ταχύτητα 256 τότε κατεβάζεις μέχρι 28-30Κ/sec, δηλαδή για ένα αντίστοιχο mp3 θέλεις 2,5-3 λεπτά. :)

Link to comment
Share on other sites

simera egine to 1o vima ki energopoiithike i grammi dsl opws vlepw sto montem

 

erwtisi krisews: twra poy den exw tous kwdikous tilefwnw sto 801 11 35555 kai moy dinoun tous kwdikous?vasika to password...

 

vriskomai stin 5 ergasimi mera....ksimerwnei i 30/5(6i ergasimi mera...)

Link to comment
Share on other sites

epsaksa na vrw kapou na anaferei gia demo accounts sta sites alla ouden :(

 

Εγω θα σου προτεινα να τους παρεις τηλεφωνο και να τους ζητησεις το account σου αφου εχει ενεργοποιηθει η γραμμη. Αν σου πουν θα σε παρουμε εμεις, πεστους να σου δωσουν ενα ντεμο μεχρι τοτε.

Link to comment
Share on other sites

ontos auto pou eipe o nrg den ischiei.

 

pare ta freephone tilefona tis forthnet hol, otenet -nai otenet alla ochi san pelatis- teledome etc kai zita tous demo

 

an sou poun ma mou pes tous mamounia....dinete aristera deksia thelo na dokimaso tis grames sas mias kai telionei i sindesi mou kai thelo na allakso eteria kai tetia

Link to comment
Share on other sites

Episkepsi 8/5 se plaisio glyfadas me ola ta dikaiologitika gia apokthsh dls on kit..skaw ta 129 evra mou kai kanoun mprosta mou tin on-line aithsh...Poso 8a perimenw re paidia? 12 ergasimes meres maximum mou lene apo to plaisio...Ok!

 

Perimenw....

 

 

Pernane oi meres

 

....kai egw pezw me tis tapes twn vareliwn..perimenontas na orimasei o egefalos tou dimosiou..pou 8a koitaksei autin tin rimadoaithsh...

 

oi 12 ergasimes(sic) eksandli8ikan tin paraskevi 27 tou minos...exw kalesei toulaxiston 40 fores tin OTENET...exw ma8ei ta onomata twn ipalilwn..pia milame ston eniko...

Apo dikaiologies exw xortasei....

Em to kanate sto plaisio kai oxi se katastima tou OTE

Stis 12/5 mporei na min asxoli8ike kapios ipalilos me tin aitisi sas

Parte sta kedrika

Parte ston OTE

O OTE rixnei to ftaiksimo stin OTENET...

Girisa to kalokairi apo Agglia me NTL broadband...kai ka8e mera pou ksipnaw ktipaw to kefali mou pou mpika sto aeroplano kai gyrisa se autin tin mpanania

Link to comment
Share on other sites

Girisa to kalokairi apo Agglia me NTL broadband...kai ka8e mera pou ksipnaw ktipaw to kefali mou pou mpika sto aeroplano kai gyrisa se autin tin mpanania

Ψυχραιμία φίλε και υπομονή. Εγώ τα ίδια και χειρότερα πέρασα μια που ήμουν σε δίκτυο οπτικών ινών και άκουσον άκουσον δεν μπορούσα να έχω DSL. Ευτυχώς το πρόβλημα λύθηκε μετά από 1 χρόνο (!!!) και απέκτησα κι εγώ DSL.

 

Λογικά από μέρα σε μέρα θα σου ενεργοποιηθεί η γραμμή. Όχι όμως και μπανανία η Ελλαδίτσα μας. :rolleyes: Όσο μας πληγώνει τόσο μας πορώνει. :)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα με 384 θα κατεβάζεις με 40Κ/sec. Δηλ. κάπου 2 λεπτά για ένα mp3 4,8ΜΒ. Αν έχεις ταχύτητα 256 τότε κατεβάζεις μέχρι 28-30Κ/sec, δηλαδή για ένα αντίστοιχο mp3 θέλεις 2,5-3 λεπτά. :)
Σ'ευχαριστώ φίλε κου.Πες μου όμως και κάτι άλλο.Αυτή η ταχύτητα υποστηρίζεται απ'όλους τους providers ή έχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ τους?Διάβασα σε κάποια κουβέντα εδώ στο myphone για τη vivodi πχ. ότι είναι άστα να πάνε...
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ φίλε κου.Πες μου όμως και κάτι άλλο.Αυτή η ταχύτητα υποστηρίζεται απ'όλους τους providers ή έχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ τους?Διάβασα σε κάποια κουβέντα εδώ στο myphone για τη vivodi πχ. ότι είναι άστα να πάνε...

 

Μεγαλο ρολο παιζει και ΟΤΕ, δηλαδη αν το δικτυο του ειναι φορτωμενο τοτε οτι provider και να εχεις θα ειναι αστα να πανε, βεβαια τετοια προβληματα πλεον εχουν σχεδον εξαλιφθει.

