Jump to content

[Επίσημο] Motorola V980 (3G)


bergyr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ας απαντήσω λοιπόν στην πάρτη μου και να σας πω ότι πήγα για αναβάθμιση (τσάμπε) με την πρόφαση ότι κλείνει μόνο του κλπ

 

ε λοιπόν μετά την αναβάθμιση, πήγε στα

SE6026AXXG5108

R24_U_80.2F.63I

40460000

 

σε σχέση με τα παλιά που τα γράφω παραπάνω και

  • έχει μέρες να κάνει restart
  • έχει μέρες να παγώσει
  • το ξυπνητήρι χτυπά πάντα όταν πρέπει
  • έχει 2 νέα παιχνίδια
  • έχει βιντεάκι τους απίθανους αντί το κονσταντιν
  • παίζει βιντεάκια που είχα τραβήξει και πριν μου έλεγε σφάλμα συστήματος

 

σαφής βελτίωση σε όλους τους τομείς!

 

πιστεύω να σας βοήθησα...

 

File xenbast, pote piges gia tin anavathmisi?

H R24_U_80.2F.63I pou sou perasane ipotheto oti itan h teleftea pou iparxei etsi?!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φίλε fostirop την προηγούμενη βδομάδα το πήγα στην smartec στην Πανεπιστημίου, το κράτησαν 3 εργάσιμες (Δευτέρα ως Τετάρτη). Το χω τώρα μία βδομάδα και είναι σούπερ. Σε ένα ισπανικό φόρουμ που χαζεύω για το v980 λένε ότι όντως αυτή είναι η τελευταία έκδοση...

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

φίλε fostirop την προηγούμενη βδομάδα το πήγα στην smartec στην Πανεπιστημίου, το κράτησαν 3 εργάσιμες (Δευτέρα ως Τετάρτη). Το χω τώρα μία βδομάδα και είναι σούπερ. Σε ένα ισπανικό φόρουμ που χαζεύω για το v980 λένε ότι όντως αυτή είναι η τελευταία έκδοση...

 

Se rotao giati kai ego exo autin tin ekdosi (tin eixe perasmeni apo tote pou to agorasa) kai mou exei kanei kamia 2 fores eos tora merika "paixnidia" h siskevi, tou tipou restart apo mono tou h na kolisei sto asxeto!! :cry:

 

File live4music, ap oso ksero den tha vreis na agoraseis apo pouthena antaptoraki mono toy (den prepei na iparxei).

Tha prepei na agoraseis olo to paketo, diladi mazi me nea trans-flash! :O

Nai h Voda exei teties kartoules!!

 

 

****Paidia, tha ithela kai pali na zitiso signomi gia ta greek-english alla distixos o ipologistis apo ton opio grafo den exei ellhnikh grammatosira :( ****

Link to comment
Share on other sites

Exo thn ekdosh

 

SE6026AXXXG5006

R24_U_80.2E.27.01P

40420000

 

KAI EXO POLLA PROBLHMATA!!!!

meno thessaloniki, pouy mporo na pao to V980 gia Sofware update?

"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

Exo thn ekdosh

 

SE6026AXXXG5006

R24_U_80.2E.27.01P

40420000

 

KAI EXO POLLA PROBLHMATA!!!!

meno thessaloniki, pouy mporo na pao to V980 gia Sofware update?

http://a508.g.akamai.net/7/508/787/20040802192230/www.motorola.com/css/images/logo.gif

Κατάλογος των Κέντρων Επισκευών της Motorola

TELERATE, ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΕΩΣ 38, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΣΙΔ. ΣΤΑΘΜΟΣ, 54627, Tel: 2310 501566. Fax: 2310 501567. Email:telerate@otenet.gr.

ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΗ, ΚΥΠΡΟΥ 26, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ, 55133, Tel: 2310 424581-3. Fax: 2310 424583. Email:Sissi1@spark.net.gr.

Link to comment
Share on other sites

Loipon paidia, ena filaraki anakalipse to eksis...h karta mnimis pou exei to kinito exei enan vasiko fakelo ("mobile") opoy mesa se auton iparxoun oloi oi ipofakeloi ...ya???!!!...ya!!!!!

An auton ton fakelo ton aniksoyme me to winrar tote emfanizonte (meso toy winrar) oloi ...ma oloi...oi fakeloi poy periexei h karta mnimis...!!!!!! :wink:

 

Ayta eine ta kala nea... :)

Ta kaka (nai, distixos iparxoun kai kaka :( ) einai oti epidi anigoun meso tou winrar den mporo na ta epeksergasto, kai se osa ta katafera, den mporesa meta na ta ksanavalo mesa ston fakelo kai na litourgisei :O

 

Loipon... ti protinete?!!!!!! :hunter: :tease:

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει να κανει με το ραρ, ειναι αρχειο κρυμενα, βαλε καποιον file manager επελεξε απο τις επιλογες του show hidden files και θα τα δεις, αλλα και που θια τα δεις τι θατα κανεις;

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει να κανει με το ραρ, ειναι αρχειο κρυμενα, βαλε καποιον file manager επελεξε απο τις επιλογες του show hidden files και θα τα δεις, αλλα και που θια τα δεις τι θατα κανεις;

 

To exo idi dokimasei kai tzifos... :( ... den ta dixnei!!!! :angry:

Mono meso tou winrar exo kataferei na ta anikso alla den mporo na ta epeksergasto :cry:

An katafero na vro kapion tropo na ta "pirakso" tote tha mporeso na peraso paixnidakia ktl ktl ktl xoris na xriazete na to kano meso wap!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες μου έδωσαν ενα motorola ν980. Είχε μέσα κάποιες ρυθμήσεις για την χρήση των υπηρεσιών 3G. Έβαλα την δική μου κάρτα (Vodafon ala carte, ενεργοποιημένη πριν 4 χρόνια), τηλεφώνησα στην Vodafone και ενεργοποίησα και εγω τις υπηρεσίες 3G. Ολα πήγαιναν καλά μέχρι την στιγμή που βρέθηκα σε μέρος εκτός κάλυψης 3G. Κάποια στιγμή το κινητό έκλεισε και από τότε όταν πάω να το ενεργοποιήσω μου λεει οτι η sim δεν είναι ενεργοποιημένη!!!!! Η κάρτα μου λειτουργει κανονικα σε άλλα ν980 και σε άλλα κινητα, sim από άλλες εταιρίες δουλεύουν κανονικά στο δικό μου κινητό, αλλα από Vodafone δεν δέχεται καμία, ακόμα και καινούριες 3G κάρτες! Εκτός από πρόβλημα του τηλεφώνου, μπορει να εχει υπαρξει πρόβλημα απο τις ρυθμήσεις του (ρυθμήσεις για την σύνδεση και ρυθμήσεις για την ala carte);
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά την αναβάθμιση…

 

Σε :

SE6026AXXG510B

R24_U_80.2F.63.00.03P

40490000

 

Έχουμε τα εξής:

 

Τα παιχνίδια είναι 3 εκ τον οποίον τα 2 trial

Το όνομα αυτού που καλεί μόλις που φαίνεται στην εξωτερική οθόνη γιατί είναι μαύρα γράμματα επάνω σε σχεδόν μαύρο φόντο!

Το ξυπνητήρι χτυπάει ανάλογα με την διάθεση του (όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό) δυο φορές κόντεψα να μην πάω στην δουλεία.

Video κλίση δεν έχω κάνει ακόμα δεν ξέρω τι παίζει εκεί…

O screen saver τώρα δουλεύει! (μόνο για την εσωτερική οθόνη)

Άλλο πρόβλημα δεν βρίσκω για την ώρα, βελτιώσεις δεν είδα ακόμα.