 

Επειδη φανταζομαι οτι δεν εισαι "heavy user" θα σου προτεινα να παρεις ενα πακετο ειτε το adslinabox της forthnet ειτε το πακετο ondslkit της Otenet. Το κοστος τους ειναι σημαντικα χαμηλοτερο απο το να κανεις μονος σου την αιτηση στον ΟΤΕ και να αγορασεις μονος σου συνδρομη στο ιντερνετ, επισης σου κανουν δωρο το μοντεμ και το τελος ενεργοποιησης (40+ Ευρω).

 

Το adslinabox εχει 177,31 Ευρω και θα εχεις dsl 384 για 4 μηνες χωρις να χρειαστει να πληρωσεις ουτε σεντ παραπανω, ολος ο απαραιτητος εξοπλισμος συμπεριλαμβανεται.

 

Το ondslkit εχει 129,71 Ευρω αλλα σου προσφερει 3 μηνες dsl + οτι αλλο σου προσφερει και η φορθνετ.

 

Προσεξε μονο πως μετα το περας των 3 ή 4 μηνων θα πρεπει να ανανεωσεις με την εταιρια (forthnet ή otenet) ή απλα να διακοψεις. Δηλαδη δεν μπορεις να πας σε αλλη εταιρια χωρις να χρεαστει να διακοψεις απο αυτες, με συνεπεια αναμονη ενεργοποιησης και 40 Ευρω για το τελος της ενεργοποιησης.

 

Νομιζω πως αν δεν ζητας πολλα, θα μεινεις ικανοποιημενος. Το αν δεν ζητας πολλα το λεω γιατι τα μοντεμς ειναι usb και καμια φορα οι ταχυτητες δεν ειναι οι ιδιες απ'οτι με ενα ethernet, αλλα γενικα μην ανησυχεις δεν θα εχεις προβλημα.

 

Πρωτα ελενξε εδωαν το dsl ειναι διαθεσιμο στη περιοχη σου. Αν δεν ειναι κανε και ενα τηλεφωνο στο 134 να ρωτησεις αν υπαρχει διαθεσιμοτητα (καμια φορα μπορει να υπαρχει παροτι στο σαιτ λεει πως δεν υπαρχει), αν σου πουν ΟΚ, πανε αγορασε το πακετακι.

 

Α! κατι τελευταιο, υποτιθεται οτι η προσφορα των 2 πακετων ληγει αυριο, αλλα θα την ανανεωσουν σιγουρα. Η προσφορα ειναι οτι στο inabox κανονικα σου δειναν 3 μηνες αλλα τωρα +1 δωρο, και στο ondslkit 2 μηνες +1 δωρο.

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο ρολο παιζει και ΟΤΕ, δηλαδη αν το δικτυο του ειναι φορτωμενο τοτε οτι provider και να εχεις θα ειναι αστα να πανε, βεβαια τετοια προβληματα πλεον εχουν σχεδον εξαλιφθει.

 

Επειδη φανταζομαι οτι δεν εισαι "heavy user" θα σου προτεινα να παρεις ενα πακετο ειτε το adslinabox της forthnet ειτε το πακετο ondslkit της Otenet. Το κοστος τους ειναι σημαντικα χαμηλοτερο απο το να κανεις μονος σου την αιτηση στον ΟΤΕ και να αγορασεις μονος σου συνδρομη στο ιντερνετ, επισης σου κανουν δωρο το μοντεμ και το τελος ενεργοποιησης (40+ Ευρω).

 

Το adslinabox εχει 177,31 Ευρω και θα εχεις dsl 384 για 4 μηνες χωρις να χρειαστει να πληρωσεις ουτε σεντ παραπανω, ολος ο απαραιτητος εξοπλισμος συμπεριλαμβανεται.

 

Το ondslkit εχει 129,71 Ευρω αλλα σου προσφερει 3 μηνες dsl + οτι αλλο σου προσφερει και η φορθνετ.

 

Προσεξε μονο πως μετα το περας των 3 ή 4 μηνων θα πρεπει να ανανεωσεις με την εταιρια (forthnet ή otenet) ή απλα να διακοψεις. Δηλαδη δεν μπορεις να πας σε αλλη εταιρια χωρις να χρεαστει να διακοψεις απο αυτες, με συνεπεια αναμονη ενεργοποιησης και 40 Ευρω για το τελος της ενεργοποιησης.

 

Νομιζω πως αν δεν ζητας πολλα, θα μεινεις ικανοποιημενος. Το αν δεν ζητας πολλα το λεω γιατι τα μοντεμς ειναι usb και καμια φορα οι ταχυτητες δεν ειναι οι ιδιες απ'οτι με ενα ethernet, αλλα γενικα μην ανησυχεις δεν θα εχεις προβλημα.

 

Α! κατι τελευταιο, υποτιθεται οτι η προσφορα των 2 πακετων ληγει αυριο, αλλα θα την ανανεωσουν σιγουρα. Η προσφορα ειναι οτι στο inabox κανονικα σου δειναν 3 μηνες αλλα τωρα +1 δωρο, και στο ondslkit 2 μηνες +1 δωρο.