"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά την αναβάθμιση…

 

Σε :

SE6026AXXG510B

R24_U_80.2F.63.00.03P

40490000

 

Έχουμε τα εξής:

 

Τα παιχνίδια είναι 3 εκ τον οποίον τα 2 trial

Το όνομα αυτού που καλεί μόλις που φαίνεται στην εξωτερική οθόνη γιατί είναι μαύρα γράμματα επάνω σε σχεδόν μαύρο φόντο!

Το ξυπνητήρι χτυπάει ανάλογα με την διάθεση του (όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό) δυο φορές κόντεψα να μην πάω στην δουλεία.

Video κλίση δεν έχω κάνει ακόμα δεν ξέρω τι παίζει εκεί…

O screen saver τώρα δουλεύει! (μόνο για την εσωτερική οθόνη)

Άλλο πρόβλημα δεν βρίσκω για την ώρα, βελτιώσεις δεν είδα ακόμα.

 

E! Entaksi !!!!!! :cool:

Toulaxiston ipirkse proodos!!!!! :confused: :cry: :lol:

(Exeis pleon kinito me prosopikotita...vlepe ksipnitiri!!!! :vava: :rocket: )

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτό το πραμα ρε παιδιά με το ξυπνητήρι! πάντως εδω και 15 μέρες χτυπάει κάθε πρωί αρκεί να είναι ανοιχτό το κινητό ! αν είναι κλειστό ξεχάστε το!

καλύτερ α έτσι πάντως παρά την περίεργη προηγούμενη συμνπεριφορά (όποτε γούσταρε, ανοιχτό η κλειστό)

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητήρι (απ'ό,τι το έχω ψυχολογήσει...) χτυπάει είτε όταν είναι ανοιχτό το κινητό είτε όταν είναι κλειστό αλλά φορτίζει.

Αν είναι κλειστό και δεν φορτίζει τότε δεν χτυπάει!!!

Μεγάλο σπάσιμο αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερε κανείς να βάλει στο v980 jar αρχεία μέσω καλωδίου κ όχι wap???Πείτε ναι :) :) :) :)

 

TSOY!!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Στις επόμενες μέρες θα αναφέρω εδω όλα τα BUGS που έχω ανακαλύψει για αυτο το τηλέφωνο (και ειναι ΠΟΛΛΑ!) νομίζω οτι κάναν πολυ πρόχηρη δουλεία για ενα φθηνό τηλέφωνο 3G. Θα προσπαθήσω να στείλω το report μου και στην Motorola!
"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

Στις επόμενες μέρες θα αναφέρω εδω όλα τα BUGS που έχω ανακαλύψει για αυτο το τηλέφωνο (και ειναι ΠΟΛΛΑ!) νομίζω οτι κάναν πολυ πρόχηρη δουλεία για ενα φθηνό τηλέφωνο 3G. Θα προσπαθήσω να στείλω το report μου και στην Motorola!

 

πιο πολύ bug παρά τηλέφωνο είναι το συγκεκριμένο.εγώ το χρησιμοποίησα 1 μηνα και αντε γεια μετα.πλήρης απογοήτευση. :O

καλοπροαίρετα μιλώ ως χρήστης χωρις να θέλω να θίξω την επιλογή κανενός ετσι? :)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Στις επόμενες μέρες θα αναφέρω εδω όλα τα BUGS που έχω ανακαλύψει για αυτο το τηλέφωνο (και ειναι ΠΟΛΛΑ!) νομίζω οτι κάναν πολυ πρόχηρη δουλεία για ενα φθηνό τηλέφωνο 3G. Θα προσπαθήσω να στείλω το report μου και στην Motorola!

 

Poli kali idea kaounis!!!! :)

Thimisou apla na grapseis kai to firmware pou exei h siskevi ;)

Link to comment
Share on other sites

:O Έίχα:

 

SE6026AXXXG5006

R24_U_80.2E.27.O1P

40420000

 

:wacko: Έκανα αναβάθμιση στις αρχές του Απριλίου του 2005 σε :

 

SE6026AXXG510B

R24_U_80.2F.63.00.03P

40490000

 

:cry: Και έχουμε και λέμε:

 

Όταν το τηλέφωνο φορτίζει και είναι ανοιχτό ΔΕΝ κλείνει ο φωτισμός της οθόνης (μένει συνεχώς αναμμένη) αν είναι κλειστό σβήνει κανονικά.

 

Όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό ΔΕΝ χτυπάει το ξυπνητήρι

 

Αν τραβήξει συνεχόμενα 2-3 videos των 3 λεπτών το τηλέφωνο θα κάνει restart χάνοντάς ασφαλώς το τελευταίο video που τραβούσε.

 

Το μικρό MMS είναι ΟΚ στα 86ΚΒ το μεγάλο MMS περάνει τα 100ΚΒ και φτάνει γύρο στα 125ΚΒ άρα ΔΕΝ μπορεί να σταλεί με MMS

 

Τα 2 από τα 3 παιχνίδια είναι trial.

 

Η υπέρβαση οθόνης ΔΕΝ λειτουργεί ούτε για την μέσα ούτε για την έξω οθόνη.

 

Ο screen saver λειτουργεί μόνο για την μέσα οθόνη.

 

Το όνομα του καλούντος στην έξω οθόνη εμφανίζετε με μαύρα γράμματα επάνω σε σχεδόν μαύρο φόντο άρα ΔΕΝ φαίνεται.

 

Αν το τηλέφωνο φορτίζει και το σβήσεις και το ξανά ανάψεις αμέσως, μερικές φορές ΔΕΝ κάνει prompt για PIN. Πρέπει να ξανά πατήσεις το πλήκτρο που το ανάβει ενώ είναι αναμμένο.

 

Δεν υπάρχει καμία απόλυτος ρύθμιση για την εξωτερική οθόνη.

 

Στις συντομεύσεις ΔΕΝ μπορείς να διαγράψεις τις ήδη υπάρχουσες από την vodafone

 

Στο κεντρικό μενού υπάρχει μια επιλογή Multimedia η οποία περιέχει το Camera-Video Camera-Το υλικό μου και οι ίδιες ακριβώς επιλογές υπάρχουν ξανά από κάτω.

 

1-2 φορές το τηλέφωνο κόλλησε και ενώ έδειχνε σήμα και το όνομα του provider ΔΕΝ είχε καμία επικοινωνία με το δίκτυο. (έδειχνε σαν να ήταν κλειστό σε όποιον καλούσε)

 

Το καπάκι θεωρεί ότι άνοιξε αν μετακινηθεί 1-2 χιλιοστά, το πρόβλημα εδώ είναι ότι αν έχεις ενεργοποιημένη τη λειτουργία «απάντηση με το άνοιγμα» τότε πολλές φορές καθώς σηκώνεις το καπάκι αυτό κινείτε 1-2 χιλιοστά ανοίγει τη γραμμή αλλά αν λίγο σου γλιστρήσει πάει κάτω πάλι 1-2 χιλιοστά και κλείνει τη γραμμή.

 

Στο manual αναφέρει ότι το τηλέφωνο περιλαμβάνει ring editor, εγώ δεν τον είδα πουθενά.

 

Για αναφορά παράδοσης των μηνυμάτων πρέπει να επιλέγετε σε «ΝΑΙ» κάθε φορά που στέλνετε ένα μήνυμα, αλλιώς δεν στέλνει αναφορά.

 

Έχω βρει και άλλα που μου διαφεύγουν τώρα, θα τα αναφέρω μόλις τα θυμηθώ ή αν βρω κάτι καινούργιο.

 

:w00t: Περαστικά μας!…

 

Υ.Γ:

 

:blink: Tο τηλέφωνο δεν έχει IR ούτε BLUETOOTH.

"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

Παραθετω μια φωτογραφια απο το M980V 3G για να δείτε περίπου την ποιότητα των φωτογραφιών. η Motorola μου εγραψε οτι δεν μπορει να διαβασει το email μου, θα τους το ξαναστείλω.
"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...