Σ'ευχαριστώ πολύ Nrg. Ήσουν γρήγορος και κατατοπιστικότατος.Ένα τελευταίο αν δεν κουράζω.Μετά το πέρας των 4 ή 3 μηνών ανάλογα, τι χρεώσεις έχεις σε πάγιο και provider?
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ Nrg. Ήσουν γρήγορος και κατατοπιστικότατος.Ένα τελευταίο αν δεν κουράζω.Μετά το πέρας των 4 ή 3 μηνών ανάλογα, τι χρεώσεις έχεις σε πάγιο και provider?

To πάγιο από ΟΤΕ είναι 19,90+ΦΠΑ 19% το μήνα και ο provider αναλόγως. Π.χ. εγώ με Forthnet 256 πληρώνω 16,90+ΦΠΑ το μήνα. Στα 384 πάει 24,90+ΦΠΑ. Τουτέστιν για 256 συνολικά γύρω στα 40 ευρώ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ). :O Για 384 με Forthnet βγαίνει στα 54 ευρώ (συμπεριλ.ΦΠΑ) :)

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ Nrg. Ήσουν γρήγορος και κατατοπιστικότατος.Ένα τελευταίο αν δεν κουράζω.Μετά το πέρας των 4 ή 3 μηνών ανάλογα, τι χρεώσεις έχεις σε πάγιο και provider?

 

Σωστη παρατηρηση, επειδη η φορθνετ εχει τη φθηνοτερη υπηρεσια μετα τους 4 μηνες θα σου προτεινα το adslbox

 

Ondslkit Μετα τους 3 μηνες θα πληρωνεις 59.68 Ευρω με τα σημερινα δεδομενα.

 

adslinabox Μετα τους 4 μηνες 53.30 Ευρω με τα σημερινα δεδομενα.

 

Ουσιαστικα θα πληρωνεις τις τιμες που θα πληρωνες αν επαιρνες μονος σου προσβαση+γραμμη.

 

Ολες οι τιμες ειναι με ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

To πάγιο από ΟΤΕ είναι 19,90+ΦΠΑ 19% το μήνα και ο provider αναλόγως. Π.χ. εγώ με Forthnet 256 πληρώνω 16,90+ΦΠΑ το μήνα. Στα 384 πάει 24,90+ΦΠΑ. Τουτέστιν για 256 συνολικά γύρω στα 40 ευρώ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ). :O Για 384 με Forthnet βγαίνει στα 54 ευρώ (συμπεριλ.ΦΠΑ) :)
Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση :)
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Σωστη παρατηρηση, επειδη η φορθνετ εχει τη φθηνοτερη υπηρεσια μετα τους 4 μηνες θα σου προτεινα το adslbox

 

Ondslkit Μετα τους 3 μηνες θα πληρωνεις 59.68 Ευρω με τα σημερινα δεδομενα.

 

adslinabox Μετα τους 4 μηνες 53.30 Ευρω με τα σημερινα δεδομενα.

 

Ουσιαστικα θα πληρωνεις τις τιμες που θα πληρωνες αν επαιρνες μονος σου προσβαση+γραμμη.

 

Ολες οι τιμες ειναι με ΦΠΑ.

Ευχαριστώ πολύ.Θα δω τι θα γίνει γιατί ή προσφορά της forthnet είναι μέχρι 31/05/2005. :worry:
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.Θα δω τι θα γίνει γιατί ή προσφορά της forthnet είναι μέχρι 31/05/2005. :worry:

 

Και της ΟΤΕΝΕΤ ειναι μεχρι 31/5, αλλα θα την ανανεωσουν λογικα ;)

 

 

nai alla me to paketo tis otenet tin grami meta tin kratas kai meta mporeis na pas forthnet i opou allou goustareis me to paketo tis forthnet oti kai na kaneis meneis me tin forthnet

 

Αυτο υπαρχει πουθενα γραμμενο? Γιατι οσο και αν εχω ψαξει, εκτος απο φημες δεν εχω δει κατι επισημο.

 

Ωστοσο δεν το βρισκω κακο να δενεσαι με εταιριες οπως η forthnet. Εμενα χαρα μου ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο υπαρχει πουθενα γραμμενο? Γιατι οσο και αν εχω ψαξει, εκτος απο φημες δεν εχω δει κατι επισημο.

Όντως ούτε εγώ έχω παρατηρήσει ότι μπορείς να αλλάξεις προβάιντερ αν λήξει το πακέτο της OTENET. :O

Link to comment
Share on other sites

den chriazete na akous tis fimes.....na diavazeis ta sinvolaia prin ta ipografeis...so simple

 

oso me to na denesai...oute ego to vrisko kako...kako to vrisko na plirono keratiatika ksana ta idia eksoda choris logo

 

Επειδη δεν ετυχε να υπογραψω συμβολαιο για το ondslkit, μηπως μπορεις να μου πεις αν το εχεις διαβασει εσυ? Καθως επισης και αν υπαρχει καπου γραμμενο στο σαιτ της οτενετ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...